تمامی سازمان‌ها از کارکنان خود با هر پست و مقامی، انتظار یک رفتار حرفه‌ای دارند و این امر به‌خصوص برای جوانان و نیروهای تازه‌کار اهمیت ویژه‌ای دارد. شما در مقام یکی از متخصصان جوان مجموعه یا شرکت‌تان، باید عادات و ضوابطی را در خود به‌وجود آورید که موفقیت شما را در محیط کارتان تضمین کند.

رفتارهای حرفه‌ای متخصصان جوان

ما در این مقاله از استارتاپت، ۱۳ عادت پسندیده را به شما معرفی می‌کنیم که متخصصان جوان برای دستیابی به موفقیت در زندگی حرفه‌ای‌شان، به آن‌ها نیاز دارند.

۱. پانزده دقیقه زودتر سر کارتان حاضر شوید

ضرب‌المثل «دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است» در زندگی حقیقت دارد، اما بهتر است برای کار، هرگز دیر نرسید.

تا به‌حال این جملات به گوش‌تان خورده:

به‌موقع رسیدن، یعنی دیر رسیدن!
زود رسیدن، یعنی به‌موقع رسیدن!

زود راه‌افتادن به شما فرصت می‌دهد تا از سد مشکلاتی که ممکن است در راه برای‌تان پیش بیاید، بگذرید. اکثر مردم از مشکلات بین راه به‌عنوان بهانه‌ای برای دیررسیدن استفاده می‌کنند اما در هر صورت با این کار، وقت‌شناسی‌شان را زیر سوال می‌برند. بهتر است طوری برنامه‌ریزی کنید که حدودا ۱۵ دقیقه زودتر سر کارتان حاضر شوید؛ به‌این‌ترتیب هرگز برای دیررسیدن بازخواست نمی‌شوید و لازم نیست توضیحی دهید.

عادات پسندیده متخصصان جوان

۲. اولین نفری باشید که به شرکت می‌آید و آخرین نفری باشید که آن‌جا را ترک می‌کند

بهتر است برای حضور در شرکت، اولین نفر باشید و برای ترک‌کردن محل کار، آخرین کارمند باشید. البته مجبور نیستید که این رویه را در کل زندگی حرفه‌ای‌تان پیش بگیرید، اما اگر شرکت‌تان به‌تازگی شروع به‌کار کرده یا حداقل تا زمانی‌که خودتان تازه‌کار هستید؛ این کار را انجام دهید. این عادت پسندیده به شما کمک می‎کند تا پیشرفت کار تیم‌تان را ارزیابی کنید، همچنین باعث می‌شود که فرد منضبطی به‌چشم بیایید و به دیگران نشان دهید که چقدر سخت‌کوش هستید.

۳. مستقیما ارتباط برقرار کنید

استفاده از کنایه‌های غیرمستقیم شاید در دوران دبیرستان جالب و سرگرم‌کننده باشد؛ اما در محیط کار، نوع ارتباط شما با دیگران تعیین‌کننده میزان رشد و موفقیت شما خواهد بود. در شرکتی که سرعت رشد آن زیاد است، مدیر برای تجزیه‌وتحلیل حرف‌ها یا ایما و اشاره‌های شما وقت ندارد.

تنها فردی که طرف شما است، خودتان هستید؛ پس حرف‌تان را واضح بزنید و آن‌چه برای موفقیت در محیط کارتان لازم دارید، با مدیر مسئولخود درمیان بگذارید.

۴. یاد بگیرید که چه موقع دست از کار بکشید

در بحث تعادل بین کار و زندگی شاید گاهی کفه کارتان سنگین‌تر باشد اما استراحت و داشتن زمان کافی، برای بازیابی نیروی متخصصان جوان موضوع بسیار مهم و تعیین‌کننده‌ای است.

این روزها سرعت همه‌چیز در زندگی‌مان چند برابر شده و ما در ۲۴ ساعت شبنه‌روز به ایمیل‌مان دسترسی داریم. اما تعیین مرز مهم است و گاهی‌اوقات چک‌نکردن مداوم پیام‎ها، باعث می‌شود که استرس کمتری داشته باشیم.

محدویت‌های خود را بشناسید. همیشه حضور داشته باشید اما مرزهایی را برای خودتان تعیین کنید و مطمئن شوید که هم برای کار و هم برای استراحت وقت دارید؛ به‌نحوی که با سبک زندگی شما همخوانی داشته باشد.

۵. ظرف مدت ۱۲ ساعت پاسخ‌گو باشید

سعی کنید به ایمیل یا پیام‌های ارسالی، ظرف مدت ۱۲ ساعت پاسخ دهید. اکثر افراد می‌گویند که تا ۲۴ ساعت، منتظر پاسخ شما می‌مانند؛ اما تجربه ثابت کرده که بهتر است طی ۱۲ ساعت، پاسخ‌گو باشید.

اگر ایمیل‌تان را روزی یک‌بار چک می‌کنید؛ حتما در طول روز با افرادی که ممکن است برای‌تان ایمیل فرستاده باشند، ارتباط بگیرید تا اگر از شما پرسیدند که جواب سوال‌شان چیست، بتوانید در یک مدت زمان مشخص پاسخ را برای‌شان ارسال کنید.

چک لیست کارکنان جوان

۶. زمان بیشتری برای اتمام کارتان تخمین بزنید

هنگامی‌که یک پروژه را دردست دارید، حواس‌تان باشد که در تخمین زمان اتمام آن، موضوع را دست‌کم یا دست‌بالا نگیرید. همیشه سعی کنید به‌جای تعیین زمان کم، زمان بیشتری را برای کارتان درنظر بگیرید؛ اما اگر در این زمینه مشکل دارید، از یک راهکار مدیریت پروژه یا حتی از استاپ‌واچ (Stopwatch) گوشی‌تان استفاده کنید تا ببینید کامل‌کردن یک کار چقدر طول می‎کشد.

۷. اشتباهات‌تان را قبول کنید

متخصصان جوان باید به‌جای سرزنش خود و دیگران، مسئولیت کاری که به‌طور کامل یا صحیح انجام نداده‌اند را به‌عهده بگیرند. صمیمانه عذرخواهی کنید و یاد بگیرید که چگونه کارتان را بهتر کنید تا برای موارد مشابه در آینده آماده شوید.

۸. متناسب با محیط کارتان لباس بپوشید

متناسب با کار و سمتی که آرزویش را دارید، لباس بپوشید؛ نه باتوجه به شغل فعلی‌تان. پوشش شما یک ابزار ارتباطی است که پیام‎هایی را به دیگران ارسال می‌کند و نشان می‌دهد که چقدر به خودتان احترام می‌گذارید؛ همچنین در وهله اول باعث می‌شود که دیگران از روی ظاهرتان، درمورد شما قضاوت خوبی داشته باشند.

۹. تلفن همراه‌تان را کنار بگذارید

اگرچه تلفن همراه یکی از راه‌های قوی ارتباطی است اما سرگرم‌بودن با آن در زمان‌های اشتباه، می‎تواند سیگنال‌های منفی به دیگران منتقل کند و نظرشان را درمورد ما تغییر دهد. حتی اگر در یک جلسه کاری، از گوشی خود برای یادداشت‌برداری استفاده کنید؛ بازهم پسندیده نیست و شما یک فرد غیرحرفه‌ای به‌نظر می‌رسید. بهتر است به‌جای آن، از راه‌های ارتباطی دیگری مثل ترلو (Trello)، اسلک (Slack) و … استفاده کنید.

۱۰. برای روزتان برنامه‌ریزی کنید

داشتن برنامه روزانه یا هفتگی، به شما کمک می‌کند تا کارها و پروژه‌های‌تان را اولویت‌بندی کنید؛ به‌این‌ترتیب هیچ کار عقب‌افتاده‌ای غافلگیرتان نمی‌کند و برای اموری که در پیش دارید، از قبل آماده خواهید بود. برنامه‌ریزی روزانه به پریشانی افکار شما نظم می‌دهد تا تمرکز بهتری روی کارهای‌تان داشته باشید.

۱۱. یاد بگیرید وظایف‌تان را خودتان انجام دهید

همه ما تا به‌حال افرادی را دیده‌ایم که بدون حضور یک دستیار، نمی‌توانند کارشان را انجام دهند. در هر فرآیندی از ذخیره فایل‌ گرفته تا پیگیری روند کار، همیشه افرادی پیدا می‌شوند که از کار سر در نمی‌آورند و شرایط ناخوشایندی برای سایرین ایجاد می‌کنند.

به‌جای این‌که برای انجام کارها به شخص یا اشخاصی وابسته باشید و برای هر پروژه از این و آن کمک بخواهید؛ باید مهارت‌های جدید یاد بگیرید تا بتوانید کارهاتان را به‌تنهایی و بدون نیاز به کمک دیگران انجام دهید.

۱۲. یک مربی یا راهنما پیدا کنید

وجود یک راهنما، در رشد حرفه‌ای شما موثر است؛ پس یک راهنما پیدا کنید که مشتاق کمک و مشاهده پیشرفت شما باشد تا بتوانید مسیر پیش روی‌تان را به‌طور حرفه‌ای طی کنید.

روز جوان

۱۳. ارزش خودتان را بدانید

با شناخت حوزه‌هایی که مهارت دارید و نشان‌دادن آن‌ها به تیم و مافوق خود، به ارزش‌تان بیفزایید. اگر نقاط قوت خود را بدانید، به‌راحتی می‌توانید همکاری موثرتری داشته باشید و همچنین کارفرمای‌تان هم بهتر ارزش شما را درک خواهد کرد.

در کارتان به‌اندازه‌ای که برای خودتان ارزش قائل هستید، سخت‌کوش باشید و بدانید که شما یکی از متخصصان جوان این سرزمین هستید که آینده خوبی در انتظارش است.