طی یک دهه گذشته، مشخص شده است که ویدیو، جذاب‌ترین شکل محتوا است. ما ویدیو ‌را در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌ شرکت‌ها، خدمات پخش و سایر موارد مشاهده می‌کنیم. در دنیای دیجیتالی بصری امروز، شرکت‌ها همیشه به‌دنبال راه‌های جدید و خلاقانه‌ای برای گنجاندن ویدیو در فناوری خود هستند. در حالی‌که فروش و بازاریابی، موارد استفاده سنتی از ویدیو بوده‌اند (اعم از ارسال ویدیو برای مشتری احتمالی جهت نمایش محصول یا به‌کاربردن یک فیلم برای نمایش داستان موفقیت یک مشتری)، امروزه ویدیو مقیاس‌پذیرتر از همیشه است و برای کل سازمان‌ها، از جمله بخش‌های منابع انسانی و روند استخدام نیروی کار سودمند به‌نظر می‌رسد.

فرآیند استخدام، روشی است که تا به امروز، به‌صورت متنی انجام می‌شد. توضیحات شغلی طولانی، رزومه‌های فهرست‌وار و پیگیری نامه‌های الکترونیکی تنها چند روش برای ارتباط استخدام‌کنندگان و کاندیدها درمورد یک موقعیت شغلی است. چه چیزی در این مورد عجیب است؟ طی دهه گذشته فناوری تکامل یافته است، اما روند استخدام نیروی کار به هیچ‌وجه تغییر نکرده است.

ویدیو و روند استخدام نیروی کار

بر اساس گزارش Monster State of the Candidate Survey، حدود ۷۲ درصد مردم پیش‌بینی می‌كنند كه ویدیو در روند استخدام در آینده نقش مهمی خواهد داشت، زیرا شركت‌ها متوجه شده‌اند كه اضافه‌كردن ویدیو، به این معنی است كه آن‌ها می‌توانند با صدها درخواست شغلی نامناسب مخالفت كنند. از همه مهم‌تر، ویدیو به نامزدهای احتمالی، تجربه مهمی ارائه می‌دهد که در حال حاضر در اکثر اعلان‌های شغلی وجود ندارد: امکان دیدن فرهنگ بی‌نظیر یک برند.

ورود ویدیو در فرآیند استخدام، دارای دو بخش است:

  • به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا منحصربه‌فردبودن نام تجاری خود را تبلیغ کنند.
  • همچنین درهای ورودی را برای کاندیدها باز کنند تا بزرگ‌ترین امتیاز خود را برجسته کرده و نشان دهند که چرا برای آن شغل، بهترین هستند.

در این مطلب از استارتاپت نحوه اثرگذاری ویدیو در روند استخدام نیروی کار را برای شما بیان می‌کنیم. با ما همراه باشید.

شرکت‌ها می‌توانند «مناسب‌ترین فرد» را در روند استخدام نیروی کار پیدا کنند

موارد زیادی مشاهده شده است که کاندیدها بدون اینکه بدانند برای فرهنگ مورد انتظار یک شرکت مناسب هستند یا خیر، برای آن شغل درخواست می‌دهند. چرا این اتفاق می‌افتد؟ برای یک شرکت دشوار است که نحوه عملکرد، ایجاد انگیزه در کارمندان و تشویق همکاری را از طریق یک متن توضیح دهد.

با استفاده از ویدیو، یک شرکت می‌تواند فرهنگ سازمان خود را از ابتدا مطرح کند و نامزدهایی را کنار بگذارد که تمایل به کار در چنین محیط کاری ندارند. برنامه‌های آموزشی کارمندان، سفرهای سالانه تیم‌سازی، ساعات تفریح و مانند این‌ها، ویژگی‌های خاص هر شرکت هستند که کاندیدهای خاصی را به خود جلب می‌کنند؛ در حالی‌که شاید برای همه جذاب نباشند.

با اجازه‌دادن به کاندیدها برای مشاهده یک شرکت از طریق ویدیو، آن‌ها با احتمال بیشتری ارزش‌های شرکت را درک کرده و تمایل بیشتری برای درخواست‌دادن پیدا می‌کنند.

شرکت‌ها می‌توانند «مناسب‌ترین فرد» را در روند استخدام نیروی کار پیدا کنند

کاندیدها به چیزی بیش از یک رزومه تبدیل می‌شوند

در حالی‌که سازمان‌ها برای نشان‌دادن برند خود از ویدیو استفاده می‌کنند، کاندیدها می‌توانند همین کار را انجام دهند و رزومه حرفه‌ای خود را در یک ویدیو به نمایش بگذارند. رزومه‌ها به‌طور سنتی، طولانی و با جزئیات هستند و معمولا تنها روی مدارک شغلی یک کاندید متمرکز می‌شوند.

با این‌حال، اگرچه واجد شرایط‌بودن در حرفه‌ای، یک امر ضروری در نظر گرفته می‌شود؛ اما به‌همان اندازه مهم است که کاندیدها ویژگی‌های شخصی را داشته باشند که شرکت‌ها به دنبال آن هستند، مانند اعتمادبه‌نفس، رهبری، انگیزه و خصوصیاتی از این قبیل. این ویژگی‌ها می‌توانند در یک رزومه نوشته شوند یا در یک ویدیو نمایش داده شوند و این چیزی است که یک کاندید را از دیگری متمایز می‌کند.

رزومه به‌درستی تصویر کاملی از كاندیدها ارائه نمی‌کند، بنابراین ویدیوها در حمایت از پرونده كاندیدها ضروری هستند تا نشان دهند که چرا این فرد برای موقعیت شغلی مورد نظر، بهترین گزینه است. ویدیوها باعث می‌شوند که فرآیند تقاضای شغل، کمتر درمورد گذشته شغلی یک کاندید باشد؛ بیشتر به پتانسیل آینده او اشاره کند و اینکه در شغل جدید چه‌کارهایی انجام می‌دهد. این موضوع می‌تواند روند استخدام نیروی کار را سریع‌تر کند.

کاندیدها در روند استخدام نیروی کار

چگونه می‌توانید ویدیوی بیشتری را اجرا کنید؟

امروزه تعداد زیادی ابزار و خدمات ویدیویی در بازار وجود دارند، اما اجرای راه‌حلی بسیار مهم است که نه‌تنها امکان ایجاد و به‌اشتراک‌گذاری فیلم‌ها را فراهم می‌کند؛ بلکه همه عناصر تجربه مدرن دیجیتال را هم شامل ‌شود.

Monster شرکتی است که با استفاده از ویدیو برای ایجاد ارتباطات بهتر بین شرکت‌ها و کاندیدها، این شکاف را برطرف می‌کند. استخدام‌کنندگان از طریق اپلیکیشن ویدیوی تلفن همراه Monster Studios، می‌توانند توضیحات شغلی ویدیویی را به‌راحتی ضبط، ویرایش و منتشر کنند تا داوطلبان بتوانند معتبرترین نمایش شغل، شرکت و فرهنگ را ببینند.

Monster با راه‌اندازی این اپلیکیشن، تجربه‌ای را به ارمغان می‌آورد که مردم از قبل با آن در روند استخدام نیروی کار آشنا هستند که این یک پیروزی برای هر دو طرف در فرآیند استخدام است.

امروزه یک کسب‌وکار، نه‌تنها به‌معنی رقابت شدید از نظر محصول بلکه در کسب استعدادها است. برای اطمینان از اینکه یک شرکت، بهترین افراد را در روند استخدام نیروی کار به خود جلب می‌کند، باید از قالب‌های تعاملی مانند ویدیو استفاده کنید که رویکرد استخدام با اولویت دیجیتال را مطرح کنید و نشان دهید که چگونه یک شرکت در قلب تلاش‌های ارتباطی خود، برای ایجاد تعامل سرمایه‌گذاری می‌کند.