به عنوان یک بازاریاب، توجه به انواع کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی بسیار مهم است؛ به خصوص که ۴۵ درصد از جمعیت جهان، در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند. در سال ۲۰۱۴، چالش سطل آب یخ، همه‌گیر و از طریق آن ۲۲۰ میلیون دلار در سراسر جهان جمع‌آوری شد. همان‌طور که به‌نظر می‌رسد، این مورد یک نمونه از کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی موفق بود.

تابستان اولین سال تحصیلی‌ام در کالج، وقتی در فیس‌بوک چرخ می‌زدم، دیدم که دوستم یک سطل آب یخ روی خودش ریخت. زمانی ‌که کپشن او را خواندم، متوجه شدم که او درحال انجام چالش سطل آب یخ برای ارتقای آگاهی افراد از بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS) است.

اگرچه هر کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی نمی‌تواند به‌همان اندازه چالش سطل آب یخ، وایرال یا ویروسی شده و توجه همه را به خود جلب کند، موارد مختلفی وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را برای بهبود نتایج تلاش‌های خود در شبکه‌های اجتماعی امتحان کنید.

ایده‌های کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی

در این مطلب از استارتاپت، ایده‌های برتر کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی در سال ۲۰۱۹ را برای شما عنوان می‌کنیم. با ما همراه باشید.

۱. اثبات اجتماعی (تایید جمعی) به دست آورید

یکی از اصلی‌ترین مزایای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی این است که می‌توانید تایید جمعی را به صورت آنلاین به دست آورید. شهرت آنلاین شما یکی از مهم‌ترین جنبه‌های برند شما است. در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید برند خود را شخصی‌سازی کرده و مستقیما با مشتریان خود صحبت کنید.

برای ایجاد تایید جمعی، می‌توانید یک هشتک برای ابراز رضایت کاربران به راه بیندازید. به عنوان مثال، P90X یک برنامه آموزشی در خانه است که از هشتک p90xresults# برای جمع‌آوری نتایج مشتریان استفاده می‌کند.

این امر به ایجاد تایید جمعی کمک می‌کند که محصول آن‌ها بدون این ‌که تبلیغاتی به نظر برسد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این، شما می‌توانید پست‌هایی را به اشتراک بگذارید و با مشتریانی که برند شما را منشن می‌کنند، در ارتباط باشید تا بتوانید تجربه مثبت مشتریان خود را منتشر کنید.

۲. پیشنهاد‌ها و تخفیف‌ها را به صورت آنلاین پست کنید

برای تکمیل کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی خود، می‌توانید تخفیف‌ها و پیشنهاد‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ کنید. به عنوان مثال، در فیس ‌بوک، یک بخش ویژه برای پیشنهادها وجود دارد.

تخفیف‌ها می‌توانند به گسترش آگاهی و جذب افرادی که شاید محصول یا خدمات شما را تا به حال امتحان نکرده‌‌اند و در نتیجه افزایش مشتریان جدید کمک کنند.

به عنوان مثال، یک فروشگاه بازی ویدیویی با نام Play N Trade، از بخش پیشنهادهای فیس‌ بوک برای تبلیغ عضویت یک ساله رایگان استفاده می‌کند.

پیشنهاد کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی

۳. مشتریان فعلی خود را به نمایش بگذارید

بهترین افراد برای تبلیغ برند شما مشتریان فعلی شما هستند. با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، می‌توانید با لایک کردن یا به اشتراک‌گذاری پست‌های افرادی که از محصول یا خدمات شما استفاده می‎‌کنند، مشتریان شاد و استوری‌های آن‌ها را به نمایش بگذارید.

شما می‌توانید مشتریان را تشویق کنید تا عکس‌های خود با محصول شما را به اشتراک بگذارند و یک هشتک برای تبلیغ آن ایجاد کنند.

به عنوان مثال، کوکاکولا یک کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی به نام Share a Coke را آغاز کرد. هشتک shareacoke# به مکانی تبدیل شد که در آن مردم از محصول جدید عکس می‌گیرند. این امر باعث تبلیغ کمپین آن‌ها شد و مشتریان بیشتری را برای خرید کالای آن‌ها ترغیب کرد.

۴. میزبان مسابقات باشید

مردم عاشق برنده شدن محصولات رایگان و گرفتن تخفیف هستند. به همین دلیل است که یک محتوا، ایده تبلیغاتی موثری در شبکه‌های اجتماعی است.

میزبانی یک مسابقه در شبکه‌های اجتماعی، راهی عالی برای ایجاد تعامل، هدایت ترافیک و ایجاد آگاهی از برند است.

شما می‌توانید چندی نوع مسابقه مختلف را اجرا کنید، از جمله این ‌که از فالوورها بخواهید یک دوست را در قسمت کامنت‌‌ها تگ کنند، به یک سوال در کامنت‌ها پاسخ دهند یا عکسی از خودشان را با محصول یا خدمات شما ارسال کنند.

علاوه بر این، اگر در حال راه‌اندازی یک کمپین تبلیغاتی هستید، می‌توانید یک مسابقه انتخابی برگزار کرده و مشتریان خود را در آگهی خود معرفی کنید.

۵. در پست‌های خود فراخوانی عمل ایجاد کنید

درست مثل دنیای واقعی، اسرارآمیز بودن شما را از دیگران دور نمی‌کند. اگر می‌خواهید مشتریانتان کاری کنند، از آن‌ها بخواهید که آن کار را انجام دهند.

فراخوانی عمل (CTA) همین کار را انجام می‌دهد. با قرار دادن CTA در همه پست‌های خود در کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی، افراد با احتمال بیشتری جذب شده و تعامل خواهند داشت.

CTAها می‌توانند ساده باشند، مانند درخواست از افراد برای ثبت نام، مشترک شدن، کسب اطلاعات بیشتر یا کامنت گذاشتن در زیر یک پست. یک CTA می‌تواند نرخ کلیک (CTR)، تعامل و موفقیت کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی شما را افزایش دهد.

۶. مشارکت را با نظرسنجی‌ها تشویق کنید

چه کسی عاشق یک نظرسنجی خوب نیست؟ من شخصا به هر نظرسنجی که ببینم رأی می‌دهم. حتی وسوسه شده‌ام که به مواردی که به من ربطی ندارند، رأی بدهم، اگرچه سعی می‌کنم این کار را نکنم، زیرا نمی‌خواهم تعداد آرا را خراب کنم!

با نظرسنجی، در مورد مخاطبین خود اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد و تعامل را افزایش می‌دهید.

به عنوان مثال، TurboTax از ویژگی نظرسنجی در توییتر استفاده کرده تا ببیند آیا مردم، رانندگانی که هم سفری را به اشتراک می‌گذارند، به عنوان خویش کارفرما در نظر می‌گیرند یا خیر.

اگر در حال راه‌اندازی یک کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی یا هرگونه کمپین دیگری هستید، باید نظرسنجی را به کارهای خود اضافه کنید.

۷. یک فرد تاثیرگذار داشته باشید

بازاریابی در اینترنت با افراد اثیرگذار، یک کار از مد افتاده نیست.

در حقیقت، قرار است صنعت بازاریابی با افراد تاثیرگذار تا سال ۲۰۲۰ به ۱۰ میلیارد دلار برسد. علاوه بر این، ۸۰ درصد بازاریابان می‌گویند که بازاریابی با افراد تاثیرگذار برای مشاغلشان موثر است.

به همین دلیل باید در نظر داشته باشید که یکی از افراد تاثیرگذار را برای کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی خود دست‌وپا کنید. کار روی روابط با فرد تاثیرگذار در صنعت شما به افزایش آگاهی از برند و ایجاد تایید جمعی کمک خواهد کرد.

فرد تاثیرگذار کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی

پس از تحقیق در مورد تاثیرگذاران در صنعت خودتان، با آن‌ها تماس بگیرید و به آن‌ها پیشنهاد دهید.

۸. لایو بگیرید

وقتی یک کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی راه‌اندازی می‌کنید، فیلم‌های زنده (لایو) را دست کم نگیرید.

در یک نظرسنجی که اخیرا با ۱۰۰۰ پاسخ‌دهنده انجام شده است، ۸۰ درصد اظهار داشتند که ترجیح می‌دهند یک فیلم زنده از یک برند را تماشا کنند تا این ‌که یک وبلاگ را بخوانند و ۸۲ درصد ویدیوی زنده را به پست‌های شبکه‌های اجتماعی ترجیح داده‌اند.

می‌توانید از این مورد به نفع خود استفاده کنید.

سعی کنید یک جریان زنده را میزبانی کرده، با مشتریان خود صحبت کنید، یا چیزی بپرسید و به سوالات پاسخ دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا با روشی که برند شما را شخصی‌سازی می‌کند با مخاطبین خود در ارتباط باشید. با شخصی‌سازی برند خودتان، افراد به همان روشی که با یک دوست احساس نزدیکی و ارتباط می‌کنند، به شرکت شما نیز نزدیک می‌شوند.

۹. takeover داشته باشید

Takeoverها فرصتی برای جالب نگه داشتن موارد در بخش استوری‌ها در پروفایل‌های اجتماعی شما هستند. شما می‌توانید میزبان کارمندان، شرکا یا مهمانان برای یک «takeover» برای یک روز باشید. این امر مستلزم داشتن شخص دیگری جدا از تیم شبکه‌های اجتماعی شما است تا به طور منظم برای یک روز مطالب را در صفحه (های) شبکه‌های اجتماعی پست کند.

به عنوان مثال، شرکت Skimm هر روز یک کارمند را تعیین می‌کند که مسئولیت استوری‌های اینستاگرام را به عهده دارد. به طور معمول، آن‌ها به فالوورها نشان می‌دهند که در یک روز چه کاری انجام داده، در مورد این ‌که کار آن‌ها چیست بحث می‌کنند، این‌ که مسئولیت‌هایشان چیست و مشاوره شغلی نیز می‌دهند. این امر به برندسازی کمک می‌کند و باعث ارتقاء فرهنگ محل کار آن‌ها هم می‌شود.

اگر در حال راه‌اندازی یک کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی هستید، افزودن یک takeover به تبلیغات دیجیتال شما می‌تواند به افزایش تعامل کمک کند. علاوه بر این، داشتن یک مهمان یا شریک می‌تواند برند شما را به مخاطبانتان نزدیک‌تر کند.

۱۰. محتوای پشت صحنه را منتشر کنید

محتوای پشت صحنه، یکی از بهترین راه‌های ارتباط با مخاطبین است.

با نمایش نمای پشت صحنه، می‌توانید مشتریان فعلی و بالقوه را به روز نگه دارید، به تیمتان افتخار کرده و یک ارتباط عاطفی ایجاد کنید که باعث می‌شود شما نقل محافل شوید.

در هر کمپین شبکه‌های اجتماعی، محتوای پشت صحنه می‌تواند شخصیت شما را نشان دهد و محتوای شما را گسترده‌تر کند.

۱۱. رویدادهای زنده (Livestream) داشته باشید

کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی یکی از بهترین راه‌ها برای تبلیغ رویدادهای شما است. اما تبلیغات نباید در روز رویداد به پایان برسند.

در عوض، پخش مستقیم قسمت‌های خاصی از این رویداد را در شبکه‌های اجتماعی در نظر بگیرید. این موضوع باعث بر سر زبان افتادن آن رویداد و ایجاد تعامل با شرکت‌کنندگان می‌شود و برای افرادی که نتوانستند در این رویداد شرکت کنند، مفید خواهد بود.

۱۲. یک کمپین وایرال طراحی کنید

ایجاد یک کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی وایرال در نوشتن آسان است، اما اجرای آن بسیار سخت می‌باشد.

هنگامی ‌که مشغول راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی بعدی در شبکه‌های اجتماعی خود هستید، به این سوالات پاسخ دهید:

  • آیا برای مخاطب هدف شما جذابیت دارد؟
  • آیا دارای جذابیت بصری قوی است؟
  • آیا جذابیت عاطفی دارد؟
  • آیا خلاق است؟
  • آیا هضم و به اشتراک‌گذاری آن آسان است؟
  • آیا زمان‌بندی آن معقول است؟

مانند چالش ALS، ایجاد نوعی چالش آنلاین که تاثیر‌گذاران بتوانند به راحتی در آن شرکت کنند، به گسترش آن کمک خواهد کرد.

۱۳. هشتک‌های رویداد را بنویسید

اگر میزبان یک رویداد هستید، ایجاد هشتک را فراموش نکنید. با داشتن هشتک، می‌توانید به شرکت‌کنندگان پاسخ دهید و سوالات را پیگیری کنید.

به عنوان مثال، در INBOUND، هشتک رویداد به طور معمول INBOUND19# (یا هر سالی که باشد) است. این هشتک به HubSpot کمک می‌کند تا محتوای مربوط به INBOUND را گردآوری کند، از جمله تصاویر شرکت‌کنندگان از خودشان در این رویداد و توصیفات/نظرات شرکت‌کنندگان در مورد آن.

اگر بتوانید هشتک یک رویداد را ترند کنید، می‌توانید آگاهی بیشتری از برند ایجاد کرده و با مشتریان خود تعامل داشته باشید.

۱۴. با مشتریان خود تعامل داشته باشید

وقتی صحبت از تعامل با مشتریان می‌شود، می‌توانید یک کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی را به طور خاص در مورد صحبت با مشتریان خود طراحی کنید.

به عنوان مثال، در سال ۲۰۱۴ تیلور سویفت کاری به نام «Swiftmas» انجام داد. این زمانی بود که او وارد شبکه‌های اجتماعی شده، به دنبال هوادار بود، طرفداران برتر خود را انتخاب کرد و سپس هدایایی را برای آن‌ها ارسال نمود. او حتی یک اصطلاح برای این فرآیند به نام «Taylurking» اختراع کرد. اگر او در مورد یکی از پست‌های شما یک درخت کریسمس کامنت می‌کرد، شما یک هدیه دریافت می‌کردید.

این یک نمونه عالی از تعامل با مخاطبین شما به روشی است که حس تبلیغاتی بودن را منتقل نمی‌کند، اما باز هم آگاهی از برند را ایجاد می‌کند.

۱۵. از تعطیلات به عنوان رویدادی الهام‌بخش استفاده کنید

مشابه نمونه تیلور سویفت که در بالا به آن اشاره شد، می‌توانید از تعطیلات به عنوان الهام‌بخش یک کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

شما می‌توانید از حساب‌های شبکه‌‍‌‌های اجتماعی خود برای تبلیغ حراج تعطیلات، یک مسابقه هالووین یا فروش محصولات تعطیلات مانند زیورآلات استفاده کنید.

هنگامی ‌که فصل تعطیلات نیست، شما هنوز هم می‌توانید از رویدادهای جاری برای الهام بخشیدن به کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید پست‌های شبکه‌های اجتماعی شما از هم جدا نیستند. آن‌ها در دنیای واقعی اتفاق میفتند و باید به جا و به موقع منتشر شوند.

۱۶. محتوای آموزشی تهیه کنید

به راحتی می‌توانید تنها محصولات یا خدمات خود را در شبکه‌های اجتماعی پست کنید. اما این اشتباه است.

محتوای شما باید آموزشی باشد و ارزشی ایجاد کند. وقتی در حال راه‌اندازی یک کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی هستید، از خود بپرسید که چه ارزشی را برای مخاطبین شما به ارمغان خواهد آورد. به این ترتیب، ایده‌های محتوای شما می‌توانند وایرال شوند.

۱۷. محتوای با عملکرد بالا را تغییر کاربری دهید

هر زمان که یک کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی را اجرا می‌کنید، لازم نیست چرخ را دوباره اختراع کنید! می‌توانید از مطالب قدیمی که در گذشته عملکرد خوبی داشته‌اند، استفاده کنید.

آیا پادکستی دارید که میزان دانلود بالایی داشته است؟ یا وبلاگی که بیشترین بازدید را داشته باشد؟ می‌توانید آن محتوا را برای شبکه‌های اجتماعی، مجددا مورد استفاده قرار دهید. برای استوری‌ها یا IGTV، یک فیلم بسازید و آن را در یک عنوان (caption) خلاصه کنید.

محتوای قدیمی، راهی عالی برای تقویت کمپین‌های شبکه‌های اجتماعی شما است.

۱۸. محتوا را گردآوری کنید

نیازی نیست که شبکه‌های اجتماعی شما تنها شامل مطالبی از خود شما باشند. در حقیقت، به اشتراک گذاشتن محتوای دیگران، راهی عالی برای انسانی‌سازی برند و ایجاد ارزش برای مخاطبین است.

اگر کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی شما به ایده‌های بیشتری برای پست کردن نیاز دارد، جمع‌آوری محتوایی که مکمل تکنیک‌های تبلیغات شما باشد، در نظر داشته باشید.

مجددا، نیازی نیست که پروفایل شبکه‌های اجتماعی شما بیش از حد تبلیغی باشد. بهتر است پست‌های شما متنوع باشند.

۱۹. در ترندهای محبوب شرکت کنید

به خاطر داشته باشید که در حالی که شما در جلسه بازاریابی خود هستید و به ایده‌های کمپین شبکه‌های اجتماعی فکر می‌کنید، دنیا در حال چرخش است.

به ترندها مانند هشتک‌های محبوب، توجه کنید و در آن‌ها مشارکت نمایید. به عنوان مثال، throwbackthursday# هنوز از سبک خارج نشده است. اگر پست‌های شما نیاز به کمی الهام‌بخشی دارند، به جستجوی هشتک‌ها و ترندهای محبوب بپردازید و آن را اجرا کنید.

مشتریان دوست دارند ببینند برندهایی که آن‌ها را دنبال می‌کنند، همچنان در جریان هستند.

۲۰. پلتفرم‌های جدید شبکه‌های اجتماعی را به کار گیرید

اگر یک پلتفرم جدید شبکه‌های اجتماعی به وجود آمده است، از پذیرندگان اولیه آن باشید و کمپین‌های شبکه‌های اجتماعی خود را روی آن اجرا کنید.

این کمپین‌ها به احتمال زیاد توسط مخاطبین شما دیده می‌شوند، زیرا این سایت‌ها هنوز الگوریتم‌های پیچیده‌ای ایجاد نکرده‌اند.

به علاوه، همیشه باید به دنبال مکان‌های جدیدی باشید تا با مخاطبین خود تعامل داشته و اطلاعات بیشتری در مورد آن‌ها کسب کنید.

۲۱. مسابقات «این را caption کنید» طراحی نمایید

یک مسابقه سرگرم‌کننده و منحصر به فرد، مسابقه «این راcaption  کنید» به ویژه برای مواقعی که عکس بسیار جذابی دارید، اما نوشتن عنوانی برای آن دشوار است، بسیار مفید خواهد بود.

این مسابقات، بروز خلاقیت را ترغیب می‌کنند و روشی جالب برای تعامل با مخاطبین شما هستند.

هنگامی‌ که در حال طراحی یک کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی هستید، برای تشویق تعامل، یک مسابقه «این را caption کنید» را در نظر داشته باشید.

۲۲. ژئوفیلترها را روی اسنپ‌ چت طراحی کنید

ژئوفیلترها در اسنپ‌ چت، روش عالی برای افزایش آگاهی از برند و ایجاد خاطراتی برای مخاطبین شما هستند.

اگر مشتریان شما در یک رویداد عکس بگیرند، ارزش ژئوفیلتر را خواهند دانست. با پست کردن عکس‌هایی از خودشان با این فیلتر، مشتریان شما یک تبلیغ رایگان و متحرک خواهند بود.

باز هم تکرار می‌کنیم، بهترین راه برای تبلیغ برند از طریق مشتریان فعلی شما است. ژئوفیلترها به شما کمک می‌کنند دقیقا همین کار را انجام دهید.

۲۳. برای رونمایی‌های خود محرک ایجاد کنید

وقتی می‌خواهید محصول، خدمات یا رویدادی را راه‌اندازی کنید، باید یک کمپین شبکه‌های اجتماعی ایجاد نمایید تا یک محرک ایجاد کنید.

پیش نمایش محصولات یا مسابقات برای تشخیص این‌ که این محصول چیست، باعث ایجاد هیجان در بین مشتریان شما می‌شود.

به عنوان مثال، پیش از رونمایی تابستانی پالت سایه چشم کایلی جنر، وی در اینستاگرام خود نمونه‌ها، فیلم‌ها، عکس‌هایی از آرایش خودش و خودآموزهایی برای استفاده از آن منتشر کرد.

این کار باعث ایجاد اشتیاق در بین مشتریان می‌شود. در نتیجه، محصول او بلافاصله فروخته شد!

۲۴. به کمپین‌های مورد توجه مردم پیشنهاد دهید

در پایان روز، مخاطبین شما با مردم ارتباط دارند نه شرکت‌ها. شما همیشه باید در کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی خود سعی کنید برند خود را انسانی سازید.

برای انجام این کار، عنصر علاقه انسانی را در کلیه کمپین‌های خود دخیل کنید.

به عنوان مثال، هنگامی ‌که کیم کارداشیان وست، از گن‌های خود رونمایی کرد، کمپین شبکه اجتماعی وی شامل فیلم‌هایی از مدل‌هایی بود که گن‌های او را پوشیده بودند و در مورد چگونگی ایجاد احساس راحتی و اطمینان بیشتر در پوست خود صحبت می‌کردند. عنصر انسانی در این کمپین به فالوورها این امکان را می‌دهد که ارزش محصول جدید کیم را مشاهده کنند.

۲۵. بخش‌های سرگرم‌کننده را توسعه دهید

وقتی در حال ایجاد یک کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی هستید، بخش‌های سرگرم‌کننده را درست مثل آنچه ممکن است برای یک برنامه تلویزیونی ایجاد کنید، جالب و کوتاه بسازید. از این گذشته، اکثر شبکه‌های اجتماعی محتوای ویدیویی طولانی مانند Facebook Watch یا IGTV دارند.

این نوع محتوا می‌تواند باعث افزایش میزان ترافیک و تعامل برای کمپین‌های شبکه‌های اجتماعی شما شود.

ایجاد کمپین‌های شبکه‌های اجتماعی همیشه آسان نیست. با این حال، برای شروع می‌توانید از این فهرست ۲۵ موردی استفاده کنید.