هر آنچه که شما باید در مورد رسیدن به مخاطب هدف خود، افزایش ترافیک وب‌سایت و هدایت فروش با کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی بدانید در این مطلب از استارتاپت جمع‌آوری شده است. با ما همراه باشید.

هر ماه بیش از دو میلیارد کاربر فعال از فیس‌بوک، یک میلیارد از اینستاگرام و ۳۶۵ میلیون کاربر از توییتر در سراسر جهان استفاده می‌کنند.

تنها در ایالات متحده آمریکا، ۷۷ درصد از جمعیت به‌نوعی در شبکه‌های اجتماعی عضو هستند. خواه برای چت‌کردن با دوستان، ارتباط برقرارکردن با مردم در سراسر جهان یا اهداف تجاری و شبکه‌ای، مصرف‌کنندگان به دلایل زیادی در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند و بازاریابان هم این را می‌دانند.

به‌دلیل تعداد بسیار زیاد کاربران فعال در این پلتفرم‌ها، بازاریابان اهمیت هدف قرار دادن مشتریان خود از طریق شبکه‌های اجتماعی را متوجه شده و درباره آن مطالعه می‌کنند. در حقیقت پیش‌بینی می‌شود سرمایه‌گذاری در تبلیغات شبکه‌های اجتماعی در سراسر جهان تا سال ۲۰۲۱ به حدود ۴۸ میلیارد دلار آمریکا برسد.

با این تعداد زیاد افراد که در هنگام مسافرت، رفت‌و‌آمد و حتی استراحت، اعلان‌های گوشی‌های هوشمند خود و فیدهای شبکه‌های اجتماعی را چک می‌کنند، برای بازاریابی چه راهی بهتر از شبکه‌های اجتماعی وجود دارد؟

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی موثر است

تبلیغات شبکه‌های اجتماعی با روشی کم‌هزینه، تاثیرگذار و سودمند به مخاطبین دست پیدا می‌کنند. دقیقا به همین دلیل است که کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی به یک روش مهم مارکتینگ برای مشاغل مختلف تبدیل شده‌اند.

با وجود حضور میلیاردها نفر در پلتفرم‌های اجتماعی و رشد مداوم کاربران و نفوذ آن‌ها به صورت ماهیانه، تصور اینکه چگونه کسب‌وکارها بدون حضور در شبکه‌های اجتماعی می‌توانند مطرح بمانند، دشوار است!

استفاده از شبکه‌های اجتماعی به شما این امکان را می‌دهد تا به مخاطب هدف خود برسید، با مشتریان فعلی و بالقوه تعامل داشته باشید، وفاداری به برند ایجاد کنید، ترافیک وب‌سایت را افزایش داده و فروش را هدایت کنید. بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی تنها یک ترند نیست، بلکه یک تکنیک قدرتمند صنعتی برای به موفقیت رسیدن است و به شما کمک می‌کند تا به افراد بیشتری در سراسر جهان دسترسی پیدا کنید.

کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟

کمپین شبکه‌های اجتماعی، یک تلاش بازاریابی هماهنگ با کسب‌وکار برای تقویت اطلاعات (درباره یک برند، محصول یا خدمات) با استفاده از حداقل یک پلتفرم شبکه اجتماعی است. این کمپین‌ها به‌صورت استراتژیک متمرکز هستند، نتایج قابل‌سنجش دارند و فالوورهای شبکه‌های اجتماعی را تحت تاثیر قرار می‌دهند تا به روشی خاص، احساس یا عمل کنند.

چگونه می‌توان اهداف کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی را تنظیم کرد؟

هنگام ایجاد یک کمپین بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی، باید اهداف هوشمندی را در نظر داشته باشید تا مطمئن شوید که کار شما تا حد ممکن موثر است. در اینجا چند هدف هوشمند و نمونه‌هایی از شرکت‌هایی که آن‌ها را به‌خوبی اجرا کرده‌اند، ارائه شده است. بیایید با هم نگاهی به آن‌ها بیندازیم:

نمونه‌های کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی

 • کوکاکولا برای ارتباط با مخاطبین خود، کمپین کوک را به اشتراک گذاشت.
 • کمپین‌های URL وب‌سایت ABC News برای تقویت ترافیک.
 • کمپین Starbucks Unicorn Frappuccino برای هدایت فروش.
 • کمپین #EatASnickers شرکت Snickers برای جذب مخاطبین با یک هشتک منحصربه‌فرد.

بهبود آگاهی از برند

کسب‌وکار شما می‌تواند با ارسال کمپین‌های خود بر پلتفرم‌های مختلف، آگاهی از برند را از طریق شبکه‌های اجتماعی بهبود دهد. همچنین می‌توانید از هشتک‌های خاص استفاده کرده و انگیزه‌هایی برای فالوررها فراهم کنید تا محتوای شما را به‌اشتراک گذاشته و دوستان خود را تگ کنند.

بهبود آگاهی از برند شما از طریق شبکه‌های اجتماعی نیاز به وقت زیادی هم ندارد. در حقیقت، ۹۱ درصد از بازاریابان گفته‌اند که تنها با صرف چند ساعت در هفته در شبکه‌های اجتماعی، شاهد افزایش دیده‌شدن برند خود هستند. هنگامی ‌که شما برنامه‌ای برای کمپین خود دارید، دقیقا می‌دانید از کجا و چه زمانی آن را پست کنید تا کارایی خود را حفظ کند.

یک نمونه عالی استفاده از بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برای افزایش آگاهی از برند، کمپین تبلیغاتی Shot On iPhone شرکت اپل است. دوربین‌های چشمگیر آیفون اپل به کاربران ۹۰ میلیونی خود امکان می‌دهند عکس‌هایی بگیرند که به نظر می‌رسد با دوربین‌های حرفه‌ای گرفته شده‌اند.

همچنین در طی این سال‌ها گرفتن عکس‌های زیبا به‌ویژه در مورد پلتفرم‌های متمرکز بر عکس مانند اینستاگرام برای کاربران شبکه‌های اجتماعی به‌طور فزاینده‌ای اهمیت یافته است. اپل تصمیم گرفت از این ایده استفاده کرده و کمپین Shot On iPhone را راه‌اندازی کند که شامل عکس‌های آیفون گرفته‌شده توسط مشتریان است.

کاربران با آیفون‌های خود عکس می‌گیرند، آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی پست می‌کنند (به‌طور معمول در این مورد در اینستاگرام) و از هشتک کمپین، #shotoniphone استفاده می‌کنند که تاکنون بیش از ۳/۴ میلیون پست تگ شده است. اپل عکس‌های برگزیده را در صفحه اینستاگرام خود برای ۸/۶ میلیون فالوور خود به‌اشتراک می‌گذارد و به شرکت‌کنندگان، این امکان را می‌دهد که عکس آن‌ها در صفحه بیلبورد نمایش داده شود.

کمپین بازاریابی اپل باعث برندسازی افزایش آگاهی از برند از طریق صفحه اینستاگرام آن‌ها و هشتک شد و نیازمند این است که افراد عکس‌های خود را با فالوورهایشان به‌اشتراک بگذارند.

آگاهی از برند با کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی

 از طریق این کمپین، شرکت اپل یک فید از زیباترین و منحصر‌به‌فردترین تصاویر را ایجاد می‌کند که راهی برای بهبود آگاهی از برند و بازاریابی ویژگی دوربین آیفون هم است.

با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید

ارتباط با مخاطبین در انواع بازاریابی مهم است. در دنیایی که حواس‌پرتی رو‌به‌رشد است و صبر افراد روبه‌کاهش، تاکتیک‌های بازاریابی موثر، مهم‌تر از همیشه شده‌اند. خبر خوب این است که شبکه‌های اجتماعی، ارتباط با مشتریان بالقوه را در هر جای دنیا آسان‌تر کرده‌اند.

هنگام کار روی کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی، می‌خواهید با مخاطبین خود، هم به‌صورت سطحی (از طریق فالو، کامنت یا «لایک») و هم به‌صورت عمیق‌تر (از طریق یک پست که باعث می‌شود در مورد نام تجاری یا محصولات شما احساس خاصی پیدا کنند) ارتباط برقرار کنید.

کمپین شبکه‌های اجتماعی Share a Coke شرکت کوکاکولا با موفقیت، این شرکت را با مخاطبین خود در سطح عمیق‌تر مرتبط کرده است. با فروش بطری‌های نوشابه با نام افراد روی آن‌ها، کوکاکولا تجربه خرید را شخصی‌سازی می‌کند که باعث می‌شود مشتریان از خرید و به‌اشتراک گذاشتن این بطری‌ها هیجان‌زده شوند.

خواه نام خودشان یا نام یک عضو خانواده، دوست یا همکار باشد، مشتریان با این بطری‌های نوشابه، ارتباطی احساس می‌کنند. حتی برخی از بطری‌ها روی خود برچسب‌هایی دارند که مشتریان می‌توانند آن را بردارند و به‌عنوان برچسب اسم استفاده کنند یا به شخص دیگری بدهند.

کوکاکولا با ایجاد برچسب‌هایی با انواع املای اسامی مختلف و نام‌هایی که متداول نیستند، این کمپین را حتی بیشتر از قبل بر سر زبان‌ها انداخت. همچنین مشتریان می‌توانند بطری خود را با قیمت ۵ دلار در وب‌سایت شرکت شخصی‌سازی کنند. این شرکت راهی برای برقراری ارتباط با همه از طریق این کمپین پیدا کرده است.

کوکاکولا همچنین هشتک shareacoke# را تبلیغ کرد، بدین ترتیب کاربران شبکه‌های اجتماعی می‌توانند تصاویر و فیلم‌های خود را با دوستان و فالوورها به اشتراک بگذارند. از آن‌جایی که این کمپین وایرال شده است، این هشتک در میلیون‌ها پست توییتر و اینستاگرام استفاده شده و برای کسانی‌ که می‌خواهند یک نوشابه را به‌اشتراک بگذارند یا تصویری از تجربه خودشان پست کنند، لینک‌هایی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کمپین در بخش بیوی پروفایل‌های اجتماعی کوکاکولا وجود دارد.

کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی کوکاکولا

کمپین Share a Coke باعث می‌شود تا مردم از یک بطری شخصی نوشابه هیجان‌زده شوند و مشتریان در سطح عمیق‌تری با آن برند ارتباط برقرار کنند. به همین ترتیب، میلیون‌ها نفر، انگیزه دارند تا تصاویر، فیلم‌ها و داستان‌هایی را در شبکه‌های اجتماعی درباره تجربیات خود در مورد خرید یک نوشابه به‌اشتراک بگذارند.

راهنمای نهایی کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی

افزایش ترافیک وب‌سایت

شبکه‌های اجتماعی، راهی برای تقویت ترافیک وب‌سایت هستند. قرار دادن وب‌سایت در بیوی پروفایلتان به‌سادگی به شما کمک می‌کند تا کاربران را به سایت خود راهنمایی کنید که در آنجا می‌توانند اطلاعات بیشتری درباره شرکت شما یا یک محصول خاص کسب کنند. مشتریان صبر کمی دارند و به‌سرعت علاقه خود را از دست می‌دهند! با وارد کردن URL در بیوی خود، از هرگونه سردرگمی جلوگیری می‌کنید و انجام این امور را برای مشتریان بالقوه خود ساده می‌سازید.

تیم کمپین شما همچنین می‌توانند با استفاده از URL به صفحات مخصوص فرود در وب‌سایت شما، به فالوورها در شبکه‌های اجتماعی پاسخ دهند. افزودن لینک‌ها به وب‌سایت شما به‌عنوان بخشی از یک مکالمه طبیعی یا پست ارگانیک، راهی عالی است برای این ‌که به فالوورها نشان دهید به آن‌ها توجه دارید و این کار، ترافیک وب‌سایت شما را تقویت می‌کند.

در آخر، شما حتی می‌توانید یک وب‌سایت یا URL صفحه فرود را به پست خود در شبکه اجتماعی اضافه کنید. شما با ایجاد لینک‌هایی به منابع مورد نیاز برای پاسخگویی به سوالات و نگرانی‌های فالوورها، ترافیک وب‌سایت خود را افزایش خواهید داد.

به‌عنوان مثال، بسیاری از ایستگاه‌های خبری در سراسر کشور URLها را به استوری‌های خود در شبکه‌های اجتماعی اضافه می‌کنند. غالبا دیده می‌شود که یک تصویر، ویدیو، نقل قول یا یک جمله را به‌همراه یک لینک به آن استوری منتشر می‌کنند.

این کار مفید خواهد بود، زیرا باعث افزایش ترافیک وب‌سایت آن‌ها می‌شود. اگر فالوورها لینک به وب‌سایت ایستگاه را دنبال نکنند، اگر هنوز بخواهند تعامل داشته باشند، می‌توانند روی «لایک» یا «به‌اشتراک‌گذاری» کلیک کنند.

اشتراک گذاری کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی

هدایت فروش

بازاریابان می‌خواهند که مشتریان از محصولات و برند آن‌ها هیجان‌زده شوند. هنگامی ‌که یک کسب‌وکار بتواند این کار را با موفقیت انجام دهد، به احتمال زیاد شاهد افزایش فروش خواهد بود. کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی به دلیل امکان به اشتراک‌گذاری، استفاده از تصاویر و اطلاع‌رسانی، راهی فوق‌العاده برای هیجان‌زده کردن مردم در مورد محصولات جدید هستند.

یک نمونه از این اقدامات کمپین Starbucks Unicorn Frappuccino بود. استارباکس برای ایجاد آیتم‌های ویژه «منوی مخفی» شناخته شده است و این نوشیدنی‌ها به طور فزاینده‌ای برای عکس گرفتن محبوب شده‌اند. این شرکت از این مزیت استفاده کرد و فروش Unicorn Frappuccino  که یک نوشیدنی روشن و رنگی را که تنها برای مدت زمان محدودی موجود بود، آغاز کرد.

کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی استارباکس

استارباکس، عکس‌هایی از Frappuccino را در تمام شبکه‌های اجتماعی به‌اشتراک گذاشت و کار و کاسبی خوبی به‌راه انداخت. آن‌ها همچنین هشتک unicornfrappuccino‌# را ایجاد کردند تا مشتریان را ترغیب کنند تجربیات خود را در زمینه خرید و نوشیدن این نوشیدنی به اشتراک بگذارند.

این نوشیدنی ۵ دلاری، آن‌چنان در بین مشتریان پرطرفدار شد که در طی یک هفته در آوریل ۲۰۱۷، بیش از ۱۸۰۰۰۰ پست در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که این نوشیدنی را نشان می‌دادند. همچنین این نوشیدنی منجر به افزایش فروش در سه ماهه دوم به‌میزان ۳ درصد شد و در مارس ۲۰۱۷ با ۴ درصد افزایش همراه بود.

اکنون که ما برخی از موفق‌ترین کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی را مرور کردیم، بیایید راه‌هایی را بررسی کنیم که از طریق آن‌ها می‌توانید کار خود را شروع کنید.

نحوه ایجاد یک کمپین بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی

 • در مورد رقابت خود تحقیق کنید.
 • استراتژی خود را بسازید.
 • برای مخاطب مورد نظر خود جذابیت داشته باشید.
 • نوع و قالب محتوای خود را انتخاب کنید.
 • نتایج استراتژی کمپین خود را مدیریت کنید.
 • محتوای خود را تبلیغ کنید.
 • در سراسر کمپین خود یک پیام را تبلیغ کنید.
 • محتوای تبلیغاتی و غیرتبلیغاتی خود را متعادل سازید.
 • مطمئن شوید که محتوای شما برای کسب‌وکارتان منحصر‌به‌فرد باشد.
 • به‌طور مرتب با مخاطبین خود در تعامل باشید.
 • یک هشتک منحصر‌به‌فرد برای کمپین خود ایجاد کنید.
 • محتوای خود را با نرم‌افزار زمان‌بندی خودکار کنید.
 • از live stream به نفع خود استفاده کنید.

راه‌های زیادی برای ایجاد یک کمپین بازاریابی موفق در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد. برنامه‌ها بر اساس صنعت، پلتفرم شبکه‌های اجتماعی و نوع کمپین متفاوت هستند. برای ایجاد کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی از نکات زیر استفاده کنید که حول سه مرحله اصلی از جمله تحقیق در مورد رقابت شما، ساخت استراتژی و تبلیغ محتوای شما متمرکز هستند.

۱. در مورد رقابت خود تحقیق کنید

در مراحل برنامه‌ریزی کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی ، رقابت خود را در نظر بگیرید.

 • کدام شرکت‌ها شبیه شما هستند و قبلا شبکه‌های اجتماعی موفقی داشته‌اند؟
 • کدام شرکت‌ها کمپین‌هایی دارند که می‌دانید به خوبی عمل کرده‌اند؟
 • آیا شرکت‌هایی که در حال بررسی آن‌ها هستید، معمولا giveaway، مسابقه یا فیلم‌های زنده (لایو) دارند؟
 • برای لایک کردن در پست‌های شبکه اجتماعی چگونه تعامل می‌کنند؟

با برداشتن یک قدم به عقب و پرسیدن این سوالات از خودتان، متوجه این موضوع می‌شوید که چه چیزی در صنعت شما خوب کار می‌کند. همچنین می‌توانید تعیین کنید که چگونه کمپین خود را منحصر به فرد و متمایز سازید.

در جاهای دیگر هم به‌دنبال الهام گرفتن باشید. اگر رقابت شما در شبکه‌های اجتماعی نیست یا یک تجارت بی‌نظیر و منحصر‌به‌فرد دارید، پس به‌دنبال کمپین‌های دیگری باشید که الهام‌بخش شما هستند و تعیین کنید که چگونه می‌توانید عناصری مانند یک سبک مشابه، سطح تعامل، زیبایی شناسی یا پیام خاصی را برای کمپین خود به کار ببرید.

۲. استراتژی خود را بسازید

در مرحله بعد، استراتژی کمپین خود را بسازید. برای تعیین هدف کمپین خود، به مخاطبین هدف توجه کنید.

برای مخاطب مورد نظر خود جذابیت داشته باشید

 • به چه کسی می‌خواهید برسید؟
 • چگونه مخاطبین هدف خود را طبقه‌بندی می‌کنید؟
 • چقدر امید دارید که این کمپین، شرکت شما را به مخاطب هدف بر‌ساند؟
 • چگونه می‌توانید در سراسر کمپین خود به تعامل با فالوورهای خود ادامه دهید؟

اطمینان از جذابیت مطالب و پیام‌ها برای مخاطبین مورد نظر، همیشه باید در اولویت اصلی باشد. این قانون مهم را در سراسر کمپین بازاریابی شبکه‌های اجتماعی خود به یاد داشته باشید. هیچ‌گاه این دیدگاه را از دست ندهید که چرا و با چه کسی سعی دارید ارتباط برقرار کنید.

در غیر این صورت، مخاطبین شما به احتمال زیاد از پست‌های اجتماعی شما خسته شده یا در عرض چند ثانیه علاقه خود را به کمپین شما از دست می‌دهند.

در اینجا چند روش برای جذب مخاطب هدف در شبکه‌های اجتماعی ارائه شده است:

 • ترندهای جاری را در نظر بگیرید. مردم این روزها چه چیزی می‌خواهند ببینند؟ به عنوان مثال، استوری‌های اینستاگرام و پخش زنده، کاملا پرطرفدار شد‌ه‌اند. آیا می‌توانید این ترندها را در کمپین اجتماعی خود بگنجانید؟
 • آموزنده باشید. باعث شوید مخاطب توقف کرده و به شما توجه کند. اگر اطلاعاتی نداشته باشید که ارزش وقت آن‌ها را داشته باشد، چرا باید پست یا کمپین شما را چک کنند؟ انگیزه‌ای برای مخاطبین خود ایجاد کنید. یک giveaway ایجاد کنید که مخاطبین را ملزم به خواندن توضیحات شما از ابتدا تا انتها کند. علاوه بر این، به آن‌ها بگویید که چگونه در giveaway شرکت کنند و چه زمانی برنده را اعلام می‌کنید.
 • محتوای تصویری منحصر‌به‌فرد و جذاب ایجاد کنید. خواه یک فیلم در فیس ‌بوک باشد یا یک تصویر ویرایش‌شده در اینستاگرام، مطمئن شوید که محتوای تصویری شما جذاب و سرگرم‌کننده باشد. به مخاطبین خود چیزی بدهید که قبلا ندیده باشند.
 • با مخاطبین خود تعامل داشته باشید. پس از پست‌گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی، ۸۴ درصد از مصرف‌کنندگان انتظار دارند که شرکت‌ها ظرف ۲۴ ساعت پاسخ دهند. اگر فالوورهای شما سوالات، نظرات یا نگرانی در مورد پست‌های شما دارند، باید به آن‌ها پاسخ دهید. شما پیوند شخصی با مخاطبین خود ایجاد خواهید کرد که باعث می‌شود به شما و برند شما وفادارتر باشند. شما همچنین می‌توانید اعتماد آن‌ها را با کارایی بیشتر به دست آورید.

نوع و قالب محتوای خود را انتخاب کنید

برای تعیین نوع محتوا، به این فکر کنید که چرا کمپین خود را ایجاد می‌کنید. در اینجا مواردی وجود دارد که یک شرکت ممکن است به این دلایل، یک کمپین بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کند:

 • تعطیلات
 • مناسبت‌های خاص یا نقاط عطف
 • مشارکت با کسب‌وکارهای دیگر
 • تبلیغ‌های محتوای تولید شده توسط کاربر
 • مسابقه‌ها یا giveaway

توجه داشته باشید بهتر است از چه نوع محتوایی در چه پلتفرمی استفاده شود. به‌عنوان مثال، اگر کمپین شما از عکاسی صحنه زیاد استفاده می‌کند، اینستاگرام می‌تواند پلتفرم مناسبی برای شما باشد. اگر به پخش مستقیم و زنده احتیاج دارید و می‌خواهید فیلم‌های طولانی‌تری به‌اشتراک بگذارید، فیس ‌بوک می‌تواند گزینه خوبی باشد و اگر می‌خواهید اطلاعات کوتاه‌تری منتشر کنید، توییتر فضای مناسبی برای شما است. به این فکر کنید که هر پلتفرم برای چه چیزی مناسب است و به سراغ آن بروید.

نتایج استراتژی کمپین خود را مدیریت کنید

مهم نیست که چرا کمپین خود را ایجاد می‌کنید، احتمالا علاقه‌مند خواهید بود از سطح موفقیت کمپین خود مطلع شوید. برای نتیجه‌گیری در مورد موفقیت خود، برای سنجش و نظارت بر کل کمپین خود به برخی معیارها نیاز دارید.

یک روش محبوب برای انجام این کار از طریق یک ردیاب متریک مانند Google Analytics یا ابزار نظارت اجتماعی و ردیابی متریک HubSpot است. این نوع داده‌های منسجم، اطلاعاتی از قبیل میزان کلی ترافیک تبلیغات در کمپین، تعداد فالوورهای جدیدی که جذب کرده‌اید (و همچنین تعداد فالورهایی که از دست داده‌اید)، میزان تعامل شما، تغییرهای ترافیک وب‌سایت و هرگونه تغییر در فروش را در اختیار شما قرار می‌دهد.

۳. محتوای خود را تبلیغ کنید

اکنون زمان آن رسیده است که کمپین خود را به‌اشتراک بگذارید و محتوای خود را تبلیغ کنید. در مورد نحوه تبلیغ و به‌اشتراک‌گذاری محتوای خود تکنیک‌های زیر را در نظر بگیرید.

در سراسر کمپین خود یک پیام را تبلیغ کنید

شما باید با تبلیغ یک پیام در چند پلتفرم مختلف با استفاده از محتوای متناسب با پلتفرم انتخابی شروع کنید. با اشتراک‌گذاری مداوم همان پیام در سراسر کمپین، فالوورهای شما بارها و بارها همان اطلاعات را می‌بینند که باعث می‌شود پیام شما را به‌خاطر بسپارند.

کمپین‌های بازاریابی در گذشته ثابت کرده‌اند هنگامی ‌که پیام‌ها تکرار می‌شوند، تاثیر بیشتری دارند. تکرار باعث آشنایی خواهد شد که باعث افزایش اعتماد میان مخاطبین و پیام شما، برند و محصول خواهد شد.

محتوای تبلیغاتی و غیرتبلیغاتی خود را متعادل کنید

اگر دائما روی تبلیغاتی پافشاری کنید، فالورهای شما متوجه خواهند شد. با متعادل کردن موارد تبلیغاتی و غیرتبلیغاتی، فالوورهایتان شما را مفید دانسته و خواهان تعامل بیشتر با شما خواهند شد.

این امر به این خاطر است که فالوورهای شما احساس نمی‌کنند که تحت فشار قرار گرفته‌اند یا مجبورند که مشتری شوند. اگر شما محتوای تبلیغاتی را با محتوایی که برای فالوورهای شما مفید و جذاب باشد در تعادل نگه دارید، موثرتر عمل خواهید کرد.

مطمئن شوید که محتوای شما برای کسب‌وکارتان منحصر‌به‌فرد باشد

برای کمپین خود که مطابق با برند شما است، زیبایی شناسی ایجاد کنید. شما می‌خواهید که کمپین‌تان منحصر‌به‌فرد باشد، هرکسی که وارد صفحه شما می‌شود، باید بدون خواندن پروفایل بداند که آن صفحه متعلق به شما است. منحصر‌به‌فرد‌بودن و معتبر‌بودن به شما کمک می‌کند تا متمایز شوید … همچنین به افراد دلیل می‌دهد که بخواهند شما را در میان رقبایتان فالو کنند.

به‌طور مرتب با مخاطبین خود تعامل داشته باشید

مهم نیست که چند فالوور داشته باشید، باید کمی وقت بگذارید تا به سوالات پاسخ دهید، کامنت‌ها را لایک کنید و به بازخوردها پاسخ دهید. با گذراندن وقت برای تعامل با فالوورهای خود، به آن‌ها تجربه شخصی می‌دهید که آن را فراموش نخواهند کرد. این‌ها انواع روابط و تجربیاتی هستند که باعث می‌شوند فالوورها روی برند شما سرمایه‌گذاری کنند.

یک هشتک منحصر‌به‌فرد برای کمپین خود ایجاد کنید

همه کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی دارای هشتک هستند که باید در میان پلتفرم‌های اجتماعی شما یکسان باشند. هشتک‌ها به اعضای تیم امکان می‌دهند تا تعاملات را پیگیری کنند و تعامل فالوورها با کمپین شما را تسهیل می‌کنند. هشتک شما باید منحصر‌به‌فرد و به‌یاد‌ماندنی باشد.

به‌عنوان مثال، شرکت Snickers یک کمپین شبکه‌های اجتماعی معروف به نام «وقتی گرسنه هستید، خودتان نیستید» (You’re Not You When You’re Hungry) دارد. آن‌ها پیش‌بینی می‌کنند که مردم از کوره در می‌روند، دیوانه شده و حتی به افراد دیگری تبدیل می‌شوند، زیرا آن‌ها گرسنه و عصبانی هستند. این افراد به محض خوردن کمی شکلات اسنیکرز و رفع گرسنگی، به حالت عادی خود برمی‌گردند!

هشتک آن‌ها برای این کمپین Snickers bar‌# است. این هشتک سرراست است، به‌یاد‌آوردن آن ساده بوده و عمل‌گرا است. علاوه بر این، «Eat a Snickers» هم یکی از تگ‌هایی است که به یکنواختی در سراسر کمپین آن‌ها کمک می‌کند.

کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی اسنیکرز

محتوای خود را با نرم‌افزار زمان‌بندی خودکار سازید

اگرچه شاید ایجاد محتوای جذاب و تعامل با فالورهایتان وقت‌گیر باشد، راهی وجود دارد که بتوانید پست‌های تبلیغاتی خود را از قبل برنامه‌ریزی و زمان‌بندی کنید تا شما را از انجام این کار در زمان واقعی نجات دهد.

ابزارهایی مانند Hootsuite ،Crowdfire و CoSchedule به بازاریابان امکان می‌دهند تا پست‌ها را با متن، عکس‌ها، فیلم‌ها، هشتک‌ها و سایر موارد برنامه‌ریزی و زمان‌بندی کنند. برخی از این ابزارهای برنامه‌ریزی شامل ویژگی‌های تجزیه‌و‌تحلیل هستند که به کاربران این امکان را می‌دهند تا تعیین کنند که کدام پست‌های زمان‌بندی شده به‌خوبی انجام شده‌اند و کدام پست‌ها باید اصلاح شوند.

از live stream به نفع خود استفاده کنید

تا سال ۲۰۲۱، پیش‌بینی می‌شود که پخش مستقیم و زنده به یک صنعت بیش از ۷۰ میلیارد دلاری تبدیل شود. با پخش مستقیم، مخاطبین می‌توانند محتوا را در زمان واقعی از هر نقطه در سراسر جهان مشاهده کنند که این یک تجربه منحصر‌به‌فرد و جذاب را ایجاد می‌کند.

لایو فیس ‌بوک یکی از محبوب‌ترین راه‌ها برای پخش مستقیم محتوای زنده است و پس از آن، پلتفرم‌های دیگری مانند توییتر، اینستاگرام و یوتیوب آن را دنبال کردند. شما می‌توانید از پخش مستقیم برای به‌روزرسانی فالوورها در مورد اخباری که اتفاق میفتد، برگزاری giveaway و مسابقه‌ها، مصاحبه با میهمانان و تاثیرگذاران استفاده کنید یا به‌راحتی این حس را در فالوورها ایجاد کنید که شخصا با برند شما ارتباط دارند.

روش تبلیغ محتوای شما به تصمیم‌تان بستگی دارد، اما آزمایش و تجزیه‌و‌تحلیل نتایج خود را فراموش نکنید. به این ترتیب، می‌دانید در حالی‌ که کمپین هنوز زنده (لایو) است، می‌توانید تغییرات فوری یا اصلاحات را در آن انجام دهید. همچنین می‌توانید این اطلاعات را برای کمپین‌های آینده هم اعمال کنید.

کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی خود را بسازید

شبکه‌های اجتماعی در جهان، طوفانی به‌راه انداخته‌اند. اگرچه برخی از ترندها در حال تغییر هستند، اما شبکه‌های اجتماعی آمده‌اند که بمانند! کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی گزینه خوبی برای کسب‌وکارهایی هستند که می‌خواهند مترقی باقی بمانند و محتوای خود را به‌طور کارآ و موثری تبلیغ کنند.

با امکان دستیابی قابل توجه، امکان تعامل مستقیم با فالوورها و مشتریان، سهولت به‌اشتراک گذاشتن محتوای شما با هزاران نفر (یا حتی میلیون‌ها نفر) از مردم و ماهیت مقرون‌به‌صرفه‌بودن این کار، کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی، هم برای کسب‌وکارها و هم برای مصرف‌کنندگان به‌طور یکسان جذاب هستند.

شروع به ایجاد محتوای منحصر‌به‌فرد و جذاب برای فالوورهای اجتماعی خود کنید و تاثیرگذار باشید که باعث هدایت فروش شده و مردم را به برند شما علاقه‌مند می‌کند.