یکی از شعب رستوران‌های زنجیره‌ای مک دونالدز درحال آماده‌شدن برای پایان تعطیلی قرنطینه و حفاظت از مشتریان و کارکنان خود است. این شرکت با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در تلاش است تا اعتماد مردم را برای حضور در این رستوران جلب کند. برای اطلاع بیشتر از اقدامات جالب این شرکت، ادامه خبر را دنبال کنید.

با ادامه شرایط موجود به‌واسطه کروناویروس، صنایع خدماتی به میزان قابل‌توجهی، تحت‌تاثیر قرار گرفته‌اند. در این بین برخی از رستوران‌ها سعی دارند خود را با شرایط کرونایی این روزها سازگار کنند. همان‌طور که یکی از شعب مک دونالدز در هلند نشان داده است، ایجاد کمی فاصله می‌تواند تفاوت‌آفرین باشد.

سازگار شدن یکی از شعب مک دونالدز برای مبارزه با کرونا با استفاده از فاصله گذاری اجتماعی

فاصله گذاری اجتماعی

به گزارش رویترز (Reuters)، این فست‌فود زنجیره‌ای درحال آزمایش یک طرح جدید در شهر آرنهم (Arnhem) هلند است. فاصله گذاری اجتماعی از جمله مواردی است که در این طرح، تاکید بسیاری روی آن شده است؛ چرا که پس از پایان تعطیلات قرنطینه، احتمالا باز هم به مردم توصیه می‌شود که فاصله خود را با دیگران حفظ کنند.

تصاویر ارائه‌شده از این طرح آزمایشی در مک دونالدز نشان می‌دهند که علائم واضحی روی زمین کشیده شده تا مشتریان روی آن بایستند و از یکدیگر فاصله داشته باشند. در یکی از تصاویر می‌بینیم که این علائم، حتی در پیاده‌رو و خیابان هم کشیده شده‌اند و به‌این ترتیب به مشتریان نشان می‌دهند که هنگام انتظار در صف، باید روی این نقاط بایستند.

در تصاویر دیگری هم شاهد بودیم که از موانع پلاستیکی بین میزها استفاده شده و غذا با استفاده از چرخ‌دستی به مشتریان تحویل داده می‌شود. البته این شرکت ممکن است در برخی از محل‌ها، خدمات میز (Table service) ایجاد کند تا تعامل بین مشتریان و کارکنان محدود شود. یک ایستگاه شست‌وشو و ضدعفونی دست هم در ورودی رستوران تعبیه شده است.

آزمایش فاصله گذاری اجتماعی در یکی از شعب مک دونالدز در هلند

یونیس کوئک‌کوئک (Eunice Koekkoek) یکی از سخنرانان شرکت مک دونالدز در هلند در مصاحبه با رویترز گفت:

ما سعی کردیم ببینیم که هنگام راه‌اندازی رستوران، چگونه می‌توانیم از مشتریان و کارکنان‌مان حفاظت کنیم. تغییرات جدی به‌وجود آوردیم اما امیدواریم بتوانیم کاری کنیم که این تغییرات، تا جای ممکن برای مشتریان محسوس نباشد.

یونیس کوئک‌کوئک

هنوز مشخص نیست که این تغییرات در شعب مک دونالدز ایالات متحده آمریکا هم به‌کار گرفته می‌شود یا خیر. یکی از سخنرانان این شرکت در مصاحبه با بیزنس اینساید (Business Inside) اظهار کرد:

حرکت شرکت به‌سمت ایجاد تغییرات در عملکرد و همکاری افراد، از روی فکر و تامل انجام می‌شود.

سخنرانان مک دونالد