این واقعیت انکارناپذیر است که اگر کارمندان در محیط کاری خود احساس ارزش نکنند، به میزان قابل‌ملاحظه‌ای از رضایت شغلی‌شان کاسته می‌شود. اگر کارکنان‌‌تان احساس کنند که شما به‌عنوان یک مدیر، قدردان تلاش‌ و همکاری‌‌شان با تیم نیستید؛ می‌توانید از عدم رضایت قلبی آن‌ها به ادامه این همکاری مطمئن باشید. از این‌رو، نشان دادن اهمیت کارکنان و توجه به آن‌ها، مقوله‌ بسیار مهمی است.

لازم نیست با سرمایه‌گذاری‌های هنگفت، اختصاص‌ پاداش‌های عجیب‌وغریب یا اعطای امتیازات خاص، به کارمندان‌‌ نشان دهید که برای‌‌شان ارزش قائل هستید. ما در این مقاله از استارتاپت، پنج روشی که تیم مدیریتی به کمک آن‌ها و با ایجاد یک فضای کاری خوب، می‌تواند تنها در عرض یک هفته به کارکنان خود نشان دهد که برای‌شان ارزش قائل است و آن‌ها را مورد حمایت قرار می‌دهد را ارائه می‌کنیم.

۱. خارج از ساعات کاری با کارکنان خود ارتباط برقرار کنید

نشان دادن اهمیت کارکنان با ارتباط دوستانه

آشنایی با نقاط ضعف و قوت کارکنان، بسیار مهم است اما در واقع پیداکردن شناخت از نیروهای کاری خود، به‌معنی آشنایی با آن‌ها در هر دو سطح زندگی کاری و شخصی‌شان است. اکثر مدیران، از برقراری جلسه با کارکنان خود فراری هستند و تنها زمانی که کارمندان می‌توانند واقعا با این مدیران صحبت کنند، هنگام ورود به محل کار یا داخل آسانسور، موقع رفتن به خانه است!

اگر فقط ۱۵ دقیقه در روز برای این کار وقت بگذارید؛ کم‌کم صحبت‌کردن با کارکنان درباره آنچه در زندگی‌شان اتفاق می‌افتد، به یک عادت معمول برای شما تبدیل می‌شود. ترتیب‌دادن برنامه‌های آخر هفته، ایجاد سرگرمی‌های جالب، وقت‌گذرانی با کارکنان تیم و صحبت درباره زندگی آن‌ها، روش مهمی است تا به کارمندان‌تان نشان دهید که برای‌شان اهمیت زیادی قائل هستید. این مسئله به‌ویژه درمورد افراد دورکار، از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ چون عدم حضور فیزیکی در محل کار، ممکن است حس انزوا و کم‌ارزش‌بودن را به آن‌ها القا کند.

۲. با ارسال ایمیل، به موفقیت‌های کارکنان‌تان اشاره کنید

تمام افراد دوست دارند که به‌صورت جداگانه موردتقدیر قرار بگیرند. ممکن است تیم شما متشکل از ۱۰۰ نیروی کار حرفه‌ای و مستعد باشد، اما به هرحال فرقی نمی‌کند؛ شما می‌توانید با فرستادن ایمیل و اشاره به موفقیت‌هایی که در هفته گذشته کسب شده، به آن‌ها ارزش دهید و این کار را به یک عادت خوب تبدیل کنید.

این عمل به کارکنان‌ شما احساس غرور و انگیزه‌ کافی برای ادامه کار را می‌دهد. با اشاره به افرادی که فعالیت چشمگیری انجام داده‌ و تلاش‌های‌شان در راستای برنامه‌های شرکت مؤثر بوده است؛ این حس را به آن‌ها منتقل می‌کنید که نه‌تنها از سوی مدیران بلکه از سوی دیگر کارمندان هم موردتوجه قرار می‌گیرند.

۳. به سلامت روانی کارکنان خود توجه کنید

نشان دادن اهمیت کارکنان با جشن گرفتن برای آن ها

ناگفته نماند که قدردانی شما از کارکنان، ابزاری برای پیشرفت و احساس راحتی آن‌ها در محل کار است. از موارد مهم دیگر در این حوزه، سرمایه‌گذاری روی بهبود سلامت روانی کارکنان است. برای این کار روش‌های مختلفی مثل استخدام یک مربی یوگا یا صرف ۱۵ دقیقه وقت برای انجام مراقبه‌های ذهنی و شخصی با ترتیب‌دادن چند برنامه رایگان وجود دارد. روشی را انتخاب کنید که بتوانید حداقل یک‌بار در هفته، آن را در محیط کارتان اجرا کنید؛ ضمن این‌که کارکنان هم باید آن را بپذیرند و با این روش، ارتباط برقرار کنند.

۴. سالگردهای مهم را جشن بگیرید

یکی دیگر از راه‌های نشان دادن اهمیت کارکنان این است که سالگردهای خاص و مربوط به آن‌ها را در شرکت جشن بگیرید. شاید به‌نظر برسد که جشن‌گرفتن به مناسبت پنجمین سال ورود یکی از کارکنان به شرکت، کار بیهوده‌ای است اما همین عمل به‌ظاهر ساده، یک روش عالی برای برجسته‌کردن دستاوردهای کارکنان شرکت به‌شمار می‌رود.

شما می‌توانید با برگزاری یک جشن و اشاره به تاثیر این افراد در محیط کاری شرکت، احساس با اهمیت بودن را به آن‌ها القا کنید. به‌خصوص اگر این جشن، فراتر از مراسم خسته‌کننده اهدای یک لوح تقدیر یا برش کیک باشد. با این عمل، شما احتمال حفظ کارکنان خود را برای مدت طولانی‌تری، افزایش می‌دهید.

۵. به کارکنان‌تان گوش دهید

نشان دادن اهمیت کارکنان با گوش دادن به آن ها

این فرضیه وجود دارد که اکثر افراد درصورت انجام یک پروژه‌ موفقیت‌آمیز، با مهمان‌شدن به یک پیتزای رایگان، راضی و خشنود خواهند شد؛ اما در واقعیت همیشه این‌طور نیست. یک کارفرمای خوب می‌تواند با گوش‌دادن به اعضای تیم خود و بروز رفتارهایی که نشان از محبت قلبی او دارد؛ این احساس را به کارکنانش منتقل کند که برای شرکت، ارزشمند هستند.

شما می‌توانید با انجام یک‌سری کارهای ساده‌، محیط کار را برای کارکنان خود راحت و لذتبخش‌ کنید؛ پس وقت‌تان را برای انجام کارهای بزرگی که ممکن است به‌زودی فراموش شوند، هدر ندهید. تنها لازم است که برای گوش‌دادن و نشستن پای صحبت‌های افراد تیم خود، وقت بگذارید. همین کار کوچک، می‌تواند به منزله پاداش بزرگی برای آن‌ها باشد؛ پاداشی که اثر ماندگارتری هم دارد.