بسیاری از بازاریاب‌ها و فروشندگان، مشتاق هستند تا از بهترین زمان برای تماس تبلیغاتی و دستیابی به بهترین نتیجه، آگاه شوند. نماینده فروش، دوست دارد به‌جای تحقیق روی مشتریان، ساخت پیام‌های مناسب و انتظار برای یک رویداد متقاعدکننده، بداند که چه زمانی از روز، بهترین موقع برای تماس تبلیغاتی است تا به‌سرعت دست‌به‌کار شود. از این‌رو، به این روش تبلیغاتی، «تماس سرد (Cold Call)» گفته می‌شود.

شاید در گذشته، تماس سرد به‌عنوان یکی از راه‌های مهم بازاریابی شناخته می‌شد؛ اما متاسفانه امروزه این روش برای فروشندگان، به‌اندازه‌کافی کارساز نیست. طبق تحقیقات صورت‌گرفته در دانشگاه بیلر، تنها یک درصد از تماس‌های تبلیغاتی به‌موفقیت ختم می‌شوند و افراد را برای خرید، متقاعد می‌کنند.

نتیجه این‌که دیگر «بهترین زمان برای تماس تبلیغاتی» وجود ندارد؛ اما داستان برای «تماس گرم (Warm Call)» متفاوت است. در این روش، شما تحقیق می‌کنید و پیام مناسبی می‌نویسید و از همه مهم‌تر قبل از هر تماسی، مشتری خود را می‌شناسید. اگر تکالیف خود را به‌عنوان یک فروشنده یا بازاریاب، به‌خوبی انجام دهید و بتوانید مشتری بالقوه خود را پیدا کنید؛ می‌دانید که چه‌زمان، تلفن را بردارید و تماس بگیرید و در این‌جا تفاوت بین تماس سرد و گرم، کاملا مشخص می‌شود.

در ادامه این مطلب از استارتاپت، ۶ راه پیشنهادی از سوی هاب اسپات بیان می‌شود تا از بهترین زمان، برای تماس تبلیغاتی در سال ۲۰۲۰ آگاه شویم.

بهترین زمان برای تماس تبلیغاتی

با کمال تعجب و برخلاف بسیاری از بازاریابان که بهترین زمان تماس را در ساعات اولیه روز می‌دانند، مناسب‌ترین موقع برای تماس تبلیغاتی سرد، بین ۴ تا ۵ عصر به زمان محلی است. زیرا اکثر افراد در این ساعت از روز، کارکردن را کنار گذاشته‌ و زمان بیشتری برای رسیدگی به مسائل این‌چنینی دارند. اما همیشه هم تماس‌های عصر، کارساز نیستند؛ پس به ۶ پیشنهادی که در ادامه مطلب بیان می‌کنیم، توجه داشته باشید.

۱. بهترین روز برای تماس تبلیغاتی

طبق تحقیقی که در سال ۲۰۱۷ توسط CallHippo انجام شد؛ روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، بهترین روزهای هفته برای انجام هرگونه تماس تبلیغاتی به‌حساب می‌آیند. البته نتیجه این مطالعه چندان هم شگفت‌انگیز نیست؛ زیرا اکثر افراد حاضر نیستند که در روز جمعه، نه با هیچ‌شخصی تماس داشته باشند و نه فردی را ملاقات کنند، مخصوصا یک فروشنده یا بازاریاب را. در روزهای اول هفته هم، خریداران مشغول برنامه‌ریزی برای کارها هستند و شلوغ‌ترین زمان کاری‌شان محسوب می‌شود.

اما در میان هفته، مخصوصا روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، مردم زمان کافی برای پرداختن به امور مختلف را در اختیار دارند؛ به‌این‌ترتیب تماس از سوی یک فروشنده یا بازاریاب، اختلالی در کارشان به‌وجود نمی‌آورد و فشاری به آن‌ها تحمیل نخواهد شد.

بهترین زمان برای انجام تماس تبلیغاتی

۲. بهترین زمان صبحگاهی برای تماس تبلیغاتی

برقراری تماس تبلیغاتی در ساعات اولیه صبح، آن‌قدرها هم که فکر می‌کنید، بد نیست. این کار باعث می‌شود تا بتوانید با شخص خریدار، قبل از این‌که سراغ کارهای روزمره‌اش برود که معلوم هم نیست چه زمانی تمام شوند؛ ارتباط برقرار کنید. اما سوال این‌جا است که آیا تماس صبحگاهی، زمان مناسبی برای جلب نظر مشتری است؟

همان‌طور که اشاره کردیم، طبق تحقیق CallHippo، بهترین زمان برای تماس با مشتری، بین ساعت ۴ تا ۵ عصر است؛ اما بهترین زمان دوم برای برداشتن تلفن و ایجاد تماس، بین ساعت‌ ۱۱ صبح تا ۱۲ ظهر خواهد بود.

با این‌که ساختار بسیاری از شرکت‌ها باهم متفاوت است؛ اما در ساعت ۱۱ صبح، اکثر کارمندان سعی در تکمیل کارهای خود دارند تا زمان ناهار را به‌خوبی سپری کنند. مثل ساعت ۴ عصر که می‌خواهند کارهای باقی‌مانده را تمام کنند تا با خیال راحت‌تری به خانه بروند. در این ساعات روز، آن‌ها کاملا مردد هستند که آیا سراغ کار یا وظیفه‌ تازه‌ای بروند یا خیر. به همین‌دلیل، این ساعات بهترین زمان، برای تماس از سوی فروشنده محسوب می‌شود.

۳. بدترین زمان روز برای انجام تماس تبلیغاتی

حرفه‌ای‌ترین و متعهدترین افراد یک شرکت، بین ساعات ۷ تا ۱۰ صبح، مشغول چه کاری هستند؟ آن‌ها در این زمان از روز به‌لطف انرژی بالای خود، شدیدا روی کارشان متمرکز هستند. به همین‌دلیل، این ساعات از روز، بدترین زمان برای انجام تماس تبلیغاتی است.

بسیاری از شرکت‌ها بین ساعت ۸ تا ۹ صبح، کار خود را آغاز می‌کنند و این شک پیش می‌آید که آیا شخصی جواب زنگ شما را در این ساعات می‌دهد یا خیر. حتی اگر شرکتی، ساعت ۹ صبح، شروع به کار کند؛ تمام افراد در یکی دو ساعت اول، به‌شدت روی کارشان متمرکز می‌شوند و بیشتر به فکر انجام وظایف خود هستند تا یک تماس از سوی شما.

اگر هم متوجه شدید که عده ای زودتر و از ساعت ۶ تا ۷ صبح، در محل کار حاضر می‌شوند؛ اصلا به این اشخاص، امید نداشته باشید. زیرا چنین افرادی نسبت به کار خود، بسیار متعهد هستند و می‌خواهند بهترین استفاده را از این ساعات روز ببرند؛ پس نمی‌خواهند که شما مزاحم‌شان بشوید. یک تماس در ساعت ۷ صبح با این افراد، دقیقا نتیجه‌‌ای برعکس دارد.

۴. بهترین زمان برای پاسخ و جواب‌دهی

زمان‌هایی فرا می‌رسد که شما یک تماس موفق را ایجاد کرده‌اید و ممکن است مشتری هرلحظه، برای سوالات بیشتر با شما تماس بگیرد. قطعا بسیار مهم است که شما، زمان مناسبی هم برای پاسخ‌گویی داشته باشید. اما آیا می‌توان تشخیص داد که چه زمانی این افراد، با شما تماس می‌گیرند؟ آیا زمان مناسبی برای پاسخ‌گویی وجود دارد؟ همچنین گاهی لازم است که شما مشتریان را پس از انجام یک تماس موفق، بازهم دنبال کنید و نمی‌دانید چه زمانی برای این کار، مناسب است.

طبق تحقیقات CallHippo مشخص شده است که بین مشتریان برای هرگونه پاسخ‌گویی، ۴۵۰ درصد تفاوت وجود دارد؛ بنابراین حتی نمی‌توان یک زمان حدودی برای آن بیان کرد. به همین‌دلیل، اگر مشتری شما واجد شرایط شده و برای پاسخ‌گویی به او شک دارید؛ بهتر است به‌سرعت و بدون تردید، با او تماس بگیرید.

۵. نتیجه سماجت

آیا پس از ثبت دو یا سه تماس، گذاشتن پیام برای مشتری، امتناع از خرید و عدم پاسخ از سوی او، دست‌بردار شده‌اید؟ شاید خیلی زود، خود را ببازید. تحقیقات CallHippo نشان داده که ۳۰ درصد از مشتریان احتمالی، هیچ‌گاه اولین تماس‌ را پاسخ نمی‌دهند. همچنین ۹۰ درصد از فروشندگان، با ششمین تماس خود، به‌ موفقیت رسیده‌اند.

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که چندبار تلاش بیشتر برای برقراری تماس تبلیغاتی، شانس موفقیت را به ۷۰ درصد افزایش می‌دهد؛ بنابراین هرگز زود تسلیم نشوید.

بهترین زمان برای بالا بردن شانس موفقیت در تماس تبلیغاتی

نتایج تحقیق مشابهی توسط Velocify، نشان می‌دهد که استراتژی تماس‌های دنباله‌دار، بهترین راهی است که یک فروشنده می‌تواند پیش بگیرد. ۶ تماس تبلیغاتی برنامه‌ریزی‌شده طی یک دوره ۱۵ روزه، شانس برقراری ارتباط با مشتری را ۱۱۰ درصد افزایش می‌دهد.

۶. سرعت در تماس، یعنی برگ برنده

طبق تحقیق Velocify، تفاوت‌های زیادی در نتیجه سرعت، بین تماس‌های مختلف وجود دارد. در حقیقت، ۳۹۱ درصد شانس بیشتری وجود دارد که فردی، تماس دوم یک فروشنده را که در بازه زمانی یک دقیقه پس از تماس اول انجام شده، پاسخ دهد.

در نهایت،‌ انتخاب زمان مناسب برای تماس تبلیغاتی، موضوع مهمی برای موفقیت در این زمینه است. باوجودی‌که این ۶ اصل برای شروع، مناسب هستند؛ اما باید بر اساس نوع کسب‌وکار خود و با توجه به شناخت مشتری، دنبال استراتژی‌های متفاوتی باشید.