این روزها کسب و کارهای بسیاری به‌دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده‌اند و برخی هم باید از طریق کار در منزل به فعالیت‌های‌شان ادامه دهند. با این وجود، حفظ تجارت در برابر ویروس کرونا برای کثر کسب و کارها، استرس فراوانی به‌همراه دارد. مسائلی چون مدیریت و محافظت از کارمندان، حفظ مشتری و سود شرکت، هر کدام موانع زیادی بر سر راه مدیران قرار داده‌اند.

دیوید لاک (David Luck) مدیر شرکت Capital On Tap، نکات مهمی را برای تضمین سلامت روانی و حفظ تجارت در برابر ویروس کرونا به اشتراک گذاشته است تا مدیران با پیروی از آن‌ها، بهترین تصمیمات را برای حفظ کسب و کارشان اتخاذ کنند.

۱. هزینه‌های اضافی را کاهش دهید

زمانی‌که کارمندان به‌صورت دورکاری مشغول به فعالیت هستند، می‌توان هزینه‌های غذا، نوشیدنی‌ و تجهیزات مورد استفاده در محل کار را به‌طور کلی حذف کرد. همچنین اگر دفتر کارتان اجاره‌ای است، بد نیست با صاحب ملک صحبت کنید و برای این دوران تخفیف بخواهید یا پیشنهاد دهید که پرداخت بخشی از اجاره ملک، به زمان اتمام قرنطینه و پاکسازی ویروس کرونا موکول شود.

۲. مشتریان ممتاز خود را رها نکنید

در چنین شرایط سختی، حفظ شرایط و تامین مالی از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر مشتریان ویژه‌ای دارید که از نظر مالی، جایگاه ویژه‌ای برای شرکت‌تان دارند؛ در اسرع وقت به سراغ‌شان بروید و درصورت امکان، آمادگی خود را برای ارائه خدمات به آن‌ها اعلام کنید تا به‌این‌ترتیب، بتوانید تا حدودی شرایط مالی‌تان را بهبود دهید.

۳. بودجه‌بندی سفت و سخت‌تری داشته باشید

در این شرایط که کاهش هزینه‌های خروجی بسیار مهم است، شما به برنامه‌ای نیاز دارید که با توجه به شرایط مالی موجود، به کمک آن بتوانید ثبات شغلی و همچنین حفظ تجارت خود در برابر ویروس کرونا را تضمین کنید. حتی گاهی لازم است برای پیشبرد کارها، دست‌به‌جیب شوید. مثلا شاید کارمندان برای انجام فعالیت‌های‌شان به‌صورت دورکاری، به دستگاه‌ها و ابزار مناسبی نیاز داشته باشند و این وظیفه شما است که آن‌ها را تجهیز کنید تا عملکردی مشابه با همان سطح کیفیتی در شرکت را داشته باشند.

امنیت شغلی و حفظ تجارت در برابر ویروس کرونا

۴. با مشتریان ارتباط برقرار کنید

در این برهه زمانی خاص و با شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا، تردید مشتریان برای خرید هم بیشتر می‌شود؛ بنابراین بسیار مهم است که انتظارات‌شان را بهتر از قبل برآورده کنید. همچنین شفاف‌سازی کنید که چگونه حین پشتیبانی از آن‌ها، قرار است کارها را هم پیش ببرید. سمینارهای آنلاین و کنفرانس‌های ویدیویی، یک رویکرد عالی برای این منظور هستند و به‌این‌ترتیب، مشتریان مطمئن می‌شوند که شما همچنان به فکرشان خواهید بود. این نحوه برخورد با مشتریان، ارتباط به‌مراتب بهتری با آن‌ها ایجاد خواهد کرد.

۵. سرویس‌های مشابه ارائه دهید

شاید برای کسب و کار شما امکان‌پذیر نباشد که در این روزهای کرونایی مانند گذشته، سرویس‌های‌تان را به مشتریان ارائه دهید. بنابراین برای ارائه سرویس‌های خود به مشتریان، باید به‌دنبال روش‌های جایگزین باشید و درمورد این سرویس‌ها با آن‌ها و کارمندان صحبت کنید. ایجاد سرویس‌های جایگزین، نیازمند هماهنگی همه‌جانبه با تمام افراد شرکت و حتی مشتریان است.

۶. امنیت دیجیتالی خود را تقویت کنید

از آن جایی که اکثر کارمندان‌تان در خانه وظایف‌شان را انجام می‌دهند؛ لازم است سیاست‌های امنیتی خود را با توجه به تهدیدات سایبری، بازبینی کنید. زمانی‌که عمده ارتباطات شما با کارمندان‌تان از طریق فضای دیجیتال صورت می‌گیرد؛ تصمیمات مهم شرکت و حتی فعالیت‌های کلیدی آن از طریق اپلیکیشن‌های دیجیتال با افراد به اشتراک گذاشته می‌شود. این یعنی شما مستعد حملات سایبری و نفوذ هکرها هستید؛ پس بسیار مهم است که شرایط امنیتی مناسبی برای کارتان ایجاد کنید. کارمندان‌تان را از احتمال حملات سایبری آگاه کنید و از VPNهای مطمئن، نرم‌افزارهای امنیتی قوی و نرم‌افزارهای نظارتی مناسب بهره ببرید.

۷. سلامت کارمندان خود را تحت‌نظر داشته باشید

برای حفظ روحیه کاری کارمندان‌تان، باید به‌طور مرتب با آن‌ها ارتباط برقرار کنید و مطمئن شوید که از تجهیزات و امکانات کافی برای کار و زندگی شخصی‌شان برخوردار هستند. زمانی‌که در جایگاه یک مدیر به کارمندان‌تان به‌خوبی توجه می‌کنید؛ آن‌ها حتی ور وضعیت دورکاری هم بهترین عملکرد را از خود نشان می‌دهند.

۸. شرایط قرنطینه و پاکسازی را تقویت کنید

جدا از بحث حفظ تجارت در برابر ویروس کرونا و شرایطی که به همراه دارد؛ باید به تمام کارمندان‌تان یادآوری کنید که تمام نکات بهداشتی و سلامتی را در طول بحران ویروس کرونا رعایت کنند. تاکید بر نکاتی مثل شستن دست‌ها، رعایت فاصله در اجتماع و موارد مهم دیگر برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، نه‌تنها باعث حفظ سلامتی کارمندان می‌شود بلکه حفظ سلامت کسب و کارتان را هم تضمین خواهد کرد.