به نظر می‌رسد چیزی به زمان معرفی پلی استیشن 5 باقی نمانده است. احتمال دارد که سونی تا چند هفته‌ دیگر برنامه‌ای ویژه برای معرفی این کنسول داشته باشد. در این مقاله از استارتاپت، خبرهای داغی که این روزها درباره کنسول جدید پلی استیشن مطرح شده را بررسی می‌کنیم.

پس از این‌که مایکروسافت در هفته گذشته از نسل جدید کنسول‌های بازی خود یعنی ایکس باکس سری ایکس رونمایی کرد، حالا همه‌ی چشم‌ها دوباره به سمت سونی خیره شده‌است تا محصول جدید خود را معرفی کند. به همین دلیل شایعات به زمان معرفی پلی استیشن 5 اشاره می‌کنند.

پیش از این هم خبرهای مختصری درباره‌ی ساختار ظاهری منحصر به فرد پلی استیشن ۵ منتشر شده بود. همچنین تا کنون می‌دانیم که دسته‌های بازی در سری جدید پلی استیشن تغییرات زیادی کرده‌اند و با نام حسگر دوگانه «ِDualsense» شناخته می‌شوند.

در حال حاضر احتمال دارد که زمان معرفی پلی استیشن 5 در اواخر خردادماه یا اوایل تیر ماه باشد؛ اما ممکن است به دلیل شیوع ویروس کرونا این رویداد به زمان دیگری منتقل شود. ولی حداقل باید امیدوار باشیم که تا آن زمان اطلاعات بیشتری از این محصول توسط شرکت سونی منتشر شود.

باید پذیرفت که در شرایط حاضر و بحران جهانی ویروس کرونا، شرکت‌های بزرگی مانند سونی ناچار هستند که همه‌ی پیامدها را در نظر بگیرند و جوانب احتیاط را رعایت کنند.

البته خبرهایی وجود دارد مبنی بر این‌که پلی استیشن ۵ ممکن است زودتر از این موعد و در اواسط خردادماه رونمایی شود. در هر حال باید تا حدود یک ماه دیگر منتظر خبرهای تازه‌ای از سری جدید کنسول‌های بازی سونی باشیم.