اگر از طرفداران بازی کال آف دیوتی هستید، یک خبر خوب برای شما داریم. در گزارش مالی اکتیویژن اعلام شد، نسخه جدید کال آف دیوتی (Call Of Duty) طبق برنامه قبلی در پاییز سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد.

با وجود اینکه جزئیات زیادی در مورد نسخه‌ای که در پاییز امسال منتشر می‌شود اعلام نشده است، اما شایعات حاکی از این است که نسخه جدید کال آو دیوتی در عصر جنگ سرد (Cold War) اتفاق می‌افتد و به دنیای (Black Ops) مرتبط می‌شود.

البته شایعاتی هم در این زمینه وجود دارد که نسخه جدید این بازی در فضای جنگ ویتنام اتفاق خواهد افتاد. احتمالا باید چند هفته دیگر هم صبر کنیم تا جزئیات دقیق‌تری در مورد کال آف دیوتی به صورت رسمی منتشر شود.

نسخه جدید بازی کال آو دیوتی

همچنین طبق گزارشاتی که از گوشه و کنار درز کرده است، این نسخه از کال آف دیوتی به طور مشترک توسط تری‌آرک (Treyarch) و اسلج‌همر (Sledgehammer) ساخته می‌شود. اینگونه که به نظر می‌رسد، استودیو تری‌آرک وظیفه اصلی ساخت بازی را بر عهده دارد و اسلج‌همر و ریون سافت‌ور (Raven Software) در این امر به این شرکت کمک خواهند کرد.

یکی از سورپرایزهای نسخه جدید کال آف دیوتی می‌تواند بخش تک‌نفره باشد که جای خالی آن در نسخه قبلی یعنی Call of Duty: black ops 4 حس می‌شد.  احتمالا در هفته‌های آینده جزئیات بیشتری در این زمینه منتشر خواهد شد.

طبق گفته‌های چارلی اینتل (Charlie Intel)، زمان‌بندی انتشار نسخه‌های قبلی کال آف دیوتی معمولا تا پایان ماه می هر سال مشخص می‌شد، این بار هم به نظر می‌رسد اکتیویژن در هفته‌های اخیر جزئیات بیشتری در مورد تاریخ و فضای نسخه جدید «ندای وظیفه» در اختیار رسانه‌ها قرار دهد.

با توجه به ارتباط نزدیک بین کال آف دیوتی و بتلفیلد، به نظر می‌رسد از بین این دو بازی در سبک جنگی، تنها کال آف دیوتی در سال جاری منتشر خواهد شد. به این دلیل که کمپانی EA پیش از این اعلام کرده بود، نسخه جدیدی از بتلفیلد در سال ۲۰۲۰ عرضه نخواهد شد و تنها در تابستان پیش‌رو یک آپدیت برای نسخه فعلی بتلفیلد منتشر خواهد شد.