شرکت مایکروسافت اخیرا از تبلت سرفیس گو 2 (Surface Go) و لپ تاپ سرفیس بوک 3 (Surface Book) خود رو نمایی کرده است. برای اطلاع از جزئیات بیشتر درباره این دو دستگاه در ادامه خبر با ما همراه باشید.

اگر قصد خرید یک تبلت یا لپ‌تاپ جدید را دارید بد نیست بدانید که اخیرا شرکت مایکروسافت ازنسخه جدید دستگاه‌های سرفیس گو و سرفیس بوک رونمایی کرده است. این شرکت در یک مراسم رسمی هر دو دستگاه سرفیس گو 2 و سرفیس بوک 3 را معرفی کرد.

رونمایی مایکروسافت از لپتاپ سرفس بوک ۳

جزئیات بیشتر

در کنار تبلت سرفیس گو 2، یک صفحه کلید جانبی هم وجود دارد که می‌توان آن را به دستگاه متصل کرد. درنتیجه افرادی که به دنبال تبلت هستند و از طرفی برای بهره‌وری بیشتر تایپ کردن با صفحه کلید فیزیکی (و نه مجازی) را بیشتر می‌پسندند با خرید این محصول، یک دستگاه ایده‌آل خواهند داشت. صفحه نمایش بزرگ ۱۰/۵ اینچی، کارایی بهتر باتری و افزایش ۶۴ درصدی سرعت عملکرد از جمله تفاوت‌های این دستگاه نسبت به نسخه قبلی آن است.

به لطف اضافه شدن قابلیت Studio Mics (که دوال میکروفن، حذف صداهای پس‌زمینه و افزایش شفافیت صدا را با خود به همراه آورده) مایکروسافت همچنین امیدوار است کاربران بتوانند از سرفس گو 2 برای پلتفرم‌های جلسات آنلاین مانند مایکروسافت تیم (Microsoft Team) استفاده کنند.

و اما سرفیس بوک 3 ؛ این دستگاه بیشتر مختص کاربرانی طراحی شده که می‌خواهند لپ‌تاپی با ستاپ سنتی‌تر داشته باشند. سرفیس بوک 3 به دو صورت ۱۳ و ۱۵ اینچی ارائه شده و پردازنده‌های نسل ۱۰ اینتل در این لپ‌تاپ بکار گرفته شده است. در صورت نیاز به تقویت بیشتر عملکرد گرافیکی آن، کاربران امکان انتخاب از بین پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA یا AMD را هم خواهند داشت.

محصولات جدید مایکروسافت. سرفس گو 2 و سرفس بوک ۳

طبق گفته مایکروسافت، لپ‌تاپ سرفیس بوک 3 دارای ۳۲ گیگ رم است و سرعت عملکرد آن نسبت به سرفیس بوک 2 تا ۵۰ درصد افزایش یافته است. عمر باطری دستگاه هم تا ۱۷/۵ ساعت بهبود داده شده است.

قیمت تبلت سرفیس گو 2 از ۳۹۹ دلار شروع شده و فروش آن از ۱۲ ماه مه آغاز می‌شود. این در حالی است که سرفیس پرو ۳ (Surface Pro 3) از ۲۱ همان ماه به فروش گذاشته می‌شود و قیمت آن هم از ۱٫۵۹۹ دلار شروع می‌شود.