داستان مامان پز را خانمی به‌ نام تبسم لطیفی متولد سال ۱۳۶۴ در خرم‌آباد لرستان آغاز کرد. مادرش معاون دبیرستان است و پدرش شغل آزاد دارد. در خانواده‌ فرهنگی او، تحصیلات جایگاه ویژه‌ای داشت و در سال ۱۳۸۳، تبسم برای تحصیل در رشته برق دانشگاه صنعتی شریف، راهی تهران شد. او در طول تحصیلش متوجه شد که برق، رشته موردعلاقه‌اش نیست. بنابراین در سال ۱۳۸۸، تحصیلات خود را در رشته ام‌بی‌ای در دانشگاه شریف آغاز کرد. او که در طول دوره تحصیلی‌اش، چند پروژه تحقیقاتی در زمینه پرداخت‌های امن و آی‌تی برای بانک پاسارگاد انجام داده بود و در اندیشگاه پاسارگاد کار می‌کرد؛ متوجه شد که برای کارمندبودن ساخته نشده بلکه می‌خواهد در شرکت بزرگی کار کند یا کسب‌وکار خودش را راه بیندازد. بیایید

با ما در این مطلب از استارتاپت همراه باشید تا ببینیم چطور برند مامان پز به موفقیت رسید.

داستان مامان پز از کجا شروع شد

داستان مامان پز از کجا شروع شد؟

تبسم از زمان دانشجویی، همیشه مشکل غذای خانگی داشت. او که همیشه دلتنگ دستپخت بی‌نظیر مادرش بود و راهی برای دسترسی به غذای خانگی نداشت؛ در اسفند ماه ۹۱ تصمیم گرفت تا در سومین استارت‌آپ ویکند شریف شرکت کند. او ایده‌های زیادی در حوزه آی‌تی داشت که البته برخی از آن‌ها قابل اجرا نبودند. یکی از آن‌ها ایده مامان پز بود، یعنی تهیه غذای خانگی که مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفت. تبسم به ایده خود پروبال داد و تصمیم به اجرای آن گرفت. از آنجایی که او هنوز کارمند بود و نمی‌خواست کارش را رها کند، تیم کوچکی تشکیل داد. آن‌ها تصور می‌کردند که یک نفر غذا می‌پزد و یک نفر دیگر هم غذا را تحویل می‌دهد، به همین سادگی!

اما داستان پیچیده‌تر از این حرف‌ها بود. از آن‌جایی‌که تبسم و سایر اعضای ‌تیم مشغول کارهای دیگری بودند، نمی‌توانستند تمام‌وقت کار کنند. این تیم تنها هفته‌ای یک‌بار جلسه‌ می‌گذاشت تا اقداماتی را برای برند مامان پز ترتیب دهد که البته برخی از این کارها هم انجام نمی‌شد. آن‌ها چون فکر می‌کردند می‌توانند مامان پز را در کنار کار اصلی‌شان ادامه دهند و به وقت و برنامه‌ریزی زیادی نیاز ندارند؛ در سال اول یعنی سال ۱۳۹۲، فقط ۲۰ سفارش داشتند، دو نفر تیم را ترک کردند و حدود ۶ ماه کار مامان پز متوقف شد. این امر باعث شد که تبسم تصمیم خود را بگیرد و در روزهای پایانی سال ۹۲، کار قبلی اش را رها کند تا تمام‌وقت به پروژه مامان پز برسد.

او به کمک حمایت‌های همسرش، از اوایل سال ۱۳۹۳، استارتاپ خود را به‌صورت جدی دنبال کرد اما همچنان همراهی نداشت و کارش را به‌تنهایی پیش می‌برد. کار با چند آشپز که از طریق آگهی روزنامه آن‌ها را پیدا کرده بود، کلید خورد و مشتریانش هم از دوستان و همکاران شرکت بودند. از آن‌جایی‌‌که تعداد مشتری‌ها گم بود و از سایت، چندان استفاده‌ای نمی‌شد؛ تبسم مجبور بود هر روز، منو را از طریق پیامک یا ایمیل برای مشتریان ارسال کند. با این‌که شروع کار سخت بود اما رساندن غذای سالم و گرم به‌دست مشتری که بقچه‌‌پیچ هم شده بود، بسیار مورد استقبال واقع شد. مشتریانی که از کیفیت غذای ارسالی رضایت داشتند، مامان پز را به دوستان‌شان توصیه ‌کردند و به‌این‌ترتیب مامان پز بدون هیچ تبلیغ خاصی، شناخته شد و رشد پیدا کرد.

پس از افزایش سفارشات، تبسم با شرکت رهنما برای جذب سرمایه به توافق رسید و در دفتر این شرکت شروع به‌کار کرد. در ماه رمضان، سفارش‌های مامان‌ پز به‌دلیل کارنکردن رستوران‌ها، بیشتر شد و آن‌ها توانستند قراردادشان را با سرمایه‌گذار نهایی کنند. به‌این‌ترتیب مامان ‌پز به دفتر جدید خود نقل‌مکان کرد و اولین همکار به شرکت اضافه شد.

مامان‌ پز به برنامه‌ریزی دقیقی نیاز داشت چون هر مشتری می‌توانست از هر آشپز، غذای متفاوتی را سفارش دهد. بنابراین، تبسم تصمیم گرفت که خودش برنامه‌ریزی کار را به‌دست بگیرد و برای هر آشپز تعیین کند که هر روز چه غذایی بپزد تا تنوع غذایی هم حفظ شود. گرفتن سفارشات هم از روز قبل صورت می‌گرفت تا غذا به‌اندازه کافی طبخ شود. سپس غذاها توسط پیک جمع‌آوری‌ و برای مشتریان ارسال می‌شد.

با افزایش تعداد درخواست‌ها، به تعداد آشپزها هم اضافه شد؛ همچنین برخی سازمان‌ها خواهان ارسال غذا برای کارکنان‌شان شدند که این امر سود بیشتری را نصیب شرکت می‌کرد.

مامان پز

آشپزها منوی غذاهای‌شان را در سایت قرار می‌دهند و مشتری‌ها می‌توانند انتخاب کنند که چه غذایی و از کدام آشپز برای‌شان ارسال شود؛ حتی اگر آن آشپز در محدوده خودشان نباشد، هزینه ارسال بیشتری پرداخت می‌کنند تا غذا به‌ دست‌شان برسد.

بیشتر هزینه‌های این شرکت، مربوط به بسته‌بندی و ارسال غذا است. بسته‌بندی‌ها به‌صورت یک شکل و با لوگوی مامان‌ پز، هر ماه در اختیار آشپزها قرار می‌گیرد. در این استارتاپ غذایی، شهر تهران به محله‌های مختلفی تقسیم شده که هر محله، آشپز و پیک مخصوص خودش را دارد. هر روز ساعت ۳ بعدازظهر، منوی نهار هر آشپز برای مشتریان ارسال می‌شود و اگر مشتری، اپلیکیشن تلفن همراه را نصب کرده باشد، منو را از طریق نوتیفیکیشن دریافت می‌کند.

همچنین ارسال منو از طریق ایمیل و پیامک هم امکان‌پذیر است. بدین ترتیب مشتریان هر روز تا ساعت ۶ بعدازظهر فرصت دارند که غذای‌شان را از یک یا چند آشپز مختلف سفارش دهند. سپس، روز بعد پیک غذاها را جمع‌آوری کرده و به‌دست مشتری می‌رساند. بعدازظهر همان‌روز هم نظرسنجی می‌شود تا مشتریان به کیفیت غذا از یک تا پنج نمره دهند و نظرشان را بیان کنند. شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌توانند برای یک ماه یا مدت‌زمان بیشتری، غذای موردنظر خود را از آشپز دلخواه‌‌شان انتخاب کنند. ۳۰ درصد مبلغ غذا متعلق به مامان پز است و ۷۰ درصد آن، به آشپز تعلق می‌گیرد. درحال حاضر، مامان‌پز با بیش از ۴۰۰ آشپز، همکاری می‌کند و روزانه بیش از ۳٫۰۰۰ سفارش غذا دارد که اکثر مشتریان‌شان، شرکت‌ها هستند.

از آنجایی‌که غذا با بهداشت و سلامت مردم سروکار دارد، نظارت وزارت بهداشت یکی از چالش‌های این کار است. آشپزها باید کارت بهداشت دریافت کنند و کارشناسان مامان‌پز به‌‌طور سرزده، از آشپزخانه آن‌ها بازدید می‌کنند، همچنین کیفیت غذاها هم مورد بررسی قرار می‌گیرد. اما از آنجایی‌‌که تعداد آشپزها و غذاها درحال حاضر بسیار زیاد است؛ بهترین بررسی کیفیت، از طریق دریافت نظر مشتریان انجام می‌شود و غذاهایی که خواهان ندارند، حذف و غذاهای مورد استقبال، بیشتر طبخ می‌شوند.

با این‌که به‌‌نظر می‌رسد مامان‌پز،‌ بیشتر برای خانم‌ها کارآفرینی کرده است اما به عقیده تبسم، آقایانی هستند که در آشپزی مهارت دارند و ممکن است از طریق همسر یا مادرشان ثبت‌نام کرده باشند. همچنین با افزایش سفارشات سازمان‌ها برای انواع کباب‌ها، مامان‌پز با حدود ۱۰۰ رستوران همکاری می‌کند که غالبا آشپز مرد دارند.

تبسم لطیفی تاکنون چند تندیس در زمینه اشتغال‌زایی و کارآفرینی برای خانم‌ها دریافت کرده است و همین مصاحبه‌های او در رسانه‌های داخلی و خارجی، تبلیغی است تا مامان ‌پز را به دیگران معرفی کند. استارتاپ مامان پز به‌ویژه برای خانم‌هایی که امکان کار در بیرون از منزل را ندارند، موقعیت کاری خوبی را فراهم کرده است. خانم‌ها حداقل دوبار در روز برای خانواده‌شان آشپزی می‌کنند و این کاری است که تقریبا هر روز آن را انجام می‌دهند؛ پس ضمن این‌که در کنار فرزندان و خانواده خود هستند، می‌توانند درآمد هم داشته باشند.

آینده داستان مامان ‌پز

به گفته بنیان‌گذار مامان‌ پز، فعلا تمرکز این شرکت بر ارائه خدمات به سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ در تهران است و درحال حاضر، قصد ندارند که کارشان را در شهرهای دیگر گسترش دهند. این شرکت، فعلا رقیبی در زمینه رساندن غذای خانگی متنوع، باکیفیت و تهیه‌شده از مواد درجه‌یک ندارد و این امر باعث شده که مامان ‌پز ارزش متفاوتی را به مشتریان خود ارائه دهد.