آیا از این‌که رقبای‌تان شما را در نتایج جستجوی محلی، کنار بزنند؛ خسته شده‌اید؟ این مشکل، دغدغه فکری بسیاری از سازمان‌ها است؛ اما برای حل آن، راه‌کارهایی وجود دارد. در سال‌های اخیر، سئو محلی یا بهینه‌سازی محلی سایت، مسیر یافتن کسب‌وکارهای آنلاین توسط مشتریان شهرشان‌ها را تغییر داده است. در حال‌حاضر، راه‌های زیادی برای افزایش شانس دیده‌شدن و تقویت شهرت محلی شما به‌صورت هم‌زمان، وجود دارد. اگر آماده رشد کسب‌وکارتان در سال ۲۰۲۰ هستید، با ما همراه باشید.

ترفندهای سئو محلی

ما در این مطلب از استارتاپت، ۵ ترفند سئو محلی که برای کسب‌وکار آنلاین شما ضروری است را بیان می‌کنیم.

۱. نظرات آنلاین را جدی بگیرید

نظرات مشتری‌ها تاثیر بسیار زیادی روی تصمیم‌گیری افراد برای خرید دارد. به‌علاوه، این نظرات به شهرت کسب‌وکار شما در جامعه کمک خواهد کرد. همچنین، نظرات به رتبه‌بندی موتور جستجوی محلی شما کمک می‌کنند. به‌همین دلیل شما باید تا جایی ممکن، نظرات زیادی را جمع‌آوری کنید.

از هر مشتری بخواهید که تجربه‌اش با شما را در اختیارتان قرار دهد. همچنین قراردادن این نظرات و بررسی‌ها در حساب‌کاربری شبکه اجتماعی و وب‌سایت شما، اهمیت زیادی دارد.

۲. لینک‌های باکیفیت بسازید

از نگاه گوگل،لینک‌های معتبر به سازمان‌های محلی و منابع کسب‌وکار دیگر، بسیار مثبت هستند. این لینک‌ها را به سایت خود اضافه کرده و در ازای آن رتبه‌بندی بالاتری دریافت کنید.

لینک‌های محلی باکیفیت به گوگل می‌گویند که شما یک کسب‌وکار قابل‌اعتماد هستید. هنگامی ‌که سایت شما ایندکس می‌شود، شانس خوبی است که در جستجوی محلی، رتبه بالاتری به‌دست آورید.

ایجاد یک استراتژی لینک‌دهنده برای سایت، ایده خوبی است. اگر در این زمینه به کمک نیاز دارید، می‌توانید از افرادی‌ کمک بگیرید که در زمینه کسب‌وکار محلی حرفه‌ای و ممتاز هستند.

لینک‌های باکیفیت بسازید

۳. یک فهرست قوی در Google My Business تهیه کنید

استراتژی سئو محلی شما باید شامل فهرست Google My Business باشد. هنگامی‌که این‌ کار را انجام دادید، می‌توانید حضور کسب‌وکار خود را در دنیای آنلاین از طریق گوگل مدیریت کنید. این یک سرویس رایگان است و خودتان هم می‌توانید انجام دهید. تمام آنچه ‌که باید انجام دهید، این است که اطلاعات کسب‌وکارتان را وارد کنید.

فراموش نکنید که عکس‌های مربوط به کسب‌وکارتان را اضافه کرده و درمورد مکان‌های جدید و اخبار مربوط به محل کارتان، بروزرسانی‌های لازم را انجام دهید. این ‌کار به بهبود رتبه‌بندی شما کمک خواهد کرد.

۴. محتوای خود را بهینه‌سازی کنید

محتوای وب‌سایت شما باید باکیفیت باشد. همچنین این محتوا باید برای جستجوی محلی بهینه شود. این امر به معنی اضافه‌کردن کلمات کلیدی مربوط به محصولات و خدمات شما همراه با هدف‌گیری جغرافیایی است. مثلا«فروشگاه ضبط در سیاتل» یک عبارت کلیدی محلی مناسب است.

از گوگل ادوردز (Google Adwords) برای پیداکردن عباراتی استفاده کنید که بیشتر جستجو شده‌اند. سپس، به‌درستی آن‌ها را در محتوای خودتان بگنجانید.

۵. صفحات فرود مربوط به یک مکان خاص را اضافه کنید

روش دیگر برای استفاده از محتوا به نفع خودتان، ایجاد صفحه‌های فرودی است که روی یک مکان تمرکز داشته باشند. افزودن این صفحه‌های فرود به سایت شما، شانس نمایش محلی سایت را افزایش می‌دهد.

بهتر است این صفحه‌ها درمورد محصولات و خدمات شما یا به‌عنوان یک جغرافیای خاص، درمورد صفحه صحبت کنند. اگر چند صفحه فرود برای کسب‌وکارتان داشته باشید، تکنیک فوق‌العاده‌ای است. به خاطر داشته باشید که نقشه گوگل را به هر صفحه اضافه کنید.

صفحات فرود مربوط به یک مکان

تلاش برای دیده‌شدن در جستجوی آنلاین مشتریان محلی

اگر می‌خواهید شانس دیده‌شدن خود را توسط مشتریان محلی افزایش دهید، باید سئو محلی خود را ارتقا دهید. این به معنی استفاده از تاکتیک‌های سئو و بهینه‌سازی محلی است.

از ترفندهایی که بیان شد، استفاده کنید تا افرادی که برایتان اهمیت دارند، بتوانند شما را به‌صورت آنلاین پیدا کنند.