شبکه‌های اجتماعی می‌توانند همکار خیلی خوبی برای شرکت‌ها برای تولید لید بیشتر باشند. به خصوص تاثیر لینکدین در تولید لید در انواع کسب و کارهای B2B و B2C انکارناپذیر است. اگر بخواهیم شبکه‌های اجتماعی مختلف را بر این اساس دسته بندی کنیم، به چه نتایجی خواهیم رسید؟

در مطالعه‌ای که اخیرا روی بیش از ۵۰۰۰ کسب و کار مختلف انجام گفت، مشخص شد که شبکه اجتماعی لینکدین در تولید لید موفق‌تر از رقبایش عمل می‌کند. نرخ تبدیل بازدیدکنندگان به لید در این شبکه اجتماعی، ۲/۷۴ درصد است. عددی که تقریبا ۳ برابر (۲۷۷ درصد) نرخ تولید توییتر(با ۶۹ درصد) و فیسبوک (با ۷۷ درصد) است.

تاثیر لینکدین در تولید لید

این میزان از نرخ تبدیل، نقش شبکه‌های اجتماعی را از یک کانال بازاریابی صرف، فراتر می‌برد. به عبارت دیگر، چنین آماری نشان‌دهنده این است که ۹۸ درصد از ترافیک ورودی از لینکدین به هر وب‌سایتی، تبدیل به لید می‌شوند. در حالی که این عدد برای خود لینکدین، ۲/۷۴ درصد است. سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که چگونه می‌توانیم از این پتانسیل موجود در لینکدین، به بهترین شکل استفاده کنیم؟ در این مطلب استارتاپت سعی می‌کنیم به این سوال، پاسخ دهیم.

کدام افراد کاربران لینکدین هستند؟

قصد افراد از پیوستن به لینکدین، این است که ضمن به نمایش گذاشتن حرفه و تخصصشان، به محتوا و اطلاعاتی مفید از حوزه تخصصی خود دست پیدا کنند تا زندگی بهتری داشته باشند.

بنابراین، کسب و کارهایی که دیگر کسب و کارها را به عنوان مخاطبان هدف خود نشانه رفته‌اند، به طور طبیعی از حضور بیشتری در لینکدین برخوردار هستند. زیرا در اینجا راحت‌تر می‌توانند به بازار هدف خود دسترسی داشته باشند. معمولا وقتی کسی به لینکدین رجوع می‌کند، به احتمال بسیار زیاد به دنبال حل مشکل یا برقراری ارتباط در حوزه شغلی خود است. این نکته به خودی خود باعث بهتر شدن محتوای بسیاری از کسب و کارها می‌شود.

تاثیر لینکدین در تولید لید کسب و کارهای B2C

بهتر است در ادامه، روی کسب و کارهای B2C تمرکز کنیم. به صورت کلی، در لینکدین محتوای کمتری نسبت به بقیه شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود. این مساله بیشتر به این خاطر است که کاربران لینکدین ترجیح می‌دهند محتواهایی که قرار است در قالب یک پست شبکه اجتماعی منتشر کنند را به فرزندان یا فعالیت‌های اجتماعی خود تخصیص دهند.

همین موضوع، باعث شده است که محتوای موجود در لینکدین از آشفتگی و چند دستگی کمتری برخوردار باشد. این یعنی شما در لینکدین می‌توانید به راحتی و با درصد احتمال موفقیت فراوان، دقیقا به همان چیزی که می‌خواهید برسید. زیرا در اینجا، پست‌هایی که مربوط به بازاریابی انواع کسب و کارها می‌شوند را بیش از دیگر انواع پست‌ها مشاهده می‌کنید.

نحوه استفاده از پتانسیل شبکه‌های اجتماعی در کسب و کار

در ادامه به صوت مختصر، به شیوه استفاده از مزایایی که شبکه‌های اجتماعی مثل لینکدین در تولید لید بیشتر در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهند، می‌پردازیم.

  • زمان و تلاش‌های خود را معطوف رشد در یک کانال خاص کنید. بدین ترتیب، یک شبکه باکیفیت برای برقراری ارتباط با بازار هدف خود در اختیار خواهید داشت.
  • در کانال‌هایی با درصد احتمال موفقیت بیشتر، پست ها و محتوای بیشتری بگذارید. مثلا اگر متوجه شدید که مخاطبان‌تان از پست‌های وبلاگی یا وبینارها لذت بیشتری می‌برند، از فرصت استفاده کرده و محتواهای بیشتری را از این طریق دراختیارشان بگذارید. این موضوع را می‌توانید از طریق کامنت‌ها، لایک‌ها، میزان اشتراک گذاری مطلب و حتی تعداد کلیک‌ها متوجه شوید.
  • به دنبال خلق فرصت‌های بیشتر برای استفاده از CTA (دکمه فراخوان) باشید. اگر بتوانید با هر بار به روزرسانی شبکه اجتماعی خود، تولید لید بیشتری به دست آورید، مشخص می‌شود که کارتان را به خوبی انجام داده‌اید. در این میان، استفاده از دکمه فراخوان یا CTA می‌تواند توازن بیشتری به محتوای شما ببخشد.
  • یادگیری را متوقف نکنید. اجازه ندهید موفقیت‌هایی که به دست می‌آورید، شما را از مسیر یادگیری چیزهای جدید منحرف کند. شاید راحت‌ترین کار، این باشد که وقتی همه چیز به خوبی پیش می‌رود گوشه‌ای نشسته و به استراحت بپردازید. اما یادتان باشد که همیشه، فرصت‌هایی برای بهبود کار وجود دارد. همواره به آزمایش و تحلیل داده‌ها پرداخته و سعی کنید خروجی بهتری به دست آورید. مقدار نرخ تبدیل تولید شده از هر کدام از شبکه‌های مورد استفاده‌تان را به دقت بررسی کنید. آیا نتایج به دست آمده، مطابق با انتظارات شما هستند؟

حالا که با تاثیر لینکدین در تولید لید آشنا شدید، آیا برنامه‌ای برای استفاده از این شبکه اجتماعی در نظر دارید؟ فراموش نکنید در وبسایت و اینستاگرام استارتاپت مطالب زیادی در مورد مدیریت شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که می‌تواند به شما در طراحی یک استراتژی شبکه‌های اجتماعی موفق کمک کند.