آیا شما هم یک طراح تازه کار هستید و به‌دنبال شغل مناسب خود می‌گردید؟ مطمئنا طراحان بسیاری وجود دارند که پیش از این، هنگام جستجوی شغل زمینه تخصصی خود، تجربیات فراوانی کسب کرده‌اند. ما در این مطلب از استارتاپت،‌ قصد داریم به‌طور خلاصه این تجربیات را مرور کنیم.

۱. نمونه کار مهم‌تر از سابقه کاری است

اهمیت نمونه کار طراحان تازه کار در هنگام جستجوی شغل

در مصاحبه شغلی نمونه کارها و رزومه نقش اصلی را دارند. نمونه کار شما می‌تواند به تنهایی معرف سطحی که دارید، باشد.

البته قرار نیست همه جزئیات نمونه کار خود را در اختیار دیگران قرار دهید. جزئیات فرایند و چگونگی انجام کارها را نزد خود محفوظ نگه داشته و در صورت نیاز، آن‌ها را فقط به صورت حضوری تحویل دهید.

۲. از روش طراحی مجدد استفاده کنید

طبیعی است در رزومه کاری یک طراح تازه کار، مشتری‌ها و پروژه‌های انجام شده زیادی وجود نداشته باشد. بنابراین برای پر و پیمان‌تر شدن این روزمه، بهتر است طراحی مجدد برخی کارهای موجود را هم در آن بگنجانند. بهتر است این طراحی مجدد، شامل محصولی باشد که از آن استفاده کرده‌اید و حالا قصد دارید مشکلاتی را که در کار با آن دیدید، برطرف کنید.

۳. نمونه کارها باید منعکس کننده خواست واقعی شما باشند

نمونه کارهایتان باید منعکس کننده چیزی باشند که واقعا مایل به انجام آن هستید. شاید در ابتدا این نکته‌ای واضح به نظر برسد. ولی اتفاقا اغلب افراد تازه کار در هنگام جستجوی شغل به ارائه نمونه کارهایی می‌پردازند که هیچ ارتباطی به مسیر شغلی مطلوبی که برای خود در ذهن پرورانده‌اند، ندارند. مثلا اگر دیگر به طراحی لوگوی برندها علاقه‌ای ندارید پس آن را از نمونه‌های کاری خود حذف کنید.

۴. آماده تحت تاثیر قرار دادن مصاحبه کننده باشید

مصاحبه در هنگام جستجوی شغل طراحان تازه کار

همیشه برای نشان دادن نمونه کارهای خود به مصاحبه کنندگان، علاقه نشان دهید. شما باید نکات برجسته نمونه کار خود و تمایز آن به نسبت دیگر کارها را با شفافیت توضیح دهید.

حتی به مهارت‌های جانبی خود مثل نحوه همکاری با دیگر توسعه دهندگان هم اشاره کنید. شما می‌توانید با شرح اهدافی که در سر دارید، مدیران پروژه را تحت تاثیر قرار دهید.

۵. درک کدنویسی یک مزیت است

ممکن است به عنوان یک طراح، داشتن دانش برنامه نویسی ضرورتی برای شما نداشته باشد. اما این موضوع می‌تواند یک مزیت بزرگ برای شما در هنگام جستجوی شغل باشد. به طوری که موجب سنگینی کفه ترازو به سمت شما شود. هرکسی می‌تواند اصول اولیه HTML و CSS و با اندکی تلاش بیشتر، جاوا اسکریپت را یاد بگیرد. دوره‌های رایگان خوبی برای آموزش این موارد در اینترنت وجود دارند.

اما حتی مهمتر از یادگیری کدنویسی، درک مفاهیم فنی و اصطلاحات حوزه تخصصی خودتان است. یادتان باشد که برای شناخت کامل احتمالات و مشکلاتی که ممکن است در هنگام توسعه پلتفرم مورد نظرتان به وجود بیاید، راهی طولانی خواهید داشت.