این روزها پیداکردن شغل مناسب، بسیار سخت و زمان‌بر است و اگر در زمینه شغلی خود کم‌تجربه باشید؛ دشواری آن برای‌تان دوچندان می‌شود. در مشاغلی مثل برنامه نویسی که به مهارت بالایی نیاز دارند، تجربه به‌عنوان یک فاکتور مهم مطرح می‌شود و بسیاری از کسب و کارها، از استخدام برنامه نویسان کم تجربه صرف‌نظر می‌کنند.

با این حال برای یک برنامه‌ نویس کم تجربه، روش‌هایی وجود دارد تا در نگاه کارفرمایان خود را خوب جلوه دهد و به‌عنوان یک کارمند با استعداد، نظرشان را جلب کند. این روش‌ها تنها مختص مشاغل حوزه برنامه نویسی نیستند؛ پس اگر تجربه کمی در زمینه شغلی خود دارید و به دنبال کار می‌گردید، می‌توانید از این روش‌ها استفاده کنید.

در این مطلب از استارتاپت، سعی داریم تا ویژگی‌های مطلوب یک متقاضی استخدام را از نظر کارفرمایان بررسی کنیم و به شما کمک کنیم تا این ویژگی‌ها را در خودتان تقویت کنید.

هدف مصاحبه‌های شغلی برای جذب برنامه نویسان کم تجربه

هدف از مصاحبه‌های شغلی برای استخدام برنامه نویسان کم تجربه

گاهی‌اوقات کارفرمایان به‌طور کامل از مهارت‌های موردنیازشان اطلاع ندارند یا این‌که نمی‌دانند از چه روشی برای آزمودن مهارت‌های متقاضیان استفاده کنند. به همین‌دلیل ممکن است تمام مصاحبه‌های استخدامی، به نحو مطلوبی پیش نروند.

جلسه مصاحبه شغلی در نگاه اول، پیچیده و اسرارآمیز به‌نظر می‌رسد؛ به همین‌دلیل بسیاری از افراد کم تجربه از همان ابتدای مصاحبه، مایوس می‌شوند و تمرکزشان را از دست می‌دهند.

تفاوتی ندارد که مصاحبه چند مرحله دارد و چه فرایندی را طی می‌کند؛ تیم مصاحبه در کلیه مصاحبه‌های استخدامی، تلاش می‌کند تا به سه نکته درمورد افراد پی‌ ببرد:

  • آیا او مهارت کافی برای این شغل را دارد؟
  • آیا می‌تواند نقش مثبتی در تیم ایفا کند؟
  • آیا قادر است در آینده، مهارت‌های لازم را به‌سرعت یاد بگیرد؟

ممکن است در طول مصاحبه، صدها سوال مختلف پرسیده شود اما تنها برای آن است که پاسخی برای این سه سوال پیدا شود. اگر شخصی وجود داشته باشد که به این سه سوال، پاسخ مثبت دهد؛ شانس بسیار زیادی برای به‌دست‌آوردن این موقعیت شغلی دارد. اگر سطح مهارتی برنامه نویسان کم تجربه بالا باشد، شانس خوبی برای استخدام خواهند داشت.

در ادامه مطلب، راجع‌به این سه مورد بیشتر توضیح می‌دهیم.

۱. آیا مهارت کافی برای شغل موردنظرتان را دارید؟

این قسمت از مصاحبه شغلی، ساده‌ترین و در عین‌حال مهم‌ترین بخش آن است. در تمام مصاحبه‌ها، شما به‌راحتی می‌فهمید که کدام سوالات، برای ارزیابی مهارت‌ هستند. با این سوال، تیم مصاحبه‌کننده درمی‌یابد که اگر شما همین‌حالا شغل موردنظر را برعهده بگیرید؛ آیا می‌توانید وظایف خواسته‌شده را اجرا کنید و خروجی مناسبی به شرکت تحویل دهید؟

برای مشاغل فنی مثل برنامه نویسی، این قسمت از مصاحبه اهمیت زیادی دارد و به همین‌دلیل، کارفرمایان در آن توجه و دقت زیادی به‌کار می‌برند. بنابراین برنامه نویسان کم تجربه‌ای که می‌خواهند استخدام شوند، باید به‌خوبی خودشان را برای این بخش آماده کنند.

داشتن مهارت‌های کافی، نکته اساسی برای استخدام برنامه نویسان کم تجربه است

تمام هدف این بخش، پاسخ به این سوال است:

آیا این فرد می‌تواند کارهایی که ما انتظار داریم را انجام دهد؟

آزمون مهارتی که تیم مصاحبه از شما می‌گیرد، تنها راه اثبات توانایی‌های‌تان نیست. پس اگر در این آزمون، نمایش خوبی از خود نشان ندادید؛ ناامید نشوید. در اکثر مواقع شما می‌توانید بارها آزمون را تکرار کنید. اما گذشته از آزمون، می‌توانید نمونه کارهای گذشته خود در زمینه اپلیکیشن موبایل، طراحی وبسایت یا الگوریتم‌سازی را به تیم مصاحبه‌کننده ارائه دهید.

بسیاری از مردم به اشتباه فکر می‌کنند که مصاحبه‌های استخدامی، حالت صفر و یک دارند. یعنی تصور می‌کنند که آزمون‌ مهارتی برای استخدام، تنها دو حالت دارد؛ اگر در این آزمون قبول شوند، می‌توانند به مراحل بالاتر بروند و اگر در آزمون‌های بعدی هم پذیرفته شوند، می‌توانند شغل موردنظرشان را به‌دست‌آورند. در حالی‌که اکثر کارفرمایان، هدف‌ دیگری از برگزاری این آزمون‌ها دارند.

همان‌طور که گفته شد، این آزمون‌ها تنها راه سنجش مهارت‌تان نیست. سوابق و پروژه‌های شما به‌خوبی می‌توانند سطح مهارت‌تان را نشان دهند؛ بنابراین به شما بستگی دارد که چگونه خود را در نظر مصاحبه‌کننده جلوه دهید. تمام تلاش‌تان را بکنید که همه کارهایی که انجام داده‌اید را به آن‌ها نشان دهید و شایستگی‌های‌تان را ابراز کنید.

۲. آیا شما می‌توانید نقش مثبتی در تیم کاری ایفا کنید؟

اغلب شرکت‌ها هنگام استخدام برنامه نویسان کم تجربه و تازه‌کار، به توانایی‌ او برای شرکت در کار گروهی بیشتر از مهارت‌های شغل‌اش اهمیت می‌دهند. آن‌ها می‌خواهند بدانند که:

آیا شما می‌توانید در نقش خود با دیگران مشارکت کنید؟
آیا می‌توانید مطابق با استانداردهای اداری رفتار کنید؟
آیا خارج از مسئولیت‌های کاری‌تان، می‌توانید کار ارزشمندی برای سازمان انجام دهید؟

توانایی کلی برای مشارکت در کارهای تیمی، به‌سادگی در مصاحبه شغلی قابل‌تشخیص نیست؛ اما اکثر کارفرمایان علاقه‌ دارند تا کارمندانی استخدام کنند که منفعل نیستند و در کنار دیگران به کارهای گروهی مشغول می‌شوند.

برای تعیین میزانی احساس مسئولیت و مشارکت شما در کارهای گروهی، دیگر مثل آزمون‌های مهارتی، سوال مشخصی از شما پرسیده نمی‌شود. کارفرمایان به‌خوبی می‌دانند که برای استخدام برنامه نویسان کم تجربه و مبتدی، توانایی برقراری ارتباط با دیگران تا چه حد اهمیت دارد. به همین‌دلیل آن‌ها ویژگی‌های موردنظر را از میان پاسخ‌های شما به سوالات دیگر، متوجه می‌شوند. آن‌ها می‌توانند از شیوه رفتار، سطح مشارکت‌تان را در کارهای گروهی درک کنند؛ بنابراین تمامی سوالاتی که در مصاحبه مطرح می‌شود، ممکن است فرصت بزرگی را پیش روی‌تان قرار دهد.

در بیشتر مواقع ممکن است کارفرمایان به خود اظهاری‌های شما اکتفا کنند؛ بنابراین باید به شیوه‌های مختلف، توانایی مشارکت‌تان در کارهای گروهی را بیان کنید و به ویژگی‌های مثبت‌تان برای عضویت در یک گروه اشاره کنید.

مثلا می‌توانید برای‌شان تعریف کنید که در شغل قبلی خود چگونه برای کمک به همکاران‌تان تلاش می‌کردید و حتی کارهایی که در حیطه شغلی‌تان نبود را انجام می‌دادید. بهتر است طی مصاحبه، نوعی همدلی و کنجکاوی در رفتارتان داشته باشید تا خود در نظر تیم استخدام‌کننده، خوب جلوه دهید.

۳. آیا می‌توانید در آینده، مهارت‌های لازم را با سرعت یاد بگیرید؟

امروزه تمام فناوری‌ها با سرعت سرسام‌آوری در حال پیشرفت هستند و یکی از مهمترین نکات در استخدام برنامه‌نویسان کم‌تجربه تازه‌کار، توانایی آن‌ها در یادگیری و تطبیق‌پذیری با مهارت‌های جدید است.

داشتن سرعت یادگیری بالا، یکی از مهمترین نکات برای استخدام برنامه نویسان کم تجربه است

بدون‌شک شما از تمام ابزارهایی که در یک زمینه، مورد استفاده قرار می‌گیرند آگاهی ندارید؛ همچنین نمی‌دانید که در سال‌های آینده قرار است چه ابزارهایی به زمینه کاری‌تان اضافه شود. صنعت برنامه‌سازی با سرعت زیادی رو به جلو حرکت می‌کند؛ پس یادگیری مداوم، نکته بسیار مهمی در این شغل است. البته ارزیابی این ویژگی هنگام استخدام، کار راحتی نیست.

خوشبختانه اغلب برنامه نویسان تاره‌کار و کم تجربه، سرعت خوبی در یادگیری دارند؛ زیرا آن‌ها مهارت‌های برنامه‌نویسی‌شان را طی چند ماه در آموزشگاه‌های برنامه‌نویسی، رشته‌های دانشگاهی یا به‌صورت خودآموز کسب کردند. این پیشینه می‌تواند یک ویژگی مثبت برای آن‌ها تلقی شود.

شرکت‌ها دنبال فردی هستند که به‌صورت مستقل و با سرعت زیاد، فناوری‌های جدید را بیاموزد. اگر بتوانید خودتان را در این زمینه به آن‌ها ثابت کنید، شانس زیادی برای تصاحب شغل موردنظرتان دارید.

اهمیت همدلی برای استخدام برنامه نویسان کم تجربه

وقتی در تکاپوی یافتن شغل هستید، سعی کنید به سوالاتی که مطرح شد، پاسخ دهید. در تمام مصاحبه‌های شغلی خود، هدف سوالات را درک کنید و ارتباط‌شان را با این سه مورد پیدا کنید.

کنجکاو باشید و خودتان را جای کارفرما قرار دهید. به این فکر کنید که به‌عنوان یک کارفرما، چه چیزی می‌تواند شما را برای استخدام عده‌ای از برنامه نویسان کم تجربه متقاعد کند.

اگر بتوانید به سوالاتی که در بالا مطرح شد، پاسخ مثبت دهید؛ یک سر و گردن از متقاضیان دیگر بالاتر هستید و می‌توانید شغل موردنظرتان را به‌دست آورید. به تیم استخدام‌کننده کمک کنید تا ویژگی‌های مثبت‌تان را ببیند و از مشارکت شما در گروه خود بهره ببرند.