ما در مرحله همه‌گیری ویروس کرونا هستیم و بسیاری از کسب‌وکارها در معرض نابودی قرار گرفته‌اند. یکی از عوارض جانبی و غم‌انگیز این بحران، بیکاری و البته بحران اشتغال است. کسب‌وکارهای بسیاری، تعدادی از پروژه‌هایشان را از دست داده‌اند؛ کارمندان را اخراج کرده‌‌اند و حقوق و دستمزدها را کاهش داده‌اند. همچنین در این میان، کسب‌وکارهایی هم هستند که به کارمندان بیشتری احتیاج دارند و متاسفانه در این بین، تعادلی وجود ندارد.

اریک چستر و توصیه‌هایی برای رهایی از بحران اشتغال

تنها سه ماه پیش، بیکاری در پایین‌ترین سطح خود در این سال‌ها قرار داشت. اریک چستر (Eric Chester) یک متخصص استخدام و اشتغال است و به‌تازگی کتاب «کارمند تمام وقت: راهنمای قطعی برای یافتن و نگه‌داشتن کارمندان فوق‌العاده در بدترین بازار کار تا به امروز» به‌نویسندگی او منتشر شده است. چستر در کتاب خود، بینش‌های ارزشمندی درمورد استخدام و نگه‌داشتن بهترین افراد را با ما به‌اشتراک می‌گذارد. تنها چند هفته پس از انتشار کتاب او، بحران کرونا رخ داد و دورانی ‌که کمترین آمار بیکاری را در تاریخ داشت، به بالاترین سطح بیکاری خود رسید.

ما در این مطلب از استارتاپت می‌خواهیم به بیان نظرها و صحبت‌های چستر درمورد اشتغال و بیکاری بپردازیم. با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

وقتی اقتصاد قوی باشد و بیکاری کم شود، نتیجه آن کمبود نیروی کار است که یافتن و نگه‌داشتن بهترین کارمندان برای آن شغل را دشوار می‌کند.

اریک چستر

شکی نیست که بیکاری کمتر، به‌معنی نیروی کار خوب کمتر است. اما همان‌طور که چستر در کتاب خود اشاره می‌کند، نیروی کار خوب وجود دارد؛ شما فقط باید آن‌ها را پیدا کنید و البته کتاب او به شما نشان می‌دهد که چگونه این ‌کار را انجام دهید. با این وجود، تنها در چند هفته پس از زمان این مصاحبه با چستر، جداول تغییر کردند. روند پایین نرخ بیکاری، معکوس شد و امروز، میلیون‌ها نفر از مردم بیکار هستند که بیشترین رکورد را از زمان رکود بزرگ داشته است. این امر باعث شده که تعداد افراد بیکار، بسیار زیاد شود؛ یعنی شرکت‌هایی که به‌دنبال افراد فوق‌العاده هستند، فرصتی را به‌دست آورده‌اند که قبلا در اختیار نداشتند.

اریک چستر و توصیه‌هایی برای رهایی از بحران اشتغال

ارزیابی کارمندان تنها مختص دوران بحران اشتغال نیست

شما باید کارمندان خود را ارزیابی کنید و به نظر آن‌ها اهمیت بدهید.

به‌طور مرتب کارمندان خود را بررسی کنید و از آن‌ها سه سوال بپرسید:
چه چیزی را درمورد کار خود دوست دارند؟
چه چیزی را درمورد آن دوست ندارند؟
و در صورت امکان، چه چیزی را تغییر می‌دهند؟

اریک چستر

اگرچه این موضوع، مختص استخدام افراد در بحران اشتغال نیست؛ اما اطلاعات قدرتمندی هستند که در تمام مواقع به‌کار می‌آیند؛ چه خوب و چه بد. یکی از بهترین راه‌ها برای شاد‌ نگه‌داشتن کارمندان، گرفتن بازخورد مستقیم از آن‌ها است. درست همان‌طور که شما مشتریان خود را بررسی می‌کنید تا بتوانید آن‌ها را به مشتریان دائم خود تبدیل کنید؛ همین کار را برای کارمندان خود هم انجام دهید. بازخورد آن‌ها ممکن است همان چیزی باشد که شما می‌توانید برای جذب و نگه داشتن بهترین افراد از آن استفاده کنید.

در حالی‌که اکنون، افراد زیادی به‌دنبال شغل هستند؛ ما هنوز در بدترین بازار کاری هستیم که تاکنون وجود داشته است، اما به ‌یک دلیل کاملا متفاوت.

اریک چستر

این بازار پر از جویندگان کار است و پیداکردن افراد مناسب سخت‌تر از همیشه خواهد بود.

مثل این است که تور ماهیگیری شما از حالت خالی به حالت اشباع برسد، اما ماهی‌های کوچک زیادی در تور وجود دارند که کارفرمایان برای پیداکردن بهترین‌ها، بیشتر از همیشه با چالش روبه‌رو هستند.

اریک چستر

تمام‌شدن همه‌گیری ویروس کرونا

اکثریت قریب‌به‌اتفاق کارفرمایان، برای چنین موج ناگهانی در کسب‌وکار آماده نیستند. کارفرمایان باید سریع عمل کنند و هنگامی‌که همه‌گیری ویروس کرونا تمام شود؛ باید آماده باشند تا دوباره فعالیت خود را آغاز ‌کنند. در پاسخ به موج مشتریانی که به بازار برمی‌گردند، موجی از هیجان استخدام هم وجود خواهد داشت.

ارتباطات در طول بحران اشتغال، کلید نگه‌داشتن بهترین کارمندان شما است.

اریک چستر
تمام‌شدن همه‌گیری ویروس کرونا و بحران اشتغال

هر کاری را برای نگه‌داشتن بهترین کارمندان خود و کمک به آن‌ها در این موقعیت سخت و ترسناک، انجام دهید. بدون‌شک شرکت‌ها مجبور هستند که کارمندان و حتی بهترین افراد خود را تعدیل کنند. با رهبری موثر، ارتباط‌تان را با کارمندان حفظ کنید و به آن‌ها یادآوری كنید كه به محض مساعدبودن شرایط، آن‌ها را برمی‌گردانید. به‌جای عمل غیر اخلاقی و غیرانسانی ارسال ایمیل کلی از طرف مدیرعامل به کارمندان، مدیران و سرپرستان باید با تک‌تک کارمندان ارتباط برقرار کنند.

توصیه چستر در مورد چگونگی استخدام نیروی بااستعداد و نگه‌داشتن بهترین کارمندان خود هنگام بحران اشتغال راه مناسبی برای پایان‌دادن به این مسئله است:

واقعیت ساده است. نحوه برخورد شما با کارمندان‌تان در طول همه‌گیری این بیماری، روی تمام کاندیدهای شغلی اثر می‌گذارد که بعد از اتمام این بحران می‌خواهید استخدام کنید.

اریک چستر