استخدام افرادی که به‌تازگی فارغ التحصیل شده‌اند، راه خوبی برای جذب نیروی کار بااستعداد و پرانرژی است؛ اگرچه چالش‌هایی هم به‌همراه دارد. استخدام کارمند جدید همیشه جزو موضوعات مهم به‌حساب می‌آید مخصوصا زمانی‌که قصد استفاده از افراد تازه‌کار را دارید. زیرا برای اکثر آن‌ها، اولین باری است که باید زمان زیادی از روز خود را در یک محیط کاری رسمی، سپری کنند و طبیعتا با برخی از قوانین محیط کاری، آشنایی ندارند. ما در این مطلب از استارتاپت به ۵ نکته‌ای که باید هنگام استخدام فارغ التحصیلان کم‌تجربه، مدنظر داشته باشید؛ اشاره خواهیم کرد.

حتی فارغ التحصیلانی که تجربه گذراندن دوره‌های کارآموزی را دارند هم از این قاعده مستثنی نیستند؛ چون حالا صحبت از زندگی کاری و جوانب آن است نه صرفا گذراندن دوره‌‌های تجربی. بهتر است برای این افراد، برنامه‌ منظمی ترتیب دهید تا به آن‌ها در مسیر تازه‌ای که درپیش گرفته‌اند، کمک کنید.

۱. فرهنگ کاری خود در روز اول شرح دهید

استخدام فارغ التحصیلان و فرهنگ کاری آن ها

انتقال از محیط آموزشی به یک محیط کاری رسمی، هیچ‌وقت آسان نیست. ولی می‌توان آن را با توضیح دقیق مواردی که از افراد تازه‌کار در محیط و زندگی کاری آن‌ها انتظار می‌رود، ساده‌تر کرد. مثلا می‌توانید به آن‌ها بگویید که اشکالی ندارد سایرین را به نام کوچک‌شان صدا بزنند (تا جایی که اشکالی نداشته باشد). این موضوع را با تمام جزئیاتی که باید در محیط شرکت‌تان موردتوجه قرار گیرند، تعمیم دهید.

۲. درآمدشان را مشخص کنید

حتی کمترین دستمزدی که در ابتدای کار به افراد فارغ التحصیل داده می‌شود، احتمالا بیش از تمام پولی است که تاکنون به‌دست آورده‌اند. این می‌تواند یک شروع عالی برای ذخیره درآمدهای‌شان باشد. البته شاید آن‌ها تصمیم بگیرند که پول خود را صرف پرداخت وام‌های دانشجویی کنند اما اگر قوانین بیمه‌ای شرکت را به آن‌ها اطلاع دهید، احتمالا به ایجاد عادت‌های خوب مالی در خود، تمایل بیشتری نشان خواهند داد.

۳. درمورد مزایای کاری خود، به‌وضوح صحبت کنید

سروکار داشتن با موضوعاتی مثل بیمه سلامت، حتی باوجود ده‌ها سال تجربه کاری، بازهم می‌تواند گیج‌کننده باشد و طبیعتا فارغ التحصیلانی که تازه کار در این زمینه، نیاز به‌کمک دارند. ممکن است افراد جوان‌ ترجیح دهند که فعلا تحت پوشش بیمه‌ والدین خود باشند؛ ایرادی ندارد اما حتما مطمئن شوید که آن‌ها به‌خوبی از تمام همه گزینه‌های انتخابی موجود در کسب‌وکار کوچک شما، آگاهی دارند.

۴. فرهنگ پوشش محیط کار را گوشزد کنید

استخدام فارغ التحصیلان و فرهنگ پوشش

شاید فکر کنید که قانون پوششی خاص در تمام محیط‌های کاری، وجود ندارد اما اشتباه می‌کنید. مثلا افراد باتجربه می‌دانند که هنگام ملاقات کاری با مشتری، نباید بعضی از مدل‌های لباس غیررسمی را بپوشند. شاید افراد تازه‌کار هم تا حدودی به این نکات اشراف داشته باشند اما بهتر است که از این موضوع، مطمئن شوید. به‌هرحال تذکر این نکات در روز اول، بهتر از اصلاح پوشش آن‌ها بعد از گذشت مدتی است.

۵. قوانین محیط کار را توضیح دهید

گاهی‌اوقات افراد تازه‌کار تمایل دارند که به‌صورت ساعتی کار کنند و گمان می‌برند که با این کار، به کارفرمای خود لطف می‌کنند اما درحقیقت این‌طور نیست. پس هنگام استخدام فارغ التحصیلان حتما درمورد قرارداد کاری‌شان به‌وضوح صحبت کنید و انتظارات خود را بگویید. مثلا حق و حقوق کارمندان در محیط کار یا نحوه گزارش کم‌و‌کاست‌های موجود را مشخص کنید. گاهی‌اوقات والدین افراد تازه‌کار خود را در فرآیند استخدام دخالت می‌دهند اما حتما تاکید کنید که فرد استخدام‌شده، تنها شخصی است که با او در ارتباط خواهید بود و نباید افراد دیگر را وارد مسائل کاری خود کند.