آیا وبلاگ کسب‌‌ و کار شما خالی است و مطالب خوبی ندارد؟‌ شاید شما زمان کافی برای نوشتن محتوا یا حتی دانش لازم برای آن را نداشته باشید. اما نباید وبلاگ را نادیده بگیرید، چرا که تولید محتوا برای هر کسب‌وکاری مهم است. راه‌حل شما ساده است. استخدام یک نویسنده خوب می‌تواند همان چیزی باشد که نیاز دارید.

در این مطلب از استارتاپت با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چرا استخدام نویسنده خوب و حرفه‌ای برای کسب‌ و کار شما اهمیت دارد. به نوشته زیر توجه کنید:

بهار این‌جاست. بهار برخاسته است. درخت‌ها شکوفه می‌زنند، حساسیت‌های فصلی شروع شده‌اند و برای من هم همین‌طور! من دوباره دویدن را از سر می‌گیرم. این‌جا در شیکاگو هوا گرم و خوب است. وقتی می‌دوم، بیشتر اوقات یک مسیر را دنبال می‌کنم.

در بخشی از مسیر دویدن، یک منطقه جنگلی به چشم می‌خورد و اگرچه مملو از درخت‌ است، می‌توانید در میان آن یک زمین بازی را ببینید که در نزدیکی محله ما قرار دارد. در حال حاضر، به‌دلیل فاصله‌گذاری اجتماعی، هیچ بچه‌ای در آن‌جا بازی نمی‌کند، اما به‌طور کلی، در طول بهار شلوغ و پرجمعیت است. به تازگی، متوجه شده‌ام که دیدن تجهیزات زمین بازی از میان درخت‌ها دشوارتر شده است. با شروع جوانه‌زدن درخت‌ها، دیدن آن‌ها دشوارتر هم می‌شود.

استخدام نویسنده خوب و حرفه‌ای برای کسب‌وکار

تمرکز بیش از حد روی جزئیات

مطمئن هستم که این جمله را شنیده‌اید، «نمی‌توان با نگاه‌کردن به درخت‌ها، جنگل را دید»، درست است؟ به‌طور کلی یعنی این‌که شخصی آنقدر روی جزئیات تمرکز می‌کند که نمی‌تواند تصویر کلی را ببیند. به‌عبارت دیگر، آنقدر روی درخت‌ها متمرکز شده‌ که نمی‌تواند جنگل را ببیند یا این‌که، جنگل با تمام این جوانه‌ها در حال رشد است و نمی‌توانید آن را با نگاه‌کردن به جوانه‌ها ببینید.

در مورد کسب‌وکار هم همین امر صادق خواهد بود، مثل این‌که فردی تمام روز را صرف انتخاب رنگ برای نقاشی خانه خود می‌کند. این یکی از بزرگ‌ترین مشکل‌های تولید محتوا است. ما به سختی درمی‌یابیم که می‌خواهیم چه چیزی را بگوییم و چگونه آن ‌را بنویسیم.

من هر هفته در مورد این‌که درباره چه موضوعی بنویسم، به‌سختی تصمیم می‌گیرم. خوشبختانه، من سیستمی دارم که ایده‌های خود را در آن ضبط کرده و سپس در پادکست خودم در مورد آن‌ها صحبت می‌کنم. بنابراین لزوما نیازی به نوشتن آن‌ها ندارم. فقط باید در مورد آنچه می‌خواهم بگویم، فکر کرده و آن ‌را بیان کنم. این‌ شیوه، کار را برای من بسیار آسان‌تر می‌کند.

آیا به‌نظر شما محتوایی که در کسب‌وکارتان تولید می‌کنید، کافی است؟ آیا شما یک وبلاگ هفتگی تولید می‌کنید؟ چه چیزی شما را در این کار عقب نگه می‌دارد؟

احتمالا موارد انگشت‌شماری وجود دارند. اول از همه، شاید شما یک نویسنده خوب باشید که احتمالا دوست ندارید مطالبی را بنویسید. نکته دوم این است که شاید زمان کافی نداشته باشید. به‌همین دلیل فکر می‌کنم استخدام یک نویسنده خوب می‌تواند برای کسب‌وکار شما فوق‌العاده باشد. بگذارید برایتان توضیح بدهم.

ارزش وقت شما چقدر است؟

اهمیت زمان و استخدام نویسنده خوب

اولین چیزی که باید در مورد آن فکر کنید این است که آیا می‌خواهید خودتان خالق محتوا باشید یا نه. در هر ساعت چقدر محتوا تولید می‌کنید؟ من در مورد وقتی که صرف می‌کنید صحبت نمی‌کنم، اما هر ساعتی که روی آن محتوا وقت می‌گذارید، چقدر درآمد کسب می‌کنید؟ اگر یک ساعت را صرف نوشتن محتوا می‌کنید، در این یک ساعت درآمدی کسب نمی‌کنید. احتمالا می‌توانید شخصی را بیابید که با هزینه کمتری این کار را برایتان انجام دهد تا شما بتوانید زمان خود را برای کسب‌وکارتان صرف کنید.

۵ مزیت استخدام یک نویسنده خوب

۵ مزیت دیگر هم برای استخدام یک نویسنده خوب وجود دارد. من می‌خواهم در مورد برخی از مزایای استخدام یک نویسنده حرفه‌ای، صحبت کنم. این یکی از ابزارهایی است که من در کسب‌وکار خود و همراه با مشتری‌هایم از آن استفاده می‌کنم.

۱. یک همکار تازه‌نفس و یک نویسنده خوب

اول از همه، همکاران تازه‌نفسی به‌دست می‌آورید. شما پیامی دارید که می‌خواهید با آن ارتباط برقرار کرده و آن ‌را با صدا و سبک خود بیان ‌کنید، اما شاید مخاطب شما آن ‌را به‌گونه دیگری تفسیر کند. به‌دست‌آوردن این دیدگاه تازه می‌تواند در دریافت مفاهیم و بیان آن‌ها به روشی مشتری‌مدار یا مشتری‌پسند، به شما کمک کند. داشتن آن مجموعه تازه‌نفس می‌تواند چشم‌انداز جدید و موثرتری به محتوای شما ببخشد.

۲. پرسش‌ و‌ پاسخ

بخش دوم یکی از راه‌هایی است که من برای دریافت محتوا از مشتری‌هایم استفاده می‌کنم. این روش پرسیدن سوال‌های خوب است. اگر قرار بود مشتریان از شما سوالی بپرسند، چگونه به آن پاسخ می‌دادید؟ ما تمایل داریم وقتی سوالی از ما پرسیده می‌شود، مفاهیم را به‌صورت متفاوت توضیح دهیم. داشتن این مدل پرسش‌ و‌ پاسخ به شما کمک می‌کند تا اطلاعات خود را به‌روشی دریافت کنید که در واقعیت با مصرف‌کنندگان صحبت می‌کنید.

۳. نویسنده خوب و حرفه‌ای

نویسنده خوب و حرفه‌ای

بخش بعدی این پازل، نویسنده خوب و حرفه‌ای است. اغلب واژگان و عبارت‌هایی که استفاده می‌کنیم، برایمان بسیار عادی باشد، اما شاید با آنچه مشتریان می‌خواهند، مطابقت نداشته باشند. برخی از ما تمایل به استفاده از کلمه‌های خاصی داریم که برای ارتباط با مشتری‌ها بسیار پیچیده هستند. در موارد دیگر، شاید ما آن‌ها را بسیار ساده‌تر از حد معمول بیان کنیم. با استخدام شخصی که بتواند به شما در یافتن مفاهیمی کمک کند که می‌خواهید آن‌ها را به روشی ساده‌تر بیان کنید، می‌توانید کارها را بهتر، سریع‌تر و به‌طور کلی بیشتر به دلخواه مخاطبین خود انجام دهید.

۴. تبدیل ایده‌ها به داستان

قطعه بعدی این پازل، تبدیل ایده‌های شما به داستان است. وقتی از شما سوالی پرسیده می‌شود، ممکن است مثالی یا داستانی ارائه دهید که شاید قبلا به آن فکر نکرده‌ باشید. داستان‌ها می‌توانند به روشن‌شدن پیام‌های شما کمک کنند. درست مثل پرسش‌ و پاسخ و نویسنده خوب و حرفه‌ای که می‌توانند محتوا را دریافت کرده و آن ‌را به‌صورتی بیان کنند که مردم لذت ببرند، داستان‌ها هم یک عنصر بصری را به این ترکیب اضافه می‌کنند، دقیقا مثل کاری که من در ابتدای این مقاله انجام دادم.

با صحبت‌کردن در مورد دویدن در محله و نگاه‌کردن به درخت‌ها برای دیدن تجهیزات زمین بازی، احتمالا توانستید موضوع مورد نظرم را تجسم کنید. این روش به مخاطبین کمک می‌کند تا منظور شما را بهتر متوجه شوند. این‌که آیا در محله خود آهسته می‌دوید، قدم می‌زنید یا دوچرخه‌سواری می‌کنید، می‌توانید در این داستان خودتان را تجسم کنید.

۵. تصحیح و ویرایش

قطعه نهایی این پازل که برای من بسیار مهم است، نمونه‌خوانی و ویرایش است. من استاد بی‌چون‌ و چرای اشتباه‌های چاپی هستم. من نمی‌توانم غلط‌ها را ببینم یا خطاهای گرامری را در نوشته‌ام پیدا کنم. حتی گاهی اوقات مطالب خودم را به‌سختی می‌خوانم.

تصحیح و ویرایش و استخدام نویسنده خوب

وقتی کتاب می‌نویسم، یک روندی دارم. اولین کاری که انجام می‌دهم، این است که آن ‌را با صدای خودم ضبط می‌کنم. پس از مرور، آن ‌را ویرایش می‌کنم تا روان‌تر شود. سپس، آن را به یک ویراستار تحویل می‌دهم. ویراستار آن ‌را یک قدم جلوتر می‌برد. مفاهیم من ‌را دریافت کرده و آن‌ها را تکمیل می‌کند تا برای کاربر نهایی بهتر به نظر رسیده و به‌طور کلی، انسجام بهتری به‌عنوان یک کتاب داشته باشد.

سرانجام، من آن ‌را برای یک نمونه‌خوان ارسال می‌كنم تا مطمئن شوم كه همه علائم نگارشی رعایت شده باشند. افرادی هستند که اعتبار اطلاعات بیان‌شده را قضاوت می‌کنند. به من اعتماد کنید، بعد از نوشتن اولین کتابم، متوجه این راه دشوار شدم. من مجبور شدم بارها و بارها برگردم و دوباره آن ‌را ویرایش كنم تا تمام اشتبا‌هایی را برطرف كنم كه حتی ویراستار و نمونه‌خوان هم جا انداخته بودند.

وقتی آنچه در ذهنم است را ضبط می‌کنم، روی کاغذ پیاده کرده و یک داستان می‌نویسم،‌ به عقب برمی‌گردم و کار ویرایش و بازنویسی را انجام می‌دهم. سرانجام، نوشته خودم را برای یک نمونه‌خوان می‌فرستم تا آن را مرور کند و مطمئن شوم كه دارای معنی و مفهوم درستی است، دستور زبان آن صحیح بوده و پیام خود را به‌درستی به مخاطب منتقل ‌می‌کند.

حرف آخر

بیایید ۵ مزیت استخدام یک نویسنده خوب را مجدد مرور کنیم. اول، شما نیاز به یک مجموعه تازه‌نفس دارید. دوم، داشتن یک جلسه پرسش‌ و‌ پاسخ خوب می‌تواند بهترین نتیجه را برای محتوای شما داشته باشد. در مرحله بعد، شما به شخصی نیاز دارید که یک نویسنده حرفه‌ای باشد، تا منظور شما را دریافت کرده، آن‌ را متناسب‌سازی کند و در جهت اهداف ارتباطی شما به‌صورت بهتری به‌کار گیرد. شما می‌توانید برای تبدیل ایده‌های خود به داستان‌هایی که به مخاطبین برای تجسم موضوع مورد نظر شما کمک کنند، از شخصی کمک بگیرید. سرانجام، داشتن یک نمونه‌خوان و غلط‌گیر واقعا تفاوت بزرگی ایجاد می‌کند.

با استخدام یک نیروی کار کمکی، حتی ممکن است وقت بیشتری برای بیرون‌رفتن و لذت‌بردن از طبیعت داشته باشید. شما فرصتی پیدا می‌کنید تا به درخت‌ها نگاهی نزدیک‌تر داشته باشید و از جنگل لذت ببرید. این امر می‌تواند به استفاده بهتر از وقت کمک کند تا ضمن داشتن تفریح بیشتر بتوانید درآمد بیشتری هم کسب کنید!

اگر به مباحث تولید محتوا برای کسب و کار علاقه دارید، فراموش نکنید به صفحه اینستاگرام استارتاپت هم سر بزنید، آنجا هم نکات خوبی در مورد راه‌های موفقیت کسب و کار برای شما آماده کردیم.