ادامه پاندمی ویروس کرونا می‌تواند برای همیشه تغییراتی در شکل کار و ادامه فعالیت‌ سازمان ها ایجاد کند و باعث دورکاری شرکت های بزرگ جهان شود.

پس از آنکه دو کمپانی گوگل (Google) و فیسبوک (Facebooke) مانند کمپانی‌های دیگری مثل آمازون (Amazon) و مایکروسافت (Microsoft) به کارمندان خود اجازه دادند تا جای ممکن، وظایف خود را در خانه و به‌صورت دورکاری انجام ‌دهند؛ می‌توان مدعی ‌شد که دفاتر اکثر کمپانی‌های معتبر صنعت تکنولوژی، به‌دلیل دورکاری شرکت های بزرگ تا انتهای امسال کاملا خلوت و بی سروصدا خواهند بود.

هفته گذشته آمازون اعلام‌ کرد که به اعضای اصلی شرکت خود یعنی مدیران و تصمیم‌گیرنده‌های هر بخش اجازه خواهد داد که حداقل تا دوم اکتبر، کارهای‌شان را در خانه انجام دهند.

در حالی که مایکروسافت دو روز پیش خبر داد که کارمندانش تا انتهای اکتبر، کارها را از خانه پیگیری کنند. گوگل و فیسبوک هم اعلام کردند که این دورکاری تا انتهای سال ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت.

دورکاری شرکت های بزرگ

باتوجه به شیوع ویروس کرونا در اوایل سال ۲۰۲۰، به نظر می‌رسد انجام کار در خانه برای میلیون‌ها نفر در سراسر جهان، به یک فعالیت طبیعی تبدیل ‌شود.

به لطف اقدامات سریعی که کمپانی‌های عرضه‌کننده نرم‌افزارهای تسهیل‌کننده دورکاری صورت داده‌اند، دورکاری برای اکثر افراد بسیار آسان شده‌ است و حتی می‌توان پیش‌بینی کرد که پس از بازگشت به شرایط عادی، بسیاری از فعالیت‌ها کماکان به‌صورت دورکاری انجام‌ شوند.