اگر فکر می‌کنید محیط کار فقط برای کار کردن است، کاملا در اشتباه هستید. معمولا شرکت‌های موفق برای اینکه روحیه کارکنان خود را بالا ببرند و بهترین بازده کاری را به‌دست بیاورند از روش‌هایی برای ایجاد حس صمیمیت و دوستی در محیط کار استفاده می‌کنند. حفظ روحیه افراد یک تیم یا اداره (محل کار)، تقریبا همان چیزی است که آینده‌ی آن شرکت را رقم خواهد زد و در موفقیت کسب و کار بسیار تاثیرگذار خواهد بود. یکی از راه‌های حفظ روحیه و ایجاد صمیمیت و دوستی بین کارمندان، انجام بازی و سرگرمی در محیط کار است. با استارتاپت همراه باشید تا شما را با انواع بازی و سرگرمی در محیط کار آشنا کنیم.

۴۰ بازی و سرگرمی در محیط کار

در این مطلب قصد داریم ۴۰ بازی یا ایده‌ی سرگرم‌کننده را به شما معرفی کنیم که دقیقا همین ارتباط و روحیه‌ی خوب و سرزنده را در محل کار ایجاد می‌کند و نه‌تنها می‌تواند اوقات خوشی را برای همه رقم بزند؛ بلکه میزان کارایی تمام افراد شرکت یا دفتر کار را افزایش می‌دهد.

۱. مچاله کردن مشکلات

در این فعالیت یا بازی سرگرم کننده، شما به عنوان مدیر به دیگر افراد حاضر در شرکت و محیط کار، می‌گویید که تمام مواردی که آن‌ها را در اداره یا دفتر آزار می‌دهد را یادداشت نمایند. پس از این، آن‌ها باید کاغذ‌ها را مچاله کرده و درون یک ظرف یا کاسه بیندازند. حال، افراد را به دسته‌ها یا تیم‌های مختلف تقسیم کنید و هر کدام از تیم‌ها، کاغذهای مچاله شده را باز می‌کنند و برای مشکلات نوشته شده روی آن‌ها، راه حل‌هایی پیشنهاد می‌دهند.

۲. حدس زدن اسم همکاران

همیشه در هر محیط کار، افراد جدید سریع با افراد قدیمی صمیمی نمی‌شوند و ارتباط خوبی برقرار نمی‌کنند اما بازی حدس زدن اسم همکاران، به اصطلاح می‌تواند یخِ آن تیم یا گروه را آب کرده و بسیار موثر باشد. در این بازی اسامی کارمندان روی کاغذ نوشته می‌شود و فرد تازه وارد باید یک کاغذ را بردارد و حدس بزند این اسم متعلق به کدام همکار است.

بازی در محیط کار

۳. حقیقت یا دروغ

این بازی که به نام «دو حقیقت و یک دروغ» نیز شناخته می‌شود، یک راه بسیار سرگرم کننده و راحت محسوب می‌شود تا افراد و کارکنان اداره بتوانند یکدیگر را شناخته و با هم ارتباط برقرار کنند. از همه دعوت کنید تا دورِ یک میز گرد بنشینند و به همه زمان بدهید تا در عرض یک یا دو دقیقه، دو حقیقت و یک دروغ را درباره خودشان آماده کنند و آن‌ها را برای گروه روایت نمایند.

۴. دورهمی با کارمندان بخش‌های مختلف

در این ایده و فعالیت سرگرم کننده، کارمندان به صورت تصادفی از بخش‌های مختلف انتخاب می‌شوند تا با هم ناهار خورده و بیشتر با یکدیگر آشنا شوند. به این شکل، یک دورهمی کوچک تشکیل می‌شود.

۵. روی میزت چی داری؟

در این بازی جالب، هر فرد و عضو تیم، یک شیء یا آیتم از روی میز کار خود برمی‌دارد و این آیتم برای او، حکم محصول یا شیِ مورد نظر را دارد. آن‌ها باید برای این شی‌ِ روی میز، نام، لوگو و شعار تبلیغاتی درست کنند و به نوعی برای فروش رفتن و بازاریابی آن محصول، برنامه‌ریزی نمایند که البته برای انجام این کارها، وقت محدودی نیز در نظر گرفته می‌شود. این فعالیت می‌تواند به صورت فردی نیز آزمایش شود اما زمانی که با همکاران به این بازی می‌پردازید، همه چیز سرگرم کننده‌تر و بهتر می‌شود.

بازی و سرگرمی در محل کار

۶. خنده بازی

تمام افراد شرکت یا دفتر را دور یک میز جمع کنید. هر فرد باید به صورت نوبتی، بخندد و صدای Ha ha یا Hoo hoo (صدای خنده) درآورد. هر کس به این صدای خنده‌ی فردِ مورد نظر بخندد و نتواند جلوی خودش را بگیرد، از دور مسابقه حذف شده و در واقع می‌بازد! این مسابقه و بازی را تا جایی ادامه دهید که تنها یک فرد در انتها باقی بماند.

۷. نام آهنگ را حدس بزن

همان طور که از نام این بازی پیداست، افراد شرکت یا اداره باید نام یک آهنگ یا موسیقی را بگویند. شما یک موسیقی کاملا تصادفی با هر سبک را از سیستم صوتی پخش می‌کنید و تنها به طرف مقابل، پنج ثانیه (یا کمی بیشتر) زمان می‌دهید تا نام آن آهنگ را حدس بزند و بگوید. هر کس بتواند اول از همه نام موسیقی را فریاد بزند، برنده این بازی است.

۸. بازی ابتکار عمل

این بازی یک نمونه فوق‌العاده برای درگیر کردن و جذب کردن تمام افراد اداره یا شرکت است و می‌تواند در بحث آرام سازی یا ریلکس شدن نیز به افراد کمک کند. افراد شرکت را به تیم‌های محتلف تقسیم کنید (مثلا تیم‌های ۸ تایی) و به هر کدام از تیم‌ها، یک سری وسیله و شیِ بدهید. این تیم‌ها در مدت زمان ۵ دقیقه، باید از تمام اشیای داد شده استفاده کنند و یک قطعه‌ی خلاقانه و همراه با ابتکار بسازند.

شما می‌توانید برای این بازی موضوع آزاد انتخاب کنید یا یک موضوع خاص را برای آن‌ها تعیین نمایید. در انتهای بازی، شما کارهای ساخته شده توسط تیم‌ها را با رای گیری، برنده اعلام می‌کنید.

۹. جنگای سازمانی

حتما با بازی جنگا (Jenga) آشنایی دارید. یک بازی مفرح و مفید که باید در آن، تکه‌های چوبی را روی یکدیگر چیده و سپس از هر جایی از سازه خود، تکه‌های چوبی را یکی پس از دیگری حذف کنید؛ بدون این که سازه خراب شود. در این فعالیت یا بازی که در اینجا پیشنهاد می‌دهیم، کارمندان و اعضای شرکت، باید با استفاده از تکه‌های چوبی، شکل‌های را درآوند که بیانگر بخشی است که در آن کار می‌کنند. به عنوان مثال، تیمی که در بخش IT کار می‌کند، می‌تواند تکه‌های چوب را به شکل املای آن درآورد. هر تیمی که این کار را بهتر انجام دهد، برنده بازی است.

بازی با همکاران در محل کار

۱۰. ساختن دیوار خاطره

بازی و سرگرمی در محیط کار به معنی واقعی کلمه می‌تواند به نزدیک شدن هر چه بیشتر افراد شرکت به یکدیگر، کمک نماید و آن‌ها را هر چه بیشتر به آینده‌ی شرکت امیدوار سازد. روی کاغذ، یک سری موضوعات در مورد کار بنویسید و آن‌ها را به دیوار بچسبانید. حال، تمام افراد محیط کار می‌توانند هر موضوع دلخواهی را از روی دیوار بردارند و یک خاطره مرتبط با آن را برای همه تعریف و روایت کنند. قطعا خاطرات فراوانی میان افراد یک شرکت وجود دارد که هر کدام برای خود جذابیت‌هایی دارند. تعریف کردن این خاطرات می‌تواند افراد دیگر را احساساتی یا خنده رو کند.

۱۱. زنگ موفقیت

برخی از شرکت‌ها، یک آیتم به نام زنگ موفقیت درون دفتر خود دارند. زمانی که یک یا چند نفر از افراد در روز، یک معامله موفقیت آمیز را تجربه می‌کنند یا با موفقیت به یک مشتری کمک می‌کند، این زنگ را به صدا درمی‌آورند و دیگران را خوشحال و خندان می‌سازند.

۱۲. مجسمه بازی

این یک بازی سرگرم کننده و عالی است تا دقایق و لحظاتی خنده دار و به یادماندنی را داشته باشید. در بازی مجسمه، در یک ساعت یا لحظه خاصی از روز، افراد باید در همان حالتی که هستند، به صورت مجسمه دربیایند و کاملا ثابت شوند. افراد دیگر با نگاه کردن به همکاران، به یاد می‌آورند که باید مجسمه شوند و در جای خود ثابت می‌مانند. حال، آخرین فردی که مجسمه شدن را به یاد آورد، بازنده‌ی این بازی است. تصور کنید که در هنگام صحبت با همکار خود به یاد بیاورید که باید مجسمه شوید! همه چیز خنده دار و سرگرم کننده می‌شود.

۱۳. چالش مانکن

چالش مانکن مدتی به یکی از ویدیوهای وایرال و همه‌گیر در اینترنت تبدیل شده بود و تقریبا همه این چالش را امتحان کردند. در این چالش، افراد باید مقابل دوربین به صورت کاملا ثابت (مانند یک مانکن) باقی بمانند و موسیقی نیز در پس زمینه ویدیو پخش می‌شود. انجام دادن چالش مانکن در اداره یا دفتر کار، می‌تواند بسیار سرگرم کننده و مفرح باشد.

۱۴. نام فیلم را حدس بزن

این یک بازی عالی است؛ مخصوصا برای کسانی که به‌صورت مرتب فیلم‌‌های سینمایی را تماشا می‌کنند. در این بازی، باید نام چندین فیلم سینمایی معروف را یادداشت نمایید و کاغذها را درون یک ظرف قرار دهید و مخلوط کنید. حال؛ هر فرد باید یک کاغذ را از درون ظرف بردارد و به نوبت، یک صحنه از آن فیلم مورد نظر را بدون ایجاد کوچک‌ترین صدایی (به صورت پانتومیم) اجرا نمایند و دیگران باید نام آن فیلم را بگویند.

۱۵. صندلی بازی

شاید بگویید صندلی بازی مخصوص مهدکودک است نه محیط کار ولی جالب است بدانید یک فعالیت نشاط بخش در محیط کار همین صندلی بازی است. در این بازی، یک موسیقی تند پخش می‌شود و افراد به دور صندلی‌های کنار هم حرکت می‌کنند. به محض قطع شدن صدای موسیقی، باید روی یکی از صندلی‌ها بنشینید و در واقع این کار را زودتر از دیگران انجام دهید. انجام این بازی در محیط کار می‌تواند با خنده و نشاط بسیاری همراه باشد.

۱۶. بازی گنج پنهان

مگر می‌شود کسی از تجربه یک بازی گنج نهفته و دفن شده، لذت نبرد و حس دزد دریایی نداشته باشد؟ در این بازی شما باید یک آیتم تصادفی را به عنوان گنج بنهان شده در یک مکان خاص از اداره یا دفتر قرار دهید و کارمندان را به جست و جو و کاوش برای پیدا کردن آن بفرستید. البته توجه داشته باشید که گنج را یک آیتم با ارزش یا خاص انتخاب کنید و کنار آن، علامت X بکشید!

بازی گنج پنهان در محیط کار

۱۷. شوخی و پرنک

به عنوان یک هم تیمی و همکار خوب، حتما باید بدانید زمانی که دوست و همکارتان به مسافرت یا مکانی خاص می‌رود، پس از بازگشت باید او را با پرنک (Prank) بترسانید! پرنک کردن دوست و همکار خود نه تنها سرگرم کننده و خنده دار است، باعث می‌شود که دوست و همکار شما حس کند جایش در دفتر یا محیط کار، خالی بوده است و شما به فکر او بوده‌اید.

۱۸. تهیه کردن اسباب بازی

اگر فکر می‌کنید که وجود اسباب بازی‌های مختلف در محیط کار، یک ایده بد و لوس به نظر می‌رسد، بد نیست به صحبت‌های مری اوون (Mary Owen) از شرکت Oracle Corp توجه کنید که در گذشته گفته است: «ما تحت فشار بسیاری هستیم و اسباب بازی‌ها، ما را آرام می‌کنند. ما به شدت به آن‌ها نیاز داریم». اسباب بازی‌های موجود در دفتر کار می‌توانند شامل کاغذهای اوریگامی، توپ‌های کوچک و تکه‌های Jenga باشند. حتی می‌توانید چند اکشن فیگور از شخصیت‌های محبوب خود تهیه کرده و روی میز کار قرار دهید.

۱۹. حدس زدن نام همکار

افراد و کارکنان اداره را به تیم‌های مختلف تقسیم کنید و نام همه افراد را روی کاغذ یادداشت کرده و درون یک کلاه بیندازید. حالا به نوبت، افراد باید کاغذها را درآورند و نام همکار خود را در آن مشاهده کنند. سپس باید نام آن‌ها را با کشیدن حروف روی هوا یا استفاده از کلمات، به دیگر افراد منتقل نمایند.

۲۰. ادا بازی

ادا بازی یکی از انواع بازی و سرگرمی در محیط محبوب در محیط کار است. در این بازی، یک فرد باید به عنوان سرپرست انتخاب شود و دیگر افراد و کارکنان، باید هر فعالیت و حرکتی که سرپرست انجام می‌دهند را تقلید کرده یا کپی کنند. شما می‌توانید با انجام کارهای عجیب، دیگران را نیز مجبور به انجام همان کار کنید و لحظات خنده داری را ایجاد نمایید.

۲۱. کشتی نوح

دو دسته یا مجموعه کارت‌هایی از حیوانات درست کنید و آن‌ها را به تمام افراد شرکت بدهید. حال، هر شخص باید کارت خود را با نفر مقابل هماهنگ کند و برنده این بازی شود. البته برای هماهنگ کردن کارت‌های حیوانات، افراد نباید به زبان انسان صحبت کنند و مطمئن شوید که یک داور، حرکات و رفتار آن‌ها هنگام بازی را زیر نظر می‌گیرد. این بازی تا جایی که همه کارت‌های شبیه به یکدیگر را پیدا کردند، ادامه پیدا می‌کند.

۲۲. ساختن اتاق بازی

تشکیل دادن یک اتاق بازی یا گیم روم، شاید بهترین ایده‌ای باشد که یک مدیر برای اوقات فراغت و نزدیکی کارمندان خود به یکدیگر، در ذهن دارد. به عنوان مثال، شما می‌توانید درون اتاق بازی، میز فوتبال دستی یا پینگ پنگ قرار دهید یا حتی با قرار دادن یک کنسول بازی در اتاق، افراد را به تجربه بازی‌های ویدیویی تشویق نمایید. کارکنان می‌توانند در مواقع استراحت یا زمان ناهار، به تجربه این بازی‌ها در گیم رو بپردازند.

اتاق بازی و سرگرمی در محیط کار

۲۳. کشوی خوراکی

ایجاد کردن یک کشوی مخصوص خوراکی در دفتر یا محیط کار می‌تواند بسیار موثر باشد و مهمتر از همه، یک فعالیت و ایده‌ ارزان قیمت به حساب می‌آید. افراد شرکت می‌توانند طی چند دقیقه، خوراکی‌های کوچک و خوشمزه میل کنند و با یکدیگر صحبت نمایند. علاوه بر این، ایجاد کردن کشوی خوراکی باعث می‌شود تا افراد برای تهیه خوراکی به بیرون از شرکت نروند.

۲۴. مرگ با چشمک زدن

در این بازی، همه باید یک تکه کاغذ بردارند. یک نفر حرف M را که نشانه قاتل (murderer) است روی آن می‌نویسد و دیگری، حرف D را که نشانه کارآگاه (Detective) است روی کاغذ یادداشت می‌کند. دیگر افراد نیز روی کاغذهای خود حرف V را که نشانه قربانی (Victim) است می‌نویسند. حال، کارآگاه باید قاتل را پیدا کند؛ قاتلی که با یک چشمک ریز به سمت قربانی، آن را می‌کشد و از دور رقابت‌ها کنار می‌زند. زمانی که قاتل پیدا شد، بازی تمام می‌شود.

۲۵. نقاشی کردن با چشمان بسته

بدون تردید نقاشی کردن یک بازی و سرگرمی مفرح در محیط کار است. در بازی نقاشی کردن با چشمان بسته، دو نفر باید پشت به پشت یکدیگر قرار بگیرند. یکی از این افراد، یک تصویر را در ذهن خود ایجاد می‌کند و فرد دیگر، باید یک کاغذ سفید و خودکار در دست داشته باشد. حال، فرد اول باید بدون استفاده از کلمات، به نوعی به طرف پشتی خود بفهماند که در ذهنش چیست و فرد دوم باید آن را روی کاغذ بکشد و به نوعی کورکورانه، نقاشی کند.

۲۶. پخش کردن موسیقی

برخی از شرکت‌ها، زمانی که کارمندان خود را بی حال و بدون انرژی می‌بینند، موسیقی انرژی دهنده‌ای را با صدایی نسبتا بلند پخش می‌کنند و همه با گوش دادن به آن موسیقی، حال و هوایشان تغییر می‌کند. افراد شرکت حتی می‌توانند با موسیقی دست بزنند و حرکات موزون انجام دهند. این کار می‌تواند انرژی بسیاری به افراد یک اداره و محیط کار بدهد.

بازی و سرگرمی در محیط کار

۲۷. پیک نیک

پیک نیک، بهترین راه برای نزدیکی هر چه بیشتر افراد یک شرکت محسوب می‌شود اما برای انجام دادن این فعالیت در واقع باید از محل کار خود خارج شوید. برگزار کردن یک پیک نیک با «کباب و نوشابه» و وسایل سرگرم کننده برای خانواده‌ی کارمندان، شاید یک تفریح پرخرج باشد اما تاثیر به‌سزایی در همبستگی و اتحاد افراد شرکت دارد.

۲۸. المپیک در محیط کار

همه ما می‌دانیم که ورزش کردن می‌تواند بسیار مفید باشد. از آن جایی بیشتر فعالیت‌های ما در روز، با تحرک کمی صورت می‌گیرد، بد نیست زمانی را به انجام فعالیت‌های ورزشی اختصاص دهیم و در دفتر و محیط کار خود، المپیک راه بیندازیم! اگر راه انداختن فعالیت‌های ورزشی درون دفتر، کمی عجیب به نظر می‌رسد، پس سعی کنید تیم خود را به محیط‌های ورزشی ببرید و با این کار، حس کار تیمی را بین آن‌ها افزایش دهید.

۲۹. بازی مشکل گشا

افراد اداره را حداقل به دو گروه تقسیم کنید و به آن‌ها بگویید که برای یافتن راه حل و چاره برای یک مشکل درون اداره، ۳۰ دقیقه زمان دارند. این فعالیت نه تنها باعث می‌شود که خلاقیت افراد تیم نشان داده شود، بلکه ارتباط و کار تیمی بین آن‌ها افزایش پیدا می‌کند. زمانی که وقت تمام شد، یک تیم انتخاب می‌شود تا راه حل خود را بیان کند و در واقع با حل کردن مشکل، برنده می‌شود.

۳۰. بازی شکار کردن با عکاسی

در این بازی، یک لیست از یک سری از آیتم‌های اداره و محل کار تهیه می‌شود و افراد به تیم‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. حال، هر تیم باید سعی کند آن آیتم‌ها را با دوربین گوشی موبایل خود شکار کرده و لیست را کامل کند. تیمی که سریع‌تر از همه بتواند این کار را به انتها برساند، برنده بازی محسوب می‌شود.

۳۱. مسابقه تزئین کردن

حتما در دوران مدرسه یادتان می‌آید که به مناسبت‌های مختلف باید کلاس درس خود را تزئین می‌کردیم. این فعالیت شاید بیش از این که مفید و هوشمندانه باشد، سرگرم کننده است اما سرانجام می‌تواند کار تیمی را در گروه، تقویت کند. زمانی که به دوران تعطیلات (هر مناسبتی) می‌رسیم، شما باید محیط یا میز کار خود را به سلیقه خود تزئین نمایند.

۳۲. زنگ تغذیه

هیچ چیز نمی‌تواند مانند یک دورهمی برای صرف غذا در اداره، روحیه افراد و کارکنان را بهبود دهد. شما می‌توانید همه را دور یک میز جمع کرده و با تهیه‌ یک غذای مختصر و مفید مثل املت، لحظات خوشی را به وجود آورید. حتی می‌توانید به افراد بگویید که هر کدام برای خود غذا بیاورند و آن‌ را با دوستان و همکاران خود تقسیم نمایند.

زنگ تغذیه در محیط کار

۳۳. دویدن با هم

این بازی فوق‌العاده سرگرم کننده و مبتنی بر کار تیمی است که می‌تواند تعامل همه را در خود داشته باشد. در این بازی باید تیم‌ّای چند نفره تشکیل دهید و پای اعضای تیم را بهم ببندید، سپس مسابقه دویدن برگزار کنید، هر تیمی در زمان کمتری دوید برنده خواهد شد. این بازی تنها ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و لحظات خوبی را به وجود می‌آورد.

۳۴. یوگای خنده

شما می‌توانید با خندیدن، تاثیر زیادی روی افراد شرکت یا اداره خود بگذارید و جالب است بدانید که خندیدن از قصد و بدون علت نیز به مانند خنده‌ی خود جوش و بی اختیار، می‌تواند روحیه انسان‌ها را از لحاظ روانی تغییر دهد و بهتر کند. یوگای خنده می‌تواند پیش از جلسات یا آغاز یک روز کاری انجام شود و ایده‌ها و لحظات خلاقانه و ماندگاری را به وجود آورد.

۳۵. دایره سوالات

قطعا می‌دانید که با پیشرفت یک تجارت یا کسب و کار، افراد حاضر درون دفتر یا محل کار شما افزایش پیدا می‌کنند و بیشتر می‌شوند. حال، شما می‌توانید با تشکیل یک میز و دایره سوالات، به سوال افراد حاضر در اداره و محیط کار پاسخ بدهید و نظر همه را نسبت به یک مشکل، معطوف نمایید.

۳۶. ساعت‌ خوش

این فعالیت، در واقع ربطی به محیط کار و اداره ندارد و باید خارج از آن انجام شود. پس از پایان یک روز کاری، شما می‌توانید با تیم و کارمندان خود به یک کافه یا رستوران بروید و روحیه آن‌ها را به طرز شگفت انگیزی بالا ببرید. همیشه باید توجه داشت که فشار را از روی ذهن کارمندان برداشت و آن ها را تبدیل به یک فرصت و موقعیت کرد.

۳۷. طناب کشی

مسابقه طناب کشی که با نام Tug of War نیز شناخته می‌شود، یک بازی کاملا ورزشی و سرگرم کننده است که البته به فضای نسبتا زیادی درون اداره نیاز دارد. افراد و کارکنان را به دو گروه تقسیم کنید و دو سرِ طنابی محکم و مقاوم را به هر کدام از آن‌ها بدهید. حال، افراد باید با کشیدن طناب با تمام قدرت خود، تیم مقابل را شکست دهند.

بازی و سرگرمی در محیط کار

۳۸. حدس زدن اشیاء مرموز

در این بازی، شما باید یک سری اشیاء عجیب و نامتعارف را انتخاب نمایید و آن‌ها را در مقابل افرادی که چشمشان با پارچه بسته شده قرار دهید. این اشیاء باید مواردی باشند که حدس زدنشان برای افراد سخت باشد. آن‌ها باید با لمس آن شیِ، آن را حدس بزنند و بگویند تا برنده بازی انتخاب شود.

۳۹. بازی بشین و پاشو برعکس

در این بازی، هدف این است ک افراد، کاری کاملا مخالف یا برعکسِ کاری که به آن‌ها گفته شده را انجام دهند. به عنوان مثال، اگر به افراد و کارکنان می‌گوییم «قدم بزن»، آن‌ها باید کاملا ثابت بایستند یا وقتی می‌گویید «بنشینید»، همه باید ایستاده باشند. هر شخصی که کار مخالف یا برعکس را انجام ندهد، از مسابقات حذف شده و آخرین نفری که باقی می‌ماند، به عنوان برنده انتخاب می‌شود.

۴۰. انجام کارهای هنری

خلق آثار هنری با کمک همکاران می‌‌تواند بسیار مفید و آرامش بخش باشد. به عنوان مثال، افراد یک اداره یا دفتر با یکدیگر کار می‌کنند تا یک دیوار (یا تابلو اعلانات) برای شرکت درست کنند.

نظر شما در مورد این ۴۰ بازی و سرگرمی در محیط کار و با همکاران چیست؟ کدام یک از این موارد را پیش از این در دفتر و محیط کار خود تجربه کرده‌اید و برای انجام کدام یک، برنامه‌ریزی می‌کنید؟ اگر شما هم بازی‌ها و فعالیت‌های سرگرم کننده دیگری بلدید حتما در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.