فرقی نمی‌کند که شما یک آشپز تازه‌کار هستید یا یک آشپز باتجربه، وجود یک دستیار در آشپزخانه، همیشه خوب است. ما در این مقاله می‌خواهیم ۱۱ اپلیکیشن آشپزی رایگان را به شما معرفی کنیم که می‌توانند کمک بزرگی در آشپزی‌تان باشند.

اپلیکیشن‌های آشپزی برای پیداکردن دستورغذاهای خاص، مفید هستند؛ اما چیزهای بیشتری هم در آن‌ها وجود دارد؛ از آموزش ترفندهای عجیب‌ کارکردن با چاقو گرفته تا خودآموز آشپزی و معرفی روش‌های پیچیده آن! حتی اپلیکیشنی وجود دارد که زمانبندی‌ تمام امور مختلف آشپزی شما را ردیابی و یادآوری می‌کند. اگر شما یک آشپز خانگی هستید که دوست دارید از مهمانان‌تان در منزل پذیرایی کنید؛ این اپلیکیشن آشپزی نجات‌تان می‌دهد.

در این مطلب از استارتاپت، از سازمان‌دهنده دستور‌العمل‌های آشپزی گرفته تا اپلیکیشن‌هایی برای سرآشپزهای مبتدی را یک‌جا آورده‌ایم تا آنچه برای پختن غذای خوشمزه بعدی خود لازم دارید را پیدا کنید.

اپلیکیشن‌های سازمان‌دهنده دستورغذاها

ابتدا با ۵ اپلیکیشن آشپزی سازمان‌دهنده دستورغذا آشنا می‌شویم:

۱. اپلیکیشن OrganizEat

OrganEat جایگاه خاصی را در این فهرست، به خود اختصاص داده است. تنها کافی است که از دستورغذاهای خود عکاسی کنید و این اپلیکیشن، آن‌ها را به‌صورت منظم در یک جعبه دستورغذای دیجیتالی، سازمان‌دهی می‌کند.

۲. دستورغذاهای سالم با اپلیکیشن SparkRecipes

دستورهای غذایی زیادی را مرور کنید و نسخه سالم آن‌چه در طول‌روز میل دارید را با دستورالعمل‌های سالم SparkRecipes بیابید! استفاده از این اپلیکیشن آشپزی با رابط کاربری شفافی که دارد، بسیار آسان است و هنگام پخت غذاهای جالب طوفان به‌پا می‌کند.

۳. دستورغذاهای اپلیکیشن Handpick و مواد لازم

حتما شما هم مواد غذایی در یخچال خود دارید که در شرف خراب‌شدن هستند؛ اما نگران نباشید، چون Handpick یک اپلیکیشن فوق‌العاده برای پختن این مواد غذایی، قبل از خراب‌شدن‌شان است. با اپلیکیشن Handpick، شما می‌توانید دستورالعمل‌های مربوط به آن ماده غذایی را دسته‌بندی کنید، به جستجوی مطلب در دنیای خوراکی‌ها بپردازید و بهترین غذاها را بیابید.

دستور غذاهای Handpick و مواد لازم

۴. اپلیکیشن AllRecipes Dinner Spinner

با برنامه AllRecipes Dinner Spinner، دیگر هیچ مشکلی با تصمیم‌گیری برای درست‌کردن شام نخواهید داشت. این اپلیکیشن به شما کمک می‌کند تا دقیقا چیزی که لازم دارید را پیدا کنید. شما حتی می‌توانید دستورغذاهای موردعلاقه‌تان را ذخیره کنید تا بعدا به سراغ‌شان بروید!

۵. اپلیکیشن Yummly

برنامه Yummly، نه‌تنها یک اپلیکیشن آشپزی سازمان‌دهی دستورغذا است بلکه جامعه‌ای از سرآشپزهای خانگی به‌حساب می‌آید! دستورغذای مناسب را از بانک اطلاعاتی دستورغذاهای این برنامه، بیابید و عکس‌ دست‌پخت‌تان را بارگذاری کنید تا خلاقیت‌های خوشمزه خود را به‌نمایش بگذارید.

بهترین اپلیکیشن‌های آشپزی برای مبتدیان

در این قسمت، سه اپلیکیشن آشپزی مناسب برای مبتدیان را معرفی می‌کنیم:

۱. اپلیکیشن آشپزی SideChef

اپلیکیشن SideChef، یک برنامه فوق‌العاده برای هر سرآشپز مبتدی است. با جستجو بین عکس‌های زیبا و دستور پخت غذاهای آسان آن، در یک چشم به‌هم‌زدن می‌توانید وعده‌های غذایی خوشمزه‌ خود را آماده کنید.

۲. اپلیکیشن آشپزی Epicurious

پخت یک غذای خوشمزه، مسئله مهمی است اما دانستن این‌که آیا این دستورغذا خوب است یا خیر، مسئله مهم دیگری است که حتما باید به آن توجه کنید. اپلیکیشن Epicurious، با بررسی نظر کاربرانی که قبلا این غذا را تهیه کرده‌اند؛ دستورغذاها را در اختیار شما قرار می‌دهد.

۳. اپلیکیشن آشپزی Kitchen Stories

برای یادگیری اصول اولیه آشپزی، هیچ برنامه‌ای بهتری از Kitchen Stories نیست. این اپلیکیشن، فیلم‌‌های خودآموز ساده‌ای از پخت‌و‌پز گرفته تا مهارت کارکردن با چاقو را برای شما فراهم کرده‌ است.

ابزارهای آشپزی

حال نوبت به آن رسید که سه ابزار آشپزی پرکاربرد را به شما معرفی کنیم:

۱. اپلیکیشن KitchenUnits

برای آگاهی از این‌که آیا باید مقدار مواد غذایی عنوان‌شده در یک دستورغذایی را نصف یا به ‌مقدار بیشتری استفاده کنید، اپلیکیشن KitchenUnits بهترین دوست شما خواهد بود. به‌راحتی می‌توانید از طریق این اپلیکیشن، مقدار مناسب مواد غذایی را اندازه‌گیری کنید!

KitchenUnits

۲. اپلیکیشن Kitchen Swaps Lite

آیا یکی از مواد غذایی موردنیاز خود را تمام کرده‌اید؟ آیا سعی دارید غذاهای‌تان وگان یا گیاهی باشند؟ آیا به‌دنبال جایگزین سالم‌تری برای کره هستید؟ اپلیکیشن Kitchen Swaps Lite در این زمینه، به شما کمک خواهد کرد. این اپلیکیشن آشپزی بهترین جایگزین‌های مواد غذایی را در اختیارتان قرار می‌دهد تا شما یک قدم به آنچه می‌خواهید انجام دهید، نزدیک‌تر شوید!

۳. اپلیکیشن Timer+

اکثر تلفن‌ها تایمر دارند اما درعین حال، محدودیت‌هایی هم در استفاده از آن‌ها وجود دارد. با استفاده از اپلیکیشن Timer +، می‌توانید تمام غذاهای موردنظرتان را به‌طور هم‌زمان، پیگیری و زمان‌بندی کنید. این اپلیکیشن می‌تواند واقعا شما را نجات دهد!