جدیدترین نسخه از سری بازی‌های ریسینگ رالی Dirt، اثر استودیو کدمسترز، با نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه روی کنسول ایکس‌باکس‌ سری ایکس اجرا خواهد شد. با استارتاپت همراه باشید.

با نزدیک‌تر شدن به عرضه کنسول‌های نسل جدید، هر روز اخبار جدیدی از دنیای بازی‌های ویدیویی به گوش می‌رسد. هفته پیش بود که مایکروسافت برگ جدیدی از سری برنامه‌های Inside Xbox را ورق زد. تمرکز این قسمت از اینساید ایکس‌باکس، روی کنسول جدید ایکس باکس سریز ایکس (Xbox Series X) با معرفی یک سری از بازی‌های ترد پارتی بود. یکی از بازی‌های معرفی شده و جذاب این برنامه، پنجمین نسخه از سری بازی‌های ریسینگ Dirt بود.

بازی Dirt 5، تازه‌ترین اثر استودیو کدمسترز (Codmasters) با یک تریلر جذاب معرفی شد و در انتها شاهد مصاحبه‌ای با کارگردان این بازی یعنی رابرت کارپ (Robert Karp) بودیم. او در این مصاحبه تایید کرد که بازی Dirt 5 روی کنسول ایکس باکس سریز ایکس با وضوح 4K و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا خواهد شد، اما در عین حال، صاحبان این کنسول می‌توانند این بازی را روی حالت ۱۲۰ فریم بر ثانیه هم اجرا کنند، که البته احتمالا در این حالت بازی با وضوح کمتری اجرا خواهد شد. تا زمان نگارش این خبر و تا جایی که هنوز بازی‌های بعدی کنسول ایکس‌باکس سریز ایکس معرفی نشده‌اند، Dirt 5 اولین بازی کنسول‌های نسل بعد خواهد بود که بالاتر از نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا خواهد شد.

با این که هنوز خبری از کنسول پلی استیشن ۵ نیست، اما به نظر می‌رسد Dirt 5 روی این کنسول هم گزینه‌های مشابه را در اختیار قرار دهد.

Dirt 5 در ماه اکتبر برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان و ایکس باکس سریز ایکس منتشر خواهد شد. همچنین این بازی در اوایل سال ۲۰۲۱ برای پلتفرم Stadia در دسترس خواهد بود.