افزایش تعامل کاربران اینستاگرام (Instagram) وقت و تلاش زیادی می‌طلبد و برندها نمی‌توانند انتظار داشته باشند که مثل جنیفر آنیستن (à la Jennifer Aniston) خیلی زود در این زمینه به موفقیت برسند. جنیفر ظرف پنج ساعت و شانزده دقیقه توانست یک میلیون فاولوور به دست بیاورد.

در این مقاله از استارتاپت تعریف اصطلاح تعامل کاربران اینستاگرام و روش‌های مختلف ارزیابی میزان این تعامل را یاد می‌گیریم. در ادامه ۱۵ روش ساده هم به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید برای افزایش تعامل کاربران صفحه اینستاگرام برند خود از آن‌ها استفاده کنید.

روش‌هایی که در این مقاله برای افزایش تعامل کاربران اینستاگرام معرفی می‌کنیم، کاملا واقعی و معتبر هستند و لازم نیست که درباره کاربردی بودن این روش‌ها دست به آزمایش بزنید؛ چون ما قبلا آن‌ها را امتحان کرده‌ایم.

در اینجا قرار نیست یک راهنمای مرحله‌به‌مرحله برای پیوستن به یک پاد اینستاگرامی (Instagram Pod) را به شما ارائه دهیم. راه‌های بهتری هم برای درگیرکردن گروه‌های کاربران در اینستاگرام وجود دارد. ما به شما قول می‌دهیم!

مطمئنا بین روش‌های پیشنهادی ما، توصیه خرید لایک و فالوور را نخواهید دید؛ به‌هیچ‌عنوان این کار را انجام ندهید!

نکات و حقه‌هایی که در اینجا عنوان می‌شود، در بلندمدت باعث حضور موثر برند شما در شبکه اجتماعی پرطرفدار اینستاگرام خواهد شد.

تعامل کاربران اینستاگرام یعنی چه؟

تعامل کاربران، به پاسخ و عکس‌العملی اطلاق می‌شود که مخاطبان دربرابر محتوای منتشرشده شما در اینستاگرام دارند. ارزیابی میزان تعامل کاربران به شما نشان می‌دهد که برندتان تا چه حد توانسته با مخاطبان خود ارتباط برقرار کند.

اما باید توجه داشت که الگوی اینستاگرام همیشه درحال تغییر است؛ یعنی با گذشت زمان، میزان تعامل کاربران اینستاگرام شما ممکن است متزلزل و دستخوش تغییر شود.

موضوع فقط به‌دست‌آوردن لایک نیست. در آوریل سال ۲۰۱۹، اینستاگرام تعداد لایک‌های پست‌ها را برای کاربران کانادایی خود پنهان کرد. مدتی بعد در نوامبر ۲۰۱۹، این شرکت در ادامه برنامه خود، تعداد لایک‌ها را در کل دنیا از دید کاربران مخفی کرد.

چرا؟ طبق یکی از مقالات نیویورک تایمز در ماه ژانویه، آدام ماسری (Adam Mosseri) مدیرعامل شرکت اینستاگرام، نگرانی خود را از تاثیر منفی تعداد لایک‌ها بر روی کاربران اعلام کرد. او درمورد نیمه تاریک ماجرا، بیشتر فکر کرد و به‌نظر می‌رسد که از نظر ماسری، پنهان‌کردن تعداد لایک‌ها، بهترین کاری بود که می‌توانست پلتفرم را امن نگه‌دارد.

این یعنی برندها هنگام ارزیابی میزان تعامل کاربران اینستاگرام، نباید فقط به تعداد لایک‌هایی که یک پست دریافت کرده توجه کنند.

وقتی از اپلیکیشن اینستاگرام برای کسب‌وکار استفاده می‌کنید، باید با استفاده از ابزارهایی مثل اینسایت اینستاگرام (Instagram Insight) معیارهای مختلف مربوط به این تعامل را پیگیری کنید.

ارزیابی میزان تعامل کاربران اینستاگرام

در تصویر بالا برخی از شاخص‌های قابل‌پیگیری در اینسایت اینستاگرام را مشاهده می‌کنید. منبع: شرکت دیوید سوزوکی (David Suzuki Foundation).

در ادامه چند معیار مفید را معرفی می‌کنیم که برندها با استفاده از آن می‌توانند به تجزیه‌و‌تحلیل و ارزیابی میزان تعامل کاربران صفحه اینستاگرام خود بپردازند:

 • ایمپرشن‌ها (Impressions): تعداد کل دفعاتی که پست‌ها و استوری‌های اینستاگرام شما دیده شده است.
 • ریچ (Reach): تعداد بازدیدهای بدون تکراری که پست‌ها و استوری‌های شما داشته‌اند.
 • کلیک‌های وب‌سایت (Website Clicks): تعداد دفعاتی که در حساب اینستاگرام‌تان، کاربر روی لینک وب‌سایت شما کلیک کرده و اینستاگرام را برای بازدید از وب‌سایت‌تان ترک کرده است.
 • بازدیدهای پروفایل (Profile Visits): تعداد دفعاتی که کاربران از پروفایل اینستاگرام شما بازدید کرده‌اند.
 • فالوورها (Followers): محاسبه نرخ رشد فالوورها با تقسیم‌کردن تعداد فالوورهای به‌دست آمده در یک بازه زمانی خاص، بر تعداد فالوورهای بازه زمانی پیش از آن و ضرب حاصل این تقسیم بر عدد ۱۰۰.

سایر شاخص‌هایی که باید به آن‌ها هم توجه داشته باشید عبارتند از:

 • کامنت‌ها (Commets): به تعداد دفعاتی گفته می‌شود که کاربران زیر پست شما چیزی نوشته‌اند. وقتی کاربر یکی از دوستانش را در بخش کامنت تگ می‌کند هم در این شاخص محاسبه می‌شود. تعداد کامنت‌ها و لایک‌های پست‌های ذخیره‌شده را هم اضافه کنید تا مقدار کل تعامل یک پست را به‌دست آورید.
 • پست‌های ذخیره‌شده (Saved Posts): تعداد دفعاتی که کاربران روی آیکن پرچم سمت راست پست کلیک کرده و آن را به کلکسیون پست‌های ذخیره‌شده خود اضافه کرده‌اند. این احتمال وجود دارد که کاربر باز هم پست را ببیند و بازدید تکراری داشته باشد.
 • بازدیدها (Views): تعداد کل دفعاتی که از ویدیو یا استوری اینستاگرامی شما بازدید شده است.
 • لایک‌ها (Likes): تعداد کل دفعاتی که کاربران روی آیکن قلب در زیر پست‌های شما کلیک کرده‌اند. با اینکه تعداد لایک‌ها پنهان شده است، اما هنوز هم اهمیت دارد.

نحوه محاسبه میزان تعامل کاربران اینستاگرام برای یک برند

متاسفانه برای این ارزیابی فقط یک روش وجود ندارد. شما باید با توجه به اهداف برند خود، روش مناسب ارزیابی میزان تعامل کاربران اینستاگرام برای کسب‌وکارتان را انتخاب کنید.

۱. اطمینان از امکان دسترسی به داده‌ها

باید از ابزارهای تحلیلی برای دسترسی به شاخص‌های صحیح اینستاگرام استفاده کنید. ابزرهای اینستاگرامی زیادی در این زمینه وجود دارد که ما چند نمونه از آن‌ها را در اینجا معرفی می‌کنیم:

 • اینسایت اینستاگرام (Instagram Insight)
 • هوت‌سوت آنالیتیکس (Hootsuite Analytics)
 • یونین متریکس (Union Metrics)
 • کی‌هول (Keyhole)
 • آیکونواسکوار (Iconosquare)

۲. محاسبات ریاضی

روش‌های مختلفی برای ارزیابی نرخ تعامل کاربران اینستاگرام وجود دارند اما شما هر روشی را که انتخاب کنید، برای ارزیابی نحوه تعامل کاربران با محتوا باید کمی محاسبات ریاضی انجام دهید.

ما ۶ روش برای انجام این محاسبات شناسایی کردیم که ۳ مورد زیر، جزء آن‌ها هستند:

 • نرخ تعامل با استفاده از ریچ
 • نرخ تعامل با استفاده از ایمپرشن‌ها
 • نرخ تعامل روزانه

فرمول‌های لازم برای محاسبه این موارد را ثبت کرده و در دسترس قرار دهید تا در زمان نیاز، برای گزارش ماهانه میزان تعامل کاربران از آن‌ها استفاده کنید.

معرفی روش‌های افزایش میزان تعامل کاربران اینستاگرام

وقتی حساب کسب‌وکاری اینستاگرام خود را راه‌اندازی کردید، زمان کار با آن شروع می‌شود. برای افزایش تعامل کاربران اینستاگرام صفحه برند خود از نکات زیر استفاده کنید:

۱. مخاطبان خود را بشناسید

با استفاده از شاخص‌های موجود در اینسایت اینستاگرام، کاربران خود را زیرنظر داشته باشید.

نقش مخاطبان در افزایش تعامل کاربران اینستاگرام

در زیر تب مخاطبان (Audience) در اینسایت اینستاگرام، اطلاعات مربوط به فالوورهای خود را مشاهده می‌کنید. این بخش به شما کمک می‌کند تا شناخت بهتری از افرادی که برای‌شان محتوا ایجاد می‌کنید، به‌دست آورید و پست‌های بهتری برای‌شان تدارک ببینید.

۲. به زمان توجه داشته باشید

وقتی پای زمانبندی به‌میان می‌آید، باید مطمئن شوید که فالوورهای‌تان پست‌های‌ شما را می‌بینند. از طریق اینسایت اینستاگرام خود متوجه می‌شوید که کاربران چه زمان‌هایی آنلاین هستند. این داده‌ها نشان می‌دهند که فالوورها بیشتر در چه روزهایی از هفته، در اینستاگرام بوده و در چه زمانی از روز بیشتر آنلاین می‌شوند.

این مشخصه به شما کمک می‎کند تا زمان انتشار محتوای‌تان را برای اوقات پیک حضور کاربران تنظیم کنید. مثلا اگر داده‌ها نشان می‌دهند که مخاطبان در صبح روزهای دوشنبه به‌ندرت آنلاین می‌شوند، باید محتوای‌تان را در روز و زمانی منتشر کنید که مخاطبان بیشترین حضور را داشته باشند. 

زمان‌های بهینه‌ای وجود دارند که می‌توانید پست‌های اینستاگرام خود را با توجه به آن انتشار دهید. همیشه شاخص‌های برند را دنبال کنید اما باید بدانید که بهترین و بدترین زمان برای پست‌گذاشتن چه زمان‌هایی است.

۳. به‌طور مرتب پست منتشر کنید اما نه زیاد

یکی از فاکتورهای الگوریتم اینستاگرام، تازگی است. یعنی احتمال اینکه پست‌های جدید شما در قسمت فید فالوورها دیده شود وجود داشته باشد.

انتشار پست‌ها باید برای زمانی تعیین شود که احتمال آنلاین‌بودن مخاطب بیشتر است، یعنی احتمال دیده‌شدن آن توسط کاربر و به‌وجودآمدن تعامل با محتوا بیشتر باشد.

داشتن ثبات در انتشار پست اهمیت زیادی دارد. اما باید حواس‌تان باشد که در این کار، زیاده‌روی نکنید. سعی کنید یک تقویم محتوا داشته باشید تا زمان و موضوع پست‌هایی که در اینستاگرام منتشر کرده‌اید را پیگیری کنید و بیش از اندازه پست نگذارید. به‌این‌ترتیب، مطمئن خواهید شد که تعداد پست‌های شما خیلی کم یا خیلی زیاد نمی‌شود.

طبق گزارش دیجیتال ۲۰۲۰ (Digital ۲۰۲۰) به‌طور متوسط، حساب‌های کسب‌وکاری ۱/۷ بار در روز، محتوا منتشر می‌کنند و این یعنی در هر هفته، کمی بیش از هفت پست دارند.

۴. با فالوورهای خود تعامل داشته باشید

نام شبکه‌های اجتماعی بی‌دلیل انتخاب نشده است. اجتماعی باشید!

اینستاگرام برای شما پلتفرمی است که می‌توانید در آن با فالوورهای خود صحبت کنید و آن‌ها هم می‌توانند با شما صحبت کنند. در واقع بستری وجود دارد که در آن کاربران و برندها می‌توانند باهم تعامل داشته باشند. حتما به سوالات یا کامنت‌هایی که مخاطبان زیر پست شما ارسال می‌کنند، پاسخ بدهید.

وقتی در اینستاگرام وارد مکالمه با کاربران می‌شوید، شناخت بهتری از مخاطب به‌دست می‌آورید. نحوه ارتباط آن‌ها با برند و گفته‌های‌شان درباره شرکت، کم‌کم اطلاعات خوبی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

۵. از کپشن استفاده کنید

راه‌های زیادی برای نوشتن یک کپشن تعامل‌برانگیز وجود دارد. شما می‌توانید در کپشن خود از ۲۲۰۰ کاراکتر استفاده کنید؛ ایموجی و هشتگ هم جزء این کاراکترها محسوب می‌شود. از این فضا می‌توان برای گفتن یک داستان، نوشتن یک متن تفکربرانگیز، پرسیدن یک سوال از فالوورها، نمایش صدای برند یا یک متن درمورد تصویر پست شده استفاده کرد.

پیج SeaLegacy یک صفحه محیط‌زیستی غیرانتفاعی است که از کپشن‌های بلند استفاده می‌کند. در کپشن پست‌های این صفحه، جزئیاتی درباره رفتار حیوانات یا تحقیقات علمی نوشته شده است.

افزایش تعامل کاربران اینستاگرام با پست های محبوب

۶. کپشن‌های کوتاه بنویسید

همیشه لازم نیست که یک کپشن ۲۲۰۰ کاراکتری بنویسید. اکثر اوقات از کپشن‌های کوتاه‌تر استفاده می‌شود.

روش‌های زیادی برای نوشتن یک متن کوتاه و در عین حال درگیرکننده وجود دارد. برای مثال:

 • یک سوال در این قسمت بنویسید تا فالوررها در کامنت به آن پاسخ دهند.
 • از فالوورها بخواهید کاری را انجام دهند؛ مثلا یک دوست را تگ کنند یا به یک سوال چندگزینه‌ای رای بدهند.
 • فالوورها را تشویق کنید تا روی لینک موجود در بیوی (bio) پروفایل‌تان کلیک کنند.
 • کلمه بنویسید و از آن‌ها بخواهید تا برای آن ایموجی بگذارند.
 •  یک مسابقه یا چالش راه بیندازید.
نمونه افزایش تعامل کاربران اینستاگرام

شرکت استارباکس همیشه از کپشن‌های کوتاه و جذاب همراه با ایموجی استفاده می‌کند.

۷. سایر کاربران اینستاگرامی را تگ کنید

آیا فکر می‌کنید که پست اینستاگرامی شما برای سایر برندها یا اینفلوئنسرهای اینستاگرام جالب باشد؟ آیا می‌خواهید توجه شخصی که تحسینش می‌کنید را به خودتان جلب کنید؟ آیا می‌خواهید به همکاری یک سلبریتی یا اینفلوئنسر با برندتان امیدوار باشید؟ آن‌ها را در کپشن خود تگ کنید.

این کار نشان می‌دهد که شما برای آن فرد، ارزش قائل هستید. البته شانس اینکه پست‌تان توسط فالوورهای آن کاربر دیده شود هم افزایش پیدا می‌کند. چون آن‌ها می‌توانند خیلی ساده پست شما را در استوری خود به اشتراک بگذارند. این کار میزان تعامل صفحه اینستاگرام‌تان را افزایش می‌دهد.

برند پوشاک Aeries از سلبریتی‌هایی مثل آلی ریزمن (Aly Raisman)، یکی از ورزشکاران رشته ژیمناستیک در المپیک، برای ارتقای ارزش شرکت و لباس‌های خود استفاده می‌کند. این برند همیشه در کپشن خود این افراد را تگ می‌کند.

۸. محل جغرافیایی پست‌های خود را تگ کنید

تگ محل جغرافیایی، حس یک اجتماع را بین کاربران اینستاگرام ایجاد می‌کند. آن‌ها پس از دیدن پست شما، از محل تصویر بازدید کرده، عکس می‌گیرند و آن را پست می‌کنند. همچنین با این کار نشان می‌دهید که برند شما برای عکس‌گرفتن از چه محل‌های خوبی استفاده می‌کند.

در هر صورت، این کار به کاربران جدید کمک می‌کند که صفحه شما را بیابند و با برندتان تعامل داشته باشند. وقتی محل جغرافیایی را تگ می‎کنید، تصویر شما در تب Places بخش جستجوی اینستاگرام (Search and Explore) در کنار تمامی تصاویر دیگری که آن محل در آن تگ شده، نمایش داده می‌شود.

تگ محل جغرافیایی پست ها و افزایش تعامل کاربران اینستاگرام

۹. با مسائل روز اینستاگرام همراه شوید

در ماه دسامبر، چالش ۱۰ سال (10 Year Challenge) در اینستاگرام به راه افتاد. در این چالش کاربران تغییراتی که از پایان سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۹ داشتند را پست می‌کردند. بیش از چهار میلیون پست با هشتگ #10yearchallenge در اینستاگرام منتشر شد. با نگاهی به نوامبر ۲۰۱۹، هیچ فردی در اروپا نمی‌تواند آن‌همه Baby Yoda memes را فراموش کند. یک مثال دیگر می‌خواهید؟ چالش دالی پارتون (The Dolly Parton Challenge).

افزایش تعامل کاربران اینستاگرام با شرکت در چالش های روز اینستاگرام
افزایش تعامل کاربران اینستاگرام کسب و کارها و چالش های اینستاگرامی

در ماه ژانویه برندهایی مثل دانکین‌دوناتس (Dunkin’ Donuts) و مک‌دونالد (McDonald) هر دو در چالش Dolly Patron شرکت کردند.

اگر برای برندتان مناسب است، سعی کنید با ترندهای شبکه‌های اجتماعی و اخبار فرهنگی همراه شوید. این نشان می‌دهد که برند شما از موضوعات روز و محبوب اطلاع دارد. استفاده از این روش، روی شاداب برندتان را هم به مخاطبان نشان می‌دهد.

افزایش تعامل کاربران اینستاگرام با اخبار فرهنگی

حین شرکت در چالش‌ها، شاید اوقات خوشی را هم تجربه کنید. حداقل ۴۰۷ هزار حساب اینستاگرامی در چالش دالی پارتون شرکت کردند و بسیاری از این حساب‌ها، کسب‌وکاری بودند.

۱۰. پست‌های زیبا به اشتراک بگذارید

خوب‌بودن تصاویر هنوز هم اهمیت دارد. البته مجبور نیستید برای باکیفیت‌کردن عکس‌های اینستاگرامی خود وقت زیادی را صرف کنید. عکس‌های باکیفیت بگیرید و مثل یک عکاس حرفه‌ای آن را با ابزارهای موجود در اینستاگرام ویرایش کنید.

نتیجه آن، تصاویری زیبا و چشمگیر خواهد بود که فالوورها با آن تعامل خواهند داشت.

تاثیر تصاویر در افزایش تعامل کاربران اینستاگرام

صفحه لوازم آرایشی لاش (Lush)، یک نمونه خوب از برندهایی است که تصاویرش برای داشتن ثبات، ویرایش شده است. رنگ تیره تصاویر این صفحه، بین پست‌های قسمت فید کاربران، خود را به رخ می‌کشد.

۱۱. یک مسیر اصیل را در پیش بگیرید

برخی از برندها نمی‌خواهند پست‌های اینستاگرامی برندشان از نظر تصویر بی‌عیب‌ونقص باشد. پست‌های اصیل و معتبر، بدون اینکه روی آن‌ها فیلتری به‌کار رود هم طرفداران خاص خودش را دارند. کسب‌وکار شما با توجه به اهداف پیش روی خود، شاید این استراتژی را بطلبد.

محتوای برندها و اینفلوئنسرهایی را تصور کنید که به‌خاطر طبیعی‌بودن و لمس آسیب‌پذیری در آن، توانسته‌اند با مخاطبان ارتباط برقرار کنند. مانند:

داو (Dove)

کمپین زیبایی واقعی (Real Beauty) داو و پروژه عزت‌نفس (Self-Esteem) آن باعث شد که این برند در پست‌های خود، بارها از تصاویر متنوع و واقعی استفاده کند.

افزایش تعامل کاربران اینستاگرام با کمپین شرکت داو

۱۲. از خلاقیت به خرج دادن نترسید

لازم نیست برندتان تمام مدت به تولید یک نوع محتوا وفادار بماند. درواقع، ایجاد تنوع و کمی خلاقیت در محتوایی که در اینستاگرام پست می‌کنید، به افزایش نرخ تعامل کاربران کمک می‌کند.

مخصوصا، ایجاد محتوایی که کاربران بتوانند آن را ذخیره کنند و مدتی بعد به آن سر بزنند (مثل دستور آشپزی) یا بارها و بارها از آن بازدید کنند (مثل ویدیوی راهنمای تمرینات ورزشی)، به افزایش تعامل کاربران اینستاگرام می‌انجامد.

سعی کنید از انواع جدید پست‌های اینستاگرامی استفاده کنید. مانند:

۱۲-۱. لیست‌ها و چک‌لیست‌های شماره‌گذاری‌شده

استفاده از پست های متنوع برای افزایش تعامل کاربران اینستاگرام

۱۲-۲. اطلاعات جالب و اینفوگرافیک‌ها

افزایش تعامل کاربران اینستاگرام با استفاده از اینفوگرافیک در پست ها

۱۲-۳. نقل‌قول‌هایی از مقالات یا مطالب

استفاده از نقل قول و سخنان حکیمانه برای افزایش تعامل کاربران اینستاگرام

۱۲-۴. ویدیو یا تصاویر پشت صحنه

استفاده پشت صحنه فیلم ها در پست ها برای افزایش تعامل کاربران اینستاگرام

۱۳. در استراتژی اینستاگرام خود، از ویدیو استفاده کنید

مدت پخش ویدیوهای اینستاگرام، ۶۰ ثانیه است و این یعنی یک پتانسیل خوب برای برند شما تا با آن، یک دقیقه کامل با فالوورها تعامل داشته باشید.

اگر می‌خواهید ویدیوی طولانی‌تری پست کنید، یک پیش‌نمایش از آن را در قسمت فید خود گذاشته و سپس ویدیوی بلند ۱۰ دقیقه‌ای خود را در تلویزیون اینستاگرام پست کنید.

به ایده احتیاج دارید؟ آمار اخیر اینستاگرام نشان می‌دهد که محبوب‌ترین ویدیوهای این پلتفرم، به‌ترتیب شامل ویدیوهای آموزشی، پشت صحنه، مصاحبه و اخبار هستند. حتی می‌توانید قسمتی از ویدیوی پرطرفدار یوتیوب‌تان را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید؛ درست مثل Bon Appetit که از ویدیوهای Gourmet Makes خود استفاده می‌کند.

استفاده از ویدیوهای یوتیوب برای افزایش تعامل کاربران اینستاگرام

۱۴. از استوری‌های خود بیشترین بهره را بگیرید

داده‌ها نشان می‌دهند که استوری برندها برای افزایش تعامل کاربران اینستاگرام کاملا مفید هستند. به‌طور متوسط برندها هفته‌ای ۲/۵ استوری پست می‌کنند و بیش از ۳۰ درصد استوری‌های پربازدید به کسب‌وکارها تعلق دارد. همچنین نرخ تکمیل استوری برندها ۸۵ درصد است.

استفاده از استیکرها یا سایر مشخصه‌های تعاملی، باعث می‌شود که تعامل بالقوه استوری‌ها افزایش پیدا کند. مشخصه‌هایی مثل نظرسنجی، باکس‌های سوال و جواب، کوییز و تیکت‌های شمارش معکوس، همگی در استوری‌های شما قابل‌استفاده هستند؛ حتی می‌توانید فیلتر AR خودتان را در اینستاگرام بسازید.

در اینجا برند اسپیدو (Speedo) از استوری‌های اینستاگرام و بررسی محصولات، برای ارتباط برقرار کردن با فالوورهای خود استفاده کرده است.

استفاده از استوری برای افزایش تعامل کاربران

۱۵. در پست‌ها و استوری‌های اینستاگرامی خود از هشتگ استفاده کنید

هشتگ‌ به کاربران کمک می‌کند که محتوای شما را پیدا کنند. پست‌های دارای هشتگ شما در بخش تگ (Tag) جستجوی اینستاگرام، نمایش داده می‌شوند و هیچ فردی نمی‌تواند با پستی که نمی‌توان آن را یافت، تعامل برقرار کند.

به‌خاطر داشته باشید که باید هشتگ‌های‌تان را بادقت انتخاب کنید. درباره هشتگ‌های محبوب تحقیق کنید و ببینید کدام موارد در صنعت شما ترند هستند. بررسی کنید که رقبای‌تان از چه تگ‌هایی استفاده می‌کنند.

ایجاد یک هشتگ جدید و منحصربه‌فرد هم می‌تواند میزان تعامل کاربران اینستاگرام را افزایش دهد. در برنامه‌های رقابتی، تبلیغاتی یا کمپین‌هایی که تمرکز اصلی در آن محتویات تولیدشده توسط کاربر است، به‌سادگی می‌توانید با استفاده از هشتگ تصاویر را گردآوری کنید.

هشتگ #yourshotphotographer از جانب نشنال جئوگرافیک (National Geographic) برای گردآوری عکس‌های مردم و نمایش آن در صفحه Your Shot این شرکت استفاده شد.

استفاده از هشتگ برای افزایش تعامل کاربران اینستاگرام

افزایش تعامل کاربران اینستاگرام به زمان و تلاش نیاز دارد. تحلیل شاخص‌ها، محاسبه میزان تعامل صفحه اینستاگرام و استفاده از کمی خلاقیت، به این کار کمک می‌کند.

البته با پیروی از نکاتی که ما در این مقاله عنوان کردیم، برند شما شاهد افزایش میزان تعامل کاربران صفحه خود در اینستاگرام خواهد بود.