کارآفرینی موفق کار سختی است اما آن قدرها هم که تصور می‌شود پیچیده نیست. شروع یک کسب و کار سخت است اما منحصر به فرد بودن آن گزینه‌ی مهم‌تری است. بسیاری از کارآفرینان تازه‌کار در ابتدای کار خود و قبل از این که جای پایشان را سفت کنند، با چالش‌هایی مواجه می‌شوند چون آن‌ها به جای کار کردن به دنبال معجزه هستند. در این مقاله از استارتاپت راه‌های تبدیل شدن به کارآفرین موفق را بیان می‌کنیم.

همه‌ی کسب و کارها برای حل یک مشکل یا ارائه‌ی خدمات به مردم به وجود آمده‌اند. در این راه، روش‌های وجود دارد که با اجرای آن‌ها، موفقیت‌تان تا حدود زیادی تضمین خواهد شد.

در ادامه چهار روش برای منحصر به فرد شدن را بررسی می‌کنیم.

۱. تخصص یک حوزه‌ی خاص را کسب کنید

امروزه، تفکر اغلب صاحبان کسب و کار این گونه است که باید در حوزه‌های مختلف حضور داشته باشند و به قول معروف یک ناخنک روی هر چیزی بزنند. برخی از کارآفرینان که در چند حوزه فعالیت می‌کنند بر این باورند که حضور در چند زمینه‌ امنیت کسب و کارشان را بیشتر تضمین خواهد کرد.

اگر می‌خواهید به کارآفرینی موفق تبدیل شوید باید اجازه دهید که مردم فقط و فقط شما را به عنوان متخصص یک حوزه‌ی خاص بشناسند. به عنوان مثال اگر شما متخصص بازاریابی دیجیتال هستید، پهلو به پهلوی آخرین اتفاقات زمینه‌ی کاری خود باشید.

۲. پیرامون حوزه‌ی کاری خودتان محتوا بسازید

با وجود این که علایق جامعه در این زمینه بسیار تاثیرگذار است اما هنوز هم محتوای خوب نقش اصلی را در کسب و کار ایفا می‌کند. وقتی که بحث استایل یک کسب و کار و برند پیش می‌آید محتوای خوب مهم‌ترین عامل به شمار می‌آید. محتوای مناسب می‌تواند کسب و کارتان را معرفی نموده، شما را از سایر رقبا متمایز و به کارآفرینی موفق تبدیل کند.

کارآفرینی موفق

برای تولید محتوای مناسب کسب و کارتان، از همه‌ی روش‌های موجود کمک بگیرید. به طور منظم بلاگ‌نویسی کنید، در وبلاگ‌های دیگر نیز محتوا بنویسید، پادکست تولید کنید یا مهمان پادکست دیگران باشید، در اینستاگرام پخش زنده یا لایو بگذارید و چند نکته‌ی مفید به دنبال‌کننده‌هایتان یاد بدهید.

فکر نکنید که فقط باید در مورد کسب و کار خودتان صحبت کنید بلکه باید نیازهای مصرف‌کننده را نیز در نظر بگیرید. حتما هم نباید از لحاظ محتوایی بین رقبا نفر اول باشید؛ همین که در بین نفرات بالای لیست باشید کفایت می‌کند.

۳. با سایر متخصصین حوزه‌ی کاری خود در ارتباط باشید

کسب و کار به نوعی یک داد و ستد محسوب می‌شود که نیاز به ارتباط با سایر افراد به شدت وجود دارد؛ البته در اینجا منظور از داد و ستد، تبادل اطلاعات و تحربیات است. اغلب اوقات هم شما باید بیشتر از سایرین اطلاعات بدهید و این چیز خوبی است.

بگذارید رقبا شما را به عنوان یک منبع مهم در زمینه‌ی کاری خود بشناسند. با رقبای خود در ارتباط باشید و در جمع آن‌ها حضور داشته باشید. از این که در زمینه‌ی کاری مشترک‌تان با رقبا تازه‌کار هستید نترسید؛ در ابتدا موقعیت خود را بپذیرید سپس سیستماتیک پیش روید و میزان تاثیرگذاری خود را به مرور افزایش دهید.

اگر تازه‌‌کار هستید طبیعی است که کسی نام شما را نداند. برای معرفی خود و آوازه‌ی کسب و کارتان و در نهایت منحصر به فرد شدن نامتان، باید در فضاهایی که قرار بگیرید که بتوانید با رقبا افراد تاثیرگذار آن حوزه‌ی کاری در ارتباط باشید. برای تاثیرگذاری بیشتر علاوه بر مورد ذکر شده، باید نبض صنعتی که در آن مشغول کار هستید را بشناسید و در دست بگیرید.

۴. مهارت‌ها و تکنیک‌های قبل از خود را بهبود دهید

قبل از این‌ که ایده‌تان را به کسب و کاری تبدیل کنید، این نکته را در نظر بگیرید که قبل از ایده‌ی شما دنیا چطور بود؟ مثلاً قبل از به وجود آمدن اینترنت، چه چیزی روی کسب و کارها تاثیرگذار بود؟ فکر نکنید که با خواندن چند کتاب از کارآفرینان بزرگ می‌توانید به عنصر ایده‌پردازی دست پیدا کنید. باید از مهارت‌های دیگران کمک بگیرید و با ادغام ایده‌ها و خلاقیت خود با آن‌ها، دست به این کار زد. با بهبود مهارت‌ها و تکنیک‌هایی که قبل از شما وجود داشته‌است، می‌توانید یک فرد منحصر به فرد باشید.