آیا شما به کار در بخش منابع انسانی (HR) علاقه‌مند هستید؟ دپارتمان‌های مدیریت سرمایه انسانی به استخدام و انتخاب کارکنان، توسعه و حفظ نیروی انسانی، ایجاد فرهنگ سازمانی و محیط کاری مثبت و انگیزشی که برای موفقیت تجاری حیاتی هستند، کمک می‌کنند. شرکت‌ها در جهت هدایت و مدیریت سرمایه انسانی خود گام بر می‌دارند. بنابراین شما باید حداقل الزامات را برای ورود به حوزه منابع انسانی، برآورده کنید. برای آگاهی از همه آنچه که برای اشتغال در بخش مدیریت سرمایه انسانی بدان نیاز دارید، در این مقاله با استارتاپت همراه باشید.

آمادگی برای کار در منابع انسانی

در شرکت‌های کوچک، یک یا چند کارمند ممکن است مسئولیت‌های زیادی را به عهده بگیرند و در کنار وظایف خود، تمام جنبه‌های کار یک متخصص مدیریت سرمایه انسانی را نیز انجام دهند. اما در شرکت‌های بزرگ‌، یک مدیر منابع انسانی یا معاون رئیس ممکن است چند دپارتمان را به رهبری مدیرانی که در زمینه‌هایی مانند آموزش و توسعه، جبران خدمت و مزایا یا روابط کاری، تخصص دارند، سرپرستی کند.

با توجه به تنوع مشاغل در این زمینه، شما فرصت خوبی برای پیدا کردن محیط کاری متناسب با مهارت‌ها، نقاط قوت و اولویت‌بندی خود بر اساس اندازه شرکت یا علاقه به مشاغل تخصصی یا عمومی دارید.

جهت کسب آمادگی برای اشتغال موفق در بخش مدیریت سرمایه انسانی لازم است که شرایط و مدارک تحصیلی لازم را برای هر عنوان شغلی در نظر بگیرید.

مدارک تحصیلی مکمل برای اشتغال در دپارتمان مدیریت سرمایه انسانی

راهنمای چشم انداز شغلی معتقد است که بیش از سایرین، فرصت‌های کار و اشتغال در بخش مدیریت سرمایه انسانی در دسترس افرادی است که سه نکته مهم زیر را در ذهن خود مرور می‌کنند:

۱.  زمینه‌های آموزشی کارکنان منابع انسانی به طور قابل توجهی متفاوت بوده و منعکس کننده تنوع وظایف و سطوح مسئولیت است (علاوه بر این زمینه‌های آموزشی به جایی که در آن زندگی یا کار می‌کنید و شرایط رقابتی بازار نیز بستگی دارد).

۲.  برخورداری از گواهینامه دوره‌های تخصصی و سوابق کاری مرتبط، دارایی‌های ارزشمندی برای اشتغال درعناوین مختلف شغلی در دپارتمان مدیریت سرمایه انسانی هستند و برای موقعیت‌های پیشرفته‌تر مانند مذاکره درباره قراردادها، دلالی و میانجیگری ضروری می‌باشند.

۳.  برخورداری از مدرک تحصیلی و گواهینامه تخصصی می‌تواند درب بهترین فرصت‌های شغلی را رو به شما باز کند.

بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌ها دارای برنامه‌های آموزشی هستند که به تحصیل در رشته‌های تخصصی منابع سازمانی مانند آموزش و توسعه منابع انسانی و مدیریت کسب و کار منتهی می‌شوند. بسته به دانشگاهی که انتخاب می‌کنید، رشته یا دوره‌های آموزشی را برگزینید که به اشتغال در دپارتمان‌های مدیریت سرمایه انسانی در ادارات مانند کسب و کار، آموزش، طراحی اداری یا فن آوری، توسعه سازمان، خدمات انسانی، ارتباطات و مدیریت عمومی کمک می‌کنند.

اشتغال در دپارتمان منابع انسانی - مدیریت سرمایه انسانی

دوره های کاری مکمل برای اشتغال در دپارتمان مدیریت سرمایه انسانی

افرادی که می‌خواهند در زمینه منابع انسانی به موفقیت دست یابند، باید دوره‌های کسب و کار، علوم اجتماعی مانند روانشناسی و جامعه شناسی و دوره‌های‌ مالی را بگذرانند. راهنمای چشم انداز شغلی به طور خاص در این باره توصیه می‌کند: «اکثر متخصصان منابع انسانی آینده‌نگر باید دوره‌های جبران خدمت، استخدام، آموزش و توسعه، و ارزیابی عملکرد، و نیز دوره‌های اصول مدیریت، ساختار سازمانی و روانشناسی صنعتی را بگذرانند».

سایر دوره‌های مربوطه برای علاقه‌مندان به اشتغال در منابع انسانی عبارتند از: مدیریت کسب و کار، مدیریت عمومی، روانشناسی، جامعه شناسی، علوم سیاسی، اقتصاد و آمار.

اهمیت روزافزون مدارک تحصیلی

اگر به اشتغال در زمینه منابع انسانی علاقه دارید، بهتر است بدانید که بسیاری از حرفه‌ای‌ها به دنبال اخذ مدرک کارشناسی ارشد در زمینه منابع انسانی، توسعه سازمانی، مدیریت کسب و کار (MBA) یا دیگر موضوعات مرتبط هستند. بنابراین اگر شما نیز می‌خواهید برای به چنگ آوردن بهترین، شایسته‌ترین و با ارزش‌ترین مشاغل حوزه منابع انسانی با سایرین رقابت کنید، بدون شک به یک مدرک کارشناسی ارشد نیاز دارید.

برخی از متخصصان منابع انسانی معتقدند که مدرک کارشناسی ارشد به روزتر و جدیدتر از مدرک کارشناسی در این زمینه است. زیرا به خاطر چالش‌های قانون استخدام، بسیاری از حرفه‌های منابع انسانی برای گرفتن مدرک حقوق اقدام می‌کنند یا بسیاری از افراد حقوقی به مشاغل منابع انسانی تغییر شغل می‌دهند.

راهنمای چشم‌انداز شغلی در این باره می‌گوید: «بسیاری از مشاغل صنعتی به مدرک تحصیلی در زمینه صنایع یا روابط کاری نیاز دارند. داشتن یک سابقه قدرتمند در زمینه روابط کاری و قوانین صنعتی برای مذاکره‌کنندگان قراردادها، دلال‌ها و میانجیگران بسیار مطلوب است. در حقیقت بسیاری از افراد در این تخصص‌ها، وکلا هستند. برخورداری از سابقه حقوقی و آشنایی با قوانین برای مدیران منابع انسانی و سایر افرادی که به تفسیر قوانین و مقرارت بی‌شمار نیاز دارند، مفید است. مدرک کارشناسی ارشد در منابع انسانی، روابط کار یا در مدیریت کسب و کار با گرایش مدیریت منابع انسانی، برای کسانی که به دنبال جایگاه‌های مدیریتی بلند مرتبه هستند، بسیار پیشنهاد می‌شود».

مهمترین شایستگی‌ ها برای داوطلبان استخدام در بخش منابع انسانی

گرچه آموزش و تحصیل در زمینه منابع انسانی مهم است؛ اما قابلیت‌ها و مهارت‌های دیگر نیز می‌توانند به همان اندازه اهمیت داشته باشند. برخی از مهارت‌های کلیدی و قابلیت‌های شخصی که برای اشتغال موفقیت‌آمیز در منابع انسانی ضروری است،‌عبارتند از:

  • مهارت‌های بین فردی موثر، با این قابلیت شما می‌توانید با تمام کارکنان سازمان در تعامل باشید.
  • دانش کامپیوتری و سیستم‌های اطلاعاتی، از زمانی که اسناد و مدارک نیروهای انسانی در سیستم‌های اطلاعات منابع انسانی (HRIS) متمرکز شده، این قابلیت بسیار اهمیت یافته است.
  • ارتباط گفتاری و نوشتاری موثر
  • انعطاف‌پذیری،‌ این قابلیت به همکاری و برقراری ارتباط با افراد با تحصیلات، فرهنگ، مذهب، سن، تجربه کاری و عقاید متنوع کمک می‌کند.
  • درک آمار و اطلاعات مالی
  • مهارت حل و فصل اختلافات، این مهارت برای پیشگیری یا حل اختلاف و درگیری در محیط کار کمک می‌کند.
  • توانایی تعیین و انجام اهداف کاری، این مهارت برای همکاری‌های تیمی، بسیار مهم و کلیدی است.
  • سطح بالایی از صداقت، امانت داری و خوش‌رویی

فرصت های شغلی در سطح مقدماتی و کسب تجربه

قرارگیری در سطوح بالاتر از سطح مقدماتی به ندرت اتفاق می‌افتد. موقعیت‌های پی در پی در سطوح مدیریت عمومی و مدیران سطح بالا، به دانش و تجربه‌ای که در موقعیت‌های مقدماتی به دست می‌آیند، نیاز دارند.

تنها گاهی اوقات افراد با تجربه که در سازمان‌های تجاری، دولت یا ارتش دارای موقعیت‌های مدیریتی بوده‌اند و اکنون به دپارتمان مدیریت سرمایه انسانی منتقل شده‌اند، می‌توانند برای جایگاه‌های بالاتر از سطوح مقدماتی در نظر گرفته شوند. اگر در دوره‌های آموزشی شرکت نمایید و مدارک تحصیلی مرتبط را دریافت کنید یا کارهای مربوط به حوزه مورد علاقه خود را پیگیری کنید، می‌توانید خود را در آینده برای جایگاه‌های حرفه‌ای در دپارتمان مدیریت سرمایه انسانی آماده کنید. اما اگر به دنبال یک موقعیت شغلی در سطوح مقدماتی هستید، سعی کنید در دوره کارآموزی دانشگاه، تجربه کسب کنید. حتی با کار نیمه وقت یا کارآموزی در زمینه‌های متنوع به عنوان یک داوطلب به قابلیت‌ّهای خود اضافه نمایید. همچنین با برعهده گرفتن نقش‌های مدیریتی در انجمن‌های دانشگاهی، فعالیت‌های داوطلبانه یا حتی باشگاه ورزشی دانشگاه یا حتی با حضور در پروژه‌های واقعی یک شرکت، بر اعتبار خود به عنوان یک داوطلب بیافزایید.