وقتی می‌خواهید کسب و کاری برای خود راه‌اندازی کنید، ابتدا باید تصمیم بگیرید که قصد دارید، در چه زمینه‌ای مشغول به کار شوید. ما در این مطلب استارتاپت بهترین فرصت های شغلی در دنیای امروز را به شما معرفی کنیم تا دید مناسبی از انواع کسب و کار و فرصت‌های درآمدزایی پیش روی خود داشته باشید.

فرصت های شغلی دنیای امروز

۱. یادگیری الکترونیکی

آموزش الکترونیکی از طریق اینترنت، یکی از فرصت های شغلی فوق‌العاده در جهت توسعه محتواهای آموزشی است. همچنین کسب و کارهای کوچکی که به ارائه محتوا روی یک موضوع خاص می‌پردازند، می‌توانند از این روش برای کسب درآمد استفاده کنند.

۲. قرارداد تعمیرات خانگی

صاحب‌خانه‌ها همواره برای پیدا کردن یک سرویس مطمئن و قابل اعتماد در زمینه تعمیرات خانگی، با چالش مواجه هستند. شما می‌توانید با ایجاد یک شرکت در زمینه تعمیرات خانگی و استفاده از افراد حرفه‌ای در این زمینه، به منبع درآمد مناسبی دست پیدا کنید. مثلا با تنظیم قرارداد با صاحبخانه‌های یک برج مسکونی، تعمیرات منزل آن‌ها را به صورت انحصاری در دست بگیرید.

۳. ارائه خدمات کامپیوتری در محل

فرصت های شغلی و ارائه خدمات کامپیوتری در محل

با گسترش استفاده از کامپیوتر در خانه‌ها و کسب و کارهای کوچک، بازار خدمات کامپیوتری هم با رشد قابل توجهی مواجه شده است. بنابراین فرصت های شغلی بسیاری در این خصوص وجود دارد. مانند تعمیر یا ارتقاء سیستم کامپیوتری در محل، پیکربندی و تنظیمات شبکه‌های کامپیوتری و کارهایی از این قبیل.

۴. فروش مستقیم

فروش مستقیم و بازاریابی چند سطحی، از مباحث داغ اقتصادی دنیای امروز هستند. با افزایش رو به رشد درآمدهای جانبی، توجیه اقتصادی برای استخدام نیروی کار جدید هم بیشتر شده است. کرگ کیلند (Craig Keeland) مؤسس و مدیر وب‌سایت Youngevity دراین مورد می‌گوید:

ا توجه به اینکه اغلب پیش‌بینی‌ها در زمینه مباحث اقتصادی، تیره و مبهم است اما درخشش بازاریابی شبکه‌ای روز به روز بیشتر می‌شود.حتی با ورود به عصر جدید رکود اقتصادی، بازاریابی شبکه‌ای با قدرت به رشد خود ادامه می‌دهد.

کرگ کیلند

۵. مشاوره مدیریتی

مشاوره‌ بازاریابی و مدیریتی می‌تواند از شرکت‌های بزرگ تا بوتیک‌های کوچک را شامل شود. امروزه در آمریکا، ۷۵۰۰۰ نفر به عنوان مشاور مستقل در حال کار هستند. شما می‌توانید به عنوان یک مشاور مستقل مشغول به کار شوید و خوشبختانه آینده این شغل هم بسیار روشن به نظر می‌رسد. زیرا موضوعات در حال رشدی مثل جهانی سازی، تنظیم مقررات جدید و یا تغییرات سریع فناوری، می‌توانند در زیرمجموعه فعالیت‌های یک مشاور خبره قرار گیرند.

۶. بازی های آنلاین

فرصت های شغلی و بازی‌های کامپیوتری

صنعت بازی‌های آنلاین، سریع‌ترین نرخ‌ رشد دنیای کسب و کار را به خود اختصاص داده است. با وجود اینکه رقابت بین توسعه‌دهندگان این بازی‌ها بسیار شدید است ولی فرصت‌های شغلی بسیاری هم برای خدمت‌رسانی به این شرکت‌ها به وجود آمده است.

۷. بهینه سازی موتورهای جستجو

موتورهای جستجوی اینترنتی، اولین ابزار تحقیق مشتریان برای خرید محصول مورد نظرشان است. طبق آمار انجام شده، امروزه ۷۵ درصد شرکت‌های بزرگ آمریکا، به دنبال تثبیت موقعیت خود در صدر فهرست جستجوهای اینترنتی هستند. اصولا مسئولیت بهینه‌سازی وب‌سایت برای بالاتر آمدن در نتایج یافته‌های موتورهای جستجوگری مثل گوگل، بر عهده یک فرد یا شرکتی متخصص، خارج از محیط سازمان شرکت سپرده می‌شود. بنابراین بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو (SEO) وب‌سایت را می‌توان کسب و کاری رو به رشد دانست. برای موفقیت در این زمینه کاری لازم است مهارت‌های زیر را کسب کنید:

  • درک ارتباط بین لینک‌ها
  • قابلیت توسعه کلمات کلیدی
  • دانش HTML
  • زبان انگلیسی قوی

۸. مشاور روابط عمومی

کسب و کار در جامعه‌ امروز با انواع تبلیغات و البته تیغ تیز منتقدین احاطه شده است. روابط عمومی مناسب می‌تواند یک کمک بسیار خوب برای شرکت‌ها جهت عبور از این نا ملایمات و کسب اعتبار در بازار باشد. نویسندگان کتاب «سقوط تبلیغات و رشد روابط عمومی» در این‌باره می‌گویند:

در آینده‌ای نزدیک روند بازاریابی به گونه‌ای پیش خواهد رفت که نقش روابط عمومی، بسیار پر رنگ‌تر از تبلیغات، خواهد بود.

۹. مشاوره املاک

فرصت های شغلی و مشاور املاک

بازار املاک و مستغلات همواره داغ است و از طرفی خرید ملک هم جزو سرمایه‌گذاری‌های بزرگی است که نیاز به دقت بالا دارد. در این میان افرادی هستند که با بررسی همه جانبه خانه‌ای که قصد خرید آن را دارید، بی‌طرفانه به شما مشاوره می‌دهند که آیا این معامله به نفع شما است یا خیر.

۱۰. جستجوی اطلاعات

اگر فرد ماهر و کار بلدی در زمینه شغلی خود نباشید، حتی جستجو در اینترنت برای یافتن اطلاعات مورد نیازتان هم، شما را گیج خواهد کرد. همه شرکت‌ها برای بهترین تصمیم گیری کسب و کار خود، نیاز به اطلاعات درست و دقیق دارند. اینجا جایی است که محققان حرفه‌ای می‌توانند عرض اندام کنند. برای این کار می‌توان از ایتنرنت، پایگاه‌های داده آنلاین و تکنیک‌های پیشرفته جستجو استفاده کرد تا به دیدی فراتر از آن‌چه که کاربران عادی از اینترنت دارند، دست یافت.