شروع یک کسب و کار، خیلی دشوار نیست اما حفظ و موفقیت آن بسیار سخت و پیچیده است. یادگیری اصول بنیادی برای رسیدن به موفقیت یک ضرورت است. شما باید قادر باشید تا رویدادها را در بازاری که دائما در حال تغییر است، پیش‌بینی کنید.

گاهی اوقات احساس می‌کنید که پیگیری منظم کارهای قدیم از یک حرکت جدید بهتر است. مدیریت جریان نقدینگی نیز مشکل دیگر کارآفرینان است که همواره با آن رو به رو هستند. با این وجود، اگر مراحل رشد یک کسب و کار را عاقلانه طی کنید، قطعا موفقیت دست یافتنی است، این مقاله استارتاپت را برای آشنایی با مراحل شروع یک کسب و کار موفق تا انتها دنبال کنید.

کارهای رقبا را دنبال کنید

زمانی که کسب‌ و کارتان را شروع می‌کنید، این حرکت کمی احمقانه به نظر می‌رسد، اما درک رقبا به شما ایده روشنی درباره بایدها و نبایدها ارائه می‌دهد. می‌توانید از Google Analytics برای درک رقبایتان و طراحی استراتژی پیروزی بر رقبا، کمک بگیرید.

باید رقبایتان را تجزیه و تحلیل کنید تا بتوانید کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. می‌توانید کسب‌ و کار  و رقبایتان را از طریق پلتفرم‌هایی شبیه ad copy تجزیه و تحلیل کنید. عملکرد آگهی‌هایی را که مدت طولانی در وب‌سایت‌های محبوب در حال اجرا هستند، ارزیابی کنید. این کار به شما ایده روشنی درباره این‌ مسئله می‌دهد که چه استراتژی‌هایی باعث موفقیت رقبایتان می‌شوند و آیا این استراتژی‌ها به موفقیت شما کمک می‌کنند یا خیر.

اهمیت قیف فروش

طراحی و ساخت یک قیف فروش در ابتدای کار خیلی مهم است. این کار از آن دسته اقدام‌هایی است که یکبار باید هنگام شروع یک کسب و کار انجام دهید. مشخص کردن روال‌ها به موفقیت شما خیلی کمک خواهد کرد، در غیر این صورت مجبور خواهید بود کارها را به صورت تجربی انجام دهید که ضریب شکست را افزایش می‌دهد.

شروع یک کسب و کار موفق

سیستم مدیریت مشتری

سیستم‌های مدیریت خودکار مشتری و نرم‌افزار پیگیری حساب‌ها شبیه QuickBooks می‌توانند به سنجش سریع‌تر کسب‌ و کار شما کمک کرده و دردسر پیگیری تمام معاملات شخصی شما را کاهش دهند.

این حرکت مقرون به صرفه در هزینه و زمان صرفه جویی می‌کند، زیرا نباید کارمندی را برای این کار استخدام کنید و همچنین لازم نیست شخصا زمان زیادی را برای مراقبت از حساب‌ها و شکایت‌های مشتریان صرف کنید. سرویس‌های ابری مانند InfusionSoft و SalesForce می‌توانند به شما در فروش و بازاریابی کمک کنند. این نوع نرم‌افزارها می‌توانند به دیگر سرویس‌های ابری متصل شوند تا کار، راحت‌تر و دقیق‌تر انجام شود. سیستم‌های CMS زیادی برای تسهیل کسب‌ و کار طراحی شده، اما شما باید بهترین آن‌ها را برای خودتان انتخاب کنید.

استفاده از برنامه‌های تعامل مشتری

برنامه‌های تعامل مشتری به بهبود پیوند با مشتری‌هایتان کمک می‌کند و فروش شما را به سطح بالاتری می‌برد. این برنامه‌های تعامل به افزایش تعداد مشتری‌های وفادار کمک می‌کنند و پول بیشتری به دست می‌آورید، زیرا علاوه بر مشتری‌های وفادار موجود، می‌توانید تعداد بیشتری مشتری از طریق این برنامه به دست آورید. اطمینان حاصل کنید که برنامه‌های وفاداری مشتری شما یا برنامه‌های تعامل مشتری برای همه مشتریان در دسترس باشند. این امر به افزایش اعتماد به برند شما کمک می‌کند. افزایش مشتری به شما امکان می‌دهد شروع یک کسب و کار موفق را تجربه کنید.

حداکثر استفاده را از فرصت‌های جدید ببرید

سعی کنید هر زمان که ابزارهای تجزیه و تحلیل یا ارزیابی حرکات جدید رقبایتان به اتمام رسید، فرصت‌های جدید را پیگیری کنید. با درک صحیح رقبایتان می‌توانید فرصت‌ها و تهدیدهای موجود برای موفقیت کسب و کار خود را به خوبی تشخیص دهید. با تجزیه و تحلیل روند‌ها به درستی، می‌توانید هر روز فرصت‌های بیشتر و بیشتری به دست آورید.

فهرست ایمیل بسازید و مدیریت کنید

ساخت و مدیریت فهرست‌های ایمیل می‌تواند توسط پلتفرم‌هایی نظیر Drip، Constant Contact و مانند آن انجام شود. این‌ پلتفرم‌ها برای ایجاد ایمیل‌های شخصی، خبرنامه‌ها و موفقیت در کسب‌ و کار  مفید هستند. این امر مورد اعتمادترین و موثرترین راه رشد هنگام شروع یک کسب‌ و کار است. بیشتر سیستم‌های مدیریت ایمیل خودکار، ایمیل‌های شخصی را برای مشتریان در مورد رویدادهای مهم و به روز‌رسانی‌های مرتبط با شرکت ارسال می‌کنند.

از تکنولوژی‌های ابری استفاده کنید و تا جایی‌که امکان دارد از مقالات و نسخه‌های چاپی جلوگیری کنید. برای کاهش هزینه‌های چاپ و تهیه لوازم اداری از سیستم‌های آنلاین موجود که بسیار هم کم هزینه هستند استفاده کنید.

شروع یک کسب و کار حرفه ای و موفق

شروع یک کسب و کار با مشارکت‌های مترقی

شرکت‌هایی با جایگاه، هدف مشابه و مرتبط را انتخاب کنید و به آن‌ها پیشنهاد همکاری بدهید. این امر می‌تواند استرس رقابت را کاهش داده وسرعت رشد کسب‌ و کار  شما را چند برابر کند. می‌توانید شرکای خودتان را با استراتژی‌های مترقی انتخاب کرده و با هم برای رشد سریع‌تر کسب‌ و کارتان کار کنید.

شروع یک کسب و کار با پیشنهادات رایگان

شما می‌توانید از ابتدای شروع یک کسب و کار، از پیشنهادات رایگان برای رشد سریع‌تر کسب‌ و کارتان استفاده کنید. این حرکت برای خوشحال کردن مشتریان‌تان و به دست آوردن سریع‌تر مشتریان بیشتر و بیشتر مفید است. اگر شما بتوانید خدمات کیفی به مشتریان خود ارائه کنید، پیشنهادات رایگان گزینه مکمل خوبی است.

از پلتفرم‌های جهانی استفاده کنید

اگر یک حضور آنلاین خوب می‌خواهید و به دنبال افزایش فروش از طریق تجارت الکترونیک هستید، از پلتفرم‌های تجارت الکترونی جهانی استفاده کنید که به شما کمک زیادی می‌کنند. به عنوان مثال، اگر به دنبال فروش محصولات خود هستید، می‌توانید از Amazon FBA استفاده کنید و اگر لازم است مکانی را برای تعطیلات اجاره کنید، می‌توانید از پلتفرم‌های مربوطه استفاده کنید. این کار به ارزیابی راحت‌تر کسب و کار شما و یافتن سریع‌تر جامعه هدف کمک می‌کند.

نقش اعطای نمایندگی

زمانی که می‌خواهید کسب‌ و کارتان را رشد دهید، شاید اعطای نمایندگی چندان عاقلانه به نظر نرسد. شما می‌توانید امتیازات بهترین محصولاتتان را به یک شرکت محبوب بفروشید یا امتیاز یک محصول برجسته را از یک شرکت اشباع بخرید و آن ‌را با نام برند خودتان در سطح بالاتری ادغام کنید که یک حرکت خوب برای بهبود گستره کسب‌ و کارتان است.هنگام شروع یک کسب و کار همکاری با شرکت‌های دیگر یک گزینه عالی برای رسیدن به موفقیت است.

مدل فرانشیز

مدل فرانشیز (امتیاز فعالیت تجاری) ممکن است مفهوم پیچیده‌ای به نظر برسد و فکر کنید که بسیار دشوار است. اما اگر جرات استفاده از مدل فرانشیز را داشته باشید، به سرعت چیزهای زیادی به دست می‌آورید. شروع یک کسب‌‌وکار با پذیرش یک مدل فرانشیز دستیابی سریع‌تر و آسان‌تر به موفقیت را هموار می‌کند. این فرآیند ممکن است گران به نظر برسد، اما ارزش سرمایه‌گذاری را دارد. شما می‌توانید سرمایه کسب‌ و کارتان را از یک بانک یا سرمایه گذار وام بگیرید.

شروع یک کسب‌‌و‌کار جدید به نظر سخت می‌رسد، اما با استفاده از مدل فرانشیز، مشارکت‌های استراتژیک، اتوماسیون کسب‌ و کار و سیستم‌های مدیریت مشتری، استفاده از پلتفرم‌های جهانی و درک پیشنهادات رایگانی که به مشتریان ارائه می‌کنید، سریع‌تر می‌توانید به موفقیت دست یابید. تمام این‌ امور شما را قادر می‌سازند تا کسب‌ و کارتان را سریع‌تر رشد دهید. شروع یک کسب‌ و کار دریک بازار پررقابت چندان آسان نیست، اما استفاده از ابزارهای جدید می‌تواند به موفقیت هرچه سریع‌تر شما کمک کند.