مصاحبه شغلی برای بسیاری از افراد جویای کار اهمیتی حیاتی دارد. چه بسا افراد قابلی که تنها به خاطر عملکرد بد در مصاحبه شغلی کار باارزشی را از دست داده‌اند. هر شغل در نوع خود منحصربفرد است اما معمولا مصاحبه شغلی در اکثر موارد یک فرآیند مشابه است که با کمی آمادگی و افزایش اعتماد به نفس می‎توان از این خان دشوار عبور کرده و روال جدیدی را در زندگی خود آغاز کرد. در این مقاله از استارتاپت با سوالات استخدامی متداول در مصاحبه شغلی آشنا می‌شوید. به این ترتیب برای مصاحبه شغلی آینده خود را مسلح کرده و با کمک این راهنما برای پاسخ گویی به سوالات استخدامی متداول مصاحبه شغلی برنده میدان باشید.

۱. خلاصه‌ای از سوابق کاری‎تان را عنوان کنید / درباره رزومه‎تان توضیح دهید

در اکثر موارد این اولین مورد از سوالات استخدامی است. چرا وقتی رزومه شما روی میز و جلوی فرد مصاحبه کننده است باز هم این سوال از شما پرسیده می‎شود؟ شاید می‎خواهد ببیند شما سوابق کاری‌تان در چه چهارچوبی ارائه می‎دهید. یا شاید می‌خواهد ببیند چرا بیکار شدید یا مرتب شغل عوض کرده‌اید.

می‎توانید از این شانس استفاده کرده  تجارب کاری خود را به شکلی جالب، مفید و با ادبیاتی متفاوت از آنچه در رزومه عنوان شده توضیح دهید.

۲. نقاط قوت شما شامل چه مواردی است؟

وقت خودنمایی رسیده است. شما متقاضی این کار شده‌اید چون معتقدید قابلیت آن را دارید. از زمانی که پیش از مصاحبه در اختیار دارید استفاده کرده و به دقت به این سوال فکر کنید.

همه مصاحبه شوندگان در جواب این سوال به مواردی مانند اخلاق کاری قوی، توانایی کار تیمی، داشتن تجربه در حوزه مورد نظر و سایر موارد ضروری برای انجام صحیح کار محوله سخن می‎گویند. با سخن گفتن از توانایی‎های منحصربفردی که دارید باعث شوید بین دیگران برجسته به نظر بیایید.

سوالات استخدامی

در کار تیمی چه موردی را می‎توانید تقویت کنید که اکثر افراد در آن ضعیف هستند؟ چه چیزی باعث درخشیدن شما در شغل قبلی‎تان شده است؟ چرا دوستانتان عاشق بودن در کنار شما هستند؟

قبل از هر چیز مطمئن شوید شرکت مربوطه به دنبال چه چیزی است. توصیف ارائه شده برای شغل را به خوبی مطالعه کنید.

این توضیح به شما می‎گوید که آنها دقیقا در پی چه ویژگی‎هایی هستند حتی شاید در آن کلماتی به کار رفته باشد که استفاده از آن در مصاحبه شغلی باعث جلب توجه‌شان شود.

۳. نقاط ضعف شما شامل چه مواردی است؟

مطمئنا در جواب این سوال دلتان می‎خواهد بگویید «برای صحبت درباره نقاط ضعفم به اینجا نیامده‎ام.» چیزی که فکر می‎کنید باید بگویید این است «گاهی بیش از حد درباره کار هیجان‌زده می‎شوم.»

آنچه واقعا باید بگویید …. یک مورد حقیقی است. هر کسی که وارد شغلی می‌شود ضعف‎هایی دارد. به مصاحبه کننده نشان دهید که ضعف‎هایتان را می‎شناسید و توضیح دهید برای از بین بردن آن چه کاری انجام می‌دهید.

۴. چرا علاقه دارید در این شرکت کار کنید؟

مطمئنا دلیل شما کسب درآمد است اما باید چند دلیل آماده کنید که نشان دهد چرا دوست دارید برای کارفرمای احتمالی خود کار کنید. می‌توانید در جواب بگویید در مورد کارکرد این شرکت از چه چیزی خوشتان می‎آید. یا این که فرهنگ شرکت باعث جذب شما شده است. اگر به عنوان مشتری یا یک عضو انجمن با خدمات شرکت ارتباط خاصی داشته‌اید نیز می‎توانید از این مزیت استفاده کنید.

۵. در پنج یا ده سال آینده جایگاه خود را چگونه می‎بینید؟

گاهی در مصاحبه لازم نیست از گفتن جمله «نمی‎دانم» بترسید. این جواب باعث نمی‌شود صلاحیت شما برای آن موقعیت زیر سوال برود. 

اما اگر می‎خواهید قاطع باشید (یا حداقل اینطور به نظر برسید) می‎توانید درباره رویاها و آرزوهای خود برای آینده سخن بگویید. چیزی که مصاحبه کننده واقعا می‎خواهد بداند این است که شما اهدافی در ذهن دارید که در بلند مدت کار کردن به شما اجازه می‎دهد به آن دست پیدا کنید.

۶. چرا می‎خواهید شغل / شرکت فعلی خود را ترک کنید؟

جوابتان به این سوال باید سرراست باشد. اما اگر شغل فعلی یا اخیر شما زیاد جالب نبوده می‎توانید برای پاسخ به آن آماده شده و بهترین پاسخی که به حقیقت نزدیک باشد را برای آن پیدا کنید.

۷. یکی از دستاوردهای خود را که به آن افتخار می‎کنید بگویید

این یکی از ساده‎ترین سوالات در مصاحبه شغلی است. شاید این بار بتوانید تمام حقیقت را بگویید.

۸. یکی از اشتباهات خود را بگویید

اعتراف به اشتباهات گذشته در یک مصاحبه شغلی زیاد هم کار سختی نیست. درباره یک اشتباه صحبت کنید و در ادامه بگویید از آن چه درسی گرفتید یا چطور مشکلی که باعث به وجود آمدنش شدید را درست کردید. فرقی ندارد این اشتباه می‎تواند سر کار، در مدرسه یا زندگی‎تان پیش آمده باشد.

۹. رئیس و همکارانتان شما را چطور توصیف می‎کنند

می‌توانید حدس بزنید بهترین راه برای آماده کردن پاسخ این سوال چیست؟ خیلی ساده این سوال را از رئیس و همکارانتان بپرسید!

اگر در طول دوره کاری جواب این دسته سوالات استخدامی را به دست نیاورده‎اید اکنون بپرسید. این کار به شما کمک می‎کند موقعیت فعلی خود را بهبود داده و خودتان را برای سوال بعدی آماده کنید.

۱۰. خودتان را توصیف کنید

این شانس را دارید تا شخصیت خود را نمایش داده و بگویید چرا به درد این شرکت می‎خورید.  لازم نیست زیاد روی صلاحیت‎های خود تاکید کنید بهتر است این موارد را برای سوال بعدی بیاندوزید.

سوالات استخدامی متداول

۱۱. چرا ما باید شما را استخدام کنیم؟

 در این نقطه مصاحبه کننده سوابق کاری، تجربه و صلاحیت‎های شما را می‎داند. کمی هم درباره شخصیت شما اطلاعات دارد. پس در جواب سوال چرا باید شما را استخدام کنیم و نه فرد دیگری را، می‎خواهد چه جوابی از جانب شما دریافت کند؟

توضیح دهید که شما به تنهایی چه مزایایی را می‎توانید برای این موقعیت داشته باشید که دیگران فاقد آن هستند. به کارفرما شرح دهید که شما به شکلی منحصربفرد برای این شغل مناسب هستید.

۱۲. حقوق پیشنهادی شما چیست؟

اگر از صحبت کردن درباره پول می‎ترسید بد نیست بدانید فقط شما نیستید که این احساس را دارد. اما در نهایت، در ازای کاری که انجام می‏دهید پول دریافت می‎کنید و اجتناب از پاسخ به این دسته از سوالات استخدامی ممکن نیست.

قبل حضور پیدا کردن در مصاحبه شغلی درباره این صنعت و موقعیت کاری تحقیق کنید و تعیین کنید بهترین حقوق برای این کار چقدر است. ارقام و مزایای کاری را در نظر گرفته و آماده باشید که توضیح دهید چرا سزاوار دریافت این رقم هستید.

۱۳. زمانی را توصیف کنید که پروژه‎ای به شما محول شده و توانایی‎تان فراتر از میزان صلاحیت لازم برای انجام آن بوده است

اگر مدتی طولانی سابقه کاری داشته و از نظر اخلاق کاری در آن خوش درخشیده باشید این سوال برای شما ساده خواهد بود. اما اگر این اولین مصاحبه شغلی یا شغل حرف‌ه‏ای شما است ممکن است کمی با مشکل مواجه شوید.

در این صورت تجربه‎ای را در نظر بگیرید که در آن به شما یک پروژه واگذار شده یا اینکه به صورت داوطلب در یک نقش، پروژه کلاسی، یا یک کار گروهی نقش مهمی را ایفا کرده‎اید. اگر در حال حاضر چنین کاری را انجام نداده‎اید می‏توانید از این پس این کار را انجام دهید.

۱۴. زمانی را توصیف کنید که شما با رئیستان مخالفت داشته‎اید

وقتی یک مصاحبه کننده از شما درباره مخالفت با رئیستان سوال می‏پرسد در واقع سوال پنهان او از این قرار است «وقتی با مدیر مخالف هستید چطور موضوع را حل می‎کنید؟» به جزئیات نپردازید. تمرکز خود را صرف این کنید که چطور این موقعیت گول زننده را اداره کنید.

۱۵. از دیدن چه رفتارهایی در همکاران خود احساس ناراحتی می‏کنید

این سوال بیشتر برای تعیین این است که ببینند چطور با همکاران خود کنار می‏‌آیید. صادق باشید.

اگر از پرحرفی یا بیرون رفتن با همکاران خوشتان نمی‏‌آید به ملایمت آن را عنوان کنید. توضیح دهید که عملکرد شما در چه نوع تیمی در بهترین شکل خود خواهد بود به این ترتیب می‎توانید از قرار گرفتن در گروه‎هایی که تحملش را ندارید اجتناب کنید.

۱۶. سرگرمی شما چیست؟

چرا کارفرمای آینده شما باید اهمیت بدهد که در تعطیلات آخر هفته دوست دارید بسکتبال بازی کنید یا بوکس. دقیقا نمی‎توان گفت هدف از این‌گونه سوالات استخدامی چیست؟ اما شاید این هم سوال دیگری باشد برای شناخت بیشتر شخصیت شما.

از این سوال برای نشان دادن اشتیاق خود استفاده کنید. کارفرما می‏‌خواهد بداند چه چیزی باعث سحرخیزی و ایجاد انگیزه در شما می‎شود.

پاسخ سوالات استخدامی

۱۷. یک روز کاری ایده‎آل از نظر شما چگونه است

درست مثل صحبت کردن درباره اینکه ترجیح می‎دهید همکارانتان چه افرادی باشند توصیف کنید که یک روز ایده‎آل کاری برای شما چگونه است تا کارفرما ببیند شما تا چه حد مناسب این کار و فرهنگ حاکم بر شرکت هستید. توضیح دهید که چطور و در چه شرایطی بهتر می‎توانید کار کنید تا آن‌ها بدانند چطور از زمان کاری شما بیشترین بهره برای شرکت به دست می‎آید.

۱۸. وقتی تحت فشار هستید چگونه کار می‎کنید

بعضی از مردم توجه زیادی به مهلت‏‌ها و برنامه‎ریزی دقیقه‎ای دارند. برخی هم وقتی تحت فشار هستند تلاش زیادی برای اتمام به موقع کار نمی‏کنند. شما جزء کدام دسته از افراد هستید؟

هیچ برنامه خاصی وجود ندارد که به شما نشان دهد وقتی تحت فشار هستید باید چه کاری انجام دهید بنابراین نیازی نیست بلوف بزنید. در عوض، از این سوال انگیزه گرفته و یاد بگیرید در اوقات دشوار کاری چطور باید بهره‏وری خود را حفظ کنید، به این ترتیب می‎توانید در جواب این سوال از مهارت خود در این زمینه سخن بگویید.

۱۹. سوالی هست که ما نپرسیده باشیم و بخواهید در مصاحبه عنوان شود

شاید دلتان بخواهد در جواب بگویید «ببخشید اینجا شما مصاحبه کننده هستید.» در واقع این یک سوال هوشمندانه از جانب مصاحبه کننده است تا ببیند چه چیزهایی برای فرد شرکت کننده در مصاحبه اهمیت دارد.

از این فرصت استفاده کرده و موفقیت‎ها و تجارب مرتبط خود را که فکر می‏کنید مورد سوال واقع نشده را عنوان کنید.

۲۰. شما سوالی ندارید؟

معمول‏ترین نصیحتی که ما به افراد دعوت شده به مصاحبه داریم این است که «بهتر است سوال داشته باشید.» اما چه سوالی را باید پرسید؟ شما که جواب تمام سوالاتتان را قبل از درخواست برای این کار به دست آورده‎اید.

نشان دادن کنجکاوی و علاقه درباره شرکت موضوع مهمی است. هر سوالی در این باره دارید بپرسید.

قبل از حضور در جلسه مصاحبه شغلی خود را برای پاسخ گفتن به این سوالات استخدامی آماده کنید و با اعتماد به نفس خود در هنگام پاسخ‎گویی کارفرما یا فرد مصاحبه کننده را تحت تاثیر قرار دهید.