نیازی نیست حتما در آسانسور در کنار یک سرمایه‌دار یا کارآفرین باشید تا سخنرانی آسانسوری انجام دهید. این امر به ندرت پیش می‌آید. در ابتدای کار بیایید ببینیم که سخنرانی آسانسوری یا معرفی آسانسوری چیست؟ اگر تا به‌حال این کلمه به گوشتان نخورده هم اشکالی ندارد. در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم‌کرد.

در واقع سخنرانی آسانسوری فروختن یک ایده‌ در عرض ۶۰ ثانیه است. متقاعد کردن سرمایه‌گذاران و افراد موثر در عرض ۶۰ ثانیه برای این‌ که طرح، ایده، محصول، خدمات و حتی خودتان را قبول کنند چالش بسیار بزرگی محسوب می‌شود. فرض کنید در یک آسانسور در کنار شخصی تاثیرگذار یا صاحب سرمایه هستید و قرار است در عرض ۶۰ ثانیه خودتان را نشان دهید. اگر نتوانید این کار را به درستی به انجام برسانید یک جای کارتان می‌لنگد.

دلیل اهمیت سخنرانی آسانسوری چیست؟

اهمیت سخنرانی آسانسوری

اگر ایده‌ی قابل ارائه‌ای دارید و یک خریدار را ملاقات کرده‌اید باید فرصت را غنیمت شمرید و به سرعت و با قاطعیت ایده‌تان را به او معرفی کنید. اگر خریدار، یک مدیر باشد مطمئناً وقت زیادی برای شما ندارد. پس باید بدون درنگ و قاطعانه به سراغ اصل مطلب رفته و جنبه‌های گوناگون طرحتان را برای او بازگو کنید و در پایان نیز از یک سخنرانی تاثیرگذار با موفقیت بیرون بیایید.

ممکن است فردی که فکر می‌کنید خریدار محصولتان است را هرجایی ببینید؛ در یک مهمانی، یک خیابان خیابان و حتی طبق عنوان این مقاله، در آسانسور! سخنرانی آسانسوری به این دلیل اهمیت دارد که وقتی که خریدار از شما پرسید «خب چه کار می‌کنید؟» بدون درنگ بتوانید در یک دقیقه کل طرحتان را معرفی کنید به طوری که به خرید محصول یا طرحتان مشتاق شود.

اصول یک سخنرانی آسانسوری موفق

البته که اصول یک سخنرانی آسانسوری موفق به محصولی که می‌خواهید بفروشید بستگی دارد و نظرات بسیاری در این مورد داده شده است اما در ادامه چند مورد مهم و مشترک در بین نظرات کارشناسان را بررسی خواهیم کرد.

۱. مشکل و راه حل را تعریف کنید

در اولین ثانیه‌های سخنرانی‌تان، یک طرح کلی از مشکل موجود را به نحوی تشریح کنید که شنونده را متقاعد کند. چند جمله برای شروع سخنرانی پیشنهاد می‌شود.

خسته نشده‌اید از …

بزرگ‌ترین مشکل اینجاست که…

پس از این که طرح کلی از مشکل را برای شنونده تصویرسازی کردید، حال نوبت آن است که راه حل خود را برای این مشکل ارائه کنید و توضیح دهید که محصول یا خدمات شما چگونه این مشکل را برطرف خواهد کرد. استفاده از زبان ساده و اجتناب از به زبان آوردن اصطلاحات فنی و تخصصی نیز امری مهم است که تاثیرگذاری جملات شما را افزایش خواهد داد.

۲. مراقب تک تک کلماتتان باشید

در سخنرانی آسانسوری برای استفاده از کلمات اضافه فرصتی نیست. چون فقط ۶۰ ثانیه زمان دارید تا شنونده را متقاعد کنید که از محصول و یا خدمات شما استفاده کند. پس بهتر است متن سخنرانی‌تان را از قبل آماده کنید، بازخوانی کنید، اصلاحش کنید، کوتاهش کنید و در نهایت بارها و بارها آن را تمرین کنید. این کارها را تا جایی ادامه دهید که تک تک کلماتی که در متن سخنرانی استفاده می‌کنید مفید باشند.

۳. سوال بپرسید

شما باید شنونده را درگیر کنید. چه راهی بهتر از سوال پرسیدن؟ پیشنهاد می‌شود از قبل سوالات کوتاهی را آماده کنید و در متن به دقت بچینید و به موقع از شنونده بپرسید. از سوالات زیر می‌توانید در متن سخنرانی خود استفاده کنید.

سوال در سخنرانی آسانسوری
  • در حال حاضر بزرگ‌ترین مشکل‌تان چیست؟
  • چرا مردم باید محصول شما را انتخاب کنند؟
  • چه زمانی آماده هستید که گامی بزرگ رو به جلو بردارید؟
  • در ۵ سال آتی شرکت خود را در چه جایگاهی می‌بینید؟
  • چه مدتی است که دچار این مشکل هستید؟
  • چقدر زمان در اختیار شما قرار دارد؟

۴. رسمی صحبت نکنید

سعی کنید در هنگام سخنرانی، آن را طبیعی جلوه دهید؛ درست مانند یک مکالمه‌ی ساده. نباید طوری صحبت کنید که انگار کلمات را به ترتیب حفظ کرده‌اید و فقط در حال روخوانی از آن‌ها هستید؛ این کار جذابیت سخنرانی‌تان را به شدت می‌کاهد. ولی حواستان باشد که از آن‌ سمت بام نیفتید. در واقع همان طوری که نباید خیلی رسمی بود به همان حد هم نباید خیلی خودمانی بود چون در این صورت غیرحرفه‌ای و نامسلط به نظر می‌آیید. در هنگام سخنرانی تصور کنید که در حال مکالمه با همکار یا دوستتان هستید. در عین احترام و اعتماد، محاوره‌ای صحبت کند.

۵. در سخنرانی، خود را مشتاق نشان دهید

اگر خودتان از آن چیزی که می‌گویید هیجان‌زده نشوید پس چرا شنونده باید مشتاق حرف‌های شما باشد؟ باید عشق‌تان به ایده‌ی خودتان را نشان دهید؛ فرقی نمی‌کند که یک پروژه‌ی عظیم برای سلول‌های خورشیدی خودرو باشد یا یک کمپین تبلیغاتی.

نکته‌ی مهم‌تر از همه‌ی موارد بالا این است که از این ۶۰ ثانیه‌ لذت ببرید.