اگر می‌خواهید مانند افراد موفق روز خود را شروع کنید این ۴ نکته به کار شما می‌آید و با انجام روزانه آن‌ها می‌توانید به موفقیت دست یابید.

جف بزوس را که می‌شناسید یکی از موفق‌ترین کارآفرینان و مدیران جهان قطعا توقع نداریم که شبیه او باشیم و شخصیت این فرد موفق را تکرار کنیم ولی برای رسیدن به موفقیت گاهی مجبور هستیم از روی دست افراد موفق تقلید و تقلب کنیم؛ جف بزوس همان فردی است که برای شروع یک روز موفق باید از روی دستش تقلب کرد. او از طرفداران پروپاقرص خواب کافی است و روزانه ۸ ساعت می‌خوابد او معتقد است برای شروع یک روز کاری موفق باید خواب کافی داشته باشیم پس به فرزندان و خودتان سخت نگیرید و خواب کافی را در اولین اولویت قرار دهید اما این تمام آن چیزی نیست که باید برای موفقیت یک روز کاری داشته باشید و از جف بزوس بیاموزید.

از صبح نهایت استفاده را ببرید

در این مقاله قصد نداریم به ساعت خواب و یا بیدار شدن افراد موفق بپردازیم اما برای شروع یک روز کاری موفق صبح آن روز اهمیت زیادی دارد. یکی از نکاتی که اکثر افراد پس از بیدار شدن از خواب با آن درگیر هستند چک کردن شبکه‌های اجتماعی و یا ایمیل‌ها به‌محض برخاستن از خواب است. اگر شما هم از این دسته افراد هستید که به‌محض باز کردن چشمانتان باید شبکه‌های اجتماعی یا ایمیل‌های کاری‌تان را چک کنید این عادت را ترک کنید این عادت بهره‌وری و اشتیاق شما برای ادامه کار در روز را می‌کشد. برای آغاز یک روز کاری موفق علاوه بر ترک عادت‌های مضر مانند چک کردن شبکه‌های اجتماعی پس از برخاستن از خواب نباید از صبحانه غافل شوید. شاید اکثر کارمندان به یک فنجان قهوه یا چای و یک صبحانه مختصر و سرسری رضایت می‌دهند

اما خوردن صبحانه سر صبر و باکیفیت بر روی بهره‌وری شما تأثیر بسیاری دارد؛ اما این‌ها تنها چند عادت هستند که شاید بارها در مقالات مختلف آنها را خوانده‌اید و یا آنها را انجام می‌دهید؛ اما ما قصد داریم به چند نکته مهم و روتین اشاره‌کنیم که انجام آنها می‌تواند به شما برای ساختن یک روز موفق کاری کمک کند. در ادامه به‌مرور ۴ نکته کامل‌تر برای شروع یک روز موفق‌تر می‌پردازیم.

۱. از شب قبل برنامه ریزی کنید

از هرچه بگذریم سخن از برنامه‌ریزی خوش‌تر است. قبل از اینکه به رختخواب بروید، فهرست سریع کارهای خود را یادداشت کنید لازم نیست این فهرست موبه‌مو و دقیق باشد و همه‌چیز را شامل شود. فقط افکار خود را به ترتیب روی کاغذ بیاورید و هر آنچه لازم است فردا انجام دهید را بنویسید. این عادت به شما کمک می‌کند تا شب راحت‌تر بخوابید و مسئولیت‌هایی که فردا صبح قصد انجام آن را دارید را در مغزتان انباشته نکنید و بالطبع روز کاری بهتری داشته باشید.

۲. روز کاری موفقتان را از دفتر کارتان شروع کنید

شاید تصور کنید که صبح روز زیبای شما با ورود به دفتر کار به پایان رسیده و باید با عذاب ادامه روز را سپری کنید اما این‌چنین نیست و می‌توانید در محیط کار نیز لذت برد. به‌طور مثال می‌توانید با همکاران خود گپ بزنید و با مدیرتان خوش‌وبش کنید. نگذارید میزهای کاری میان شما و روز کاری خلاق و پرانرژی‌تان فاصله بیاندازد و انرژی‌تان را بگیرد به کارتان تنوع بدهید و از بودن در کنار همکاران و محیط کارتان لذت ببرید.

۳. بر ایمیل‌های کاری کنترل کامل داشته باشید

خیل عظیم ایمیل‌های کاری و پاسخ به آنها همیشه یکی از چالش‌های کارمندان است؛ اما با یک برنامه‌ریزی درست و برچسب‌گذاری و اولویت‌بندی ایمیل‌ها می‌توانید به‌راحتی بر روی ایمیل‌هایتان کنترل کامل داشته باشید. هیچ‌گاه نگذارید ایمیل‌های بر روی‌هم انباشته شوند چراکه چک کردن و مدیریت آنها به امری عذاب‌آور تبدیل می‌شود.

۴. زمانی برای خودتان کنار بگذارید

زمانی از روز را به خود اختصاص دهید و به علایق خود برسید حتی اگر این زمان ۱۰ دقیقه باشد. پادکست موردعلاقه‌تان را پخش‌کنید، مهارتی جدید بیاموزید و آن را تمرین کنید و موسیقی موردعلاقه‌تان را گوش کنید این‌ها حداقل کارهایی است که می‌توانید در روز برای خودتان انجام دهید و زمانی را فقط و فقط به خودتان اختصاص دهید.