ارزشی که برای خودمان قائل می‌­شویم، مانند آهنربا تمام خوبی­‌ها را وارد زندگیمان می­‌کند، این یکی از راه های دستیابی به موفقیت است. هرچه این ارزش بهتر و بزرگ­تر باشد، جایزه‌ه­ایی که از زندگی می­‌گیریم نیز بزرگ­تر خواهد بود. از آنجایی که راه حل داشتن چیزهای بزرگ‌تر، بهتر شدن است، باید به دنبال راه­‌های جدیدی باشیم که ارزش ما را افزایش می‌دهند و بتوانیم اثرات تغییر فردی را در خود مشاهده کنیم. راه‌هایی که ما را به موفقیت می‌رسانند! با این مقاله استارتاپت همراه باشید.

راه های دستیابی به موفقیت

راه های دستیابی به موفقیت کدام است؟

  • کنترل داشتن روی خود
  • تمرین کردن نظم
  • صبوری کردن
  • برنامه‌­ریزی کردن
  • بیشتر تلاش کردن
  • توسعه یک نگرش متعادل
  • فعالیت پایدار
  • جمع­‌آوری دانش و اطلاعات
  • مطالعه­ روزانه
  • داشتن فلسفه­ شخصی معقول

تمام این موارد، راه­‌هایی هستند که اگر در مسیرشان قرار بگیریم، می‌­توانیم ارزش شخصی­مان را افزایش دهیم.

هدف ما باید این باشد که بیش از هر چیز دیگری روی شخصیت خودمان کار کنیم. با توجه دقیق به فلسفه­ شخصی، نگرش و طرز رفتار و فعالیت خود، ارتباط مثبتی را با آنچه می­‌خواهیم به آن تبدیل شویم ایجاد می­‌کنیم و در فرآیند بهتر شدن نسبت به آنچه اکنون هستیم، چیزهای بیشتری را نسبت به آنچه اکنون داریم و نیز موفقیت را به خود جذب خواهیم کرد.­

ما رشد می­‌کنیم و موفقیت را جذب می­‌کنیم. شخصیتمان رشد می­‌کند و بعد در سطح بالایی قرار می­‌گیریم. متاسفانه به نظر می‌­رسد، اکثریت قریب به اتفاق افراد، برنامه­‌ای عکس این موضوع داشته باشند. فلسفه­ آنها این است:«اگر پول بیشتری داشتم، انسان بهتری بودم. ولی زندگی این‌طور نیست. اینکه چیزهای زیادی در زندگی داشته باشیم، به این معنی نیست که انسان بهتری هستیم؛ بلکه فقط بیانگر چیزی است که در حال حاضر هستیم.»

افرادی که نمی­‌توانند از درآمد ناچیز خود پس‌­انداز اندکی داشته باشند، اگر در آینده شانس به آنها رو کند و صاحب درآمد بالایی شوند، باز هم نمی­‌توانند پس­‌اندازی داشته باشند. نظمی که باعث می‌­شود هر هفته، چند سکه در قلک بیندازیم، همان نظمی است که باعث می‌­شود حساب پس­‌اندازی در بانک باز کرده و آن را مدیریت کنیم.

راه های دستیابی به موفقیت در سریعترین زمان

آیا حرف زدن یکی از راه‌های دستیابی به موفقیت است؟

حرف زدن در مورد موفقیت و پیشرفتی که مد نظرمان است، ما را به جایی نمی‌­رساند و با قول­‌هایی که به خودمان می­‌دهیم تا در آینده به آنها عمل کنیم فقط کمی زمان می­‌خریم. این قول­‌ها باید هر چه زودتر به عمل تبدیل شوند. اگر در بازه­ زمانی مناسب، نتایج دلخواهمان را نگیریم، اعتماد اطرافیان و همچنین اعتماد به نفس خودمان را از دست خواهیم داد. می­‌بینیم که افرادی که روزی به ما اطمینان داشتند، دیگر ندارند و ما با خواسته‌­ها و اهداف عالی خود که هیچ­‌وقت انجام نشدند، تنها مانده­‌ایم. چیزهایی که در این مسیر ممکن است از دست دهیم، ارزش پیشگیری در این زمینه را دارد. وقتی از دست دادن چیزهای با ارزش زندگیمان را تجربه کنیم و بفهمیم بی‌اهمیت بودن نسبت به همه چیز، چه طعم تلخی دارد، درست در همان روز است که نتایج ترسناک خودخواهی، به تعویق انداختن و عمل نکردن به قول­‌ها و در نهایت نرسیدن به موفقیت را می­‌بینیم.

­آیا ما برای اینکه شانس موفقیت خود را افزایش دهیم، برنامه‌­ریزی می‌­کنیم؟ کتاب می­‌خوانیم؟ از زمانی که در اختیار داریم درست استفاده می­‌کنیم؟ مقداری از درآمدمان را پس­‌انداز می­‌کنیم؟ برای یادگیری مهارت­‌های جدید اقدام می­‌کنیم؟ با افرادی که بهتر از ما هستند رفت­ وآمد داریم؟

آیا همیشه حقیقت را می­‌گوییم؟ مهارت­‌های ارتباطی خود را افزایش می‌­دهیم؟ به همه­ آن چیزهایی که برای رسیدن به موفقیت نیاز است، خوب توجه می­‌کنیم؟ یا اینکه اجازه می­‌دهیم زمان مثل دانه‌­های شن از بین انگشتانمان رد شود، در حالی که ما به آرامی در حال از دست دادن اعتماد به نفس، احترام دیگران، فرصت‌های رسیدن به موفقیت و حتی شاید جایگاه و روابط خوبی که با تلاش­های‌مان در گذشته به دست آورده‌­ایم، هستیم؟

آیا در حالی که رویاهایمان دارند به خاطره­‌هایی دور تبدیل می‌­شوند، همان‌طور که آرزوها به پشیمانی، ما می‌­توانیم گوش‌ه­ای بنشینیم و هیچ کاری انجام ندهیم؟ مطمئنا نه! به تعداد آدم‌های روی زمین راه‌های دستیابی به موفقیت وجود دارد، تنها باید راه خودمان را پیدا کنیم و نهایت تلاشمان را در مسیر تحقق آن بکار بگیریم.