حمایت از کسب و کار جدید، خود فرایندی پیچیده است. شما باید اطمینان پیدا کنید که از لحاظ مالی کاملا تحت حمایت هستید، همچنین مطمئن شوید که از نظر غیرمادی و فکری هم از کسب و کار شما پشتیبانی می‌شود. در این مقاله از استارتاپت قصد داریم توضیح دهیم که برای حمایت از کسب و کار خود، به چه چیزهایی احتیاج داریم.

حمایت از کسب و کار به صورت غیر مادی

حمایت غیرمادی به چه معنا است؟

وجود موضوعاتی که در دسته غیرمادی قرار می‎گیرند، در حمایت از کسب و کار اهمیت ویژه‌ای دارد. داشتن ایده برای نام کسب و کار، شروع خوبی است اما تا زمانی که این ایده عملی نشده، در دسته حمایت‌های غیرمادی قرار نمی‌گیرد.

حمایت از کسب و کار با طرح ایده

در مراحل اولیه برنامه‌ریزی برای شروع کسب و کار جدید، تا زمانی که یک لوگو، شعار یا نام قطعی برای آن ایجاد نکردید، بهتر است افکار خود را به شکل محرمانه حفظ کنید. به این ترتیب می‎توانید نتیجه نهایی را به عنوان علائم تجاری خود به ثبت برسانید و اجازه ندهید تا دیگران با استفاده از ایده‌های شما، تقلب کنند.

با این حال مبحث حمایت غیر مادی، ساده‌ نیست و فقط به ایجاد علائم تجاری مربوط نمی‌شود؛ بلکه در موضوعات دیگر هم کاربرد دارد. اگر متوجه شدید شخص ثالثی در حال سوء استفاده از حمایت‌های غیرمادی خاص شما برای شرکتتان است، هوشیار باشید و فورا دست به کار شوید. زیرا خطر تقلید شهرت برند شما را تهدید می‌کند و شما در حیطه درآمد و اعتماد مشتریان متضرر می‌شوید.

انواع مختلف تامین مالی کسب و کار

هنگام راه‌اندازی کسب و کار کوچک، به روش‌های مختلفی می‌توانید هزینه‌های مالی مورد نیاز برای پیش بردن کسب و کار خود را تامین کنید. قطعا به دلیل تنوعی که در این زمینه وجود دارد، ممکن است بعضی از این راه‌ها برای کار یا شرایط شما مناسب نباشد. پس لازم است ابتدا بررسی کنید که چه نوع پوشش مالی، با کسب و کار شما تناسب بیشتری دارد. بهتر است به مثالی که در ادامه می‌آید، توجه کنید.

اگر به غیر از خود یا اعضای خانواده، کارمند دیگری هم دارید، از نظر قانونی باید آن‌ها را بیمه کنید. همچنین باید سیاست مناسبی در نظر بگیرید تا در صورتی که کارکنان در محل کار آسیب ببینند، از شما شکایت نکنند.

حمایت از کسب و کار و تامین مالی

حفظ سرمایه‌های به دست آمده در کسب و کار هم، اهمیتی زیادی دارد. با استفاده از طرح بیمه متناسب با کسب و کارتان، در صورت دزدی یا آتش‌سوزی باز هم می‌توانید به کار خود ادامه دهید.

اگر کسب و کار شما به بیش از یک وسیله نقلیه نیاز دارد، به بیمه حمل و نقل هم نیاز خواهید داشت. این نوع از بیمه، شبیه بیمه ماشین است اما مقیاس وسیع‎تری را پوشش می‌دهد. بیمه حمل و نقل متناسب با ماهیت کسب و کار شما، انعطاف‌پذیری دارد. مثلا می‎تواند هزینه کالاهایی که با آن وسیله نقلیه حمل می‌کنید را پوشش دهد.

در صورتی که کسب و کارتان با ارتباطات مردمی سر و کار دارد، صرف نظر از این که آن‌ها به شما مراجعه می‌کنند یا شما به آن‌ها، باید بیمه‌ ویژه‌ای داشته باشید. با استفاده از این بیمه خاص، اگر فردی طی مراحل همکاری با شما صدمه دید می‌تواند از آن استفاده کند؛ اما بدون آن ممکن است متحمل خسارت شوید.

هنگامی که فعالیت‌های مربوط به حمایت از کسب و کار خود را تنظیم می‎کنید، نه تنها از برند و محصولات شما پشتیبانی می‌شود؛ بلکه کارکنان و مردمی که به شما مراجعه می‎کنند هم، تحت حمایت قرار می‌گیرند.