اگر در تجارت الکترونیک یک تازه‌وارد هستید، به سرعت متوجه می‌شوید که موتورهای جستجو بهترین دوست شما هستند. آن‌ها می‌توانند آگاهی درباره نام تجاری شما را به طور قابل توجهی افزایش دهند و در نهایت ترافیک و بازدید مخاطبان را به صفحات وب سایت و محصولات شما سرازیر کنند. اگر موتورهای جستجو به طور صحیح استفاده شوند، می‌توانند باعث رشد و ترقی پلتفرم‌های جدید تجارت الکترونیک شوند. به همین خاطر صاحبان کسب و کار اهمیت ایجاد و راه‌اندازی حساب کاربردی گوگل ادوردز را بیش از پیش می‌دانند. اگر شما نیز می‌خواهید از مزایای تبلیغات در گوگل بهره‌مند شوید، ابتدا باید مقدمات آن را فراهم کنید و خود را برای موفقیت آماده سازید. در این مقاله با استارتاپت همراه باشید تا با مهم‌ترین نکات درباره راه‌اندازی حساب کاربری گوگل ادوردز آشنا شوید.

به وب سایت گوگل ادوردز مراجعه کنید

پیش از هر کاری، باید ابتدا به گوگل یا هر موتور جستجوی دیگر که خدمات مشابهی را برای تنظیم حساب کاربری به شما ارائه می دهد، مراجعه نمایید. برای ورود به وب سایت گوگل ادوردز کلیک کنید. هنگامی که فرآیند گام به گام ایجاد حساب کاربری گوگل ادوردز را طی کردید، یک حساب سفارشی برای کسب و کار خود خواهید داشت و می‌توانید یک کمپین شخصی‌ را برای پلتفرم خود ایجاد کنید.

کمپین تبلیغاتی خود را سفارشی کنید

کمپین تبلیغاتی در حساب کاربری گوگل ادوردز

بدون شک ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی در حساب کاربردی گوگل ادوردز می‌توانند یک ابزار عالی برای پیشرفت شما باشند؛ اما به شرطی که به طور موثر با نیازهای دقیق کسب و کار شما هماهنگ شوند. به طور مشابه ایجاد یک کمپین SEO یا SEM نیز زمانی برای شما مناسب است که متناسب با شرکت خود قابلیت‌های برنامه ادوردز را طراحی کنید. این طراحی فکر شده می‌تواند هر چیزی از انتخاب یک عنوان مناسب گرفته تا انتخاب موقعیت مکانی صحیح برای تبلیغات را در برگیرد. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید برای فروش محصولات یا بازدید از وب سایت خود، سیلی از مشتریان و بازدیدکنندگان را جذب نمایید، باید ابتدا کشور، ایالت یا مناطق خاصی را که با اطمینان بالا از محصول شما استقبال می‌کنند، شناسایی کنید.

سقف بودجه تبلیغات در گوگل ادوردز را تعیین کنید

یکی از جذابیت‌های حساب کاربری گوگل ادوردز این است که اگر تبلیغات شما به ازای کلیک‌ها، بازده قابل توجهی داشته باشد،‌ ادوردز به طور خودکار میزان نمایش آگهی شما را افزایش می‌دهد. اما شما به عنوان یکی از کاربران گوگل ادوردز باید مراقب هزینه‌های تبلیغاتی خود باشید؛ زیرا اگر شما بودجه روزانه یا هفتگی را برای کمپین‌های خود تنظیم نکنید، گوگل یا سایر موتورهای جستجو به ارسال تبلیغات به سایر کاربران اینترنت ادامه می‌دهند، بنابراین هزینه تبلیغات شما بالاتر از حد تصور شما رشد می‌کند و این در حالی که شما بودجه محدودی را برایاین موضوع در نظر گرفته‌اید. از این رو بهتر است پیش از راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی، بودجه و در نهایت حجم مشتریانی را که می‌خواهید با آن‌ها ارتباط داشته باشید، تعیین کنید.

تماشاگر گوگل ادوردز نباشید

گوگل ادوردز بر نظریه پرداخت برای هر کلیک (pay-per-click theory) یا PPC  مبتنی است که اساسا عالی به نظر می‌رسد. طبق این نظریه هر کلیک یک دارای ارزشمند برای گوگل ادوردز و یک فرصت عالی برای شما است؛ اما اگر این فعالیت تبلیغاتی به درستی بهینه‌سازی نشود، هر کلیک می‌تواند به جای یک فرصت عالی به یک زیان مالی بزرگ برای شما تبدیل شود. هدف از PPC یا پرداخت به ازای هر کلیک این نیست که شما تماشاچی بمانید، بلکه هدف بررسی کلمات کلیدی موردنظر و انتخاب کلمات با بهترین نتایج است. هنگامی که چند کلمه و عبارات پر طرفدار را شناسایی می‌کنید، می‌توانید از زمان، انرژی و منابع مالی خود بیشتر موفقیت کسب کنید. ایجاد کمپین در حساب کاربری گوگل ادوردز بدون تلاش شما، ضامن موفقیت و ترقی کسب و کارتان نیست.

پیش بینی کنید

اگر درباره نحوه تخصیص بودجه به کمپین تبلیغاتی خود مطمئن نیستید، از یکی از بهترین ابزارهای گوگل یعنی «برآوردگر ترافیک» استفاده کنید. این تابع به کاربران کمک می‌کند تا بر اساس تاثیر کمپین تبلیغات خود (یا بازده حاصل از نمایش تبلیغات در گوگل)، بودجه ایده‌آلی را برای تداوم آن در نظر بگیرند. این ابزار همچنین علاوه بر برآورد بودجه، می‌تواند تعیین کند که کجاها و در چه مواردی تبلیغات شما پس از شروع یک کمپین تبلیغاتی در نتایج جستجوی گوگل با شکست روبه‌رو می‌شود.