در روزهای گذشته، معمولا در چه ساعاتی ایمیل دریافت کرده‌اید؟ از این بازه‌های زمانی، چه چیزی متوجه می‌شوید؟ فکر می‌کنید بهترین زمان برای ارسال ایمیل کاری، چه موقعی است؟ من متوجه شدم که بیشتر ایمیل‌های کاری به خصوص ایمیل‌ اشتراک شرکت‌ و فروشگاه‌ها، بین ساعت ۹ الی ۱۰ صبح یا ۵ الی ۶ عصر ارسال شده است که این اتفاق، قطعا تصادفی نیست!

البته نمی‌توان به این سوال که «چه زمانی برای ارسال ایمیل به مشتریان مناسب است؟» پاسخ دقیقی داد؛ اما برخی از نتایج کلیدی که از طریق تحقیقات میدانی به دست آمده، می‌تواند به شما کمک کند. جالب است بدانید، بازه زمانی که در ابتدای مطلب ذکر شد؛ تا حدودی با نتایج این تحقیقات، مطابقت دارند. پس به مطالعه این مقاله از استارتاپت، ادامه دهید تا بهترین زمان ارسال ایمیل را دریابید.

دلیل اهمیت ایمیل در کسب و کار

بازاریابی از طریق ارسال ایمیل، فرصتی برای شما فراهم می کند تا بتوانید میزان فروش را تا ۱۴ درصد، افزایش دهید. ایمیل راهی برای ارسال پیشنهادات منحصر به فرد به مشتریان است که می‌توان در آن، به فروش محصول یا بروزرسانی خبرنامه، اشاره کرد. در واقع این ایمیل‌ها حاوی اطلاعاتی هستند که مخاطب شما نمی تواند در جای دیگری، به دست آورد.

قالب ایمیل کاری باید با آنچه مشتریان‌تان می‌خواهند ببینند، شخصی‌سازی شود و سهولت در برقراری ارتباط با آن‌ها را برای شما میسر کند. ایمیل‌ها باید حاوی موضوعاتی مثل تخفیف‌ها، بروزرسانی وبسایت یا تولید محصول جدید باشد که مشتریان، علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن‌ها هستند.

ابزار بازاریابی ایمیلی HubSpot به کاربران این امکان را می‌دهد که ایمیل‌های خود را به صورت رایگان ایجاد و ارسال کنند. همچنین به شما کمک می‌کند تا ایمیل های خود را طبق تنظیماتی که انجام داده‌اید، طراحی کنید. سپس ایمیل‌های‌تان به لیست مخاطبین انتخاب شده، ارسال می‌شوند.

بهترین زمان برای ارسال ایمیل به لیست مخاطبین

زمانی که توسط ابزار الکترونیکی خودکار خود، به این گزینه دسترسی پیدا می کنید، احتمالا مدتی را برای فکر درباره مخاطبان و علاقه آن‌ها صرف می‌کنید؛ به خصوص اگر ایمیل‌تان حاوی یک پیشنهاد با مدت زمان محدود باشد. هدف شما این است که بیشترین تعداد از مشتریان‌، ایمیل‌های‌تان را بخوانند. در ادامه مطلب به شما کمک می‌کنیم تا به هدف خود برسید.

بهترین زمان برای ارسال ایمیل

هنگامی که صحبت از بهترین زمان برای ارسال ایمیل به میان می‌آید، باید سراغ نتایج به دست آمده از تحقیقات برویم. نتایجی که از طریق نرم افزار بازاریابی ایمیلی به نام GetResponse حاصل شده که از داده‌های آن، برای تهیه گزارش استفاده می‌شود و ۴ میلیارد ایمیل از ۱۰۰۰ فرستنده فعال را تجزیه و تحلیل می‌کند.

به طور کلی بالاترین نرخ کلیک برای باز کردن ایمیل، در ساعت ۱۰ صبح ۲۱ درصد، یک بعد از ظهر ۲۲.۵ درصد و تقریبا در ساعت ۶ عصر، شاهد یک نوسان کوتاه هستیم؛ در نتیجه مناسب‌ترین موقع برای ارسال ایمیل، در همین بازه‌ها است. داده‌های آماری نشان می‌دهند که بهترین زمان برای ارسال ایمیل ابتدای روز است.

نمودار بهترین زمان برای ارسال ایمیل

به نمودار بالا توجه کنید. بالاترین خط نمودار، میزان باز کردن ایمیل را نشان می دهد و خط بنفش، نرخ مشاهده ایمیل را مشخص می‌کند. در زیر آن خط آبی تیره، میزان کلیک برای مشاهده ایمیل را نشان می‌دهد. داده‌های تقریبا شفاف، تعداد پیام‌های ارسالی به درصد را مشخص می‌کنند.

توجه به شخصیت مخاطبان، نکته مهمی برای تخمین زمان ارسال ایمیل است. اگر خریداران شما حرفه‌ای با شغل اداری و ساعت کاری ۹ تا ۵ است؛ ارسال ایمیل در خارج از ساعت کاری آن‌ها، بهترین انتخاب است. مثلا HubSpot بین ۸ الی ۹:۳۰ صبح، ایمیل‌های خود را ارسال می کند تا با فعالیت‌های روزمره مخاطبانش، مطابقت داشته باشد.

اگر ایمیل های ارسالی شما، شامل محصولات فروشی یا تبلیغات است؛ آن‌ها را در زمان ناهار و استراحت، برای مشتریان ارسال کنید. از طرفی برای بازاریابی ایمیلی، نباید فقط به زندگی روزمره مشتریان، توجه کنید بلکه مواردی مثل میزان کلیک (CTR)، میزان کلیک برای مشاهده (CTOR) و نرخ مشاهده (OR) وجود دارند که باید هنگام ایجاد ایمیل، آن‌ها را در نظر بگیرید.

۱. میزان کلیک

میزان کلیک، به تعداد افرادی که لینک یا تصویر را در یک ایمیل باز می کنند؛ اشاره دارد. این تعداد، همیشه با استفاده از تعداد کل ایمیل‎های ارسالی، محاسبه می‌شود و کوچکتر از میزان مشاهده ایمیل است. CTR میزان تاثیرگذاری ایمیل را نشان می‌دهد. بنابراین اگر ۵۰۰ ایمیل ارسال کنید و ۲۵۰ عدد از آن‌ها باز شود اما فقط ۷۵ پیوند، کلیک شود؛ نرخ کلیک شما ۷۵ است.

۲. کلیک برای مشاهده

 اگر تعداد افرادی که ایمیل شما را باز کرده‌ و تعدادی که روی هر پیوند، کلیک کرده‌اند را مقایسه کنید؛ داده‌هایی به دست می‌آید که به آن، نرخ کلیک برای مشاهده، گفته می‌شود. این میزان به شما کمک می‌کند تا دریابید، اطلاعات موجود در ایمیل های شما تا چه اندازه برای مصرف‌کنندگان، جذابیت دارد. با اندازه‌گیری CTR بر اساس میزان مشاهده و ضرب آن در ۱۰۰ درصد، CTOR به دست می‌آید. مثلا اگر ایمیل شما ۲۰۰ کلیک دریافت کند و ۱۲۰ بار باز شود، نرخ کلیک به باز شدن شما ۶۰ درصد است.

۳. نرخ مشاهده

بنابراین نرخ مشاهده، درصدی از تعداد مشترکینی است که کمپین ایمیل شما را باز کرده‌اند. ایمیل‌هایی که میزان بازدید بالایی دارند، معمولا تیترهای موضوعی کوتاه و مؤثر دارند. به علاوه، آن‌ها برای پیش‌نمایش‌ و متن آن، بهینه‌سازی کرده‌اند.

کمپین مانیتور، داده‌ها را از میلیون‌ها ایمیل استفاده شده در سرویس خود، جمع آوری می‌کند و از طریق آن، بهترین روز برای ارسال را پیدا می‌کند. قطعا این روز، به بهترین روز برای ارسال ایمیل تبدیل می شود.

با توجه به این داده‌ها، به نظر می رسد که بهترین روز برای ارسال ایمیل و رسیدن به موفقیت از طریق آن، در طول هفته کاری است. مردم در طول هفته، توجه بیشتری به ایمیل دارند و میزان بازدید و مطالعه آن، بیشتر است. همچنین خوب است بدانید که کمترین میزان اشتراک، در اوایل هفته است.

کمپین مانیتور همچنین گزارش داد که تبلیغات و برنامه‌های بازاریابی، از جمله اموری هستند که با استفاده از ایمیل، به موفقیت می‌رسند؛ بنابراین اطمینان از تاثیرگذار بودن ایمیل‌ها، موضوعی است که نباید هرگز آن را فراموش کنید.

بازاریابی از طریق ایمیل می‌تواند موضوعی فریبنده باشد. صنایع زیادی وجود دارند که به روش خود، از آن استفاده می‌کنند و روی مشتریان‌شان تأثیر می‌گذارند. چطور می‌توان میزان تاثیرگذاری را اندازه‌گیری کرد؟

اکثر مشترکین شما، به مطالب‌تان علاقمند هستند. آن‌ها از آنچه شما به عنوان یک شرکت ارائه می دهید، قدردانی می‌کنند و تا زمانی که برای آن‌ها ایمیل مرتبط ارسال کنید؛ توجه‌شان را به خود جلب می‌کنید.