یکی از استراتژی‌های بازاریابی که سال‌های سال است همچنان به قوت خود باقی مانده، ایمیل تبلیغاتی است. اما می‌توان گفت این کار به نوعی روی لبه‌ی تیغ قرار دارد؛ اگر از راه و روش درست ایمیل تبلیغاتی پیش نروید، نتیجه‌ای کاملا برعکس دریافت خواهید کرد و مشترکین به سرعت ایمیل‌های شما را در لیست سیاه خود قرار خواهند داد.

اما قبل این که به مرحله ارسال‌ ایمیل برسیم، نیاز به این داریم تا مشترکین را جذب، مجاب یا برای عضو شدن در فهرست ارسال ایمیل وسوسه کنیم. شما با ۴ روش می‌توانید به چنین مقصودی دست پیدا کنید و لیست مشترکین خود برای ارسال‌های ایمیل را افزایش دهید. ایمیل‌هایی که می‌توان از طریق آن‌ها، محصولات جدید، سرویس‌های جدید، گفت‌و‌گو‌ها و هر چیز دیگری را با مشترکین به اشتراک گذاشت و نتیجه‌ای مثبت در کسب و کار دریافت کرد. اولین قدم برای انجام ایمیل تبلیغاتی، که شاید سخت هم باشد، افزایش لیست مشتری‌ها با روشی آفلاین به نام تماس تبلیغاتی است:

۱. تماس تبلیغاتی

هیچ شخصی ایده تماس گرفتن با شخصی دیگر به طور ناگهانی و بی‌خبر به منظور انجام امور بازاریابی را دوست ندارد. این کار حتی می‌تواند چند برابر پیامک‌های تبلیغاتی بسیاری از مشتریان را ناراحت کند. اما توجه داشته باشید که این استراتژی برای شما هزینه‌ای جز صرف وقت ندارد (مگر آن که برای این کار یک دستیار استخدام کنید). بنابراین بهتر است برای انجام تماس تبلیغاتی، نه همه، بکله افراد خاصی را در نظر داشته باشید که روی کسب و کار شما تاثیر گذار خواهند بود.

ایمیل تبلیغاتی

 برای انجام این کار، باید فهرستی مشخص از شماره تماس و نام کامل شخصی که می خواهید عضو لیست ایمیل تبلیغاتی شما شوند تهیه کنید. همچنین باید متنی را که قرار است پشت تلفن برای شخص بیان کنید، آماده داشته باشید. به طور مثال قصد دارید رییس یا کارمند یک شرکت را به فهرست ایمیل تبلیغاتی خود اضافه کنید. این متن می‌تواند به شکل زیر باشد:

«سلام، از شرکت ABC با شما تماس می‌گیرم. باید یک ایمیل مهم برای آقا/خانم … بفرستم. آیا ممکن است من را به او متصل کنید تا اجازه‌ی ارسال ایمیل را از او دریافت کنم؟»

ممکن است این تماس به نتیجه نرسد و منشی شما را به آقا یا خانم مورد نظر متصل نکند. اما دلسرد نشده و ادامه دهید. به طور مثال:

«دلیل این که چنین تقاضایی از شما دارم این است که من برای آقا/خانم … کار می‌کنم که کارشناس بازاریابی مشهور بیمه است. او قرار است به صورت هفتگی ایمیل‌هایی حاوی اخبار که برای چندین هزار کارمند و افراد تحت پوشش بیمه در نظر گرفته شده، ارسال کند. دلیل این که من با آقا/خانم … تماس گرفته‌ام این است که از او بپرسم آیا تمایل به دریافت این ایمیل‌‌ها به صورت هفتگی را دارد یا نه. طبق بررسی‌ها، این ایمیل‌های ارسالی تنها نزدیک به ۶ دقیقه از وقت خواننده را برای مطالعه می‌گیرند و در عین حال اطلاعات با ارزش زیادی را می‌توان از آن‌ها دریافت کرد. ممکن است من را به ایشان متصل کنید؟»

زمانی که بالاخره توانستید به شخص مورد نظر متصل شوید، تقریبا با همین زبان و لحن باید او را متقاعد کنید که ایمیل‌هایی که ارسال خواهید کرد ارزش مطالعه را دارند تا بتوانید بالاخره اجازه ارسال این ایمیل‌ها را دریافت کنید.

۲. نامه مستقیم

نامه‌ تبلیغاتی و کارت‌های پستال یکی دیگر از روش‌هایی هستند که افراد مورد نظر خود را به فهرست ایمیل تبلیغاتی اضافه کنید. این روش نیز نمی‌تواند برای هر شخصی کار برد داشته باشد و باید افراد خاصی را گلچین کنید که از ارسال ایمیل به آن‌ها سود ببرید.

نامه‌های تبلیغاتی به نسبت کارت‌های پستال، فضای بیشتری را برای متقاعد ساختن شخص مورد نظر به لیست ایمیل تبلیغاتی دارند. این نامه‌های تبلیغاتی و کارت‌های پستال معمولا نیازی به پاکت ندارند و شخص گیرنده به سرعت از محتوای ارسالی شما با خبر می‌شود.

کارت‌های پستال ارزان هستند و به نسبت اندازه و وزن، با قیمت کم می‌توانند شما را به خواسته خود برسانند. اما نامه‌های تبلیغاتی کمی گران‌تر هستند، اما بنا به آزادی عملی که در اختیار شما قرار می‌دهند، ارزش بیشتری دارند.

اما این نامه‌ها باید شامل چه چیزی شود؟ هر چیزی که شخص مورد نظر را به عضویت در فهرست ایمیل تبلیغاتی مایل و وسوسه کند. پیشنهادات وسوسه کننده و تا حد ممکن غیرقابل مقاومت که مشترک فقط و فقط با عضویت در این فهرست می‌تواند دریافت کند.

۳. شبکه سازی

اگر برنامه‌های زنده، سایت، شبکه‌های اجتماعی و از این دست موارد در اختیار دارید، بنابراین موقعیت‌های زیادی هم برای افزودن مشترکین به فهرست ایمیل تبلیغاتی دارید. شما تنها با ایجاد یک لینک شامل اطلاعات، سرویس‌ها و محتویاتی که قرار است از طریق ایمیل به مشتریان ارسال کنید، آن‌ها را به عضویت مجاب می‌کنید. از لینک بهتر، می‌توانید از کدهای QR استفاده کنید. این کدها اجازه می‌دهند تا به سادگی تمام مشتری با اسکن آن توسط موبایل یا تبلت، عضو ایمیل تبلیغاتی شما شود.

بسیاری از بازاریاب‌ها، مدیران و کارمندها از تبلت‌ استفاده می‌کنند و مشتریان عادی نیز اکثرا گوشی‌های هوشمند در اختیار دارند. دنیای ما، دنیای دیجیتالی است و شبکه‌سازی و انجام بازاریابی از طریق ایمیل تبلیغاتی، آسان‌تر از هر زمان دیگری است. همچنین مطمئن شوید که پس از عضویت اشخاص به فهرست ایمیل‌های شما، حتما یک ایمیل خوش‌آمدگویی برای آن‌ها ارسال شود.

۴. تبلیغات رادیویی و تلویزیونی

اگر از جمله شرکت‌های بسیار بزرگ با درآمدهای میلیاردی هستید، تبلیغات رادیویی و تلویزیونی با مخاطبان چند ده میلیونی را فراموش نکنید. تبلیغات رادیویی به نسبت تلویزیون هزینه کمتری برای شما در بر خواهند داشت و البته، نیاز به گوش شنوا دارد و تبلیغی که شخص را کاملا مجاب به عضویت در فهرست ایمیل‌های شما کند. هزینه تبلیغات تلویزیونی بسیار فراتر از هر نوع تبلیغات دیگر است. همچنین باید زمان درست تبلیغات را مخصوصا در تلویزیون در نظر بگیرید تا بیشترین و بهترین بازخورد را دریافت کنید.