هر کسب و کاری زمانی در اوج قرار می‌‌گیرد و گاهی دوران رکود را تجربه می‌کند. اما تمامی این حالت‌ها زودگذر هستند و آن‌چه باقی می‌ماند اعتبار حرفه ای است. شاید تا به حال به اهمیت اعتبار حرفه ای نیندیشیده باشید اما به شما اطمینان می‌دهم با ارزش‌ترین دارایی یک کسب و کار، شهرت و اعتبار آن است.

فراز و نشیب‌ها در پی هم در جریان هستند ولی آن‌چه موفقیت یک کسب و کار را تضمین می‌کند شهرت به درستی و در یک کلام اعتبار حرفه‌ای است. زیرا اعتمادی که مردم به یک کسب و کار پیدا می‌کنند آینده آن را رقم می‌زند و مسبب موفقیت و پیشرفت آن می‌شود. بنابراین بسیار مهم است که از ابتدای راه اندازی یک کسب و کار آینده‌نگر باشیم و راه‌های داشتن اعتبار حرفه‌ای را بیاموزیم. در این مطلب راه‌کارهایی ارائه شده‌اند که با پیروی از آن‌ها می‌توانید برای تجارت خود اعتبار حرفه‌ای رقم بزنید.

اهمیت اعتبار حرفه ای

تجارت در دنیای امروز یک بازی رقابتی است و برای موفقیت در آن باید جایگاه خود را تثبیت کرد و نام خود را در اذهان به خوبی ثبت نمود. شاید برای بسیاری مشکل اصلی در کسب و کار افزایش سود و درآمد باشد اما آنچه مانع پیشرفت می‌شود فقدان اعتبار است. در حقیقت اگر با دیدی باز به قضیه بنگریم درمی‌یابیم که شهرت و اعتبار است که سود و درآمد در پی دارد.

ممکن است از راه‌های نادرست پیش بروید و در مدت کوتاهی سود کلانی به دست آورید. اما آن‌چه باعث موفقیت یک کسب و کار می‌شود تداوم پیشرفت آن است. برای این‌که بتوانید پیشرفت و موفقیت حرفه خود را به‌صورت دائمی تضمین کنید باید روی افزایش اعتبار حرفه ای آن تمرکز کنید. در این راه هر کاری که لازم باشد را باید به انجام برسانید. حتی اگر این به معنای آن باشد که یکی دو سال درآمد کلانی عایدتان نشود. فردی که فقط به افزایش سود بیندیشید با مراجعان و مشتریان به چشم وسیله‌ و عدد می‌نگرد و رفتار مناسبی با آن‌ها نشان نمی‌دهد. چنین فردی در هنگام تصمیم گیری راه آسان‌تر را انتخاب می‌کند نه راهی که درست است و چنین انتخاب‌هایی پیامدهایی به دنبال دارد و پیشرفت او را در آینده تضمین نمی‌کند.

گروه تجارت سازان (Brand Builders Group) به دنبال آن هستند تا راه افزایش اعتبار حرفه ای را برای کسب و کارهای گوناگون بیایند. کارکنان این شرکت با مطالعه، بررسی و آزمایش روش‌های گوناگون بهترین راه افزایش شهرت و اعتبار را برای کسب و کارهای مختلف می‌یابند. در ادامه برخی از نتایج این تحقیقات را می‌توانید مطالعه کنید.

فاکتورهای اعتبار حرفه‌ای

هر از چند گاهی از خود بپرسید که چه دست‌آوردهایی در گذشته داشته‌اید و این‌که این دست‌آوردها در پیشرفت حرفه‌ای یا شخصی شما چه کمکی کرده‌اند. دست‌آوردها باارزش‌ترین دارایی شما هستند زیرا مانند سود و درآمد از بین رفتنی نیستند بلکه نتیجه‌ای همیشگی به دنبال دارند. موفق‌ترین انسان‌ها کسانی هستند که در مقابل نتایج و دست‌آوردهای خود کسب درآمد می‌کنند نه به خاطر زمان و تلاششان. نتایج و دست‌آوردها هستند که تفاوت میان انسان‌های موفق و ناموفق را مشخص می‌کنند و باعث پیشرفت افراد می‌شوند.

فاکتورهای اعتبار حرفه ای

حالا که با اهمیت دست‌آوردها آشنا شدید وقت آن است که به فاکتور اساسی دیگر در اعتبار حرفه‌ای بپردازیم. این عامل تعیین کننده دست‌یابی است. برخلاف دست‌آورد که می‌تواند مثبت یا منفی باشد، دست‌یابی تنها صفر یا یک است. در حقیقت شما یا به جایی می‌رسید یا نمی‌رسید. در دنیای پر رقابت امروز دست‌یابی صفر پیشرفت شما را تا حد بسیاری محدود می‌کند. حتی امروز هم بسیاری از حرفه‌ای‌ها را می‌بینیم که با این مفهوم آشنا نیستند. بسیاری تصور می‌کنند این وظیفه شرکت است که خود را به مشتری‌ها بشناساند و یا حتی بدتر از آن مشتری‌ها وظیفه دارند تا آن‌ها را پیدا کنند. اما این تنها وظیفه شما است که خودتان را به مشتری‌ها معرفی کنید و اعتبار خود را در ذهن آن‌ها تثبیت نمایید. در دنیای تجارت مدرن رقابت بسیار شدید است و برای رسیدن به موفقیت در آن باید تلاش کرد و نام خود را به مشتریان شناساند.

برندهای شخصی امروزه اهمیت فوق‌العاده‌ای پیدا کرده‌اند. زیرا اکثر مردم بیشتر از شرکت‌ها تمایل به پیروی از شخصیت‌های حقیقی دارند. امروزه عصر برندهای شخصی است و اولین قدم برای موفقیت در برند شخصی شناساندن خود به مخاطبان است. تا زمانی که مشتری‌ها شما را نشناسند به شما مراجعه نخواهند کرد. پس دستیابی یکی از مهمترین عوامل در اعتبار حرفه‌ای است. تعداد افرادی که شما را دنبال می‌کنند میزان دست‌یابی شما را مشخص می‌کند. پس از خود بپرسید که چند نفر برند شخصی شما را دنبال می‌کنند و به آن اطمینان دارند؟ چه تعداد مشتری دارید که می‌توانید به آن‌ها پیامی را ارسال کنید؟ این مقدار موفقیت شما را در فاکتور دست‌یابی مشخص خواهد کرد.

دست‌آوردهای بیشتر و دست‌یابی مطمئن‌تر اعتبار حرفه‌ای را تضمین می‌کند. پس تلاش کنید تا این دو فاکتور را در زندگی حرفه‌ای خود هدف قرار دهید.

پیش به سوی موفقیت

برخلاف دست‌آوردها و دست‌یابی که قابل اندازه‌گیری و گسترش هستند، موفقیت نهایی مفهومی نسبی است و به شخصیت فرد بستگی دارد. زمانی که با مشتری‌ها برخورد می‌کنید حتما این نکته را در خاطر داشته باشید که همیشه حق با مشتری است. تمرکز روی افزایش اعتبار شغلی بر خلاف توجه مطلق به افزایش درآمد است و شما را از رقیبانتان جلوتر می‌اندازد و موفقیتتان را تضمین می‌کند. این راه آینده مطلوبی به دنبال دارد. در مقابل اگر توجه‌تان فقط به کسب سود بیشتر باشد ممکن است موفقیت‌های کوتاه مدت عایدتان شود. اما در نهایت در ادامه راه شکست خواهید خورد. در هر پستی که فعالیت کنید باید به خاطر داشته باشید که اعتبار از درآمد مهم‌تر است. هیچ‌گاه نباید برای به دست آوردن سود بیشتر اعتبار و شهرت خود را به خطر بیاندازید. البته این اشتباهی است که بسیاری آن را مرتکب می‌شوند و تنها زمانی به خطای خود پی‌می‌برند که دیگر برای جبران دیر شده است. در حقیقت باید به اعتبار خود مانند سرمایه‌ای بنگرید که دیر یا زود سود چشمگیری برایتان به ارمغان خواهد آورد. هیچ‌گاه نمی‌توانید پیش‌بینی کنید که چه تغییراتی و اتفاقاتی رخ خواهند داد. اما می‌توانید از پیش به دست‌آوردهای مورد نظر خود بیندیشید و راه رسیدن به آن‌ها را در ذهن ترسیم کنید. همچنین می‌توانید نام خود را در میان مخاطبان و مشتریان بالقوه تثبیت کنید. به‌هرحال با تمرکز روی اعتبار حرفه‌ای خود می‌توانید پله‌های ترقی را یکی یکی بالا رفته و به قله‌های موفقیت برسید.