وقتی از سر کار برمی‌گردیم و باید غذای سرد را در مایکروفر قرار دهیم، حس بدی به ما دست می‌دهد و تمایل زیادی برای خوردن آن نداریم. از طرف دیگر تمام ویتامین‌های غذا با گرم شدن در مایکروفر از دست می‌رود و آن خوراک، هیچ ارزش غذایی نخواهد داشت. ما در این مقاله از استارتاپت، قصد داریم تا یک استارتاپ موفق مواد غذایی را به شما معرفی کنیم.

فاصله یک ایده تا تاسیس استارتاپ

آشنایی مت دیویس (Matt Davis) و سم مکینتایر (Sam Mcintire) به مدت‌ها قبل و زمانی که هر ۲ در شرکت Bain & CO در بوستون کار می‌کردند، بر می‌گردد. آن‌ها معتقد بودند که غذای یخ زده، نباید به این شکل باشد. به همین دلیل، تصمیم گرفتند که یک استارتاپ در حوزه‌ غذاهای سرد به نام Mosaic Food، راه‌اندازی کنند. زمانی که مت و سم در راهرو سوپرمارکت‌های مختلف می‌گشتند و هیچ کدام از غذاهای آماده، توجه آن‌ها را جلب نمی‌کرد؛ ایده این استارتاپ به ذهنشان رسید. دیویس و مکینتایر امیدوار بودند تا یک استارتاپ در حوزه غذای یخ زده تاسیس کنند که محصولات آن سالم باشند و توسط یک آشپز، آماده شده باشند.

ایده استارتاپ موفق مواد غذایی

ویژگی‌ غذای منجمد مفید و سالم

مت و سم، به دنبال تولید غذایی بودند که به راحتی در مایکروفر گرم شود و بتوان بعد از یک روز کاری شلوغ، از خوردن آن‌ لذت برد و انرژی گرفت. غذایی که در آن، سبزیجات تازه و حبوبات به کار رود. همچنین از مواد غذایی خوش رنگ مثل گل کلم، برنج قهوه‌ای و … استفاده شده باشد تا مردم با دیدن آن به خوردن غذا مشتاق شوند.

مت دیویس سال‌ها قبل به عنوان مدیر ارشد کمپانی Apron که در حوزه تولید میان وعده فعالیت دارد، کار می‌کرد. او معتقد است که ۵۳ میلیارد دلار غذای یخ زده‌ در بازار وجود دارد و سال‌ها است که این صنعت هیچ پیشرفتی نداشته است. با این وجود آمریکایی‌ها به دلیل راحتی مصرف این نوع غذاها، به طور میانگین سالی ۷۲ وعده‌ عذای یخ زده مصرف می‌کنند.

به این ترتیب Mosaic، استارتاپ موفق مواد غذایی توانست برنامه غذایی خود را که شامل ۶ وعده غذایی بر پایه دانه‌ها و غلات است، منتشر کند. این غذاها حاوی سبزیجات، سبوس، پروتیین‌ سویا، پنیر و همچنین خمیر سویا و قارچ است که پروتیین زیادی دارد. همچنین برنامه‌غذایی آن‌ها شامل تعداد محدودی غذا مناسب گیاه‌خواران و افراد رژیمی می‌باشد.

ویژگی‌های استارتاپ موفق مواد غذایی

ویژگی استارتاپ موفق مواد غذایی

بسته به تعداد غذاهایی که هربار سفارش می‌دهید، مبلغ پرداختی شما متفاوت خواهد بود و از ۸.۹۹ دلار برای ۱۲ وعده غذایی شروع می‌شود. از آن جایی که شرکت Mosaic اهمیت پایین بودن هزینه غذا را می‌داند، این قضیه را در تعیین قیمت غذاهای خود در نظر گرفته است. از طرفی به دلیل بسته بندی‌های مناسبی که محصولات آن‌ها دارد، هیچ فشاری به شما برای مصرف سریع آن‌ها نمی‌آورد و تا زمانی که غذا در فریزر باشد، سالم خواهد ماند. به این ترتیب امکان خرید تعداد غذای بیشتر با قیمت کمتر، وجود خواهد داشت.

از نظر موسسین این استارتاپ موفق مواد غذایی مهم‌ترین امتیاز آن‌ها این است که، به راحتی غذای متنوع را در اختیار افراد حاشیه نشین شهر که به فروشگاه‌ها دسترسی ندارند، قرار می‌دهد. زیرا یکی از هدف‌های اصلی این شرکت علاوه بر خوشمزه بودن غذاها، کمک به اجتماع است. تمام بسته بندی غذاهای آن‌ها قابل بازیافت است، و به هیچ عنوان از مواد پلاستیکی استفاده نمی‌کنند. یکی دیگر از هدف‌های این شرکت، کاهش تعداد گرسنگان و بی‌خانمان است. از این رو، به ازای هر جعبه غذایی که به فروش می‌رساند؛ مقداری غذا به بی‌خانمان‌های نیویورک، کمک می‌کند.

غذای مورد علاقه‌ موسسین شرکت Mosaic

غذای مورد علاقه‌ مکینتایر «توفوی بادام زمینی» است.

این توفو، پر از فلفل است و آناناس گریل شده است. سس این هم حاوی نارگیل و فلفل است که ارزش غذایی بالایی دارد.

سم مکینتایر

دیویس علاقه‌ی زیادی به ظرف تمپه (Tempeh) دارد و یک همچنین غذای ژاپنی که شامل برنج قهوه‌ای و ترکیبات غذایی رنگارنگ مثل هویج، فلفل قرمز و پنیر هندی است.

تمام این غذا شامل رنگ‌ها است که آن را بسیار هیجان انگیز می‌کند و با سس زنجبیل و لیمو، کامل می‌شود.

مت دیویس

امروزه اکثر مشتریان شرکت Mosaic، از غذاهای سالم و حاوی سبزیجات و میوه‌ها استفاده می‌کنند و با این کار خود، به محیط زیست هم کمک می‌کنند.

این استارتاپ موفق مواد غذایی برای افرادی که نمی‌دانند چگونه غذای گیاه‌خواری درست کنند و یا وقت آن را ندارند؛ بسیار مفید است.

سم مکینتایر

مردم با دقت درباره‌ چیزهایی که می‌خورند، فکر می‌کنند و به رژیم غذایی خود، توجه بسیاری می‌کنند؛ اما زمان کافی هم برای آشپزی ندارند. درست کردن مقدار زیادی غذا، آخر هفته‌ها برای طول هفته، بین مردم رایج شده که عادتی اشتباه است.

مت دیویس

اهمیت طرز پخت

اهمیت استارتاپ موفق مواد غذایی

در شرکت Mosaic به طرز تهیه غذاها توجه بسیاری می‌شود. آن‌ها تلاش می‌کنند که غذا را بدون دخالت هیچ‌گونه دستگاهی درست کنند؛ سپس آن‌ را منجمد می‌کنند تا مشتریان هر زمان که خواستند غذا را گرم کرده و میل نمایند.

یکی از دلایل مفید بودن این استارتاپ، کاهش در اصراف غذا است. زیرا شما می‌توانید همان مقداری را که نیاز دارید، گرم کنید و هیچ‌گونه نگرانی راجع به فاسد شدن غذا نخواهید داشت.

پسماند غذا یکی از بزرگ‌ترین مشکلات مردم است. به نظر ما فریز کردن غذا، جلوی این مسئله را می‌گیرد.

سم مکینتایر

شرکت ‌Mosaic تنها به صورت آنلاین و از طریق وبسایت خود، محصولاتش را به فروش می‌رساند. تمام غذاها در آشپزخانه توسط آشپزان حرفه‌ای درست می‌شود و قطعا برای افزایش فروش و توسعه شرکت، باید تعداد آشپزخانه‌ها را افزایش دهند. اما موسسان شرکت بیشتر به دنبال کیفیت و غذای یخ زده‌ای هستند که مردم به خوردن آن علاقه داشته باشند.

نظر شخصی نویسنده

اگر از من بپرسید، قطعا یکی از این غذاها را امتحان خواهم کرد. هرچند که طعم سبزیجات تازه را ترجیح می‌دهم اما این که گرم کردن غذا تنها ۵ دقیقه در مایکروفر زمان می‌برد، واقعا لذت بخش است.

از طرفی پروتئین این غذاها بسیار زیاد است و سس آن‌ها طعم خوبی دارد. هرچند شاید تمام غذاهای این شرکت از نظر همه خوشمزه نباشد و این به ذائقه‌ شما بستگی دارد.

در حوزه‌ غذاهای یخ زده، سبزیجات معمولا آب‌پز هستند و دلیلش هم از بین بردن باکتری‌ها است و هیچ ربطی به تغییر مزه‌ آن ندارد.

مت دیویس

دلیل پیشرفت زیاد این کمپانی پخت واقعی غذاها است. آن‌ها سبزیجات را به خوبی آب‌پز می‌کنند و بقیه مواد غذایی را روی گاز درست می‌کنند، سپس آن‌ها را فریز می‌کنند. دقیقا این همان چیزی است که غذاهایشان را متفاوت می‌کند.