در روزگاری نه چندان دور، بازاریابان با پر کردن فیلدهای مربوط به بازاریابی ارگانیک، کار خود را انجام می‌دادند. اما امروزه با پدید آمدن روش‌های متنوع بازاریابی و روی کار آمدن شبکه های اجتماعی، کار بازاریابان پیچیده‌ شده است. شرکت‌های مختلف سعی دارند با ارتقای پست در شبکه های اجتماعی در این زمینه از هم سبقت بگیرند.

در دنیای واقعی، شبکه های اجتماعی باعث تحول زندگی مردم شده است. بازاریابان هم به برنامه‌های مختلف شبکه‌های اجتماعی هجوم آوردند تا بتوانند در دنیای رقابت، مخاطبان بیشتری را به سوی شرکت خود جذب کنند.

امروزه بیش از ۳ میلیارد کاربر در شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارند و میلیون‌ها برند در این میان، سعی دارند تا از طریق بازاریابی شبکه های اجتماعی محتوای خود را در این برنامه‌ها ارتقا دهند. از این رو سیل عظیمی از مقالات، ویدیوها و تصاویر خدمات و محصولات به منظور ارتقای پست در شبکه های اجتماعی عرضه شده است. از سوی دیگر میزان تقاضای مشتریان به این روش، همچنان ثابت مانده یا تغییر بسیار کمی پیدا کرده است. این موضوع باعث می‌شود فرصت برندها برای دیده شدن کاهش یافته و تعامل طبیعی آن‌ها با طرفدارانشان پیشرفت زیادی نداشته باشد.

ارتقای پست در شبکه های اجتماعی به چه معناست

لازم به ذکر است که بازاریابی در شبکه های اجتماعی یک استراتژی هزینه‌دار است. یکی از موثرترین روش‌ها برای ارتقای تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، ارتقای پست های شما است. با ما در این مقاله از استارتاپت همراه باشید تا راهنمایی کوتاهی در زمینه ارتقای پست به دست آورید.

ارتقای پست به چه معنا است؟

وقتی شما یک پست را در شبکه اجتماعی ارتقا می‌دهید، به پلتفرم آن شبکه هزینه می‌پردازید تا پست شما را در معرض دید مخاطبان قرار دهد یا آن را به مخاطبان توصیه کند. به این ترتیب شانس شما در جذب مشتری افزایش می‌یابد. در واقع از پست شما حمایت می‌شود تا مخاطب آن را در قسمت فید (Feed) شبکه اجتماعی مشاهده کند.

نحوه ارتقای پست در شبکه های اجتماعی

فیس بوک

ارتقای پست در شبکه های اجتماعی و فیس بوک

۱. یکی از پست‌هایی که در صفحه فیس بوک کسب و کاری خود دارید، برای ارتقا دادن انتخاب کنید.

۲. در قسمت پایین و گوشه راست پست فیس بوک خود روی گزینه Boost Post کلیک کنید.

۳. مخاطبان خود را انتخاب کنید. قبل از ارتقای پست در این پلتفرم، می‎توانید آن را برای مخاطبان توصیه شده توسط فیس بوک بفرستید. بر اساس مجموعه گزینه‌های هدف‌گیری هم می‌توانید مخاطبان جدیدی را شناسایی کرده و پست خود را برای آن‌ها ارسال کنید.

۴. برای پست ارتقا یافته خود یک دوره زمانی و بودجه مشخص در نظر بگیرید. بودجه شما نشان می‌دهد که می‌خواهید برای ارتقای پست خود چقدر پول خرج کنید. دوره زمانی مشخص می‌کند که می‌خواهید پست شما برای چه مدت مورد حمایت خاص فیس بوک قرار بگیرد. فیس بوک با توجه به بودجه و دوره زمانی منتخب شما، تخمین می‌زند که چند نفر می‌توانند به پست شما دسترسی پیدا کنند.

اینستاگرام

ارتقای پست در شبکه های اجتماعی و اینستاگرام

۱. در پایین پست روی دکمه Promote کلیک کنید.

۲. یک هدف مشخص کنید. قبل از ارتقای پست، اینستاگرام از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید پروفایل شما بازدید بیشتری پیدا کند، یا هدفتان ارتقای بازدید و ترافیک وب‌سایت است؟ هدف شما برای تبلیغات اینستاگرام و آن پست خاص هر چه که باشد، گزینه‌ای را انتخاب کنید که برای شما مناسب‌تر است.

۳. مخاطب را انتخاب کنید. بعد از انتخاب هدف، می‌توانید از بین ۳ گزینه هدف‌گیری مخاطب یکی را انتخاب کنید: Automatic (اتوماتیک)، Local (محلی) و Manual (دستی). گزینه اتوماتیک به اینستاگرام می‌گوید فقط افرادی مشابه فالوورهای خودتان را به عنوان مخاطب شما در نظر بگیرد. گزینه محلی به شما اجازه می‌دهد که افراد حاضر در یک منطقه خاص را هدف بگیرید. گزینه دستی به شما این امکان را می‎دهد تا افراد، مکان‌ها، علایق خاص و مورد نظر خود را به صورت دستی انتخاب کنید.

۴. بودجه و دوره زمانی را تعیین کنید. بعد از انتخاب بودجه و دوره زمانی، اینستاگرام تخمین می‌زند که پست شما تا چه حدودی می‌تواند کلیک و بازدید به دست بیاورد.

توییتر

ارتقای پست در شبکه های اجتماعی و توییتر

۱. در قسمت پایین توییت خود، روی گزینه View Tweet Activity کلیک کنید.

۲. گزینه Promote Your Tweet را انتخاب کنید.

۳. مخاطبان هدف را مشخص کنید. هدف‌گیری توییتر نسبت به فیس بوک و اینستاگرام پیچیدگی کمتری دارد. برای بازاریابی توییتر شما فقط می‌توانید بر اساس مکان مانند کشور، استان، ایالت، منطقه یا ناحیه کلان شهر مخاطبان خود را انتخاب کنید.

۴. بودجه خود را تنظیم کنید. بعد از تنظیم بودجه، توییتر تخمین می‌زند که میزان تاثیر (Impressions) و تعاملات (Engagements) دریافتی برای توییت ارتقا یافته شما چقدر خواهد بود.