بسیاری از خوانندگان مقالات ما، به فکر راه‌ اندازی کسب و کار هستند و البته برخی هم مانند شما، در حال حاضر به اداره کسب و کار خود مشغولند. آموختنی‎های بسیاری در رابطه با اداره موفق شرکت‎ها وجود دارد اما مدیریت موثر شما تعیین می‌کند که قرار است کسب و کارتان در دنیای اقتصاد، جان سالم به در ببرد یا در آغاز راه فلج شود. به عبارت دیگر نامتناسب بودن محصول یا خدمات ارائه شده، تنها دلیل شکست کسب و کار محسوب نمی‌شود؛ بلکه مدیریت ضعیف هم می‎تواند عامل این اتفاق باشد.

باعث تاسف است که یک کسب و کار با پتانسیل بالای کسب موفقیت، تنها به دلیل ضعف مدیریتی نتواند به راه خود ادامه دهد. ما در این مقاله از استارتاپت به بررسی ۷ مورد که در اداره کسب و کار به شما کمک می‌کند، می‌پردازیم تا به واسطه آن‌ها مرتکب بسیاری از لغزش‌ها نشوید. به کمک این نکات اطمینان خواهید یافت که با شکل‌گیری جریان مالی شرکت، مشکلی برای پیش بردن امور نخواهید داشت.

اداره کسب و کار و منحصر به فرد بودن

۱. منحصر به فرد بودن

در تمامی حوزه‌های دنیای کسب و کار، رقابتی سنگین حاکم است. شاید شما در حوزه فعالیت خود وارد شده و مطمئن هستید که حتی اگر رقابت سختی وجود داشته باشد، باز هم برای کالا یا خدمات شما تقاضا وجود دارد. اما کلید موفقیت در بازار رقابت، متمایز بودن یا به عبارت دیگر منحصربفرد بودن است.

از طریق برجسته کردن کسب و کار خود و به کمک ایجاد تعامل بین مشتریان و رقبا، راهی پیدا کنید تا بتوانید پای را در مسیری فراتر از رقابت بگذارید. لازم نیست دست به ابداع و اختراع بزنید، کافی است کارتان را به شکلی متفاوت انجام دهید، مخصوصا اگر در بازار تازه وارد محسوب می‌شوید.

پس از خودتان بپرسید: چه خدمتی را می‌توانم به بازار ارائه دهم که سایر رقبا از آن بی‌بهره هستند؟

۲. یادگیری سریع

اداره کسب و کار و یادگیری سریع

شما نمی‌توانید هر کاری را امتحان کنید یا در همه زمینه‌ها متخصص باشید، اما آنچه برای اداره کسب و کار خود نیاز دارید؛ سرعت یادگیری بالا می‌باشد.

مثلا ممکن است در جهت رسیدگی به امور مهم مالی شرکت، حسابدار داشته باشید؛ اما خودتان هم باید قادر باشید ترازنامه، پیش‌بینی جریان نقدینگی و گزارش سود و زیان را بخوانید تا بتوانید مدیریت امور مالی کسب و کار خود را به دست بگیرید.

۳. شناخت روش‌های بازاریابی

شاید فکر کنید، این که واضح است! اما حواستان باشد که نباید فعالیت‌های بازاریابی شما به صورت خودکار انجام شده و بعد به حال خود رها شوند. اداره کسب و کار نیازمند تنظیم و ارزیابی مداوم است.

اینترنت و شبکه‌های اجتماعی گزینه‌های متنوع، موثر و کم‌هزینه‌ای برای بازاریابی هوشمند محسوب می‌شوند. این منابع دائما و به سرعت در حال تکامل هستند. به روز بودن، موضوعی مهم است. به این ترتیب از فرصت‌های پیش روی خود آگاهی پیدا کرده و در صورت لزوم می‎توانید تغییراتی را در روش‌های بازاریابی خود اعمال کنید.

۴. استخدام افراد با استعداد

اداره کسب و کار و استخدام افراد باتجربه

همانطور که پیش از این هم گفتیم نمی‌توانید همه کارها را به تنهایی انجام دهید، بنابراین بد نیست به این جمله از کتاب معروف سر ریچارد برنسون (Sir Richard Branson) توجه کنید.

بخش عمده موفقیت شما به اطرافیانتان در محیط کار و تخصص آن‌ها در حوزه کاریشان، وابسته است.

سر ریچارد برنسون

بنابراین متخصصان حوزه کسب و کار شما، برایتان حکم طلا را دارند و شما برای اطمینان از امنیت کسب و کار خود، باید به مهارت آن‌ها اهمیت بدهید. داشتن حسابدار خوب، طراح وب سایت ماهر، افراد حرفه‌ای در حوزه فناوری اطلاعات یا هر فرد متخصصی که برای کارتان نیاز دارید؛ یک امتیاز محسوب می‌شود. پس بهتر است هنگام استخدام نیروی جدید، به این موارد دقت کنید.

۵. نظرسنجی از مشتریان

کسب و کارها به سرعت در حال تغییر و تکامل هستند. بنابراین بهتر است نیاز مشتریان را درک کرده و از پیشنهاد آن‌ها در جهت توسعه خدمات و برطرف ساختن احتیاج بازار، استفاده کنید.

سعی نکنید با کمک نظر سنجی، به تحقیق بازار بپردازید. در فعالیت‌های روزانه خود پژوهش‌هایی در مورد رفتار مشتریان تدارک ببینید و روی نیازهای آن‌ها متمرکز شوید.

۶. تمرکز روی وظایف مهم

لدلره کسب و کار و تمرکز روی امور مهم

وقتی به اداره کسب و کار مشغول هستید، گاهی درگیر کارهایی می‌شوید که ظاهرا مهم به نظر می‌رسند؛ اما با مبادرت به آن‌ها نمی‌توانید از زمان و منابع موجود، بهترین استفاده را ببرید.

مثلا انتخاب لوگو و طراحی کارت کسب و کار، شاید برای برند و تلاش‌های بازاریابی شما مهم باشد؛ اما نباید آنقدر روی آن وقت صرف کنید که از تولید درآمد، غافل شوید.

این فعالیت‌ها را به شرکت‌های متخصصی بسپارید که احتمالا بهتر و سریع‌تر از شما، می‌توانند این کار را انجام دهند.

در حقیقت، شما باید روی وظایف اساسی کسب و کار تمرکز کنید و فعالیت‌هایی که درآمدزا هستند را در اولویت کار خود، قرار دهید و از این طریق کسب درآمد کنید.

۷. مدیریت خوب

حتی اگر کسب و کار شما انفرادی است، باید توانایی مدیریت زمان و حتی خودتان را داشته باشید. اگر افرادی را برای کسب و کار خود استخدام کرده‌اید، باید هر چه سریع‌تر در مقام یک مدیر خوب، ظاهر شوید.

داشتن مهارت مدیریت برای اداره کسب و کار ضروری است. متاسفانه بسیاری از مدیران در این مهارت بسیار ضعیف عمل می‌کنند . اغلب افرادی که مدیر می‌شوند، هیچ آموزشی ندیده‎اند یا تجربه واقعی از مدیریت ندارند. مثلا ممکن است یک فروشنده رده بالا، به عنوان پاداش در سمت مدیر فروش قرار گرفته باشد؛ اما توانایی او برای فروش، لزوما باعث نمی‌شود که در عرصه مدیریت هم جزو افراد موفق قرار بگیرد.

اگر کارمندانی دارید که برای شما کار می‌کنند یا اگر بعضی امور را به شرکت‌های دیگری می‌سپارید؛نباید از این حقیقت غافل شوید که مدیریت افراد، در اداره کسب و کار، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.