فرقی نمی‌کند که در کدام بخش از دنیای اینترنت قصد فعالیت داشته باشید. طراحی سایت، ایجاد یک کسب و کار مستقل یا استخدام برای یک کمپانی بزرگ. چپ راه نگاه کنید یا راست، با نام بزرگی به نام سئو رو به رو می‌شوید که عدم آگاهی از آن، موفقیت شما را در هر زمینه‌ای که تصمیم به فعالیت دارید تخریب می‌کند. سئو بخشی از دیجیتال مارکتینگ و به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو است و ما در مجموعه مقاله‌های آموزش رایگان سئو به تمامی جزییات آن خواهیم پرداخت.

آموزش رایگان سئو

شاید با خود بگویید قرار دادن مطلب و انتخاب چند کلمه کلیدی کار را تمام می‌کند، اما مسئله فراتر از این حرف‌ها است، از جنبه تکنیکی و تخصصی ماجرا که بگذریم، اصل سئو به معنای ایجاد و تولید محتوا برای رفع نیاز جستجوی کاربران است. اگر بخواهید به صورت دلخواه برای خود مطلب تهیه و بدون در نظر گرفتن موارد مهم، سئو خود را تنظیم کنید، حتی تکمیل‌ترین حالت سئو هم شاید نتواند به شما کمک کند، مگر این که ابتدا نیاز جستجوی مردم در زمینه‌ای که فعالیت می‌کنید را هدف اصلی خود قرار دهید.

ما در این مجموعه مقاله‌، سعی داریم تا شما را از یک فرد تازه وارد، به فردی آگاه در زمینه سئو تبدیل کنیم. فرقی نمی‌کند بخواهید به صورت رسمی و حرفه‌ای در سئو فعالیت کنید یا نه، حتی اگر فردی باشید که قصد دارید یک شخص آگاه به سئو را برای اهداف خود استخدام کنید، باید با مبانی آن آشنا باشید تا بتوانید بهتر با آن شخص ارتباط برقرار کنید.

قسمت اول آموزش رایگان سئو: مفهوم سئو

این قسمت افرادی را مورد هدف قرار می‌دهد که هیچ آشنایی خاصی با سئو ندارند. در این قسمت با مفهوم تنظیمات موتورهای جستجو، دلیل اهمیت آن و تمام موارد مورد نیازی که باید بدانیم آشنا می‌شویم.

قسمت دوم آموزش رایگان سئو: موتور جستجو

اگر موتورهای جستجو شما و محتوایی که تولید می‌کنید را نبینند، وجود کسب و کار و اهداف شما تماما بی‌معنی خواهد بود. بنابراین در این قسمت ابتدا با موتورهای جستجو، سپس با خزنده‌های آن‌ها و فهرست‌بندی شدن توسط این موتورها آشنا می‌شویم

قسمت سوم آموزش رایگان سئو: تحقیق کلمات کلیدی

رفع اهداف و نیازهای جستجوگران و کاربران اینترنت، دقیقا همان چیزی است که موتورهای جستجو به شما پاداش می‌دهند. بنابراین باید این نیازها را بشناسیم. اما چطور؟ این قسمت به سوال شما پاسخ می‌دهد.

قسمت چهارم آموزش رایگان سئو: سئو داخلی

در سئو داخلی ما یاد میگیریم تا چطور تنظیمات را طراحی کنیم، تجربه کاربری را بهبود ببخشید، معماری اطلاعات را ساماندهی کنیم و بسیاری از راه‌ و روش‌های دیگه به منظور بالا بردن سطح انتشار یک مطلب.

قسمت پنجم آموزش رایگان سئو: سئو تکنیکال

پس از انجام کارهای سطحی، زمان آن رسیده است تا تمامی تلاش‌های خود را با استفاده از کارهای تکنیکی به ثمر بنشانید و به موتورهای جستجو بگویید که هدف شما چیست و چه کاربرانی را مورد نظر قرار داده‌اید تا بتوانید بالاخره صاحب رتبه‌بندی شوید.

قسمت ششم آموزش رایگان سئو: لینک سازی

پس از پنج قسمت از آموزش سئو، همه چیز را باید سر جای خود آماده کرده باشید. حال زمان آن رسیده تا نفوذ خود را با استفاده از لینک سازی افزایش دهید! در این قسمت به شما می‌گوییم چطور این کار را انجام دهید.

قسمت هفتم آموزش رایگان سئو: آمارگیری سایت

پس از انجام همه کارها و قرارگیری ستون‌ها و دیوارهای سئو خود، همه چیز به خوبی پیش می‌رود. اما هیچ چیز تمام نشده است. شما باید با آمارگیری از شرایط سایت خود در موتورهای جستجو، به فکر بهبود تمامی جوانب کاری خود باشید. چطور آمارگیری کنیم؟ این بخش را مطالعه کنید.