این روزها مسابقه برای پیداکردن یک راه درمان، دارو و واکسن برای ویروس کرونا در سراسر جهان بالا گرفته است. چرا که متخصصان پیش‌بینی می‌کنند، اگر راه درمان یا روش پیشگیری مانند واکسن برای این ویروس پیدا نشود؛ احتمالا هیچ‌وقت زندگی به حالت طبیعی گذشته برنخواهد گشت. اما خبر خوب اینکه به‌تازگی، گروهی از متخصصان به پادتن (Antibodies) دست پیدا کردند که در آزمایشات نتایج بسیار مثبتی را برای مقابله با کرونا نشان داده است. در ادامه اطلاعات بیشتری درمورد کشف پادتن ضد کرونا ارائه می‌دهیم.

در این تیم تحقیقاتی، پژوهشگرانی از کشورهای هلند، ژاپن و چند کشور دیگر دور هم جمع شدند. محققان این تیم توانستند پادتن‌های بسیار قدرتمندی را تولید کنند که در شرایط آزمایشگاهی قادر به خنثی‌کردن ویروس است. البته همانطور که گفته شد این آنتی بادی‌ها در شرایط آزمایشگاهی آزمایش شدند و هنوز تاثیر آن در بدن انسان به‌طور کامل مشخص نیست.

کشف درمان جدید برای کرونا

برند-ژان بوش (Berend-Jan Bosch) یکی از اعضای این تیم تحقیقاتی از دانشگاه اوترخت (Utrecht University) به گاردین گفته است:

چنین آنتی بادی خنثی‌کننده‌ای‌ می‌تواند شیوع عفونت در بدن بیمار آلوده به ویروس را کاهش دهد، به پاک‌شدن عفونت ناشی از ویروس در بدن بیمار کمک کند و همچنین وظیفه محافظت از افرادی که در معرض ویروس هستند و هنوز آلوده نشده‌اند را بر عهده بگیرد.

برند-ژان بوش

نیازی به گفتن نیست که همه‌ی این داروها قبل از اینکه بتوانند برای عموم مردم مورد استفاده قرار بگیرند، باید موانع و آزمایش‌های متعددی را پشت‌سر بگذارند تا تاثیرات و عوارض‌شان روی بدن انسان مشخص شود.

در همین زمان که خبر کشف پادتن ضد کرونا سر و صدای زیادی در رسانه‌ها بر پا کرد. کمپانی‌های دیگری مانند مدرنا (Moderna) درحال پژوهش روی واکسن خود هستند و امید دارند که وارد فاز دوم آزمایش‌ها شوند. همچنین برخی از پژوهشگاه‌ها از ایده بحث‌ برانگیزی برای کشف راه درمانی ویروس کرونا صحبت می‌کنند. برای مثال یک فرد سالم را به ویروس آلوده می‌کنند تا بتوانند آزمایش‌های بالینی را روی او انجام دهند.