یک رهبر خوب باید به تک تک اعضای تیم خود اهمیت دهد و تمام نیازهای آن‌ها را درک کند. احترام به عقاید شخصی کارکنان یک شرکت، نکته مهمی است که حتما باید مد نظر مدیر سازمان، قرار گیرد. این احترام حتی می‌تواند از جنس توجه به رژیم‌های خاص غذایی کارکنان باشد. برخی افراد مانند وگان‌ها، از رژیم‌ غذایی خاصی برخوردارند که شاید در نگاه اول، عجیب به نظر برسد و همین موضوع ممکن است باعث بروز مشکلات و محدودیت‌هایی در محل کارشان شود. ما در این مطلب از استارتاپت، قصد داریم به آداب رفتار با کارکنان وگان در شرکت بپردازیم تا شما از این طریق بتوانید فضایی امن و آسوده برای کارکنان وگان خود، فراهم کنید.

آداب رفتار با کارکنان وگان و ارائه گزینه به آن‌ها

۱. ارائه گزینه‌های مد نظر کارکنان وگان

به نظر ساده می‌آید، اما بسیاری از کارفرمایان با عدم ارائه خدمات مناسب برای کارکنان وگان، اولین مانع را برای آن‌ها ایجاد می‌کنند. اگر شرکت شما، کافه تریا دارد؛ مطمئن شوید که حداقل یک یا چند مورد از غذای مورد علاقه وگان‌ها، در منوی غذایی آن وجود داشته باشد. همان‌طور که می‌دانید، واد خوراکی مجاز برای گیاه‌خواران با وگان‌ها، متفاوت است و حتی محصولاتی مثل پنیر یا سس مایونز هم، مصرف نمی‌کنند. اگر می‌خواهید برای جلسات و مهمانی‌ها شیرینی و تنقلات سفارش دهید؛ حتما کارکنان وگان و سلیقه غذایی آن‌ها را در نظر بگیرید. مطمئن باشید که آن‌ها حتما، قدردان این نکته‌بینی شما خواهند بود.

۲. توجه به آزار و اذیت دیگران

آداب رفتار با کارکنان وگان و اذیت دیگران

گاهی ما از در تلویزیون و تبلیغات طنز شرکت‌های فست فود، شاهد دست انداختن رژیم غذایی وگان‌ها و گیاه‌خواران هستیم. اگرچه چیزی که به عنوان یک شوخی دوستانه بیان می‌شود، ممکن است طرف مقابل را آزرده کند و به منزله توهین محسوب شود. اگر احساس می‌کنید که در محیط شرکت شما، فردی مورد اذیت قرار می‌‌گیرد، رفتار اعضای تیم خود را دقیق‌تر زیر نظر داشته باشید. همچنین اعلام سیاست‌های‌تان در زمینه برخورد با اذیت و آزار همکاران در محیط کار، بسیار موثر خواهد بود.

۳. تهیه اقامتگاه ویژه برای کارمندان وگان

این مورد یکی از مهم‌ترین نکات آداب رفتار با کارکنان وگان است که متاسفانه اکثر اوقات مورد غفلت واقع می‌شود. اگر به دلیل شرکت در یک کنفرانس یا انجام کاری مجبور هستید به مکان‌های خاصی که کنار غرفه فروش همبرگر یا مزارع دامپروری قرار دارند، بروید؛ ممکن است کارکنان وگان‌ شما، در این مکان‌ها احساس خوبی نداشته باشند. مهم است که در این باره با آن‌ها صحبت کنید و در صورت امکان، محل اقامتشان را دور از چنین مکان‌هایی قرار دهید. همچنین می‌توانید وظایف کاری آن‌ها را تغییر دهید. بدین ترتیب، کارهایی را به آن‌ها محول می کنید که نیازی به حضور در چنین مکان‌هایی نداشته باشند.

۴. ایجاد فرهنگ احترام متقابل

از آنجا که در هر شرکت، مسائل مختلفی باعث تمایز کارکنان از هم می‌شوند؛ نهادینه کردن فرهنگ احترام و درک متقابل، از اهمیت خاصی برخوردار است که باید توسط مدیران سازمان، انجام شود. این عمل را با گام‌هایی ساده و کوچک، آغاز کنید و نشان دهید که به دنبال ایجاد تغییرات مثبت در محیط کار خود هستید.

با تمام کارکنان، تعامل داشته باشید؛ با سیاست و ذهنی باز، با آن‌ها ارتباط برقرار نید. این رفتار، باعث گسترش نگرش شما در شرکت شده و احساس امنیت را برای کارکنانی که شرایط خاص‌تری دارند، ایجاد می‌کند. پس دیگر اهمیتی نخواهد داشت که آن‌ها چه اعتقاداتی دارند یا اینکه مانند وگان‌ها از رژیم غذایی خاص خود برخودار باشند.