یکی از دغدغه‌های اصلی هر شرکت و سازمانی بازاریابی محتوا است که کپی رایتینگ از مهم‌ترین زیرمجموعه‌های آن می‌باشد. ما در این مقاله از استارتاپت، سعی داریم با ارائه ۹ راهکار، به شما کمک کنیم تا بتوانید کپی رایتر بهتری باشید.

توصیه‌های جوانا ویب در رابطه با کپی رایتینگ

جوانا ویب (Joanna wiebe) یکی از موفق‌ترین بازاریابان محتوا است و معتقد است که شبیه سایر کپی رایترها نیست؛ از این رو به خود لقب «کپی رایتر مبدل» داده‌ است. این عبارت می‌تواند برای حساب کاربری لینکدین شما مناسب و تاثیرگذار باشد و در واقع به این معناست که او می‌تواند با کپی رایتینگ مطالب، محتوا را به سرمایه تبدیل کند و کمک بزرگی برای فروش باشد. در ادامه این مطلب، خلاصه‌ای از توصیه‌های جوانا را می‌خوانیم:

۱. از مشتریان بزرگ برای آزمون و خطا، استفاده نکنید

تمام بازاریابان به جز جوانا ویب، به دنبال مشتریان بزرگ هستند. او معتقد است کار با مشتریانی که در رده میانی قرار دارند، باعث می‌شود تا امور سریع‌تر پیش برود و شما درگیر کارهای اضافی اداری نشوید. همچنین در مواقعی که نیاز دارید، می‌توانید از آزمون و خطا استفاده کنید. او اطلاعات زیادی از جمله تجربه‌های کاری‌اش را، در اختیار مشتریان قرار می‌دهد و معتقد است بعد از اینکه به صورت رایگان موضوعات مهم را با افراد در میان می‌گذارید؛ خواسته‎های آن‌ها از شما تغییر می‌کند.

۲. بیش از ۹۰ درصد زمان خود برای نوشتن تیترها، صرف کنید

جوانا یکی از افراد حرفه‌ای‌ در زمینه نوشتن تیتر است و با توجه به این که او ۹۰ درصد از زمان خود را روی تیترها تمرکز می‌کند، این قضیه زیاد تعجب‌آور نیست.

از روش‌های قدیمی استفاده نکنید. نیازی نیست که حتما کلمه کلیدی را در تیتر بگذارید. تیتر شما در عین اینکه باید توجه دیگران را به خود جلب کند، نباید زیاده‌روی داشته باشد.

جوانا ویب

۳ نکته را فراموش نکنید:

  • اول اینکه تیتر خوب باعث می‌شود که افراد، ارزش کالایی که قصد فروش آن‌ را دارید؛ ارزیابی کنند.
  • دوم اینکه مخاطبانتان را بررسی کنید. چه چیزی آن‌ها را به سمت کالای شما کشیده است؟
  • و سوم، تیتر خود را در صفحه فرود قرار دهید و تاثیرگذاری آن را چند برابر کنید.

۳. با استفاده از ۲ کلمه «حتی» و «بدون» تیتر خود را بهبود ببخشید

در کپی رایتینگ خود، مطالبی راجع به غلبه کردن بیاورید. با استفاده از کلمه «حتی» در تیتر، می‌توانید شک مشتری را درباره خرید، برطرف کنید. همچنین می‌توانید به جای «حتی» از کلمه «بدون» استفاده کنید. مثلا جمله «بدون انجام چه کارهایی به نتیجه دلخواه خود می‌رسید؟» را در نظر بگیرید.

۴. ارزش‌ها را جایگذاری کنید

عبارت مهم جمله شما باید در جایگاهی قرار بگیرد که کاملا جلب توجه کند. پس با قرار دادن آن در جملات طولانی، مشتری را گیج نکنید. همچنین در کپی رایتینگ خود، بخشی از مهم‌ترین فواید کالا یا خدماتی که ارائه می‌دهید را بیارید. در نظر داشته باشید که نباید با قرار دادن فهرست بلند بالایی از مزایای کالا، مشتری را خسته کنید.

۵. از انواع مختلف اطلاع رسانی، آگاه باشید

مشتریان در حین پروسه خرید، اطلاعات مختلفی بدست می‌آورند و با توجه به میزان اطلاعاتی که دارند؛ باید محتوای متفاوتی به آن‌ها ارائه شود.

  • افرادی که با مشکلی موجه شده‌اند، نیاز دارند تا راه حل آن را ببینند.
  • اشخاصی که راه حل را می‌دانند، نیاز دارند تا درباره سود و مزایا، اطلاعات بیشتری بیابند.
  • آن‌ها که درباره کالا اطلاعات نسبی دارند، دوست دارند بعد از شنیدن مزایای مهم محصول، جمله «و علاوه بر همه این‌ها» را بشنوند تا شما سایر فواید را هم به آن‌ها، توضیح دهید.
  • سخت‌تر از تمام این موارد، نوع برخورد شما با افرادی است که هیچ اطلاعاتی ندارند. در مواجهه با این اشخاص، قدم به قدم جلو بروید و با توجه به سوالاتی که از شما می‌پرسند، اطلاعات بیشتری به آن‌ها ارائه دهید.
  • به جایگاه کلمات ارزشمند دقت کنید. گاهی اوقات قرار دادن کلمات بین خط‌وط یا اشکال مختلف، باعث می‌شود تا مشتری شما توجه بیشتری به آن کند.

۶. فایل جایگزین داشته باشید

فایل جایگزین، شامل تمام عکس‌ها، فیلم‌ها و مواردی است که شما را تحت تاثیر قرار داده یا باعث شده تا ایده‌ جدیدی به ذهن شما برسد. هنگامی که چنین فایلی داشته باشید، حتی وقتی زمان کافی برای انجام امور ندارید، می‌توانید از آن استفاده می‌کنید و کارها را به موقع تحویل دهید. با این عمل، شما همیشه طرحی آماده و قابل اجرا خواهید داشت.

۷. مشتریان را غافلگیر کنید

با استفاده از کلمات و عبارات خاص، مشتریان خود را غافل کنید. شما باید کاری کنید تا در ذهن افراد بمانید و همیشه شما را به یاد بیاورند. اما توجه کنید که نباید مطلب شما، جنجال به پا کند.

برای پیدا کردن بهترین کلمات می‌توانید به وبلاگ یا حساب‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی خود، سر بزنید و کلماتی که مردم به آن‌ها علاقه بیشتری دارند را بیابید.

۸. از فهرست‌ها استفاده کنید

فهرست‌هایی که اعداد دارند، هنوز هم روی مردم تاثیر می‌گذارند. مثلا ۱۰ آهنگ برتر ماه. جالب است بدانید که عددهای فرد همیشه تاثیرگذاری بیشتری نسبت به عددهای زوج دارند.