این روزها حیوانات خانگی به یکی از اعضای خانواده بعضی افراد تبدیل شده‌اند. آن‌ها با شما بازی می‌کنند و هنگام بازگشت به خانه بعد از گذراندن یک روز طولانی در محل کار، با خوشحالی به پیشوازتان می‌آیند. اکثر افرادی ‌که حیوان خانگی دارند، در جستجوی محصولاتی هستند تا زندگی راحت‌تری را برای دوستان پشمالوی خود فراهم کنند. ما در این مطلب از استارتاپت، چند کسب و کار حیوانات خانگی را معرفی می‌کنیم که خدمات منحصربه‌فردی را برای حیوانات خانگی ارائه می‌دهند.

۱. توالت مخصوص گربه‌ها؛ Cat Genie

گربه‌ها تا حدودی می‌توانند از خود مراقبت کنند اما بسیاری از کارها را هم نمی‌توانند به‌تنهایی انجام دهند؛ مثل تمیزکردن ریخت‌و‌پاش‌‌ها و آماده‌کردن غذای‌شان (اما آن‌ها به‌خوبی می‌دانند که چگونه یواشکی از جایی غذا بردارند). چه خوب می‌شود، اگر گربه شما بتواند از توالت مخصوص گربه‌ها استفاده کند؟ Cat Genie، جعبه‌ای به اندازه گربه‌ها است که شبیه یک توالت عمل می‌کند.

Cat Genie یک جعبه در ابعاد مناسب گربه‌ها است که به‌صورت اتوماتیک از گرانول‌های قابل‌شستشوی دائمی استفاده می‌کند. برخلاف توالت‌های یک‌بار مصرف، گرانول‌های قابل‌شستشوی Cat Genie، نیازی به تعویض ندارند و از موادی ساخته شده‌اند که به‌هیچ‌عنوان گرد‌وغبار روی‌شان نمی‌نشیند؛ قابل‌تجزیه در محیط زیست و عاری از مواد عفونی هستند. این محصول، فضولات مایع و جامد گربه‌ها پاک می‌کند و دیگر صاحب گربه‌ مجبور نیست که توالتش را تمیز و کنترل کند.

۲. دستگاهی برای تعامل با گربه‌ها؛ Kittyo

اگر هر روز سرکار رفتن و تنهاگذاشتن گربه‌تان، شما را غمگین یا نگران می‌کند؛ کیتیو می‌تواند همان چیزی باشد که نیاز دارید. صاحب گربه‌ می‌تواند از این دستگاه و اپلیکیشن آن، برای تعامل با دوست پشمالوی خود استفاده کند؛ حتی اگر در یک مکان نباشند!

این دستگاه به کاربران امکان می‌دهد تا با گربه‌ خود صحبت و بازی کنند؛ حتی زمانی‌که در خانه حضور ندارند، آن‌ها را تماشا کنند. این محصول با اتصال به یک اپلیکیشن تلفن هوشمند، کار می‌کند و به شما امکان می‌دهد، مادامی‌که به اینترنت متصل هستید؛ دستگاه را از هرجا که هستید، کنترل کنید. می‌توانید از این دستگاه برای تاباندن لیزر در اتاق استفاده کنید تا گربه شما با چند ضربه روی صفحه نمایش، دکمه فیلمبرداری و ضبط را روشن کند.

۳. کپی‌سازی از حیوان خانگی؛ Cuddle Clones

آیا شما آن‌قدر حیوان خانگی خود را دوست دارید که یک کپی برابر اصل آن ‌را بخواهید؟ Cuddle Clones سومین مورد از کسب و کار حیوانات خانگی است که با ساخت حیوانات سفارشی که شبیه حیوان خانگی شما هستند (هرچند که ممکن است همانندسازی واقعی نباشد)، این مشکل را حل می‌کند.

Cuddle Clones، بر اساس عکس‌ها و گزینه‌های سفارشی انتخابی شما، یکی از بهترین نسخه‌های المثنی مخملی را از حیوانات خانگی شما می‌سازد. می‌توانید همه‌چیز را از رنگ چشم و وضعیت گوش گرفته تا حالت قرارگرفتن دم آن‌ها، سفارش دهید تا حیوان ساخته‌شده شما تاحد زیادی نزدیک به نمونه واقعی باشد. حتی می‌توانید آن ‌را به‌اندازه واقعی سفارش داده و دریافت کنید.انتخاب شما تنها محدود به سگ‌ و گربه‌ نیست؛ Cuddle Clones اسب‌، لاک‌پشت‌، خرگوش‌، موش‌خرما، پرندگان، خوک‌ و موارد دیگر را هم کپی می‌کند.

همچنین، Cuddle Clones به‌ امور خیریه مربوط به حیوانات کمک می‌کند؛ بنابراین در حالی‌که شما یک نسخه مخملی از دوست پشمالوی خود را دریافت می‌کنید، به Cuddle Clones هم کمک می‌کنید تا به حیوانات نیازمند کمک کند.

۴. اجاره مرغ؛ Rent The Chicken

فکر داشتن تخم‌مرغ تازه و یک دوست پردار زیبا برای ارتباط با شما، شاید برای خیلی‌ها جذاب باشد؛ اما تمام افراد، تجهیزات لازم برای نگهداری مرغ را ندارند. Rent The Chicken به شما این امکان را می‌دهد تا قبل از این‌که به‌صورت دائمی یک مرغ را به خانه خود بیاورید؛ دقیقا بدانید چه چیزهایی برای پرورش مرغ‌ لازم است.

خب این سیستم چگونه کار می‌کند؟ بر اساس اطلاعات وب‌سایت این شرکت، Rent The Chicken هرچه شما نیاز دارید را در طول مدت اجاره، در اختیارتان قرار می‌دهد. از جمله دو مرغ تخم‌گذار، یک قفس مرغ قابل‌حمل، ظرف آب‌وغذا، غذای کافی (با امکان انتخاب گزینه غذای اصلاح ژنتیکی‌‌نشده) به شما تحویل می‌دهد و دستورالعمل‌ استفاده از آن‌ها را در اختیارتان می‌گذارد. بازه‌های زمانی برای اجاره، از ماه می تا نوامبر باز استکه مرغ‌ها در این زمان، بیشترین تخم را می‌گذارند.

البته، اگر واقعا عاشق مرغ‌های خود شوید، می‌توانید آن‌ها را با هزینه‌ای که شامل لوازم آن‌ها است، خریداری کنید و پیش خود نگه دارید.

۵. جمع‌آوری فضولات سگ و گربه؛ DoodyCalls

DoodyCalls پنجمین مورد از کسب و کار حیوانات خانگی است که ادعا می‌کند: «در خدمات دفع زباله‌های خانگی برای جامعه و صاحب‌خانه‌ها، پیشرو و مورداعتماد است». می‌توانید با شرکت DoodyCalls تماس بگیرید تا در ارتباط با حیوانات خانگی به شما کمک کند.

DoodyCalls با ارائه خدماتی مثل جمع‌آوری فضولات سگ، تمیزکردن توالت گربه، شستشوی پاسیو یا ایوان و ضدعفونی‌ آن، نصب و نگهداری ایستگاه‌های فضله سگ، کمک می‌کند تا حیاط و خانه خود را دور از فضولات نگه دارید. طبق صفحه سوالات متداول این شرکت، DoodyCalls فضولات گوزن‌ و غاز را هم جمع‌آوری می‌کند:

ما خوشحالیم که به شما کمک می‌کنیم تا هرنوع فضولات را از حیاط یا مناطق مشاع خود، دور نگه دارید.

DoodyCalls
DoodyCalls

۶. توالت قابل‌حمل سگ؛ The Pet Loo

بعضی‌وقت‌ها شما نمی‌توانید سگ‌تان را برای دستشویی بیرون ببرید یا این‌که او را رها کنید تا برای دستشویی به بیرون برود. با The Pet Loo، دیگر جای نگرانی نیست. The Pet Loo فضای بیرون را به داخل خانه می‌آورد؛ بنابراین سگ‌ شما بدون خراب‌کردن فرش، می‌تواند دستشویی کنند.

Pet Loo یک توالت قابل‌حمل خانگی به شکل مربع است که لایه‌ای از چمن مصنوعی دارد تا به بیرون از منزل، شباهت داشته باشد و ادرار سگ را در قسمت زیرین آن تخلیه می‌کند. همچنین حاوی یک ظرف زباله قابل‌حمل برای پاکسازی آسان است. بر اساس اطلاعات وب‌سایت این کسب و کار حیوانات خانگی، The Pet Loo برای آپارتمان‌ و توله‌سگ‌های تازه متولدشده، ایده‌آل است. همچنین یک گزینه‌ مناسب‌ برای پوشک مخصوص حیوانات و دستشویی آن‌ها در نیمه‌شب محسوب می‌شود. ضمنا این شرکت، محصولات پاک‌کننده و از بین‌برنده بوی توالت گربه را هم به‌فروش می‌رساند.

۷. لباس حیوانات؛ Dog Apparel

آیا دوست پشمالوی شما در زمستان دچار سرماخوردگی می‌شود؟ چرا با لباس‌هایی مثل هودی و لباس‌های بامزه دیگر، آن‌ها را گرم و شیک نمی‌کنید؟ بوتیک Posh Puppy سبک‌های مختلف لباس، از جمله هودی‌های گرم‌ و لباس‌های مخصوص بازی را برای نژادهای مختلف ارائه می‌دهد. این سایت یک راهنمای اندازه‌گیری دستی دارد؛ بنابراین می‌توانید اندازه‌های مناسب از گردن تا دم توله‌ خود را خریداری کنید. اگر لباس کثیف شد، نگران نباشید؛ دستورالعمل شستشوی این محصولات در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

۸. عینک ایمنی سگ‌ها؛ Doggles

با عینک ایمنی Doggles، به‌‌راحتی از چشم‌های سگ خود، محافظت کنید. Doggles به‌عنوان یک کسب و کار حیوانات خانگی، از چشمان سگ شما در برابر باد، نور ماوراء‌بنفش و اشیاء خارجی محافظت می‌کند. Doggles در دو سبک مختلف ارائه می‌شود که می‌تواند برای سگ‌هایی با وزن ۳ تا ۲۵۰ پوند مناسب باشد. این محصول از لنزهای مخصوص صورت، لنزهای نشکن و ضد مه، همچنین بندهای قابل‌تنظیم در سر و چانه برای نگه‌داشتن عینک، استفاده می‌کند. البته این عینک‌های محافظ، بسیار زیبا و دوست‌داشتنی هستند.

Doggles توسط دامپزشک توصیه می‌شود و به گفته این کسب و کار حیوانات خانگی، عینک سگ‌ها تنها برای اهداف زیبایی نیست؛ بلکه واقعا از چشم آن‌ها محافظت می‌کند.

همچنین، این شرکت کوله‌پشتی، وسایل شناوری، اسباب‌بازی‌، لوازم موردنیاز سگ‌ها و برخی از محصولات گربه‌ها را به‌فروش می‌رساند.

۹. اجاره بزها؛ We Rent Goats

آیا می‌خواهید از نظر زیست‌محیطی، روشی دوستانه‌تر برای آراستن حیاط خود داشته باشید؟ We Rent Goats، به افرادی که به پاک‌کردن علف‌های هرز از مزارع، مراتع، دیوارهای خاکی، زمین‌های گلف و موارد دیگر نیاز دارند؛ گله‌های بز اجاره می‌دهد. علف‌کش‌ها مواد شیمیایی نامطلوبی را به‌جا می‌گذارند که هزینه زیادی دارند و حیوانات دیگر مثل گاو و گوسفند، نمی‌توانند اکثر علف‌های هرز را هضم کنند. اما بزها تقریبا هر چیز می‌خورند و به یک راه کاملا «سبز» برای خلاص‌شدن از شر علف‌های هرز مزاحم، تبدیل شده‌اند.

We Rent Goats، خانه شما را بررسی می‌کند و تخمین می‌زند که چند روز باید بزها را اجاره کنید؛ به چند بز نیاز دارید و چقدر برای شما هزینه خواهد داشت. سپس این شرکت، بزها و هرچه آن‌ها نیاز دارند، از جمله آبشخور برای نوشیدن آب و مکمل‌های غذایی را تحویل‌تان می‌دهد. همچنین We Rent Goats در صورت لزوم، حصارهایی می‌سازد و به کار بزها، نظارت می‌کند. حداقل تعداد بزها برای اجاره، ۱۰۰ عدد است.

۱۰. کلاه‌گیس‌ سگ‌؛ Wiggles Dog Wigs

Wiggles Dog Wigs مورد بعدی از کسب و کار حیوانات خانگی است که به زیبایی ظاهری هرچه بیشتر سگ‌ شما اهمیت می‌دهد. اگرچه کاملا مشخص نیست که چرا مردم می‌خواهند برای سگ‌های خود از کلاه‌گیس استفاده کنند؛ اما مطمئن باشید که Wiggles Dog Wigs، بهترین پوشش مو را فراهم می‌کند.

بر اساس اطلاعات وب‌سایت Wiggles Dog Wigs، این کسب و کار از خواهرزاده روت رجینا (Ruth Regina) الهام گرفته شده است. «عشق او به هنر و حیوانات، ۲۰ سال پیش اتفاق عجیب و بی‌نظیری را رقم زد که مارلانا، خواهرزاده رجینا، از او خواست تا برای سگ شکاری‌اش یک کلاه‌گیس درست کند.»

رجینا تضمین می‌دهد که کلاه‌گیس‌های او به‌اندازه محصولاتی که برای انسان‌ها می‌سازد؛ کیفیت بالایی دارند و راحتی سگ شما، در صدر فهرست اولویت‌ آن‌ها قرار گرفته است.

۱۱. نجات‌دهنده حیوانات؛ Rescue Critters

وظیفه Rescue Critters این است که افرادی‌ حرفه‌ای و آموزش‌دیده را برای مراقبت از حیوانات خانگی تعلیم دهد. همچنین، این کسب و کار حیوانات خانگی به شما کمک‌های اولیه مربوط به حیوانات خود را آموزش می‌دهد؛ بنابراین درصورت بروز حادثه یا بیماری ناگهانی، می‌توانید به‌سرعت واکنش نشان دهید.

Rescue Critters در سال ۱۹۹۸ تاسیس شد. انگیزه شکل‌گیری این کسب و کار حیوانات خانگی درواقع، درک این حقیقت بود که هیچ شبیه‌سازی برای آموزش کمک‌های اولیه حیوانات خانگی وجود ندارد. این ایده متعاقبا منجر به توسعه آموزش با مانکن حیوانات، برای حرفه دامپزشکی شد.

وب‌سایت Rescue Critters

در حال حاضر، Rescue Critters محصولاتی را برای گروه‌های نظامی، جستجو و نجات تهیه می‌کند و هدف آن ایجاد محیطی ایمن‌تر و عادلانه برای مردم و حیوانات است.

Rescue Critters (نجات‌دهنده حیوانات)

۱۲. تهیه غذا؛ Fido to go

Fido to go یک کامیون غذا است که غذاهای خوشمزه‌ای را برای دوستان چهارپای شما تهیه می‌کند. کامیون مواد غذایی Fido to go که در شیکاگو و سن دیگو واقع شده است؛ کوکی‌های دست‌ساز، بستنی و ماست‌های یخ‌زده مخصوص سگ‌ها که بدون گلوتن و ضدحساسیت‌ هستند را سرو می‌کند.

اگر شما دوست دارید که برای دوست پشمالوی خود، جشن تولد بگیرید؛ Fido to go برای مهمانی‌ سگ‌های کوچولو، غذا و کیک‌ مخصوص سگ تهیه می‌کند. این شرکت حتی فعالیت‌های تفریحی برای سگ‌ها ترتیب می‌دهد؛ از جمله آویزان‌کردن هات‌داگ‌ها، چاپ‌ هنری پنجه سگ‌ها و ایستگاهی برای تزئین توله‌سگ‌ها. بد نیست بدانید که این کامیون مواد غذایی، هر ماه یک مهمانی را انتخاب می‌کند و ۱۰ درصد از درآمد حاصل از آن ‌را به یک خیریه، اهدا می‌کند.