اگر شما رویای سفر به دور دنیا را در سردارید و می‌خواهید هر چند ماه یکبار، منظره جدیدی را به محض بیدار شدن، پیش روی خود ببینید؛ با پیوستن به جنبش YouEconomy (یعنی اقدام به ایجاد کسب و کار آنلاین از راه دور)، بلیت خود را تهیه کرده و به سفر بروید.

در گذشته کسب درآمد از راه اینترنت، معمول نبود و پیدا کردن فردی که کسب و کار آنلاین داشته باشد، مانند یافتن اسب تک شاخ؛ شگفت‌انگیز بود. اما امروزه تعداد این افراد زیاد شده و همه جا دیده می­‌شوند. شرکت نرم‌افزاری Intuit، طبق مطالعات اخیر خود، تخمین زده است که تا سال ۲۰۲۰ حدود ۴۰ درصد مردم آمریکا دارای مشاغل آزاد و مستقل آنلاین خواهند بود؛ اما چرا این مشاغل از لحاظ مکانی هم مستقل نباشند؟

با پیشرفت تکنولوژی و رشد فرهنگ انجام کارها از راه دور، روش‌های کسب درآمد در سفر، در حال افزایش است.  ما در این مقاله از استارتاپت پیشنهاداتی برای انجام کارهای از راه دور و مستقل از مکان، ارائه می‌دهیم.

۱. انجام کارهای خلاقانه

اگر توانایی نوشتن، طراحی، ساخت موزیک، ویراستاری یا انجام کارهای خلاقانه دیگر به صورت آنلاین را دارید، می‌­توانید در هر مکانی با اتصال به شبکه بی‌سیم (WiFi) دست به کار شوید. سایت‌های زیادی هستند که متقاضی این دست از توانایی‌های شما هستند. اگرچه پول کمی پرداخت می­‌کنند، اما شروع خوبی برای شما محسوب می‌شوند و زمانی که مشتریان خود را افزایش دادید فعالیت خود را در عرصه جهانی هم آغاز کنید.

۲. مشاوره غیرحضوری

مشاوره و کسب و کار آنلاین

حتما لازم نیست مهارت شما به صورت فیزیکی به افراد ارائه شود! یک ویدیو مشاوره‌ای یا مدیریت پروژه‌ای از راه دور، هم می‌­تواند به فعالیت شما سرعت ببخشد و حتی ارتباط شما با بزرگترین مشتری‌ها را حفظ کند.

۳. مربیگری آنلاین

دامنه فعالیت مربیگری، از کمک به کارآفرینان جدید گرفته تا راهنمایی کسانی که به تازگی پدر و مادر شده‌اند؛ گسترده است. مربی‌ها فارغ از مکان، سهم بزرگی در کمک به افراد خواهند داشت. رشد فردی، مباحث مربوط به سلامت و کسب و کار، بهترین عرصه‌ها در حوزه مربیگری آنلاین هستند.

۴. شروع تجارت الکترونیک

افتتاح یک فروشگاه آنلاین صنایع دستی خودتان، بازاریابی فروشگاه آنلاین و فروش مجدد محصولات، یک جایگزین مناسب برای فروشگاه‌های سنتی است. اگر مهارت و قدرت اقتصادی شما در خرده فروشی محصولات مختلف است، چرا فروش خود را به صورت آنلاین انجام ندهید؟

ارزان بخرید، در سایت آمازون گران‌تر بفروشید

برای افرادی که به این روش زندگی می کنند (بدون هیچ ارتباطی با بیرون، فقط در خانه فعالیت می‌‌کنند)، بهترین روش تجارتی، فروش دوباره محصولات است (یعنی آن‌ها را به قیمت حراج بخرند و با سود بفروشند)، که می‌تواند مسیری به سوی موفقیت شما باشد.

خرید محصول و کسب و کار آنلاین

فولفیلد (Fulfilled) در سایت آمازون (Amazon) که با FBA نیز شناخته می‌­شود، یک برنامه و مدل کسب و کار است برای فروشنده‌هایی که محصولات خود را در آمازون، برای فروش مجدد به نمایش می­‌گذارند. این دسته از افراد، برای خرید محصولی که می­‌خواهند دوباره به فروش برسانند؛ از لوازم آرایشی گرفته تا ابزارآلات، به دنبال کالاهایی با تخفیف‌ بالا هستند تا آن‌ها را خریداری کرده و سپس در آمازون به قیمت بالاتر بفروشند و سود کنند. همچنین فروشگاه‌های آنلاین Etsy یا eBay، پیشنهادهایی برای این افراد دارند تا بتوانند مشتری‌های مورد نیاز خود را بیابند.

۵. فروش مستقیم

بیشتر شدن شرکت‌های فروش مستقیم کالا، دسترسی به کالاها و خدمات را بدون نیاز به نگهداری و انبار کردن آن‌ها، آسان‌تر کرده است. فروش مستقیم به شما این امکان را می­‌دهد تا بهترین سبک زندگی‌ای که برای شما مناسب است را تجربه کنید.

۶. پذیرش مسئولیت‌های مجازی

در زمینه کارهایی مثل دستیار امور اداری تا مدیریت پایگاه داده‌ها، فعالیت‌های آنلاین، کمک بسیار بزرگی محسوب می‌شوند. جنبه مثبت قضیه این است که موقعیت مکانی، اهمیت ندارد. شما به‌ جای حضور فیزیکی در محل کار، آمادگی خود را برای کمک آنلاین به افراد در زمینه‌های تخصصتان، با استفاده از اپلیکیشن‌ها یا سایت‌ها اعلام می‌کنید.

۷. بازاریابی آنلاین

بازاریابی و کسب و کار آنلاین

اگر شما علاقه‌مند به تکنولوژی هستید یا تمایل به یادگیری آن دارید، کسب و کار آنلاین و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی گزینه‌های مناسبی برای شما خواهند بود. بهتر است از یک وبلاگ کوچک با موضوعی خاص، شروع کنید و آن را به یک منبع کسب درآمد، تبدیل کرده و گسترش دهید.

فرصت‌ها هم به اندازه قابلیت‌های شما، زیاد و بی‌پایان هستند. پیش از آن که وارد کسب و کار آنلاین و از راه دور خود شوید، این ۳ نکته را درنظر بگیرید:

۱. کنترل مسائل مالی، کلید موفقیت است

اقدام به سفر بدون در اختیار داشتن پول کافی، پر از استرس خواهد بود. اگر پس‌اندازی برای روز مبادا و هزینه‌های درمان پزشکی در نظر نگیرید، وقتی در کشور غریبه‌ای دچار معده درد شوید، هزینه لازم برای درمان را نخواهید داشت. بنابراین پیش از اقدام به سفر، بودجه واقع‌بینانه و مناسبی را برای آن درنظر بگیرید.

۲. برای ساده کردن امور تلاش کنید

شما باید سبک سفر کنید، و برای این کار لازم است بسیاری از وسایل خود را بفروشید یا با پرداخت مبلغی، آن‌ها را در جایی به امانت بگذارید. این ساده‌سازی، شامل ساده‌تر کردن پیچیدگی‌های کسب و کارتان هم می‌شود. تعدادی دستیار مجازی برای کمک به انجام کارهای جزئی روزانه استخدام کنید یا به دنبال یک شریک تجاری بگردید که به ماجراجویی تمایل داشته باشد.

۳. دنبال کمک و پذیرای نصیحت‌ها باشید

فرد مجازی مورد نیاز خود در دنیای دیجیتال را با این روش بیابید که؛ در جایی باشد که شما می‌خواهید به آن‌ جا سفر کنید، شغل او با شغل مورد نظر شما یکی باشد و یا افرادی را بشناسد که برای شما مفید باشند.

ممکن است بخواهید پا در دنیای ناشناخته و جدیدی بگذارید، اما نباید همه اتفاقات برای شما عجیب و ناشناخته باشد. در این روش زندگی، داشتن آمادگی برای رویارویی با مشکلات، کاری هوشمندانه است.

اگر به دنبال یک زندگی فراتر از مکان هستید، جنبش YouEconomy منتظر شما است. بلیت خود را تهیه کنید و راه بیافتید!