آیا پول و ثروت شما وقتی در خواب هستید بیشتر می‌شود؟ فکر می‌کنید این حرف آنقدر خوب است که غیرواقعی به نظر می‌رسد؟ وقتی در عصر اینترنت به سر می‌بریم، کسب درآمد از این راه آنقدرها هم سخت نیست.

در این مقاله ما به شما ۹ روش معرفی می‌کنیم که وقتی در خواب هستید پول دربیاورید و کسب درآمد کنید.

۱. سایت بسازید

کسب درآمد - ساخت سایت

شاید بتوان گفت که محبوب‌ترین روش کسب درآمد منفعل از طریق راه‌اندازی سایت است. چرا که فقط چند دقیقه طول می‌کشد تا یک سایت بسازید و هزینه‌های شروع آن ارزان است. کافیست دامنه‌ی دلخواه خود را بخرید و هزینه‌ی هاست را پرداخت کنید.

سپس شروع به تولید محتواهای عالی و جذاب کنید که مردم علاقمند به خواندن یا به اشتراک گذاشتن آن باشند. به عنوان مثال اگر شما حسابداری هستید که به مالکان کسب و کارهای کوچک برای پرداخت‌های مالیاتی‌شان کمک کرده‌اید، این می‌تواند موضوع سایت شما باشد. من خودم یک سایت مربوط به صورتحساب دارم که به مشتریان کمک می‌کند تا هر اطلاعاتی که درباره‌ی صورتحساب می‌خواهند را بدانند. هزاران نفر ماهانه در سایت من ثبت نام می‌کنند.

اطمینان حاصل کنید که موضوعاتی که در مورد آن‌ها می‌نویسید محبوب هستند. اگر هنوز عاشق حیوان خانگی خود هستید، من مطمئنم که افراد زیادی برای این موضوع از سایت شما بازدید می‌کنند و شما می‌توانید از آن‌ها کسب درآمد کنید. اما نمی‌دانید چگونه؟

وقتی بازدیدکنندگان سایت شما به مرور افزایش یافتند، شما می‌توانید از طریق روش‌های زیر کسب درآمد کنید:

  • دریافت حق کمیسیون: شما می‌توانید سرویس‌ها یا خدمات دیگران را در سایت خود قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که این خدمات یا محصولات به موضوع سایت شما مربوط هستند. به عنوان مثال، سایتی با موضوع حسابداری می‌تواند با نرم‌افزارهای حسابداری یا صورتحساب مرتبط باشد. وقتی کسی را پیدا می‌کنید که در این کار با او شریک شوید، یک کد در اختیارتان قرار می‌گیرد که باید آن را در سایت خود قرار دهید و به ازای هر کلیکی که بازدیدکنندگان سایت شما روی آن لینک می‌کنند، شما مبلغی را به عنوان حق کمیسیون دریافت می‌کنید.
  • فروش تبلیغات: اگر سایت شما بازدیدکنندگان زیادی دارد، پس شرایط لازم را دارد که تبلیغات دیگر سایت‌ها را درون سایت خود قرار دهید. شاید مجبور باشید با مبالغ کمی این کار را شروع کنید، ولی به مرور می‌توانید هزینه تبلیغات در سایت خود را افزایش دهید. فراموش نکنید که سایت شما باید باکیفیت باشد.
  • پیدا کردن اسپانسر: این روش کمی با فروش تبلیغات متفاوت است. در این روش شما باید یک محتوا یا لوگوی اسپانسر خود را به صورت دائمی در سایتتان قرار دهید.

۲. تولید و فروش محصولات بر اساس تخصص شما

اگر در حوزه‌ی خاصی تخصص دارید، می‌توانید شروع به تولید و ساخت محصولاتی مثل کتاب‌های الکترونیکی یا ویدیو کنید و آن‌ها را در سایت خود بفروشید. شاید کارتولید و فروش محصول برای شما زحمت و تلاش زیادی به دنبال داشته باشد، ولی وقتی کارتان تمام شود، می‌توانید عقب بنشینید و شاهد سودآوری روزافزون خود باشید.

۳. حق امتیاز دریافت کنید

اگر شما یک موسیقیدان، بازیگر یا نویسنده‌ی بااستعدادی هستید، می‌توانید به ازای کار خود حق امتیاز دریافت کنید. به عبارت دیگر مردم برای شنیدن، دیدن یا خواندن هنر شما حاضرند پول پرداخت کنند.

۴. انجمن عضوگیری بسازید

اگر می‌دانید که قوی و بانفوذ هستید و می‌توانید رهبری یک گروه را به عهده بگیرید، پس می‌توانید یک انجمن عضوگیری بسازید که در آن مشترکین باید ماهانه هزینه‌ای پرداخت کنند تا محتوایی با کیفیت بالا و اطلاعاتی که برای اعضای عادی قابل دسترسی نیست را دریافت کنند.

۵. نرم‌افزار پاسخ خودکار به ایمیل نصب کنید

یکی دیگر از روش‌های معمول کسب و کار آنلاین، استفاده از پاسخ‌دهنده‌های خودکار برای فروش محصولات و خدمات یا عضویت است. در این روش مردم آدرس ایمیل خود را در سایت شما قرار می‌دهند، سپس یک ایمیل به‌صورت خودکار دریافت می‌کنند که حاوی لینک دانلود محصول شما یا اطلاعات مفیدی که ارائه می‌دهید می‌باشد، همچنین بعضی ایمیل‌ها را هم پیگیری می‌کند.

۶. خرید و فروش وبسایت

شما می‌توانید زمان بگذارید و تلاش کنید تا یک وبسایت بسازید و بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب کنید، بعد آن را به دیگران بفروشید. و یا یک سایت تازه‌کار و بدون بازدیدکننده بخرید، روی آن کار کنید و بازدید سایت را افزایش دهید و بعد آن را با قیمت بالاتری بفروشید. من سایت‌های زیادی را از این طریق خرید و فروش کرده‌ام.

۷. فروش محصولات فیزیکی

کسب درآمد - فروش محصولات فیزیکی

درست مثل راه‌اندازی یک سایت، چندین راه برای کسب درآمد از طریق فروش محصولات فیزیکی وجود دارد. شاید یکی از بهترین روش‌های شناخته شده این است که محصولات دست دوم خود را بفروشید. اگر چیزی برای فروش ندارید، می‌توانید محصولات شرکت‌های دیگر را در سایت‌های اینترنتی به فروش برسانید.

همچنین می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی برای فروشگاه‌های اینترنتی مشتری پیدا کنید و سود خود را بگیرید.

۸. سرمایه‌گذاری در سهام

وقتی در سهام سرمایه‌گذاری می‌کنید، تبدیل به یک سهام‌دار می‌شوید. با این کار در سود آن‌ها شریک می‌شوید. سرمایه‌گذاری در سهام برای سال‌های زیادی به عنوان یک منبع درآمد منفعل محبوب شناخته شده و به لطف اینترنت این کار بسیار آسان‌تر از قبل شده است.

۹. اجاره اموال

شما می‌توانید وقتی به مسافرت می‌روید، منزل خود را به دیگران اجاره دهید. همچنین می‌توانید گاراژ، پارکینگ، یا فضاهایی که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید را اجاره بدهید. این یک روش کسب درآمد خوبی است که واقعا هیچ کاری به جز آگهی دادن لازم نیست انجام دهید.