در قسمت اول این مقاله، راه های کسب درآمد اینترنتی بدون سرمایه از طریق وبلاگ‎نویسی، یوتیوب، مهارت‌های IT، تدریس، هنر و طراحی را به شما نشان دادیم. ما در ادامه این مطلب از استارتاپت، قصد داریم چند روش دیگر را برای کسب درآمد آنلاین بدون سرمایه اولیه، معرفی کنیم تا در صورت تمایل، برای دستیابی به درآمد هرچه بیشتر، از آن‌ها استفاده کنید.

کسب درآمد اینترنتی از طریق دیجیتال مارکتینگ

برندها و کسب‌وکارهای زیادی هستند که به دنیای آنلاین رو آورده‌اند. و این فرصت برای بازاریابان دیجیتال فراهم آمده تا از این شرایط بهره فراوانی ببرند. در این بخش مشاغل آنلاینی را معرفی می‌کنیم که با بازاریابی دیجیتال ارتباط داشته و به این زودی‌ها بازار رونقشان دچار افول نخواهد شد.

کسب درآمد آنلاین بدون سرمایه اولیه

۱۹. کارشناسی سئو

کارشناسی سئو خیلی هم به حوزه IT ارتباط ندارد. هر کسی می‌تواند در حوزه سئو به فعالیت بپردازد. با این حال، افرادی که در زمینه IT سابقه یا آشنایی دارند راحت‌تر می‌توانند با این کار ارتباط برقرار کرده و در آن پیشرفت کنند.

برای مدیریت سئوی آن-پیج لازم نیست کارشناس مربوطه برای طراحی وب‌سایت درباره HTML و CSS دانش پایه را داشته باشد. به همین دلیل هم هست که مشاغل مربوط به سئو بین دانشجویان رشته IT محبوبیت پیدا کرده‌اند.

در دنیای دیجیتالی امروز، تعداد وب‌سایت‌هایی که ظهور می‌کنند به طور مداوم در حال افزایش است و این باعث شده موضوع رقابت بر سر رتبه گرفتن در گوگل اهمیت بیشتری پیدا کند.

به همین دلیل هم با گذشت زمان به اهمیت این شغل اضافه می‌شود. کارشناسی سئو به صورت آزادکاری هم می‌تواند درآمد خوبی نصیبتان کند.

۲۰. مشاور PPC

سئو و پرداخت به ازای کلیک (PPC) اغلب با هم مرتبط هستند. هر دوی آنها در زیر شاخه بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) قرار دارند. سئو روی ترافیک ارگانیک کسب‌وکارها تمرکز دارد و در PPC ترافیک فروشی از طریق تبلیغات گوگل یا فیس‌بوک حرف اول را می‌زند البته تبلیغ روی سایر شبکه‌ها هم در این حیطه قرار می‌گیرد.

کسب درآمد اینترنتی بدون سرمایه با مشاوره

درست مثل سئو، تقاضا برای متخصصان ماهر در حوزه PPC مثال زدنی است، کسب‌وکارهای زیادی به دنبال افرادی هستند که بتوانند به اداره کمپین‌های شرکت پرداخته، با سرمایه کم لیدهای قوی جذب کنند و بازگشت سرمایه شرکت را بهبود دهند.

ما به کسی که به تازگی وارد حوزه PPC شده توصیه نمی‌کنیم که خیلی زود وارد کار آزادکاری شود. برندها و شرکت‌ها درباره استخدام متخصصان PPC دقت زیادی به خرج می‌دهند چون بخش اعظم سرمایه‌گذاری شرکت در دیجیتال مارکتینگ در این راه خرج می‌شود. یک حرکت اشتباه می‌تواند برای شرکت هزینه سنگینی به بار بیاورد.

به همین دلیل هم شرکت‌ها ترجیح می‌دهند افراد باتجربه را در حوزه PPC به کار بگیرند تا مطمئن باشند فرد مورد نظر باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ی حفظ کمپین PPC می‌شود.

۲۱. مدیریت حساب‌های شبکه‌های اجتماعی

اخیرا کاربرد شبکه‌های اجتماعی از محلی برای گفتگو و خوش گذراندن با دوستان فراتر رفته است. این پلتفرم‌ها برای شرکت‌‎ها یک موقعیت جدی را فراهم آورده و آنها را با طرفداران، افراد مشهور و سیاستمداران نزدیک ساخته است.

اگر دقت کرده باشید بیشتر سلبریتی‌ها و سیاستمداران در توییتر، فیس‌بوک و اینستاگرام بسیار فعال هستند. اکثر آنها سرشان شلوغ‌تر از آن است که بتوانند حساب‌های شبکه‌های اجتماعیشان را خود به تنهایی مدیریت کنند.

با اینکه کسب‌وکارها می‌توانند کارکنان خاصی را برای پاسخ گفتن به مشتریان استخدام کنند، افراد مشهور و سیاستمداران معمولا برای مدیریت حساب‌های خود در شبکه‌های اجتماعی به فریلنسرها روی می‌آورند.

بنابراین اگر شما هم عاشق وقت گذراندن در شبکه‌های اجتماعی هستید شغل مدیریت این حساب‌ها فرصت خوبی برای کسب درآمد از این راه خواهد بود.

۲۲. بازاریابی ایمیلی

کسب درآمد اینترنتی بدون سرمایه با بازاریابی ایمیلی

منظور ما از بازاریابی ایمیلی، فرستادن ایمیل‌های اسپم نیست. کار افرادی که ایمیل‌های زننده‌ای برای پیشنهاد و فروش برایتان می‌فرستند در دسته بازاریابی ایمیل قرار نمی‌گیرد و اسپمر هستند.

در بازاریابی ایمیل شما لیستی از افراد علاقمند به یک محصول یا خدمات را از طریق فرم‌های اختیاری به دست می‌آورید و سپس از این لیست برای ارسال ایمیل‌های کاملا هدفمند استفاده می‎کنید. مطمئنا کار ساده‎ای نیست و باید تجربه زیادی در این زمینه داشته باشید.

۲۳. متخصص اوت‌ریچ وبلاگ

تا چند وقت پیش وبلاگ‌نویسی کار ساده‌ای نبود و وبلاگ‌نویس‌ها مجبور بودند به سختی و با برندهای زیادی کار کنند تا بتوانند به یک درآمد اینترنتی خوب دست پیدا کنند. در حال حاضر این سناریو برعکس شده است.

در سال ۲۰۱۹ برندهای زیادی مشتاق همکاری با وبلاگ‌نویسانی شدند که می‌توانند در بازاریابی محصولات آنها برای مخاطبان مناسب به شرکتشان کمک کنند.  اینجا بود که ارزش کار وبلاگ‌نویسانی که در اوت‌ریچ تخصص داشتند چندین برابر شد.

متخصص اوت‌ریچ معمولا ارتباطات خوبی با سایر وبلاگ‌نویسان دارد و می‌تواند به جای هدر رفتن زمان برای پیدا کردن منابع خوب به منظور ارتقای کمپین‌ها، تا حد زیادی در زمان صرفه جویی کند.

البته، کار این دسته از وبلاگ‌نویسان اوت‌ریچ تنها به برندهایی محدود نمی‌شود که می‌خواهند کالا و خدمات خود را بفروشند. حتی وبلاگ‎نویسانی که در پی بهبود رتبه جستجو از طریق پست مهمان روی وبلاگ دیگران هستند هم از خدمات وبلاگ‌نویس‌های اوت‌ریچ استفاده می‌کنند.

مشاغل مربوط به نویسندگی به صورت آزادکاری

اگر شما هم یک نویسنده خوش ذوق هستید می‌توانید با کار برای برندها و وبلاگ‌ها درآمد آنلاین داشته باشید. در این بخش مشاغلی را معرفی می‌کنیم که نویسندگان از آن طریق می‌توانند به کسب درآمد آنلاین بدون سرمایه بپردازند.

۲۴. تولید محتوا برای وبلاگ

کسب درآمد اینترنتی بدون سرمایه با تولید محتوا

اگر وبلاگ‌نویسی تخصص شما نباشد، باز هم با آزادکاری به عنوان نویسنده محتوا می‌توانید درآمد داشته باشید. نوشتن محتوای جدید و بی‌همتا برای وبلاگ‌ها یکی از فاکتورهایی است که در موفقیتشان نقش دارد. از این رو مدیران وبلاگ‌ها به استخدام افرادی روی می‌آورند که بتوانند برایشان محتوای منحصربفرد تولید کنند.

  با افزایش جمعیت وبلاگ‌ها در دنیای اینترنت، تقاضا برای نویسنده محتوا هم بیشتر شده است. با این حال برای اینکه نویسنده موفقی باشید باید مهارت‌های نگارشی و بیانی خوبی داشته باشید.

همیشه می‌توان از یک ویراستار کمک گرفت اما باید بتوانید پست وبلاگ را شکل داده و از زبانی استفاده کنید که برای خواننده خوشایند باشد. بنابراین اگر در نویسندگی تبحر داشته باشید این امکان برایتان فراهم آمده تا از طریق آزادکاری درآمد خوبی برای خود به هم بزنید.

برای دریافت سفارش کار نویسندگی و شروع کار بد نیست با وب‌سایت‌هایی مانند پونیشا وارد همکاری شوید.

۲۵. کپی رایتینگ

اکثر مردم تفاوت بین نوشتن محتوا و کپی رایتینگ را نمی‌دانند. برندها عمدتا از نوشتن یا تولید محتوا و به عبارتی بازاریابی محتوا برای ارتباط گرفتن با مخاطبان خود استفاده می‌کنند اما کپی رایتینگ با هدف ایجاد فرصت فروش شکل می‌گیرد.

از این رو است که کیفیت محتوا در کپی رایتینگ اهمیت بسیار بیشتری پیدا می‌کند. بنابراین، برندها ترجیح می‌دهند بهترین افراد را برای این کار استخدام کنند.

پس اگر فکر می‌کنید مهارت‌های نوشتاری قابل توجهی دارید و می‌توانید با نوشتن چند خط توجه دیگران را به خود جلب کنید ورود به این حرفه می‌تواند برایتان پول‌ساز باشد.

۲۶. رزومه نویسی

رزومه نویسی هم یکی دیگر از راه های کسب درآمد آنلاین بدون سرمایه است. با این حال باید در نوشتن مهارت فوق‌العاده‌ای داشته باشید.

کسب درآمد اینترنتی بدون سرمایه و نوشتن رزومه

با وجود این همه افراد بیکار در سراسر جهان، کارفرمایان مجبورند رزومه‌های زیادی را در زمان کم مورد بررسی قرار داده و از روی اظهارات درج شده در آن برای استخدام افراد دست به تصمیم‌گیری بزنند. به همین دلیل هم یکی از دغدغه‌های افراد بیکار این است که یک رزومه خاص بنویسند که با وجود مختصر بودن معرفی خوبی از آنها به کارفرمایان مربوطه ارائه دهد. ناگفته نماند که حرفه اشخاص هر چه که باشد از مهندسی و حسابداری گرفته تا هر مورد دیگری، این قابلیت را دارد که بتوان برایش یک رزومه تاثیرگذار نوشت.

به همین دلیل هم افراد بیکار یا کسانی که متقاضی کار یا تحصیل در خارج از کشور هستند برای نوشتن رزومه سعی می‌کنند به افرادی مراجعه کنند که در این زمینه تخصص دارند و در ازای درج شدن رزومه خود به شکلی استاندارد و قابل توجه، حاضرند مبالغ خوبی بپردازند.

۲۷. نوشتن و فروش کتاب الکترونیک

نوشتن کتاب الکترونیکی هم روش دیگری است که در آن به واسطه مهارت نویسندگی می‌توانید به کسب درآمد در خانه بپردازید. برای نوشتن یک کتاب الکترونیکی، جدای از مهارت‌های نوشتاری باید دانش خوبی هم درباره موضوع مربوطه داشته باشید. برای ارتقای محصولتان هم باید با حیطه بازاریابی دیجیتال تا حدی آشنایی داشته باشید.

پس از آماده شدن فایل خود می‌توانید آن را در فروشگاه اینترنتی خود یا دیگران قرار داده و به فروش برسانید. حتی می‌توانید از طریق وبلاگ یا شبکه‌های اجتماعی به انجام این کار مبادرت کنید.

مشاغل مشاوره‌ای آنلاین

در این بخش به شما نشان می‌دهیم چطور می‌توانید با ارائه مشاوره به صورت آنلاین، درآمد داشته باشید.

۲۸. مشاوره تناسب اندام به صورت آنلاین

کسب درآمد اینترنتی بدون سرمایه و مشاوره تناسب اندام

این روزها افراد زیادی هستند که در مورد تناسب اندام خود دغدغه داشته و حاضرند برای دریافت مشاوره یک فرد متخصص در این زمینه هزینه بپردازند. اگر شما هم یکی از آن افراد خوش تیپ هستید و اطلاعات خوبی در زمینه تناسب اندام دارید می‌توانید در مقام یک مشاور تناسب اندام شروع به کار کنید.

برای این کار می‌توانید توصیه‌هایتان را بفروشید یا اینکه در حوزه تناسب اندام یک کانال یوتیوب افتتاح کنید و حتی در این مورد کتاب الکترونیکی بنویسید.

۲۹. مشاوره پزشکی آنلاین

 اگر پزشک هستید با ارائه آنلاین مشاوره‌های پزشکی به کاربران می‌توانید درآمد کسب کنید. البته مشاوره دادن به بیماری که نمی‌توانید از نزدیک او را معاینه کنید ممکن نیست.

با این حال، بیماران زیادی هستند که می‌خواهند برای اطمینان یافتن از نظر پزشک خودشان نظر یک پزشک دیگر را هم در مورد بیماریشان بدانند. در این موارد آنها ترجیح می‌دهند به سراغ مشاوره‌های آنلاین در زمینه پزشکی روی بیاورند.

مشاغل آزادکاری دیگر برای کسب درآمد آنلاین بدون سرمایه

در این بخش به معرفی مشاغلی می‌پردازیم که به صورت پاره وقت یا تمام وقت می‌توانند برایتان درآمدزا باشند.

۳۰. تست اپلیکیشن / وب‌سایت

برخلاف تصور عام، برای تست کردن یک اپلیکیشن یا وب‌سایت باید از مهارت‌های خاصی بهره‌مند باشید.

برای تست این موراد شما باید از صفحه نمایشگر خود فیلم بگیرید و به کار روی آن بپردازید. در این حین باید مشخصه‌های مختلف و تجربه کاربری آن را به صورت گفتاری توضیح داده و مورد بررسی قرار دهید.

۳۱. دستیار مجازی

شغل دستیار مجازی یکی از روش‌های محبوب کسب درآمد از خانه است. در مقام یک دستیار مجازی شما می‎توانید کارتان را به سادگی در خانه به انجام برسانید و به این ترتیب در زمان و هزینه هم صرفه‌جویی می‌کنید.

برای بهره گرفتن هر چه بیشتر از این نقش باید بتوانید چندین کلاینت را به طور همزمان مدیریت کنید. در این صورت نسبت به مشاغل معمول، درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.

۳۲. وارد کردن داده‌ها

شغل وارد ساختن داده‎ها هم یکی از روش‌های محبوب برای کسب درآمد اینترنتی است. در حقیقت این شغل یکی از پرطرفدارترین مشاغل در بین افراد غیرفنی است.

با این حال، علی رغم محبوبیتی که در بین افراد غیرفنی دارد ما آن را در دسته مشاغلی قرار می‌دهیم که نیاز به مهارت دارد. دلیلش این است که برخلاف تصور عام، وارد کردن داده‌ها به چیزی بسیار بیشتر از تنها مهارت تایپ کردن نیاز دارد.

در ابتدا باید سرعت تایپ خوبی داشته باشید و دوم اینکه باید در مورد کار با محصولات مایکروسافت آفیس و اسناد گوگل از دانش خوبی برخوردار باشید.

با اینکه اکثر افراد در تایپ کردن مهارت دارند اغلب دانش کافی در زمینه برنامه‌های مایکروسافت آفیس بخصوص معلومات لازم برای کار با اکسل را ندارند.

۳۳. رونویسی

در شغل رونویسی، شما باید به یک کلیپ یا فایل صوتی گوش کرده و شنیده‌های خود را تایپ کنید. برای کار در این شغل باید در تایپ کردن سرعت بسیار زیادی داشته باشید.

معمولا شرکت‌ها برای کارهای رونویسی خود از گجت‌های پیچیده‌ای استفاده می‌کنند که مختص کنترل پلی‌بک فایل صوتی است. با این حال، در مقام یک آزادکار، چیزهایی که شما به آن نیاز دارید یک دستگاه کامپیوتر و یک خط اینترنت پرسرعت است.

می‌توانید سفارش این نوع کارها را در وب‌سایت‌هایی مانند پونیشا پیدا کنید.

۳۴. مترجمی

با جهانی شدن کسب‌وکارها، کشورهای غیر انگلیسی زبان زیادی هستند که برای هم قدم شدن با ترندهای صنعت خود به مترجم نیاز پیدا می‌کنند.

اگر شما هم به زبان انگلیسی یا زبان یکی از کشورهای مطرح در صنایع مختلف آشنایی دارید می‌توانید به صورت پاره وقت یا تمام وقت وارد این کار شده و به کسب درآمد آنلاین بدون سرمایه بپردازید. حتی می‌توانید با ترجمه مقالات برای شرکت‌های مختلف بر درآمد خود بیفزایید.

۳۵. ویراستاری

فکر می‌کنید جزء آن دسته از افراد هستید که می‌توانند اشتباهات یک متن را به سادگی پیدا کنند؟ در این صورت شما برای این کار مناسب هستید.

اکثر مدیران وب‌سایت و وبلاگ‌ها برای اطمینان یافتن از وضعیت مناسب نگارشی و املایی محتوای خود افرادی را به عنوان ویراستار جذب می‌کنند. در این کار شما باید محتوای تولید شده توسط نویسندگان را از نظر گذرانده و اشتباهات آن را تصحیح کنید.

۳۶. اپراتور مجازی

با پاسخ دادن به تماس‌های تلفنی و چت‌های روابط مشتریان برای کسب‌وکارهای مختلف هم می‌توانید درآمد کسب کنید. البته این کار ممکن است به صورت شیفتی باشد یا اینکه ساعات مشخصی در روز را باید به آن اختصاص دهید.

می‌توانید به عنوان اپراتور در فروشگاه‌های الکترونیکی یا مانند آن مشغول به کار شده و به کسب درآمد آنلاین بدون سرمایه بپردازید.