به بهترین تیمی که تا کنون عضو آن بوده‌اید، فکر کنید. چه چیزی باعث شد که آن تیم، کار گروهی خوبی ارائه دهد؟ آیا پروژه، خوب بود یا افراد گروه و ارتباطات بین فردی؟ آیا از اینکه عضوی از آن گروه بودید، لذت بردید؟ حالا به بدترین تیمی که تا کنون عضو آن بوده‌اید، فکر کنید. چه چیزی باعث تفاوت این تیم بود؟ شاید به طور کاملا اتفاقی، بیشتر در گروه‌هایی با عملکردی ضعیف، قرار گرفته باشید تا گروه‌هایی با عملکرد یکپارچه. تیم‌های هماهنگ، نتایج و دستاوردهای پیشرفته‌ای دارند. گروه‌ها تلاش می‌کنند تا به بهترین روش، کار کنند اما واقعیت این است که افراد تیم‌ می‌توانند از هم جدا شوند و به دلیل بی‌نظمی، اختلالاتی را تجربه کنند.

چند نمونه گروه‌ کاری وجود دارد؟

بعضی تیم‌ها فقط اسم تیم را یدک می‌کشند. در واقع آن‌ها گروهی را تشکیل داده‌اند؛ اما بر اساس ریتم آن، عمل نمی‌کنند. البته ممکن است این تیم برای مدتی طولانی دچار اختلال عملکرد بوده و به همین دلیل، اعضای آن احساس می‌کنند که موارد زیادی برای تغییر وجود دارد. رهبری ضعیف هم می‌تواند نظم تیم را به هم بزند؛ به نحوی که به شخصیت‌های بانفوذ گروه، اجازه می‌دهد تا نقشه کار را از برنامه خارج کنند. به این ترتیب، اعضای تیم هم به تدریج می‌فهمند که این فرد ناظر، به درستی امور را هدایت نمی‌کند و واکنش نشان می‌دهند.

«تکاور تنها» عضوی از تیم است که به تنهایی عمل کرده و کار گروه را مختل می‌کند. زیرا به توانایی‌های خود بیشتر از توانایی‌های کل تیم، اعتماد دارد. این موضوع باعث می‌شو که ارتباط سایر اعضا گروه به دلیل عدم وجود حس اعتماد و همکاری، با یکدیگر قطع شود.

دلایل اهمیت کار گروهی

همچنین ممکن است افراد خاصی در گروه، سایر اعضا را از نظر صلاحیت و کارکرد، قبول نداشته باشند و آن‌ها را بی‌ارزش جلوه دهند. به این ترتیب، بی‌حرمتی و درگیری بین اعضای تیم، شکل می‌گیرد. در صورتی که وجود شخصیت‌های مختلف، مادامی که احترام بین اعضا حفظ شود، باعث تقویت تیم می‌شوند.

از طرفی یک تیم کاری ممکن است، هنگام واکنش به عوامل بیرونی از قبیل ضرب‌الاجل‌های کاری غیرممکن، کمبود منابع یا اخراج‌های شایع، دچار از هم گسیختگی شود. هنگامی که استرس به بیشترین حد خود می‌رسد، افراد احساس می‌کنند که باید از خودشان، قبل از سایر اعضای تیم، محافظت کنند. به مرور زمان، افراد برای محافظت از خود، کارهایی را به تنهایی انجام می‌دهند که باعث پسرفت آن‌ها می‌شود.

شما چگونه شرایط را در موقعیت‌هایی که تیم به هماهنگی مطلوب نمی‌رسد، کنترل می‌کنید؟ ما در این مطلب از استارتاپت، به شما ۸ پیشنهاد برای ارتقای سطح کار گروهی ارائه می‌دهیم.

۱. ارزیابی کنید که چرا کارها درست پیش نمی‌روند

ارزیابی پیشرفت کار گروهی

این مسئله، ممکن است مربوط به اعتماد، منابع، رقابت یا موضوع دیگری باشد. اما شما تا زمانی که به اصل مشکل دسترسی نداشته باشید، نمی‌توانید آن را حل کنید؛ پس با پرسش از اعضای گروه، شروع کنید. پرسیدن بهترین راه برای دریافت پاسخ‌های دقیق از اعضای گروه است، اعضا باید بدانند که نظرشان برای گروه، مهم است. سپس یک قدم به عقب بردارید و عملکرد تیم را در شرایط خاص مشاهده کنید. حال به عنوان یک رهبر بزرگ و توانا، به نتیجه‌گیری برسید. اگر شخصا در درگیری‌ها شرکت نکرده‌اید، می‌توانید از دید یک بیننده، به موضوع نگاه کنید. در این صورت تشخیص مشکل، کار چندان دشواری نخواهد بود.

۲. بهترین تمرین‌ها را بررسی و اجرا کنید

اگر فرهنگ شرکت، این‌گونه است که مسائل را به تیم‌های قدرتمند دیکته می‌کند، به کل سازمان نگاه کنید و ببینید که آیا این موضوع در همه جا عملی می‌شود یا خیر؟ از مدیران دیگر در مورد پویایی تیم، جذب افراد برای همکاری و رفتارهایی که باعث ایجاد انگیزه در آن‌ها می‌شود، سوال کنید. به مدیران اطمینان دهید که در ازای این اطلاعات، شما هم کاری انجام می‌دهید و بهترین درس‌ها و تمریناتی را که آموخته‌اید با آن‌ها به اشتراک می‌گذارید. فراموش نکنید که به خارج از شرکت خود نگاهی بیندازید و با همکاران و مشاوران دیگر هم، صحبت کنید. مطمئنا از موقعیت‌های مشابهی که بین صنایع مختلف اتفاق می‌افتد، شگفت‌زده خواهید شد.

۳. هنجارهای موفقیت کار گروهی در فرهنگ خود را بشناسید

هنجارهای موفقیت کار گروهی

احتمالا برخی قوانین اساسی وجود دارند که باعث می‌شوند تیمی در شرکت شما، یک تیم فوق‌العاده تلقی شود و لازم است که شما این قوانین را بشناسید. اگر تیم شما، سخت کار می‌کند و نقش‌های خود را به خوبی ایفا می‌کند، باز هم برخی اعضای تیم هستند که حاضر نیستند به سختی کار کنند؛ همین موضوع پویایی تیم را بر هم می‌زند. اگر حتی یک نفر در گروه شما وجود دارد که این تعادل را بر هم می‌زند، تلاش کنید تا دلیل آن را متوجه شوید. توجه نکردن به مسئله‌ای که ممکن است کوچک به نظر برسد، در واقع تاثیری بسیار بیشتر از آنچه فکرش را می‌کنید، دارد. اطمینان حاصل کنید که کارمندان به دلیل توجه زیاد به انجام کارها، از توسعه ابعاد مختلف فرهنگ تیمی غافل نشده باشند.

۴. به اهمیت وجود تیم و کار گروهی توجه کنید

اگر فقط برای نمایش و تظاهر، یک تیم تشکیل داده‌اید؛ در مورد اینکه چرا باید یک تیم هماهنگ داشته باشید، دوباره فکر کنید. موقعیت‌هایی وجود دارد که در آن‌ها، تیم می‌تواند بدون سخت‌گیری کار کند و باز هم اهداف به انجام برسند؛ حتی موثرتر از وقتی که کارها با جدیت پیش می‌روند. هر موضوعی نیاز به یک تیم متمرکز ندارد و اگر ابتکار عمل خاصی نیاز نیست، افراد تیم را مجبور به هماهنگی و همکاری برای آن نکنید.

۵. از محل کارتان بیرون بروید

کار گروهی و تفریح خارج از محیط کار

شرکت‌ها همواره در فعالیت‌های تیم‌سازی، شرکت می‌کنند؛ زیرا هنگام این تمرینات، در واقع کار می‌کنند. این موقعیت‌ها به افراد اجازه می‌دهند تا همکاران خود را تنها یک همکار ساده ندانند و به او به چشم یک انسان نگاه کنند و جزئیات زندگی را که در یک روز کاری عادی نمی‌توان به آن پرداخت، با هم بررسی کنند. این کار به تیم‌ها، روش متفاوتی را ارائه می‌دهد تا بیشتر با هم در ارتباط باشند. تمرین‌های یادگیری تجربی، راهی برای آشکارسازی پویایی تیم است که در ادامه می‌توان آن‌ها را مورد بررسی و بحث قرار داد.

۶. علت اختلافات را مشخص کنید

اگر خصومت و درگیری‌های شخصی وجود دارد، فرد خاطی را بیابید و بررسی کنید که چرا بحث و مجادله، کارهای سرخود و خارج شدن از برنامه‌های تیمی وجود دارد. بر اساس شخصیت افراد، می‌توانید خیلی صریح باشید یا سلسله سوالاتی را از فرد بپرسید تا بتوانید به نقطه ابتدایی مشکل برسید.

۷. نه تنها در مورد عملکرد فردی، بلکه در مورد عملکرد گروهی هم،مسئولیت‌پذیری ایجاد کنید

این کار کمک می‌کند تا افرادی که به صورت تکی فعالیت می‌کنند، به کار گروهی تشویق شوند و به سوی اهداف مشترک گروه پیش بروند. اگر یک نفر به عنوان عضوی از تیم در انجام کارهای گروهی شرکت نکند، سایر اعضا مسئولیت‌های او را متقبل نمی‌شوند و به این ترتیب تغییری صورت می‌گیرد.

۸. به طور مداوم بررسی کنید

بررسی مداوم کار گروهی

به طور منظم، امور را بررسی کنید. هر ماه یک‌بار یا هر هفته یک‌بار، این کار را انجام دهید. اگر در حال بازسازی یک تیم هستید، حتما تحقیق کنید که آیا کارها آن طور که می‌خواستید، پیش می‌رود یا خیر. برای اینکه بدانید چه کارهایی انجام می‌شود، چه کارهایی انجام نمی‌شود و چه چیزهایی باید تنظیم شوند، بررسی‌هایی ترتیب دهید. اگر شما کار تیمی را شروع کنید، اما نسبت به فرآیند انجام آن بی‌توجه باشید، هر پیشرفتی که به وجود آید، به سرعت ناپدید می‌شود.

اگر تیم‌ها و کار تیمی برای شرکت شما مهم است، باید تلاش کنید تا اثربخشی آن‌ها را تسهیل دهید. اطمینان حاصل کنید که ارتباطات باز، وجود دارد. فرصت‌هایی را برای شنیدن صدای همه افراد ایجاد کنید. با ارزش‌های مشترکی که تیم را متحد می‌کنند، ارتباط برقرار کنید. سرانجام به اعضای خود افتخار کنید، چرا که یک گروه تلاشگر، بسیار بیشتر از یک فرد تنها، می‌تواند عملکرد قدرتمند داشته باشد.