بسیاری از مردم مشتاق هستند که کار یا حرفه خود را در حوزه منابع انسانی (Human Resources) آغاز کنند؛ زیرا رشد شغلی در این رشته بسیار سریع است و برای مدیران و متخصصان منابع انسانی فرصت‌های نابی را به دنبال دارد. اگر هدف شما کار در مشاغل منابع انسانی است، بهتر است بدانید که چندین عنوان شغلی مختلف وجود دارد که می‌توانید در نهایت واجد شرایط فعالیت در آن‌ها باشید. هر کدام از این عناوین شغلی یک مسیر عالی برای کار در زمینه منابع انسانی محسوب می‌شوند.

تحلیلگران شغلی معتقدند در آینده تعداد عناوین شغلی در این حوزه افزایش می‌یابد و درآمد متوسط سالانه برای این مشاغل بالاتر از میانگین مشاغل عمومی خواهد بود. این پیشگویی نشان می‌دهد که فعالیت در منابع انسانی می‌تواند برای افرادی که هم‌کنون مشغول به کار در این حرفه هستند یا برای آن برنامه‌ریزی می‌کنند، فرصت‌ استثنایی را به همراه داشته باشد.

با آگاهی از این فرصت‌، قطعا سوال می‌کنید که چگونه می‌توانیم برای کار در حوزه منابع انسانی اقدام کنیم؟ استارتاپت راهنمای شما در آموزش، درک و یافتن راهی برای کار در حوزه مناسب انسانی است. بنابراین شما می‌توانید پاسخ سوال خود را در این مقاله بیابید.

به دست آوردن کار در حوزه مناسب انسانی

اگر در در حوزه منابع انسانی آموزش دیده‌اید یا تحصیلات و تجربه کاری مرتبطی در این زمینه دارید، شما واجد شرایط فعالیت در این زمینه هستید. بر اساس کتاب راهنمای چشم انداز شغلی (Occupational Outlook Handbook)، پیش‌بینی درآمد و فرصت‌های شغلی منابع انسانی موجب شده تا کار در حوزه منابع انسانی به عنوان یکی از محبوب‌ترین مشاغل در یک یا دو دهه آتی معرفی شود.

منابع انسانی یک شغل حرفه‌ای است که خواستار یکپارچگی، امانت‌داری (حفاظت از اطلاعات کارکنان) و سطح بالایی از قابلیت تعامل بین فردی در کارکنان خود است. شما همچنین برای موفقیت در مشاغل منابع انسانی، به آموزش و در صورت امکان به تجربه کاری در زمینه‌های مدیریت کسب و کار، مدیریت مالی و حسابداری نیاز دارید.

حوزه منایع انسانی

شما باید برای موفقیت در حرفه منابع انسانی، درک کاملی از خواسته‌ها و انتظارات کارفرمای خود در این حوزه داشته باشید. برخی از مهم‌ترین نکات درباره کار در مشاغل منابع انسانی عبارتند از:

۱. کسب آمادگی برای کار

افراد شایسته تنها واجد شرایط کار در حوزه منابع انسانی نیستند. این این موضوع شاید امیدوارکننده باشد؛ اما برای موفقیت کافی نیست. مشاغل منابع انسانی روز به روز در حال پیشرفت هستند و انتظارات کارفرمایان نیز به دنبال آن در حال افزایش است.

توانایی شما برای کمک به توسعه کارکنان، پیشبرد سازمان، حفظ کارکنان و محیط کاری مثبت و انگیزشی برای موفقیت در این حرفه بسیار مهم است. در نتیجه، این توانمندی‌ها از کارکنان و متقاضیان کار در مشاغل منابع انسانی انتظارات می‌رود.

از همه مهم‌تر تخصص شما در زمینه اندازگیری عملکرد فرآیندها و برنامه‌های آینده منابع انسانی بر پیشبرد اهداف کسب و کار، در این حرفه بسیار اهمیت دارد و موفقیت شما را رغم می‌زند.

۲. چشم انداز شغلی و درآمدی

با توجه به آمار ارائه شده توسط کتاب راهنمای چشم انداز شغلی، چشم‌انداز شغلی برای مشاغل و موقعیت‌های مختلف منابع انسانی متفاوت است؛ اما رشد درآمدی کار در حوزه منابع انسانی بسیار سریع‌تر از متوسط رشد درآمدی سایر مشاغل است. بر این اساس چرا حرفه منابع انسانی را برای کار و پیشرفت خود انتخاب نکنیم!

۳. تغییر و تحول

افراد برای ورود به کار در حوزه منابع انسانی، مسیرهای بسیار متنوعی را می‌یابند. آن‌ها بر اساس بخت و تدبیر خود وارد این شغل می‌شوند؛ اما به خاطر لذت بردن از کار در منابع انسانی و ارتباط با انسان‌ها در این حرفه باقی می‌مانند.

چرا رهبران منابع انسانی به مدرک نیاز دارند؟

رهبران منابع انسانی به مدرک تحصیلی نیاز دارند. اگر قصد ورود به مشاغل منابع انسانی یا برای ارتقاء شغلی خود تلاش می‌کنید، مدرک لیسانس و حتی مدرک کارشناسی ارشد به شما در دستیابی به اهداف و رویاهای‌تان کمک می‌کند.

داشتن مدارک تحصیلی در اکثر زمینه‌ها مهم شده است؛ اما منابع انسانی همچنان در این موضوع تغییر نکرده است. در کدام حوزه یک فرد می‌تواند بدون مدرک تحصیلی در اولین روزهای کاری به یک ویزیتور ارتقا یابد! اما با این حال طبق قوانین کاری کشورها، امروزه حقوق متخصصان منابع انسانی عمدتا بر اساس میزان تحصیلات پرداخت و نوع مدرک تحصیلی می‌شود.

از سویی انتظارات سازمانی از مشارکت بالقوه پرسنل منابع انسانی روز به روز افزایش می‌یابد. از این رو برای تبدیل شدن به رهبر منابع انسانی لازم است که افراد تجربه و مدرک تحصیلی مرتبطی داشته باشید. در حال حاضر مدرک در حوزه منابع انسانی نیز به یک ضرورت تبدیل شده است.

آیا گواهی‌ دوره تخصصی منابع انسانی لازم است؟

آیا گواهینامه‌های تخصصی منابع انسانی از قبیل گواهی بین‌المللی حرفه‌ای منابع انسانی (PHR) یا گواهی بین‌المللی فوق حرفه‌ای منابع انسانی (SPHR) که از طریق انجمن مدیریت منابع انسانی (SHRM) یا موسسه صدور گواهینامه منابع انسانی (HRCI) صادر می‌شوند، برای کار در حوزه منابع انسانی لازم هستند؟

پاسخ این سوال به منطقه شما و توانمندهایی که در حرفه منابع انسانی از شما انتظار می‌رود، بستگی دارد. کار در حوزه منابع انسانی عمدتا نیاز به گواهینامه‌های تخصصی ندارد؛ اما در شهرهای بزرگ و در شرکت‌های معروف و بین‌المللی، معمولا برخورداری از گواهینامه‌های تخصصی به عنوان الزامات کار در حوزه منابع انسانی مطرح می‌شوند. در مورد سازمان‌های کوچک و متوسط نیز داشتن این گواهینامه‌ها برای جلب نظر کارفرما خوب است؛ اما ضروری نیست.

افرادی که هزینه می‌کنند و دوره‌های تخصصی را می‌گذراند،‌ به مراتب نسبت به افراد بدون گواهینامه در اولویت کار در حوزه منابع انسانی قرار دارند.

برای کار در حوزه منابع انسانی آماده هستید؟

اگر تمام این مراحل اولیه را با موفقیت انجام داده‌اید، شما واجد شرایط کار در مشاغل منابع انسانی هستید. این شایستگی‌ها می‌تواند احتمالا موفقیت شما را در مشاغل منابع انسانی افزایش دهند. با کسب اطلاعات درباره انتظارات شغلی منابع انسانی در کشور یا منطقه خود و برنامه‌ریزی برای افزایش توامندی‌های لازم  در این زمینه، می‌توانید به سرعت کار رویای خود را در حوزه منابع انسانی پیدا کنید.

جستجوی کار در حوزه منابع انسانی

همانطور که در زمینه منابع انسانی، فرصت‌های شغلی مختلف را می‌یابید، بهتر است الزامات و نیازهای هر فرصت شغلی را نیز ارزیابی کنید و بر اساس توانمندی‌های خود بهترین گزینه‌ها را برای درخواست همکاری انتخاب نمایید.